• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільна декларація за підсумками зустрічі Президента України і Президента Литовської Республіки

Литва, Президент України  | Декларація, Міжнародний документ від 23.09.1996
Реквізити
  • Видавник: Литва, Президент України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 23.09.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Литва, Президент України
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 23.09.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільна декларація за підсумками зустрічі Президента України і Президента Литовської Республіки
Президент України Леонід Кучма і Президент Литовської Республіки Альгірдас Бразаускас,
підводячи підсумки переговорів, які відбулися під час державного візиту Президента України до Литовської Республіки 23 - 24 вересня 1996 року,
відзначаючи, що головна мета даного візиту полягала в наданні відносинам між Україною і Литовською Республікою нового імпульсу в контексті змін, що відбуваються в сучасній Європі,
заявляючи про прагнення України і Литовської Республіки й надалі поглиблювати взаємну довіру і взаєморозуміння як у питаннях двосторонніх, так і багатосторонніх відносин,
підкреслюючи значення дружніх партнерських відносин між Україною і Литовською Республікою для співробітництва в регіоні Центральної і Східної Європи та в Європі в цілому,
усвідомлюючи відповідальність обох країн у зміцненні миру, стабільності, добробуту і співробітництва в Європі,
відзначаючи, що Україна і Литовська Республіка підтверджують і поважають право кожної держави вступати до міжнародних політичних, економічних структур та структур безпеки,
підтверджуючи прагнення України і Литовської Республіки активно на умовах партнерства брати участь у процесі європейської і трансатлантичної інтеграції, враховуючи державні інтереси і цілі кожної з країн,
заявляють:
1. Україна і Литовська Республіка підтверджують, що розвиваючи відносини, які ґрунтуються на взаєморозумінні і довірі, а також на загальновизнаних людських цінностях, твердо дотримуватимуться норм та принципів, зафіксованих у Договорі про дружбу і співробітництво між Україною і Литовською Республікою від 8 лютого 1994 року і в Декларації про перспективи співробітництва між Україною і Литовською Республікою від 28 березня 1995 року.
2. Україна і Литовська Республіка, прагнучи і надалі активно розвивати двосторонні відносини, підтримуватимуть регулярний та інтенсивний політичний діалог і консультації на різних рівнях з питань, які становлять взаємний інтерес.
3. Керуючись прагненням використати історичну можливість створити мирну, стабільну, безпечну Європу, Україна і Литовська Республіка зроблять свій внесок у створення нової системи безпеки в Європі, в якій країни займуть місце, що відповідає їх державним інтересам і потребам безпеки.
4. Україна і Литовська Республіка докладатимуть усіх зусиль для підтримки співробітництва і взаєморозуміння в Європі, надаючи особливої уваги розвитку дружніх відносин з сусідніми державами, дотриманню прав людини і осіб, що належать до національних меншин.
Вони прагнутимуть до створення необхідних умов для всебічного розвитку освіти і національної культури литовської і української національних меншин на територіях своїх держав.
5. Україна і Литовська Республіка підтримуватимуть одна одну в процесі інтеграції в європейські і трансатлантичні політичні, економічні структури і структури безпеки, враховуючи державні інтереси і цілі кожної з країн.
6. Україна і Литовська Республіка відзначають, що розширення Європейського Союзу за рахунок держав Центральної та Східної Європи є одним з найважливіших факторів стабільності та добробуту в даному регіоні.
Литовська Республіка вітає стратегічний курс України стати повноправним членом Європейського Союзу.
Україна позитивно оцінює майбутній вступ Литовської Республіки до Європейського Союзу.
Обидві держави регулярно обмінюватимуться досвідом практичних кроків інтеграції та співробітництва з Європейським Союзом.
7. Литовська Республіка підтримує прагнення України встановити відносини особливого партнерства з НАТО.
Україна з розумінням ставиться до прагнення Литовської Республіки інтегруватися в Північноатлантичний Альянс.
Україна і Литовська Республіка вважають, що процес розширення НАТО повинен бути еволюційним і відкритим, сприяти зміцненню політичної стабільності і безпеки в Європі і враховувати інтереси безпеки як країн, що прагнуть стати членами Північноатлантичного Альянсу, так і інших країн-партнерів, які не порушують питання про своє членство в НАТО. Україна і Литовська Республіка підкреслюють, що жодна держава не має права вето на прийняття рішення іншою державою про приєднання до тієї чи іншої структури колективної безпеки.
Україна і Литовська Республіка, підкреслюючи важливість активного співробітництва в рамках програми "Партнерство заради миру", яка є значним внеском у зміцнення безпеки і стабільності на європейському континенті, розширюватимуть і поглиблюватимуть свою участь у ній відповідно до своїх державних інтересів і мають намір обмінюватися інформацією з цього питання.
Україна і Литовська Республіка обмінюватимуться інформацією і продовжуватимуть регулярні консультації з питань політики безпеки.
8. Україна і Литовська Республіка відзначають важливість рішень будапештської зустрічі ОБСЄ на вищому рівні 1994 року і будапештського засідання Ради Міністрів ОБСЄ 1995 року з питання моделі європейської безпеки для XXI століття. Вони підкреслюють значення подальшого продовження політичного діалогу з даного питання, надаючи особливого значення дотриманню країнами-членами ОБСЄ зобов'язань і принципів, зафіксованих у Кодексі поведінки, що стосуються воєнно-політичних аспектів безпеки, 1994 року, а також реалізації положень Пакту про стабільність в Європі 1995 року.
9. Литовська Республіка підкреслює важливість внеску України в справу нерозповсюдження ядерної зброї шляхом її приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї як без'ядерної держави, а також історичне значення вивезення ядерної зброї з території України.
Україна висловлює свою стурбованість можливістю розміщення ядерної зброї на території країн Центральної та Східної Європи, які прагнуть до членства в НАТО. У цьому контексті Україна виступає за створення в регіоні ОБСЄ зон, вільних від ядерної зброї.
10. Україна і Литовська Республіка прагнутимуть активно розвивати регіональне співробітництво з державами Центральної, Східної та Північної Європи. Інтересам України і Литовської Республіки відповідає більш інтенсивний політичний діалог з цими державами, а також більш активне економічне співробітництво.
Литовська Республіка підтримує прагнення України активізувати політичні та економічні відносини з Балтійськими і Скандинавськими країнами.
11. Україна і Литовська Республіка прагнутимуть створювати умови для подальшого динамічного розвитку взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва, яке ґрунтується на Угоді про вільну торгівлю.
Розвиваючи взаємну торгівлю, Україна і Литовська Республіка підтверджують важливість дотримання принципів Світової Організації Торгівлі.
12. Прагнучи використати зручне географічне розташування обох країн, Україна і Литовська Республіка надаватимуть особливої уваги співробітництву в галузі транспорту.
Україна і Литовська Республіка активно співпрацюватимуть в реалізації міжнародних проектів у сфері розвитку транспортної інфраструктури в регіоні, надаючи особливої уваги реалізації проекту Крітського транспортного коридору N 9 і максимальному використанню даного коридору для перевезення вантажів через порти України і Литовської Республіки.
13. Україна і Литовська Республіка, відзначаючи, що зростаючий потік нелегальної міграції став однією з основних проблем у регіоні, вважають, що ефективно діюча практика реадмісії нелегальних мігрантів є основним засобом запобігання нелегальній міграції.
14. Висловлюючи переконання, що велике значення для відносин дружби і співробітництва між Україною і Литовською Республікою має взаємопізнання і взаєморозуміння народів обох країн, Україна і Литовська Республіка заохочуватимуть розвиток контактів у галузі культури, мистецтва, освіти, науки, туризму, спорту.
м. Вільнюс, 23 вересня 1996 р.
Президент України Президент Литовської Республіки
Леонід Кучма Альгірдас Бразаускас
(підпис) (підпис)