• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Програма співробітництва між Національним космічним агентством України і Російським авіаційно-космічним агентством щодо забезпечення виготовлення, запуску та спільної експлуатації космічного апарата "Сич-1М"

Росія, Національне космічне агентство України  | Програма, Міжнародний договір від 12.02.2001
Реквізити
  • Видавник: Росія, Національне космічне агентство України
  • Тип: Програма, Міжнародний договір
  • Дата: 12.02.2001
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Національне космічне агентство України
  • Тип: Програма, Міжнародний договір
  • Дата: 12.02.2001
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Програма співробітництва між Національним космічним агентством України і Російським авіаційно-космічним агентством щодо забезпечення виготовлення, запуску і спільної експлуатації космічного апарата "СІЧ-1М"
Дата підписання: 12.02.2001 р.
Дата набуття чинності: 12.02.2001 р.
з огляду на сформовану кооперацію між організаціями і підприємствами обох Сторін у сфері створення й експлуатації космічної техніки і визнаючи необхідність збереження і розвитку об'єктів космічної інфраструктури, що використовуються в інтересах Сторін;
висловлюючи прагнення розвивати співробітництво з метою успішної підготовки, проведення запуску й експлуатації україно-російського космічного апарата (КА) "Січ-1М",
домовилися про таке:
Розділ 1
Дана Програма визначає порядок спільних робіт Сторін з розробки технічної документації, виготовлення КА "Січ-1М", ракети-носія (РН) "Циклон", запасного інструмента і пристосувань (ЗІП), наземного устаткування, а також робіт із забезпечення запуску КА й експлуатації його на орбіті.
Розділ 2
КА "Січ-1М" вважати спільною україно-російською розробкою.
Розділ 3
Сторони вживають заходів (для) забезпечення запуску КА "Січ-1М" в II кварталі 2002 року та забезпечуючи облік необхідного фінансування.
Розділ 4
Україна і Російська Федерація приймають на себе зобов'язання держав, що запускають, передбачених "Конвенцією про міжнародну відповідальність за збиток, заподіяний космічними об'єктами" (1972 рік), при цьому Україна приймає на себе зобов'язання держави реєстрації, передбачені "Конвенцією про реєстрацію об'єктів, що запускаються в космічний простір" (1975 рік).
Розділ 5
Для забезпечення виконання завдань підготовки, проведення запуску й експлуатації КА "Січ-1М" на орбіті Сторони в I кварталі 2001 року підписують "Угоду між Національним космічним агентством України і Російським авіаційно-космічним агентством про порядок виготовлення, запуску і спільної експлуатації космічного апарата "Січ-1М", в I кварталі 2002 року погоджують і стверджують Програму дослідної експлуатації КА "Січ-1М", Положення з організації керування КА "Січ-1М" і Положення про порядок формування заявок, планування, прийому, обробки і поширення інформації з КА "Січ-1М".
Розділ 6
Керування КА "Січ-1М" при орбітальному польоті протягом усього терміну активного існування здійснюється Українською стороною із Центру керування польотом КА "Січ-1М" у м. Євпаторія, при цьому в початковий період польоту (до 7 діб) із метою підвищення надійності керування й оперативного контролю бортових систем керування КА здійснюється засобами Наземного комплексу керування Російської сторони із залученням засобів Наземного комплексу керування Української сторони.
Порядок взаємодії засобів Наземного комплексу керування Російської сторони із засобами Наземного комплексу керування Української сторони визначається Положенням із організації керування КА "Січ-1М".
Розділ 7
Для координації робіт із виготовлення, забезпечення запуску й експлуатації КА "Січ-1М" Сторони створюють Спільну україно-російську комісію у складі: від Українського сторони - членів Державної комісії з запуску й експлуатації космічного апарата "Січ-1М" і від Російської сторони - членів Державної комісії з проведення льотних випробувань космічної підсистеми "Океан-О" із КА "Океан-О1" і КА "Океан-О". В I кварталі 2002 року Сторони розробляють і затверджують Положення про Спільну україно-російську комісію із виготовлення, забезпечення запуску й експлуатації КА "Січ-1М".
Розділ 8
Фінансування робіт із розробки технічної документації, виготовлення КА "Січ-1М", РН "Циклон", ЗІП, наземного устаткування, а також робіт із забезпечення запуску, керування й експлуатації КА "Січ-1М" на орбіті здійснюється Сторонами на дольовій основі.
Українська сторона фінансує:
роботи українських підприємств і організацій з розробки технічної документації, виготовлення бортової апаратури і КА "Січ-1М", РН "Циклон", ЗІП і наземного устаткування, включаючи роботи з установки на КА апаратури МТВЗА-ОК і БІС-С, роботи щодо участі в підготовці до запуску КА і РН, роботи з керування й експлуатації КА "Січ-1М", у тому числі послуги військових представництв Міністерства оборони України щодо контролю якості і приймання продукції;
витрати з транспортування РН, КА і необхідного для запуску устаткування по території України.
Російська, сторона фінансує:
роботи Центру космічних спостережень і Російського науково-дослідного інституту космічного приладобудування із розробки, експериментального відпрацьовування, погодження із КА "Січ-1М", виготовлення і постачання в Державне конструкторське бюро (ДКБ) "Південне" технічної документації, макетів, технологічних і льотних комплектів апаратури МТВЗА-ОК (модуль температурно-вологісного зондування атмосфери - оптичний канал), БІС-С (бортова інформаційна система) і контрольно-перевірної апаратури (КПА), включаючи при необхідності придбання в ДКБ "Південне" частини приладів із технологічного комплекту бортової апаратури БІСУ-П об'єкта "Океан-О";
роботи, пов'язані з послугами військових представництв Міністерства оборони Російської Федерації по контролю якості і прийманню продукції;
роботи російських підприємств і організацій з підготовки, запуску й участі в експлуатації КА "Січ-1М", а також роботи із узгодження і підготовки районів падіння частин РН, що відокремлюються;
витрати з транспортування РН, КА і необхідного для запуску КА устаткування на території Російської Федерації.
Порядок виконання робіт визначається спільними рішеннями і відповідними контрактами.
Розділ 9
Спільна експлуатація КА "Січ-1М" здійснюється при однаковому використанні ресурсу роботи інформаційно-вимірювальної апаратури.
При виникненні надзвичайних ситуацій, що вимагають перерозподілу ресурсу на визначений період в інтересах однієї із Сторін, рішення приймаються Спільною україно-російською комісією.
Розділ 10
Сторони забезпечують одна одну необхідною для реалізації Програми нормативно-технічною документацією.
Розділ 11
У випадку, якщо мають місце обставини форс-мажору (пожежа, повінь, землетрус, військові дії і т. п.), що не залежать від волі Сторін і перешкоджають виконанню зобов'язань за даною Програмою, терміни виконання зобов'язань відсуваються на час дії таких обставин.
Розділ 12
Спори щодо тлумачення і застосування положень даної Програми будуть вирішуватися шляхом переговорів і консультацій між Сторонами.
Розділ 13
Зміни і доповнення до даної Програми можуть вноситися за письмової згоди Сторін.
Дана Програма набирає сили з дати підписання її обома Сторонами і діє протягом одного року після припинення активного функціонування КА "Січ-1М".
Здійснено в м. Дніпропетровську 12 лютого 2001 року в двох екземплярах, українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
Генеральний директор
Національного космічного
агентства України

(підпис)

О.О. Негода
Генеральний директор
Російського
авіаційно-космічного
агентства

(підпис)

Ю.Н. Коптєв
12.02.2001
12.02.2001