• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про органи суддівського самоврядування

Верховна Рада України  | Закон від 02.02.1994 № 3909-XII | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 02.02.1994
  • Номер: 3909-XII
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 02.02.1994
  • Номер: 3909-XII
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про органи суддівського самоврядування
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1994, N 22, ст.138 ) ( Вводиться в дію Постановою ВР N 3910-XII від 02.02.94, ВВР, 1994, N 22, ст.139 )
Г Л А В А 1. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Організаційні форми суддівського самоврядування
1. Суддівське самоврядування є однією з найважливіших гарантій забезпечення незалежності судів і суддів України.
2. Суддівське самоврядування здійснюється через конференції суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, конференцію суддів військових судів України, збори суддів Верховного Суду України, збори суддів Вищого арбітражного суду України, конференцію суддів арбітражних судів України, з'їзд суддів України.
Стаття 2. Законодавство про органи суддівського самоврядування
1. Діяльність органів суддівського самоврядування визначається законами України "Про статус суддів", "Про судоустрій України", "Про арбітражний суд" та цим Законом.
2. Законодавство про органи суддівського самоврядування встановлює порядок скликання і проведення конференцій, зборів, з'їзду суддів України та їх повноваження.
Стаття 3. Завдання органів суддівського самоврядування
Завданням органів суддівського самоврядування є:
створення найбільш сприятливих умов для забезпечення діяльності судів;
удосконалення підготовки кадрів, підвищення кваліфікації суддів, подання їм методичної допомоги;
зміцнення незалежності суддів, захист від втручання в їх судову діяльність.
Г Л А В А 2. КОНФЕРЕНЦІЇ ТА ЗБОРИ СУДДІВ
Стаття 4. Повноваження конференцій суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя
Конференції суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя:
1) обирають членів кваліфікаційної комісії суддів;
2) обговорюють питання застосування законодавства, що виникли в судовій практиці, пропозиції суддів про необхідність дачі роз'яснень з цих питань;
3) звертаються до Верховного Суду України з пропозиціями про внесення в порядку законодавчої ініціативи подання до Верховної Ради України про зміни до законодавства чи про тлумачення законів;
4) обговорюють питання про організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності судів;
5) обирають делегатів на з'їзд суддів України;
6) розглядають інші питання організації діяльності судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Стаття 5. Повноваження конференції суддів військових судів України
Конференція суддів військових судів України:
1) обирає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів військових судів;
2) обговорює питання застосування законодавства, що виникли в судовій практиці, пропозиції суддів про необхідність дачі роз'яснень з цих питань;
3) звертається до Верховного Суду України з пропозиціями про внесення в порядку законодавчої ініціативи подання до Верховної Ради України про зміни до законодавства чи про тлумачення законів;
4) обговорює питання про організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності судів;
5) обирає делегатів на з'їзд суддів України;
6) розглядає інші питання організації діяльності військових судів.
Стаття 6. Повноваження конференції суддів арбітражних судів України
Конференція суддів арбітражних судів України:
1) обирає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів арбітражних судів;
2) обговорює питання про подання суддям арбітражних судів методичної допомоги і підвищення їх кваліфікації;
3) звертається до Вищого арбітражного суду України з пропозиціями про необхідність дачі роз'яснень з питань, що виникли у судовій практиці по окремих категоріях справ, президією і пленумом Вищого арбітражного суду України;
4) обговорює питання про організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності арбітражних судів;
5) обирає делегатів на з'їзд суддів України;
6) вносить пропозиції на розгляд з'їзду суддів України;
7) вирішує інші питання організації діяльності судів.
Стаття 7. Порядок скликання конференцій суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя
1. Конференції суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя скликаються не рідше одного разу на рік за рішеннями відповідно президії Верховного Суду Республіки Крим, президій обласних, Київського та Севастопольського міських судів.
2. Чергові конференції суддів загальних судів скликаються, як правило, у першому кварталі поточного року відповідно президією Верховного Суду Республіки Крим, президіями обласних, Київського та Севастопольського міських судів, які затверджують орієнтовний перелік питань, що виносяться на обговорення конференції, визначають дату і місце її проведення.
3. Позачергові конференції суддів загальних судів можуть бути скликані відповідно президією Верховного Суду Республіки Крим, президіями обласних, Київського та Севастопольського міських судів, відповідними радами суддів як за власною ініціативою, так і на вимогу не менше третини складу суддів загальних судів Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.
4. Про час початку роботи конференції і питання, що виносяться на обговорення конференції, судді повідомляються не пізніш як за один місяць до дня початку проведення конференції.
5. На конференцію можуть бути запрошені депутати, представники органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, навчальних і наукових закладів, правоохоронних органів, інших державних органів і громадських організацій.
Стаття 8. Порядок скликання конференції суддів військових судів України
1. Конференція суддів військових судів України скликається не рідше одного разу на рік.
Президія Верховного Суду України приймає рішення про скликання конференції військових судів, затверджує орієнтовний перелік питань, що виносяться на обговорення конференції, визначає дату і місце її проведення.
2. Позачергову конференцію може бути скликано президією Верховного Суду України, а також радою військових суддів як за власною ініціативою, так і на вимогу не менше третини складу суддів військових судів України.
3. На конференцію суддів військових судів можуть бути запрошені народні депутати України, представники органів державної виконавчої влади, навчальних і наукових закладів, правоохоронних органів, інших державних органів і громадських організацій.
4. Про час початку роботи конференції і питання, що виносяться на її обговорення, судді повідомляються не пізніш як за один місяць до дня початку проведення конференції.
Стаття 9. Порядок скликання конференції суддів арбітражних судів України
1. Конференція суддів арбітражних судів скликається не рідше одного разу на рік.
Президія Вищого арбітражного суду України приймає рішення про скликання конференції, затверджує орієнтовний перелік питань, що виносяться на обговорення конференції, та визначає дату і місце її проведення.
2. Позачергову конференцію може бути скликано президією Вищого арбітражного суду України, а також радою суддів арбітражних судів як за власною ініціативою, так і на вимогу не менше третини складу суддів арбітражних судів України.
3. На конференцію суддів можуть бути запрошені народні депутати України, представники органів державної виконавчої влади, навчальних і наукових закладів, правоохоронних органів, інших державних органів і громадських організацій.
4. Про час початку роботи конференції і питання, що виносяться на її обговорення, судді повідомляються не пізніш як за один місяць до дня початку проведення конференції.
Стаття 10. Обрання делегатів на конференції суддів військових та арбітражних судів України
1. Делегати на конференцію суддів військових судів України обираються зборами суддів військових судів регіонів, Військово-Морських Сил України та військової колегії Верховного Суду України за нормою - один делегат від чотирьох військових суддів. Делегати обираються шляхом таємного або відкритого голосування на альтернативній основі при вільному висуненні кандидатів.
2. Делегати на конференцію суддів арбітражних судів обираються зборами суддів арбітражних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя за нормою - один делегат від шести суддів. Делегати обираються шляхом таємного або відкритого голосування на альтернативній основі при вільному висуненні кандидатур для обрання делегатами.
Стаття 11. Правомочність конференцій суддів
1. Учасниками конференцій суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя є всі судді відповідних районних (міських) судів, судді Верховного Суду Республіки Крим, відповідних обласних, Київського та Севастопольського міських судів.
2. Конференції суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя вважаються правомочними, якщо в їх роботі бере участь не менш як дві третини від загальної кількості суддів.
3. Конференція суддів військових судів є правомочною, якщо в ній бере участь не менш як дві третини від числа делегатів.
4. Конференція суддів арбітражних судів є правомочною, якщо в ній бере участь не менш як дві третини від числа делегатів.
Стаття 12. Порядок проведення конференцій суддів
1. Конференції суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя відкривають відповідно Голова Верховного Суду Республіки Крим, голови обласних, Київського та Севастопольського міських судів.
2. Конференцію суддів військових судів відкриває Голова Верховного Суду України.
3. Конференцію суддів арбітражних судів відкриває Голова Вищого арбітражного суду України.
4. Конференція суддів обирає відкритим голосуванням президію у кількісному складі, який визначається конференцією, та інші органи. Президія керує роботою конференції суддів.
5. Конференція суддів обговорює і затверджує перелік питань, що підлягають розгляду конференцією, визначає порядок роботи.
6. Рішення конференції приймається, як правило, відкритим голосуванням більшістю голосів делегатів.
Стаття 13. Ради суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, військових та арбітражних судів України
1. Конференції суддів загальних судів обирають ради суддів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Конференції суддів військових, арбітражних судів України обирають раду військових суддів, раду суддів арбітражних судів. Кількісний склад рад визначається конференціями.
2. Ради суддів загальних, військових, арбітражних судів із свого складу обирають голову і секретаря. Голови і заступники голів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя не можуть бути головами рад суддів. Голови військових і арбітражних судів не можуть бути головами рад суддів цих судів.
3. В період між конференціями рада суддів організовує виконання рішень конференції, а також вирішує питання про скликання позачергової конференції суддів.
Стаття 14. Збори суддів Верховного Суду України, Вищого арбітражного суду України та їх повноваження
1. Збори суддів Верховного Суду України, Вищого арбітражного суду України скликаються президіями цих судів як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як третини загальної кількості суддів.
2. Збори суддів Верховного Суду України, Вищого арбітражного суду України обирають делегатів на з'їзд суддів України.
3. Збори суддів Верховного Суду України мають право звертатися до Пленуму Верховного Суду України з пропозиціями про дачу роз'яснень з питань, що виникли у судовій практиці, або про внесення в порядку законодавчої ініціативи подання до Верховної Ради України про зміни до законодавства чи про тлумачення законів.
4. Збори суддів Верховного Суду України обговорюють питання застосування законодавства, що виникли у судовій практиці, пропозиції суддів Верховного Суду України про необхідність дачі роз'яснень з цих питань.
5. Збори суддів Вищого арбітражного суду України обговорюють питання, що виникли у судовій практиці, та вносять пропозиції на розгляд конференції суддів арбітражних судів України, обирають делегатів на конференцію суддів арбітражних судів України.
Г Л А В А 3. З'ЇЗД СУДДІВ УКРАЇНИ
Стаття 15. Повноваження з'їзду суддів України
1. З'їзд суддів України є найвищим органом суддівського самоврядування.
2. З'їзд суддів України:
1) обирає із числа суддів загальних судів членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
2) розглядає питання подання суддям методичної допомоги і підвищення їх кваліфікації;
3) ставить питання про необхідність роз'яснень застосування законодавства Пленумом Верховного Суду України, пленумом Вищого арбітражного суду України;
4) вносить пропозиції щодо організаційного та матеріально-технічного забезпечення діяльності судів України;
5) розглядає питання, пов'язані з виконанням Закону України "Про статус суддів";
6) ставить питання перед Конституційним Судом України про відповідність роз'яснень пленумів Верховного Суду України і Вищого арбітражного суду України Конституції та законам України;
7) обговорює інші питання організації діяльності судів.
Стаття 16. Порядок скликання з'їзду суддів України
1. З'їзд суддів України скликається не рідше одного разу на п'ять років.
2. Президія Верховного Суду України і президія Вищого арбітражного суду України приймають спільне рішення про скликання з'їзду, створюють організаційний комітет, затверджують орієнтовний перелік питань, що виносяться на обговорення, та визначають дату і місце проведення з'їзду суддів України.
3. На з'їзд суддів можуть бути запрошені представники органів законодавчої і державної виконавчої влади, члени науково-консультативних рад Верховного Суду України, Вищого арбітражного суду України, представники навчальних і наукових закладів, громадських організацій.
4. Позачерговий з'їзд суддів може бути скликано за ініціативою президій Верховного Суду України і Вищого арбітражного суду України, радою суддів України як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як однієї третини складу суддів загальних судів України.
Стаття 17. Обрання делегатів на з'їзд суддів України
1. Делегати на з'їзд суддів України обираються за нормою: один делегат від десяти суддів загальних судів і один делегат від шести суддів арбітражних та військових судів.
2. Делегати на з'їзд суддів України обираються шляхом відкритого або таємного голосування на альтернативній основі при вільному висуненні кандидатур для обрання делегатами.
Стаття 18. Правомочність з'їзду суддів України
З'їзд суддів України є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин від числа делегатів, обраних за нормами, передбаченими статтею 17 цього Закону.
Стаття 19. Порядок проведення з'їзду суддів України
1. З'їзд суддів України відкриває Голова Верховного Суду України або Голова Вищого арбітражного суду України.
2. З'їзд відкритим голосуванням обирає президію у кількісному складі, який визначається з'їздом. Президія керує роботою з'їзду.
3. З'їзд обговорює і затверджує перелік питань, внесених на розгляд, визначає порядок роботи, обирає мандатну комісію, секретаріат та інші органи.
Стаття 20. Прийняття рішень з'їздом суддів України
Рішення з'їзду суддів України приймаються більшістю голосів, як правило, відкритим голосуванням.
Стаття 21. Рада суддів України
1. З'їзд суддів України відкритим голосуванням обирає раду суддів України, кількісний склад і представництво в якій визначаються з'їздом. Рада суддів України із свого складу відкритим голосуванням обирає голову і секретаря. Голови та заступники голів Верховного Суду України та Вищого арбітражного суду України не можуть бути головою ради суддів України.
2. Рада суддів України в період між з'їздами організує виконання рішень з'їзду і підзвітна з'їзду.
3. Рада суддів України має право прийняти рішення про скликання позачергового з'їзду суддів України.
Стаття 22. Матеріально-технічне забезпечення роботи конференцій, з'їзду суддів України і рад суддів
1. Матеріально-технічне, фінансове, інформаційне забезпечення роботи конференцій та рад суддів загальних судів Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, конференцій і ради військових суддів та ради суддів арбітражних судів покладається відповідно на Голову Верховного Суду Республіки Крим, голів обласних, Київського та Севастопольського міських судів, Голову Верховного Суду України, Голову Вищого арбітражного суду України.
2. Матеріально-технічне, фінансове та інформаційне забезпечення роботи з'їзду суддів України та ради суддів України покладається на Голову Верховного Суду України та Голову Вищого арбітражного суду України.
Президент України Л.КРАВЧУК
м. Київ, 2 лютого 1994 року
N 3909-XII