• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Спільне комюніке щодо візиту В. Фокіна

Угорщина, Україна | Комюніке, Міжнародний договір від 22.05.1992
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 22.05.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Угорщина, Україна
  • Тип: Комюніке, Міжнародний договір
  • Дата: 22.05.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Спільне комюніке
21 - 22 травня 1992 року на запрошення прем'єр-міністра Йожефа Анталла в Угорській Республіці з офіційним візитом перебував прем'єр-міністр України Вітольд Фокін.
Під час візиту відбулися переговори з президентом Угорської Республіки Арпадом Гьонцем, прем'єр-міністром Йожефом Анталлом, міністром фінансів Міхаем Купою, міністром зовнішньоекономічних зв'язків Бела Кадаром, президентом Угорського Національного Банку Петером Акошом Бодом та державним секретарем Міністерства промисловості та торгівлі Габором Гулачі. Прем'єр-міністр України відвідав підприємство "ВІДЕОТОН" в м.Секешфехервар та завод "ІКАРУС" в м.Будапешт. Він відвідав Будапештську Міжнародну Ярмарку і мав зустрічі з угорськими підприємцями, а також з представниками багатьох підприємств, зацікавлених в розширенні угорсько-українського співробітництва.
В ході переговорів сторони обмінялися думками про відносини між Україною та Угорською Республікою, а також обговорили ті міжнародні питання, які становлять взаємний інтерес.
Керівники Урядів України і Угорської Республіки висловили бажання надалі розвивати відносини між двома країнами на засадах загальнолюдських цінностей, дотримуватись норм і принципів міжнародного права, зокрема принципів демократичного розвитку, непорушності кордонів і територіальної цілісності, врегулювання спорів тільки мирними засобами.
Було підкреслено важливість постійного діалогу для динамічного розвитку взаємовідносин, а також для взаємодії в питаннях зміцнення загального миру, забезпечення надійної європейської безпеки.
Прем'єр-міністри підтвердили свої позиції щодо створення без'ядерної зони в Центрально-Східній Європі.
Сторони проінформували одна одну про політичні, економічні та соціальні процеси в своїх країнах. Вони погодились в тому, що політичні зв'язки між Україною та Угорською Республікою розвиваються успішно. Вони підкреслили свої прагнення до подальшого розвитку взаємовигідних добросусідських, дружніх відносин, що будуються на основі "Договору про основи добросусідських відносин та співробітництва між Україною та Угорською Республікою", що був підписаний 6 грудня 1991 року.
Сторони підкреслили важливість та благотворний вплив на формування двосторонніх зв'язків особистих зустрічей та переговорів між керівниками двох держав.
В результаті українсько-угорських переговорів були підписані нижченаведені документи:
- Угода про співробітництво Українського Національного Банку та Угорського Національного Банку.
- Угода між Міністерством фінансів України і Міністерством фінансів Угорської Республіки про співробітництво.
Сторони прийшли до згоди про необхідність укладення найближчим часом подальших конкретних угод з метою розширення торгово-економічних зв'язків, створення умов співробітництва підприємств і підприємців двох країн. Вони також вважають необхідним укласти угоди про упорядочення грошових переводів громадян, які виїхали та виїжджатимуть з України на постійне місце проживання в Угорщину, про запобігання подвійного оподаткування та про забезпечення обміну валюти для туристів.
Сторони вважають важливим продовжувати співробітництво в раніше початих проектах, зокрема в будівництві міської лікарні в м.Берегово, а також пошук нових сфер співробітництва. Експерти двох країн вивчать можливості українсько-угорського співробітництва в створенні спільних підприємств в сфері машинобудівництва та електроніки, техніки зв'язку, агрохімії.
Прем'єр-міністри обмінялись думками про можливу участь угорської сторони в реалізації програми надання міжнародної допомоги України. Угорська сторона висловила зацікавленість в участі Угорщини в здійсненні програм будівництва житла в рамках допомоги ФРН, яка надається Україні, а також у виконанні акредитивів Міжнародного Валютного Фонду.
Угорська сторона порушила питання про повернення Угорщині Україною взятої на себе частини боргу колишнього СРСР. Українська сторона визнала справедливість цього питання і вважає, що воно повинно бути вивчено.
Прем'єр-міністри з задоволенням відмітили стан співробітництва в сфері забезпечення прав національних меншин, а також обмінялися думками щодо заходів подальшого покращення положення національних меншин, які проживають в обох країнах.
Сторони підкреслили важливість співробітництва прикордонних областей та необхідність створення сучасних прикордонних пунктів переходу. В інтересах цього вони домовилися, що експерти обох країн вивчать можливості створення нових пунктів пропуску через кордон та подадуть урядам свої пропозиції щодо відповідних заходів. Як перший крок, вони відкриють два нових перехідних пункти не пізніше кінця цього року. Сторони домовилися в тому, що їх експерти вивчать стан інфраструктури в прикордонних областях та подадуть пропозиції своїм урядам про розвиток цієї інфраструктури як на найближчий час, так і на перспективу.
Прем'єр-міністри погодилися в тому, що і надалі треба розвивати та поглиблювати традиційне українсько-угорське культурне співробітництво. В інтересах цього уповноважені сторони вивчать це питання. Сторони домовились, що будуть підготовлені для підписання угоди про дослідження в галузі україністики та хунгарології, про взаємне визнання дипломів, що відповідають європейським стандартам.
Сторони висловили заінтересованість в співробітництві щодо реставрації Мукачівського замку.
Угорська сторона порушила питання про повернення скарбів мистецтва, історичних реліквій та пам'яток, архівних документів, які є власністю Угорщини і можливо знаходяться на території України.
Українська сторона висловила готовність вивчити це питання в дусі доброї волі і розраховує на аналогічне ставлення до повернення українських культурних цінностей та архівних документів з Угорщини.
Прем'єр-міністр України Вітольд Фокін запросив прем'єр-міністра Угорщини Йожефа Анталла відвідати Україну з офіційним візитом, який з подякою прийняв це запрошення.
Будапешт 22 травня 1992 р.
Вітольд Фокін
прем'єр-міністр
України
Фокін
(підпис)
Йожеф Анталл
прем'єр-міністр
Угорської Республіки
Й. Анталла
(підпис)