• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Урядом України і Урядом Румунії про продовження співробітництва в будівництві Криворозького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд

Кабінет Міністрів України , Румунія | Протокол, Міжнародний документ від 05.05.1994
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Румунія
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 05.05.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України , Румунія
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 05.05.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
між Урядом України й Урядом Румунії про продовження співробітництва в будівництві Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд
( Додатково див. Постанову КМ N 174 від 31.01.2000 )
Дата підписання: 05.05.1994
Дата набуття чинності: 05.05.1994
Уряд України і Уряд Румунії, далі іменовані "Договірні Сторони",
з метою продовження співробітництва в будівництві Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (далі іменований - Криворізький ГОКОР) на підставі:
- Угоди між Урядом Соціалістичної Республіки Румунії і Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік про співробітництво в будівництві на території СРСР Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених залізовмісних руд від 29 грудня 1986 року, далі іменоване "Угода про співробітництво";
- Угоди між Урядом СРСР і Урядом СРР про умови перебування і діяльності на території СРСР підрядних організацій СРР, на будівництві об'єктів Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених залізовмісних руд від 29 грудня 1986 року, далі іменоване "Угода про умови перебування і діяльності";
- Протоколу до Угоди між Урядом Соціалістичної Республіки Румунії і Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік про будівництво на території СРСР Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених залізовмісних руд від 29 грудня 1986 року, далі іменований "Протокол до Угоди",
домовилися про нижченаведене:
Уряд України заявляє про своє правонаступництво зобов'язань і прав Уряду колишнього СРСР по будівництву об'єктів Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, включаючи об'єкти житла і соцкультпобуту, викладених у вищевказаних документах, підписаних 29 грудня 1986 року, з уточненнями і змінами відповідно до цього Протоколу.
За дорученням Уряду України уповноваженої організацією по виконанню положень даного Протоколу є Міністерство промисловості України.
Приймаючи до уваги зміст ст. 1 цього Протоколу Уряд Румунії підтверджує Урядові України свої права і зобов'язання по будівництву об'єктів Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, включаючи об'єкти житла і соцкультпобуту, передбачених у вищевказаних документах, підписаних 29 грудня 1986 року, з уточненнями і змінами відповідно до цього Протоколу.
За дорученням Уряду Румунії контроль за виконанням положень цього Протоколу покладається на Міністерство торгівлі Румунії.
Щодо поставленого Румунською стороною устаткування металургійним підприємствам колишнього Мінчормету СРСР:
- Уряд України приймає на себе зобов'язання по оплаті устаткування поставленого металургійним підприємствам України;
- Уряд України та Уряд Румунії будуть спільно вирішувати з Урядом Російської Федерації питання компенсації вартості устаткування, поставленого Румунією металургійним підприємствам колишнього Мінчормету СРСР, що знаходяться за межами України.
У випадку нерозв'язання цього питання Уряд України і Уряд Румунії повернуться до його розгляду додатково для його вирішення.
Румунська сторона забезпечує й надалі виконання будівельно-монтажних робіт, постачання устаткування, матеріалів, що входять у пайову участь Румунії відповідно до Додатка 1 до цьому Протоколу, в обсягах і терміни, що забезпечують введення в експлуатацію потужностей 1-го пускового комплексу в 1995 році, з урахуванням завершення будівництва Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд у 1996 році.
Генеральний замовник забезпечить закінчення робіт по введенню комбінату в експлуатацію іншими учасниками будівництва в терміни, установлені погодженим Комплексним графіком будівництва, що є додатком до Договорів підряду, а також своїми зобов'язаннями, що випливають з Угод щодо співробітництва, умовах перебування і діяльності з урахуванням цього Протоколу.
5.1. При реалізації взаємних зобов'язань по будівництву об'єктів Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд виконання функцій покладається:
- від України:
Генерального замовника - Міністерство промисловості України.
Оперативне рішення всіх питань Генерального замовника виконує концерн "Укррудпром", функції Генерального замовника на будівельному майданчику виконує Дирекція споруджуваного Криворізького ГОКОРа.
Генерального підрядчика - на Українську державну будівельну корпорацію "Укрбуд".
Оперативне рішення всіх питань Генерального підрядчика виконує асоціація "Кривбасбуд".
Генерального проектувальника - на інститут "Кривбаспроект", а технологічної частини на інститут "Механобрчормет".
- від Румунії:
функції Підрядчика покладаються на фірми: "Арком А. О.", "Арчиф А. О." і "Узинекспортимпорт А. О."
Функції Підрядчика на будівельному майданчику виконують:
філії "Арком" Кривий Ріг, "Арчиф" Кривий Ріг, "Узинекспортимпорт" Кривий Ріг.
Оперативне рішення всіх питань на будівельному майданчику здійснюється Дирекцією Румунського Підрядчика.
Координація діяльності Підрядчика здійснюється в Румунії Міністерством промисловості і Міністерством суспільних робіт і благоустрою території.
Генерального проектувальника - на інститут "ИПРОМЕТ А. О."
По прийманню окатишів від України в рахунок погашення заборгованості - на "СИДЕКС" Галац А. О.
5.2. Зобов'язання Договірних Сторін, функції Генерального замовника, Генерального підрядчика і Підрядчика, викладені в ст. 3 і ст. 4 Угоди про співробітництво та Угоди про умови перебування і діяльності від 29.12.86, залишаються без змін, крім постачання пально-мастильних і місцевих будівельних матеріалів.
Постачання пально-мастильних матеріалів робить Підрядчик за рахунок кошторисної вартості об'єктів і в рахунок своєї частки участі в будівництві комбінату.
Починаючи з 1 квітня 1993 року Генеральний замовник забезпечує постачання місцевих будівельних матеріалів: щебеню, кварциту, піску, відсіву, вапна, глини, за рахунок кошторисної вартості кожного об'єкта, у рахунок своєї частки участі в будівництві комбінату, з наступним виключенням вартості місцевих будівельних матеріалів із загальної вартості об'єкта.
У випадку придбання місцевих будівельних матеріалів Підрядчиком за рахунок своїх коштів, ці витрати включаються в частку його участі в будівництві комбінату.
Витрати за відрядження фірм "Арком А. О.", "Арчиф А. О.", "Узинекспортимпорт А. О." відшкодовуються Генеральним замовником у діючих цінах, починаючи з 1 січня 1993 року в розмірі 40 проц. від розрахункової суми. Решта 60 проц. включаються в частку участі Підрядчика в будівництві комбінату в цінах 1984 року.
В обов'язки Підрядчика входить виконання робіт зі зняття чорнозему на ділянках погоджених Генеральним замовником.
В обов'язки Генерального замовника входить постачання окремих найменувань устаткування і матеріалів, передбачених проектом відповідно до погоджених обома Сторонами розділових відомостей.
5.3. Крім того, в обов'язки Підрядчика входить:
- оформлення перевізних документів, прийом, пред'явлення до митного контролю, вивантаження і збереження вантажів, що надійшли для будівництва об'єктів;
- оформлення перевізних документів, упаковка, маркіровка, які вимагає митний контроль, погрузка і закріплення багажу при відправленні їх Підрядчиком з України або у внутрішньому сполученні на території України;
- облік тимчасово завезеного на будівництво Криворізького ГОКОРа майна, належне оформлення його в митному відношенні, узгодження термінів його зворотного вивозу з України, а також використання зазначеного майна до закінчення встановлених термінів відповідно до вимог митного законодавства;
- забезпечення використання товарів завезених на будівництво Криворізького ГОКОРа у відношенні яких представлені митні пільги, з метою в зв'язку з якими такі пільги представлені. Контроль за використанням цих товарів здійснюється Генеральним замовником.
З метою створення пільгових умов при будівництві об'єктів Криворізького ГОКОРа Українська сторона забезпечить:
6.1. Через Кабінет Міністрів України:
- безмитний ввіз на Україну вантажів, товарів і документації Підрядчика, споживаних цілком або частково при виконанні робіт з будівництва об'єктів Криворізького ГОКОРа, а також безмитний ввіз промислових товарів, продуктів харчування, тютюнових виробів, спиртних напоїв, медикаментів і предметів особистої гігієни, за погодженими квотами для особистого споживання персоналом Підрядчика;
- безмитний вивіз з України вантажів, товарів і документації Підрядчика, що є його власністю, після того, як необхідність у їхньому використанні на будівництві об'єктів Криворізького ГОКОРа відпаде;
- звільнення Підрядчика і Генерального замовника від оплати зборів за митні оформлення ввезених і вантажів, що вивозяться призначених для будівництва об'єктів комбінату, включаючи і тимчасово ввезене і майно Підрядчика, що вивозиться, що забезпечує виконання його функцій по виробництву будівельно-монтажних робіт;
- при виникненні необумовлених цим Протоколом зборів і податків пов'язаних з діяльністю Підрядчика по будівництву об'єктів комбінату, Замовник компенсує ці витрати, якщо іншим шляхом їх вирішити буде неможливо.
6.2. Через Міністерство транспорту України, за домовленістю з компетентними органами Румунії:
- перевезення вантажів Підрядчика від державного кордону України до будівельного майданчика;
- надання за заявками Підрядчика рухомого складу і контейнерів для перевезення його вантажів від державного кордону України до будівельного майданчика;
- сприяння в придбанні проїзних квитків персоналом Підрядчика для проїзду по залізниці від кордону України до будівельного майданчика і назад по тарифах діючих для громадян України;
- пасажирські і вантажні перевезення із аеропортів і морських портів України, прилеглих до місця будівництва до аеропортів і морських портів Румунії по тарифах і у валюті прийнятої в період розрахунку між підприємствами України, що знаходяться на її території;
- пасажирські і вантажні перевезення на внутрішніх автомобільних, залізничних, морських, річкових і повітряних лініях по тарифах і у валюті прийнятої в період розрахунку між підприємствами України, які знаходяться на її території;
- видачу необхідних дозволів на транспортування вантажів, у тому числі і негабаритних, автотранспортом Підрядчика;
- перевалку вантажів у морських портах України.
6.3. Здійснення Генеральним замовником (Дирекцією споруджуваного Криворізького ГОКОРа) усіх розрахунків з українськими транспортними організаціями за перевезення вантажів Підрядчика всіма видами транспорту, незалежно від його приналежності, по тарифах і у валюті прийнятої на період розрахунку між підприємствами України, що знаходяться на її території.
Оплата перевезення вантажів Підрядчика залізничним транспортом по транзитній території також здійснюється Генеральним замовником (Дирекцією Криворізького ГОКОРа), з включенням у його частку участі в будівництві комбінату. У окремих випадках, по взаємному узгодженню сторін, оплата може провадитися Підрядчиком із включенням у його частку участі.
6.4. Через місцеві підприємства торгівлі, що розташовані в Кіровоградської області, продаж деяких видів продовольчих і промислових товарів.
6.5. Через Міністерство охорони здоров'я України, медичне обслуговування персоналу Підрядчика на умовах Угоди про умови перебування і діяльності від 29 грудня 1986 року.
6.6. Через Міністерство зв'язку України, забезпечення обслуговування об'єктів Криворізького ГОКОРа телефонним, телеграфним і поштовим зв'язком, а також доставку персоналу Підрядчика українських і національних друкованих видань на умовах Угоди про умови перебування і діяльності від 29 грудня 1986 року.
6.7. При сприянні Генерального замовника укладення прямих господарських договорів з будь-якими українськими підприємствами і організаціями на виконання робіт, надання послуг, постачання матеріалів і устаткування, з розрахунком у валюті, прийнятої в період розрахунку між підприємствами України, які знаходяться на її території.
6.8. Персонал Підрядчика звільняється від усіх видів зборів і мита за видачу службових віз для в'їзду і виїзду на територію України.
7.1. У рахунок компенсації витрат Румунської сторони, в обсязі її долі участі в будівництві об'єктів Криворізького ГОКОРа, поставленого устаткування металургійним підприємствам колишнього Мінчормету СРСР, у загальній сумі 774,6 млн. пров. карбованців (додаток 1 до цього Протоколу) з урахуванням відсотків за наданий кредит, підлягає постачанню усього 30,945 млн тонн залізорудних окатишів зі змістом заліза 60,29 проц., основносттю 0,35 модуля, у тому числі:
- 26,782 млн тонн окатишів поставить Українська сторона, при умові виконання Румунською стороною обсягів робіт з будівництва об'єктів Криворізького ГОКОРа (відповідно до додатка 1), з них - 1,471 млн тонн окатишів за устаткування, поставлене іншим підприємствам України, на суму 36,6 млн пров. крб. Компенсація витрат Румунській стороні Українською стороною буде здійснюватися незалежно від виконання своїх зобов'язань іншими учасниками будівництва комбінату;
- 4,163 млн тонн окатишів, за устаткування поставлене підприємствам колишнього СРСР, розташованим за межами України, на суму 104,2 млн пров. карбованців, відповідно до положень статті 3 цього Протоколу.
Остаточна кількість окатишів, що підлягають постачанню Україною в рахунок погашення своєї заборгованості, буде уточнене в термін 6-ти місяців після введення комбінату в експлуатацію пропорційно підтвердженої Генеральним замовником і Підрядчиком вартості фактично виконаних обсягів робіт і поставленого устаткування.
При цьому в розрахунках будуть прийматися коефіцієнти:
- 1 рад. карбованець дорівнює 1,5 пров. карбованця для устаткування і металоконструкцій визначених Договором підряду;
- 1 рад. карбованець дорівнює 1,36 пров. карбованця для будівельно-монтажних робіт і інших витрат.
7.2. Українська сторона забезпечить дострокове постачання окатишів Румунській стороні, у рахунок погашення своєї заборгованості в обсязі 7,5 млн тонн за 1994 - 1996 р.:
з них у 1994 році - до 2 млн тн., але не менш 1,5 млн тн. Обсяги, що залишилися, поставляються в 1995 - 1996 рр. рівними частками.
При незабезпеченні обсягів постачання до 2 млн тн. у 1994 р. недопоставлена кількість окатишів переноситься на 1995 - 1996 рр. додатковими рівними частками.
Дострокове постачання окатишів буде здійснюватися відповідно з погодженим дійсним Протоколом річною кількістю та у встановлений контрактом термін, що забезпечить можливість фінансування і виконання програми робіт Підрядчиком.
В наступні роки постачання окатишів буде здійснюватися Генеральним замовником рівними частками протягом 10-ти років, або в більш короткий період по взаємному узгодженню сторін.
7.3. Постачання окатишів у рахунок погашення заборгованості здійснюється на умовах франко-границя України (м. Рени і м. Ізмаїл, з обліком найбільш вигідних умов за узгодженням Сторін при укладенні щорічних контрактів на постачання окатишів).
Постачання окатишів у 1994 - 1995 рр. буде здійснюватися з максимальним використанням доставки водним транспортом.
Румунська сторона через Підрядчика забезпечить, у рахунок своєї пайової участі, по погодженій кошторисній вартості, постачання запасних частин до устаткування поставленого Румунією, на перший рік експлуатації комбінату по переліку представленому Замовником і погодженому Підрядчиком.
Надалі Румунська сторона зобов'язується поставляти запасні частини для устаткування Румунського виробництва на основі річних комерційних контрактів з розрахунком у вільно конвертованій валюті, або за взаємною домовленістю по інших формах розрахунків.
Генеральний замовник і Підрядник, по взаємному узгодженню, можуть вносити зміни в межах частки участі Румунської сторони (774,6 млн пров. карбованців) у Перелік об'єктів, що споруджуються організаціями Румунії на будівництві об'єктів Криворізького ГОКОРа (додаток 1 до цього Протоколу), які не приводять до зміни термінів закінчення робіт.
Функції колишнього "Об'єднання" (Союззовнішбудімпорт) приймає на себе Міністерство промисловості України, яке може залучати будь-яку зовнішньоторговельну організацію для оперативного узгодження і вирішення питань будівництва комбінату.
Генеральний замовник через зовнішньоторговельну організацію або самостійно забезпечить:
- одержання і надання митниці дозволів відповідних органів на ввіз в Україну предметів, що підлягають контролю таких органів;
- узгодження і надання в митницю переліків продовольчих і промислових товарів ввезених безмитно в Україну для особистого використання персоналом Підрядчика.
Промінвестбанк України і відповідний банк Румунії спільно, у двомісячний термін з дати підписання цього Протоколу, встановлять порядок розрахунків і ведення рахунків пов'язаних з будівництвом Криворізького ГОКОРа.
Стосовно питань не висвітлених у цьому Протоколі діють положення Угоди про співробітництво від 29 грудня 1986 року, Угоди про умови перебування і діяльності і Протоколу до Угоди про співробітництво. Положення трьох вищевказаних документів, що суперечать цьому Протоколу втрачають силу.
Питання, пов'язані з виконанням положень цього Протоколу, будуть вирішені шляхом двосторонніх консультацій на основі співробітництва між двома Сторонами.
Усі розбіжності пов'язані з тлумаченням і застосуванням положень цього Протоколу будуть вирішуватися відповідно процедурі, передбаченої в проекті "Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій", що погоджена і буде укладена між Урядом України й Урядом Румунії.
Генеральний замовник і Підрядчик у місячний термін із дня підписання цього Протоколу підпишуть доповнення і зміни до Договору підряду N 63-08/00020-107 від 12 червня 1987 року з обліком положень цього Протоколу.
По взаємній згоді сторін до цього Протоколу можуть бути внесені зміни і доповнення. Протокол набирає сили з дня його підписання. При необхідності Договірні Сторони до 20 травня 1994 року повідомлять один одного про виконання внутрішньодержавних процедур передбачених законодавством Сторін.
Вчинено в Києві 5 травня 1994 року в двох дійсних примірниках українською, румунською і російською мовами, причому всі тексти мають однакову силу.
У випадку різних тлумачень текстів за основу приймається текст російською мовою.
За уповноваженням За уповноваженням
Уряду України Уряду Румунії
(підпис) (підпис)