• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Євстіфеєва Микити Ігоровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 1 частини першої статті 303 Кримінального процесуального кодексу України

Конституційний Суд України  | Ухвала від 30.11.2021 № 168-1(І)/2021
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 30.11.2021
  • Номер: 168-1(І)/2021
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 30.11.2021
  • Номер: 168-1(І)/2021
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Євстіфеєва Микити Ігоровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 1 частини першої статті 303 Кримінального процесуального кодексу України
м.Київ
30 листопада 2021 року
№ 168-1(І)/2021
Справа
№ 3-202/2021(416/21)
Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Колісник Віктор Павлович (голова засідання),
Кичун Віктор Іванович,
Філюк Петро Тодосьович (доповідач),
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Євстіфеєва Микити Ігоровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 1 частини першої статті 303 Кримінального процесуального кодексу України.
Заслухавши суддю-доповідача Філюка П.Т. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Євстіфеєв М.І. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність окремим положенням статей 3, 24, 55, 124 Конституції України (конституційність) пункт 1 частини першої статті 303 (за конституційною скаргою - "статті 303(1)(1)") Кримінального процесуального кодексу України (далі - Кодекс).
Відповідно до оспорюваного положення Кодексу на досудовому провадженні може бути оскаржено "бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування".
Зі змісту конституційної скарги та долучених до неї матеріалів вбачається, що слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ухвалою від 16 липня 2021 року відмовив у відкритті провадження за скаргою Євстіфеєва М.І. на бездіяльність слідчого Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві.
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ухвалою від 8 вересня 2021 року апеляційну скаргу Євстіфеєва М.І. залишила без задоволення, ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 16 липня 2021 року - без змін.
На думку автора клопотання, застосування пункту 1 частини першої статті 303 Кодексу в остаточному судовому рішенні призвело до порушення його конституційного права на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить із такого.
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційна скарга має містити, зокрема, обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); конституційна скарга вважається прийнятною за умов її відповідності вимогам, передбаченим, зокрема, статтею 55 цього закону (абзац перший частини першої статті 77).
Із аналізу конституційної скарги вбачається, що, стверджуючи про неконституційність пункту 1 частини першої статті 303 Кодексу, автор клопотання висловив незгоду із застосуванням в остаточному судовому рішенні оспорюваного положення Кодексу, що не може вважатися обґрунтуванням тверджень щодо його невідповідності Конституції України.
Таким чином, Євстіфеєв М.І. не дотримав вимог пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 4 статті 62 цього закону - неприйнятність конституційної скарги.
Ураховуючи викладене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, на підставі статей 7, 32, 37, 55, 56, 58, 62, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", відповідно до § 45, § 56 Регламенту Конституційного Суду України Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
ухвалила:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Євстіфеєва Микити Ігоровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 1 частини першої статті 303 Кримінального процесуального кодексу України на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ухвала є остаточною.
ПЕРША КОЛЕГІЯ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ