• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про відмову у відкриті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Бажанюка Василя Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини девятої статті - 295-1 Кримінального процесуального кодексу України

Конституційний Суд України  | Ухвала від 14.04.2021 № 63-1(І)/2021
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 14.04.2021
  • Номер: 63-1(І)/2021
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 14.04.2021
  • Номер: 63-1(І)/2021
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкриті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Бажанюка Василя Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини дев'ятої статті - 295-1 Кримінального процесуального кодексу України
м. Київ
14 квітня 2021 року
№ 63-1(І)/2021
Справа № 3-46/2021(97/21)
Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Колісника Віктора Павловича - головуючого,
Кичуна Віктора Івановича,
Філюка Петра Тодосьовича - доповідача,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Бажанюка Василя Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини дев'ятої статті - 295-1 Кримінального процесуального кодексу України.
Заслухавши суддю-доповідача Філюка П.Т. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Бажанюк В.В. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити на відповідність статті 3, частинам першій, третій статті 8, статті 21, статті 22, частинам першій, другій статті 55, статті 64, пунктам 1,3,8 частини другої статті 129 Конституції України (конституцІйність) частину дев'яту статті 295-1 Кримінального процесуального кодексу України (далі - Кодекс), згідно з якою "ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає".
Зі змісту конституційної скарги та долучених до неї матеріалів вбачається, що слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ухвалою від 6 жовтня 2020 року, зокрема, продовжив строк досудового розслідування в кримінальному провадженні за підозрою Бажанюку В.В. у вчиненні кримінальних правопорушень.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, Бажанюк В.В. звернувся з апеляційною скаргою до Полтавського апеляційного суду, який ухвалою від 15 жовтня 2020 року відмовив у відкритті апеляційного провадження та вказав, зокрема, що апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду ухвалою від 11 січня 2021 року, яка є остаточним судовим рішенням у справі, погодившись із висновками Полтавського апеляційного суду, відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Бажанюка В.В.
Суб'єкт права на конституційну скаргу стверджує, що оспорюване положення Кодексу "унеможливлює перегляд судового рішення в апеляційному порядку на стадії досудового розслідування, що обмежує право людини на судовий захист".
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить із такого.
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" у конституційній скарзі має міститись обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); конституційна скарга вважається прийнятною за умов її відповідності вимогам, передбаченим, зокрема, статтею 55 цього закону (абзац перший частини першої статті 77).
З аналізу конституційної скарги вбачається, що автор клопотання, стверджуючи про неконституційність частини дев'ятої статті 295-1 Кодексу, цитує положення Конституції України, Кодексу, рішення Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини, міжнародні акти, що не може вважатися обґрунтуванням тверджень щодо невідповідності Конституції України (неконституційності) оспорюваного положення Кодексу.
Отже, Бажанюк В.В. не дотримав вимог пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 4 статті 62 цього закону - неприйнятність конституційної скарги.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, на підставі статей 7, 32, 37, 50, 55, 56, 58, 62, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", відповідно до § 45, § 56 Регламенту Конституційного Суду України Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
ухвалила:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Бажанюка Василя Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини дев'ятої статті 295-1 Кримінального процесуального кодексу України на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ухвала є остаточною.
ПЕРША КОЛЕГІЯ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ