• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Великої палати Конституційного Суду України про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду про відповідність Конституції України (конституційність) частини четвертої статті 75 Сімейного кодексу України

Конституційний Суд України  | Ухвала від 21.03.2023 № 30-у/2023
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 21.03.2023
  • Номер: 30-у/2023
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 21.03.2023
  • Номер: 30-у/2023
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ВЕЛИКОЇ ПАЛАТИ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду про відповідність Конституції України (конституційність) частини четвертої статті 75 Сімейного кодексу України
Київ
21 березня 2023 року
№ 30-у/2023
Справа № 1-1/2023(72/23)
Велика палата Конституційного Суду України у складі:
Головатий Сергій Петрович (голова засідання),
Городовенко Віктор Валентинович,
Грищук Оксана Вікторівна,
Кичун Віктор Іванович,
Кривенко Віктор Васильович,
Лемак Василь Васильович,
Мойсик Володимир Романович,
Первомайський Олег Олексійович,
Петришин Олександр Віталійович,
Совгиря Ольга Володимирівна,
Філюк Петро Тодосьович,
Юровська Галина Валентинівна (доповідач),
розглянула на засіданні питання про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду про відповідність Конституції України (конституційність) частини четвертої статті 75 Сімейного кодексу України.
Заслухавши суддю-доповідача Юровську Г.В. та дослідивши матеріали справи, Велика палата Конституційного Суду України
установила:
1. Суб’єкт права на конституційне подання - Верховний Суд - звернувся до Конституційного Суду України із клопотанням перевірити на відповідність статтям 3, 8, 48 Конституції України (конституційність) частину четверту статті 75 Сімейного кодексу України (далі - Кодекс).
Згідно з частиною четвертою статті 75 Кодексу "один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом".
Автор клопотання стверджує, що "призначення особі з інвалідністю відповідної пенсії або іншої соціальної виплати не може залежати від виплат, які здійснює один із подружжя на утримання іншого, який є особою з інвалідністю. Факт призначення державою пенсії по інвалідності не може впливати на факт призначення судом аліментів на утримання одного з подружжя або ж виключати його. Потреби непрацездатної людини, як правило, не обмежені тими звичайними потребами, які має здорова людина, тому спричиняють додаткові витрати на лікування, оздоровлення, харчування, що зумовлено іншим, відмінним способом життя такої людини".
2. Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України Ухвалою від 14 березня 2023 року відкрила конституційне провадження у цій справі.
3. Велика палата Конституційного Суду України вважає за доцільне розглянути цю справу на своєму пленарному засіданні у формі письмового провадження.
Ураховуючи викладене та керуючись статтею 153 Конституції України, на підставі статей 7, 32, 35, 50, 51, 52, 64, 65, 66, 83, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", відповідно до § 49, § 52 Регламенту Конституційного Суду України Велика палата Конституційного Суду України
ухвалила:
розглянути справу за конституційним поданням Верховного Суду про відповідність Конституції України (конституційність) частини четвертої статті 75 Сімейного кодексу України на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України у формі письмового провадження.
ВЕЛИКА ПАЛАТА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ