• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про приватизацію обєктів незавершеного будівництва

Президент України  | Указ від 14.10.1993 № 456/93 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 14.10.1993
  • Номер: 456/93
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ
  • Дата: 14.10.1993
  • Номер: 456/93
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва
З метою встановлення порядку проведення приватизації об'єктів незавершеного будівництва та земельних ділянок (їх оренди), відведених для будівництва цих об'єктів,
постановляю:
1. Провести приватизацію об'єктів незавершеного будівництва, тривалість будівництва яких перевищує нормативну більш як у два рази або рівень будівельної готовності становить менше 50 відсотків, та законсервованих будов (далі - об'єкти незавершеного будівництва).
Об'єкти незавершеного будівництва з вищим рівнем будівельної готовності можуть бути приватизовані в порядку, передбаченому цим Указом, за відсутності джерел їх фінансування і за наявності згоди органу, уповноваженого управляти відповідним державним майном.
Приватизації підлягають об'єкти незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалось за рахунок державного, республіканського (Республіки Крим) та місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств та їх об'єднань.
Одночасно з приватизацією об'єктів незавершеного будівництва приватизуються (орендуються) земельні ділянки, відведені в установленому порядку для будівництва цих об'єктів. Земельні ділянки, що не можуть передаватися у приватну власність відповідно до статті 4 Земельного кодексу України, надаються в оренду не менш як на 50 років з правом першочергового їх придбання орендарем або його правонаступником у разі зняття заборони на передачу зазначених ділянок у приватну власність.
2. Право на приватизацію об'єктів незавершеного будівництва та земельних ділянок (їх оренду), відведених для цього будівництва, мають:
громадяни України, іноземні громадяни, особи громадянства;
юридичні особи, зареєстровані на території України, в статутному фонді яких відсутня частка державної власності;
юридичні особи зарубіжних держав.
3. Рішення про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва приймають Фонд державного майна України, органи приватизації Республіки Крим та адміністративно-територіальних одиниць (далі - органи приватизації) щодо об'єктів, які перебувають відповідно у загальнодержавній, Республіки Крим та комунальній власності, за участю Державного комітету України по земельних ресурсах або його органів на місцях.
Рішення про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва є одночасно рішенням про приватизацію (оренду) земельної ділянки, яка відведена для такого будівництва.
Якщо об'єкт незавершеного будівництва знаходиться на частині земельної ділянки, що відведена державному підприємству, то Державний комітет України по земельних ресурсах разом з адміністрацією підприємства у двотижневий строк визначають розмір земельної ділянки, що приватизується чи орендується.
4. Приватизація об'єктів незавершеного будівництва здійснюється шляхом їх продажу на аукціоні або за конкурсом. Порядок проведення аукціону та конкурсу визначається відповідним законодавством. При цьому комісія з приватизації не створюється і план приватизації не розробляється.
5. Вартість об'єкта незавершеного будівництва визначається органом приватизації виходячи з відновної вартості з урахуванням індексу інфляції. Вартість земельної ділянки визначається Державним комітетом України по земельних ресурсах чи його органами на місцях на підставі експертної оцінки.
Сума вартості об'єкта незавершеного будівництва та земельної ділянки є початковою ціною продажу на аукціоні або за конкурсом.
6. Порядок укладення договорів купівлі-продажу та оплати об'єкта незавершеного будівництва і земельної ділянки визначається відповідним законодавством. При цьому окрема ціна об'єкта незавершеного будівництва та земельної ділянки визначається пропорційно їх початковій вартості виходячи з остаточної ціни продажу на аукціоні (за конкурсом).
7. Представник органу приватизації і новий власник підписують у п'ятиденний строк після сплати повної ціни продажу об'єкта незавершеного будівництва акт передачі об'єкта, а орган приватизації видає покупцю свідоцтво про власність на об'єкт незавершеного будівництва.
8. Право власності покупця на земельну ділянку, на якій знаходиться об'єкт незавершеного будівництва, виникає з моменту реєстрації свідоцтва про власність на об'єкт незавершеного будівництва місцевим органом Державного комітету України по земельних ресурсах, про що робиться відповідний запас у земельно-кадастрових документах і що посвідчується державним актом на право власності на землю.
Якщо земельна ділянка не приватизується, відповідна місцева Рада народних депутатів зобов'язана укласти у місячний строк з дня одержання покупцем свідоцтва про власність на об'єкт незавершеного будівництва договір оренди на земельну ділянку.
9. У разі фінансування об'єкта незавершеного будівництва за рахунок власних коштів державного підприємства йому перераховуються з позабюджетного фонду приватизації 100 відсотків коштів, одержаних від приватизації об'єкта незавершеного будівництва, за вирахуванням коштів, витрачених на проведення приватизації.
При фінансуванні об'єкта незавершеного будівництва за рахунок централізованих коштів підприємству перераховуються 30 відсотків коштів, одержаних від приватизації.
Коли об'єкт незавершеного будівництва фінансувався за рахунок власних коштів державного підприємства і централізованих коштів, то підприємству з позабюджетного фонду приватизації перераховуються кошти пропорційно його вкладу у будівництво, а також 30 відсотків суми, що відповідає централізованим капіталовкладенням.
Зазначені кошти використовуються державними підприємствами виключно на поповнення нормованих обігових коштів, технічне переобладнання виробництва, освоєння нових технологій та здійснення природоохоронних заходів.
10. Кошти, одержані від продажу земельних ділянок, зараховуються на спеціальні бюджетні рахунки місцевих Рад народних депутатів, на території яких знаходяться приватизовані земельні ділянки, та використовуються в порядку, передбаченому статтями 20 і 21 Закону України "Про плату за землю".
11. Кабінету Міністрів України, Раді Міністрів Республіки Крим, місцевим державним адміністарціям щоквартально складати переліки об'єктів незавершеного будівництва, що підлягають приватизації відповідно до цього Указу, визначати строки проведення приватизації та передавати зазначені переліки відповідним органам приватизації для прийняття рішення про приватизацію.
12. Органи приватизації здійснюють приватизацію об'єктів незавершеного будівництва у встановлені статтею 11 цього Указу строки та щомісячно інформують про це Кабінет Міністрів України.
Президент України Л. КРАВЧУК
м. Київ, 14 жовтня 1993 року
N 456/93