• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі карантину рослин (укр/рос)

Росія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 07.06.2011 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 07.06.2011
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 07.06.2011
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі карантину рослин
(укр/рос)
Дата підписання :07.06.2011
Дата ратифікації Україною:18.09.2012
Дата набрання чинності для України:30.10.2012
( Угоду подано на ратифікацію Розпорядженням КМ № 406-р від 25.06.2012 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Російської Федерації, далі - Сторони,
визнаючи бажання зміцнювати двостороннє співробітництво в сфері карантину рослин у відповідності з Міжнародною конвенцією про карантин та захист рослин від 6 грудня 1951 року, (в редакції 1997 року) та у відповідності з міжнародними стандартами з фітосанітарних заходів, та міжнародними домовленостями Сторін з метою удосконалення забезпечення охорони територій своїх держав від занесення та розповсюдження карантинних шкідливих організмів та зменшення заподіяних ними збитків, а також усунення надмірних перешкод у двосторонній торгівлі продукцією, що підлягає фітосанітарному контролю (далі - об'єкти регулювання),
домовились про таке:
Компетентними органами Сторін, що здійснюють координацію діяльності з реалізації цієї Угоди, є:
від Української Сторони - Державна ветеринарна та фітосанітарна служба,
від Російської Сторони - Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду.
Під карантинними організмами (карантинні шкідливі організми) в даній Угоді слід розуміти шкідливі організми, що відсутні або обмежено поширені або розповсюджені на територіях держав Сторін і внесені до національних переліків карантинних організмів держав Сторін.
У разі внесення змін до переліку Компетентний орган однієї Сторони інформує про це Компетентний орган іншої Сторони не менш ніж за 30 днів до вступу змін у дію.
Сторони проводять заходи з фітосанітарного контролю об'єктів регулювання при імпорті, експорті та транзиті відповідно до міжнародних зобов'язань та національного законодавства.
Фінансування заходів, пов'язаних з проведенням фітосанітарного контролю, здійснюється у відповідності із законодавством держав Сторін.
З метою забезпечення ефективного співробітництва в сфері карантину та захисту рослин Сторони відповідно до законодавства своїх держав:
а) вживають всі необхідні заходи для запобігання проникнення карантинних шкідливих організмів з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони при переміщенні об'єктів регулювання з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони;
б) інформують одна одну про правила, які регулюють здійснення заходів щодо забезпечення карантину рослин, що передбачені законодавством держав Сторін;
в) інформують одна одну про виявлення та розповсюдження карантинних шкідливих організмів на територіях держав Сторін;
г) інформують одна одну про науково-дослідні роботи в сфері карантину рослин;
д) обмінюються передовим досвідом щодо здійснення фітосанітарного карантинного контролю в місцях виробництва та заготівлі об'єктів регулювання, забезпечення карантину рослин на державному кордоні та на транспорті, а також науково-практичними досягненнями в галузі карантину рослин;
е) надають взаємну наукову, технічну та іншу допомогу в проведенні заходів з карантину рослин, пов'язаних із виявленням, локалізацією та ліквідацією карантинних шкідливих організмів.
1. Об'єкти регулювання, які вивозяться з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони або які перевозяться транзитом територією держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони, або походженням з третіх країн, які підлягали перепакуванню, перевантажуванню, або розділені на частки на території держави однієї із Сторін, повинні супроводжуватися фітосанітарним сертифікатом або фітосанітарним сертифікатом на реекспорт у відповідності з фітосанітарним вимогами Сторони-імпортера.
З метою ідентифікації партій об'єктів регулювання у фітосанітарних сертифікатах вказується номер (назва) транспортного засобу, що перевозить партію об'єктів регулювання.
2. Сторона-імпортер не вимагає фітосанітарних сертифікатів на партію об'єктів регулювання у тих випадках, коли вона пройшла термічну або іншу обробку, яка унеможливлює зараження зазначеної партії продукції карантинними шкідливими організмами, та на інші матеріали, що не потребують застосування фітосанітарних заходів.
Компетентні органи Сторін залишають за собою право при закупівлі окремих партій об'єктів регулювання виставляти додаткові вимоги до фітосанітарного стану такої продукції.
Моніторинг, який передує відвантаженню, при експорті рослинної продукції може здійснюватись на території країни-експортера спільними зусиллями посадових осіб Компетентних органів Сторін.
3. Наявність фітосанітарного сертифіката не позбавляє права Компетентних органів Сторін здійснювати фітосанітарний контроль об'єктів регулювання у відповідності з законодавством своїх держав.
4. У разі виявлення карантинних шкідливих організмів під час проведення фітосанітарного контролю Компетентні органи Сторони-імпортера мають право на знезараження партії об'єктів регулювання, її знищення або повернення експортеру з повідомленням Компетентних органів іншої Сторони стосовно вжитих фітосанітарних заходів із зазначенням їх причини.
Якщо знезараження об'єктів регулювання здійснювалось на території держави однієї Сторони, ввезення зазначеної продукції на територію держави іншої Сторони дозволяється тільки після її дегазації (штучного видалення газів з об'єктів регулювання).
У разі відсутності в об'єктах регулювання, які прямують транзитом територією держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони, карантинних шкідливих організмів, транзит дозволяється за умови, якщо проставлено на фітосанітарному сертифікаті, який видано національною організацією з карантину та захисту рослин країни-експортера, штамп встановленого зразка Компетентним органом Сторони, територією якої об'єкти регулювання прямують транзитом.
В усіх випадках здійснення реекспорту об'єктів регулювання Сторони проводять фітосанітарний контроль і в разі відсутності карантинних шкідливих організмів оформляють фітосанітарний сертифікат або фітосанітарний сертифікат на реекспорт, який супроводжує об'єкти регулювання до місця призначення вантажу, разом з фітосанітарним сертифікатом країни-експортера або його завіреною копією.
Експорт (імпорт, транзит) об'єктів регулювання з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони здійснюється в пунктах пропуску на державному кордоні, визначених Сторонами, про що Компетентні органи Сторін інформують одна одну.
При експорті об'єктів регулювання з території держави однієї Сторони на територію держави іншої Сторони використовується упаковка, яка не застосовувалась раніше (крім дерев'яного пакувального матеріалу), яка вільна від карантинних шкідливих організмів. Упаковка та пакувальні матеріали повинні бути вільними від ґрунту. Сіно, солома, полова, листя та інші рослинні матеріали не можуть використовуватись в якості упаковки.
Транспортні засоби, які використовуються при перевезенні об'єктів регулювання, повинні бути ретельно очищені, а за потреби - знезаражені.
Для обговорення та вирішення питань, пов'язаних з реалізацією передбачених цією Угодою заходів, Компетентні органи Сторін можуть безпосередньо контактувати між собою.
Для вирішення практичних питань, пов'язаних з реалізацією положень цієї Угоди, Компетентні органи Сторін в разі необхідності організовують спільні наради, які проводяться по черзі на територіях держав Сторін.
Організаційні витрати на проведення нарад несе Компетентний орган приймаючої Сторони. Порядок оплати витрат щодо направлення делегацій попередньо погоджується Компетентними органами Сторін.
Місце, терміни та порядок денний таких нарад визначаються Компетентними органами Сторін.
Положення цієї Угоди поширюються на всі об'єкти регулювання, включаючи ті, які надходять в якості дарувань або для наукових цілей, а також призначені для дипломатичних, консульських та інших представництв.
Ця Угода не стосується прав і обов'язків кожної із Сторін, що випливають з інших міжнародних договорів, учасниками яких є Україна та Російська Федерація, а також їхнього членства в міжнародних організаціях з карантину та захисту рослин.
За взаємною письмовою згодою Сторін в цю Угоду можуть вноситись зміни та/або доповнення, що оформляються окремими Протоколами.
Усі спірні питання між Сторонами, що виникають при тлумаченні та застосуванні положень цієї Угоди, вирішуватимуться шляхом переговорів між Сторонами.
Ця Угода набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення, дипломатичними каналами, про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Ця Угода укладається терміном на 5 років. Її дія буде автоматично продовжуватися на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить у письмовій формі іншу Сторону, дипломатичними каналами, про свої наміри припинити дію цієї Угоди не пізніше ніж за шість місяців до закінчення відповідного періоду.
Вчинено в м. Москва 7 червня 2011 року в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Кабінет Міністрів України За Уряд Російської Федерації
(підпис) (підпис)
СОГЛАШЕНИЕ
между Кабинетом Министров Украины и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в области карантина растений
Кабинет Министров Украины и Правительство Российской Федерации, далее именуемые Сторонами,
признавая желание укреплять двустороннее сотрудничество в области карантина растений согласно Международной конвенции по карантину и защите растений от 6 декабря 1951 года, (в редакции 1997 года) и в соответствии с международными стандартами по фитосанитарным мерам и международными договоренностями Сторон в целях совершенствования обеспечения охраны территорий своих государств от заноса и распространения карантинных вредных организмов и снижения причиняемого ими ущерба, а также устранения препятствий в двусторонней торговле продукцией, подлежащей фитосанитарному контролю (далее -подкарантинная продукция),
согласились о нижеследующем:
Компетентными органами Сторон, осуществляющими координацию деятельности по реализации настоящего Соглашения, являются:
С Украинской Стороны - Государственная ветеринарная и фитосанитарная служба,
С Российской Стороны - Федеральная служба по ветеринарному и фитосанитарному надзору.
Под карантинными объектами (карантинными вредными организмами) в настоящем Соглашении понимаются вредные организмы, отсутствующие или ограниченно распространенные на территориях государств Сторон и внесенные в национальные перечни карантинных объектов (карантинных вредных организмов) государств Сторон.
В случае внесения изменений в перечень, компетентный орган одной Стороны информирует об этом компетентный орган другой Стороны не менее чем за 30 дней дб вступления изменений в силу.
Стороны проводят мероприятия по фитосанитарному контролю подкарантинной продукции при импорте, экспорте и транзите согласно международным обязательствам и законодательству своих государств.
Финансирование мероприятий, связанных с проведением фитосанитарного контроля, осуществляется в соответствии с законодательством государств Сторон.
В целях обеспечения эффективного сотрудничества в области карантина и защиты растений Стороны в соответствии с законодательством своих государств:
а) принимают все меры, необходимые для предотвращения проникновения карантинных вредных организмов с территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны при перемещении подкарантинной продукции с территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны;
б) информируют друг друга о правилах, регулирующих осуществление мероприятий по обеспечению карантина растений, предусмотренных государством Сторон;
в) информируют друг друга об обнаружении и распространении карантинных вредных организмов на территории государств Сторон;
г) информируют друг друга о научно-исследовательских работах в области карантина растений;
д) обмениваются передовым опытом в осуществлении фитосанитарного карантинного контроля в местах производства и заготовки подкарантинной продукции, обеспечения карантина растений на государственной границе и на транспорте, а также научно-практическими достижениями в области карантина растений;
е) оказывают взаимную научную, техническую и другую помощь в проведении мероприятий по карантину растений, связанных с выявлением, локализацией и ликвидацией очагов распространения карантинных вредных организмов.
1. Подкарантинная продукция, вывозимая с территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны, либо перевозимая транзитом по территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны, либо происходящая из третьих стран и подвергшаяся на территории государства одной из Сторон переупаковке, перегрузке или разделению на части, должна сопровождаться фитосанитарным сертификатом или реэкспортным фитосанитарным сертификатом в соответствии с фитосанитарными требованиями государства импортирующей Стороны.
В целях идентификации партий подкарантинной продукции в фитосанитарных сертификатах указывается номер (название) транспортного средства, перевозящего партию подкарантинной продукции.
2. Импортирующая Сторона не требует фитосанитарных сертификатов на партию подкарантинной продукции в случаях, когда она подвергалась термической или иной обработке, исключающей возможность заражения указанной партии продукции карантинными вредными организмами, и на другие материалы, не требующие применения фитосанитарных мер.
Компетентные органы Сторон оставляют за собой право при закупке отдельных партий подкарантинной продукции предъявлять дополнительные требования к фитосанитарному состоянию такой продукции.
Предотгрузочный мониторинг при экспорте растительной продукции может осуществляться на территории страны-экспортера совместно должностными лицами компетентных органов Сторон.
3. Наличие фитосанитарного сертификата не исключает права компетентных органов Сторон проводить фитосанитарный контроль подкарантинной продукции в соответствии с законодательством своих государств.
4. В случае обнаружения карантинных вредных организмов при проведении фитосанитарного контроля компетентные органы импортирующей Стороны имеют право на обеззараживание партии подкарантинной продукции, ее уничтожение или возврат экспортеру, с уведомлением компетентного органа другой Стороны о принятых фитосанитарных мерах с указанием их причины.
Если обеззараживание подкарантинной продукции проводилось на территории государства одной Стороны, ввоз указанной продукции на территорию государства другой Стороны допускается только после ее дегазации (искусственного устранения газов из подкарантинной продукции).
При отсутствии в подкарантинной продукции, следующей транзитом по территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны, карантинных вредных организмов, транзит разрешается при условии проставления на фитосанитарном сертификате, выданном национальной организацией по карантину и защите растений страны-экспортера, штампа установленного образца компетентным органом Стороны, по территории которой подкарантинная продукция следует транзитом.
Во всех случаях осуществления реэкспорта подкарантинной продукции Стороны проводят фитосанитарный контроль и при отсутствии карантинных вредных организмов оформляют фитосанитарный сертификат или реэкспортный фитосанитарный сертификат, сопровождающий подкарантинную продукцию к месту назначения груза, с приложением фитосанитарного сертификата страны-экспортера или его заверенной копии.
Экспорт (импорт, транзит) подкарантинной продукции с территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны осуществляется в пунктах пропуска через государственную границу, определяемых Сторонами, о чем компетентные органы Сторон информируют друг друга.
При экспорте подкарантинной продукции с территории государства одной Стороны на территорию государства другой Стороны применяется не использованная ранее упаковка (кроме древесного упаковочного материала), свободная от карантинных вредных организмов. Упаковка и упаковочные материалы должны быть свободны от почвы. Сено, солома, мякина, листья и другие растительные материалы не могут использоваться в качестве упаковки.
Транспортные средства, используемые при перевозке подкарантинной продукции, должны быть тщательно очищены, а при необходимости обеззаражены.
Для обсуждения и решения вопросов, связанных с осуществлением мероприятий, предусмотренных настоящим Соглашением, компетентные органы Сторон могут вступать в непосредственные контакты.
Для решения практических вопросов, связанных с реализацией положений настоящего Соглашения, компетентные органы Сторон при необходимости организовывают совместные совещания, которые проводятся поочередно на территории государств Сторон.
Организационные расходы по проведению совещаний несет компетентный орган принимающей Стороны. Порядок оплаты расходов по направлению делегаций предварительно согласовывается компетентными органами Сторон.
Место, сроки и повестка дня таких совещаний определяются компетентными органами Сторон.
Положения настоящего Соглашения распространяются на всю подкарантинную продукцию, в том числе поступающую в качестве дара или для научных целей, а также предназначенную для дипломатических, консульских и других представительств.
Настоящее Соглашение не затрагивает прав и обязательств каждой из Сторон, вытекающих из других международных договоров, участником которых является Украина или Российская Федерация, а также их членства в международных организациях по карантину и защите растений.
По взаимному письменному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и (или) дополнения, оформляемые отдельными протоколами.
Все спорные вопросы между Сторонами, связанные с толкованием и применением положений настоящего Соглашения, будут решаться путем переговоров между Сторонами.
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления, о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящее Соглашение заключается сроком на 5 лет. Его действие автоматически продлевается на последующие пятилетние периоды, если ни одна из Сторон не уведомит в письменной форме по дипломатическим каналам другую Сторону, о своем намерении прекратить действие настоящего Соглашения не менее чем за шесть месяцев до истечения соответствующего периода.
Совершено в г. Москва 7 июня 2011 года в двух экземплярах, каждый на русском и украинском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Кабинет Министров Украины За Правительство Российской Федерации
(подпись) (подпись)