• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Шевченко Оксани Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 49-2 Кодексу законів про працю України

Конституційний Суд України  | Ухвала від 26.03.2020 № 73-1(І)/2020
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 26.03.2020
  • Номер: 73-1(І)/2020
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 26.03.2020
  • Номер: 73-1(І)/2020
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Шевченко Оксани Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 49-2 Кодексу законів про працю України
м. К и ї в
26 березня 2020 року
№ 73-1(І)/2020
Справа № 3-59/2020(109/20)
Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Колісника Віктора Павловича - головуючого,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Філюка Петра Тодосьовича - доповідача,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Шевченко Оксани Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті - 49-2 Кодексу законів про працю України.
Заслухавши суддю-доповідача Філюка П.Т. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Шевченко O.A. звернулася до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 49-2 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс), відповідно до якої про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" наказом від 20 червня 2017 року передбачило скорочення з 21 серпня 2017 року займаної Шевченко O.A. посади директора філії цього товариства в місті Бориспіль. Автора клопотання 20 червня 2017 року було попереджено про скорочення зазначеної посади, а 27 грудня 2017 року його звільнено з посади в зв'язку зі скороченням штату працівників.
Не погоджуючись зі звільненням, суб'єкт права на конституційну скаргу звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області, який рішенням від 17 липня 2018 року відмовив у скасуванні наказу про його звільнення та задоволенні інших позовних вимог.
Київський апеляційний суд постановою від 4 грудня 2018 року апеляційну скаргу автора клопотання залишив без задоволення, рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 17 липня 2018 року - без змін. Верховний Суд постановою від 13 грудня 2019 року касаційну скаргу Шевченко O.A. залишив без задоволення, рішення судів першої та апеляційної інстанцій - без змін.
Автор клопотання вважає, що "суди усіх інстанцій формально трактували норму права передбачену ст. 49-2 КЗпП України, дозволивши її довільне та безтермінове застосування", а також стверджує про невідповідність частині другій статті 3, частинам першій, другій статті 8 Конституції України частини першої статті 49-2 Кодексу.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить із такого.
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" у конституційній скарзі має міститись обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); конституційна скарга вважається прийнятною за умов її відповідності вимогам, передбаченим, зокрема, статтею 55 цього закону (абзац перший частини першої статті 77).
З аналізу конституційної скарги вбачається, що обґрунтування автором клопотання неконституційності частини першої статті 49-2 Кодексу полягає в посиланні на Рішення Конституційного Суду України від 26 лютого 2019 року № 1-р/2019, рішення Європейського суду з прав людини у справі ""Санді Тайме" проти Сполученого Королівства" від 26 квітня 1979 року та Доповідь "Верховенство права" Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеційська Комісія) схвалену на 86-му пленарному засіданні 25-26 березня 2011 року. Шевченко О.А. також не вказала, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на її думку, зазнало порушення внаслідок застосування частини першої статті 49-2 Кодексу.
Крім того, автор клопотання висловлює незгоду з судовими рішеннями у його справі, що не можна вважати обґрунтуванням тверджень щодо неконституційності оспорюваної норми Кодексу.
Таким чином, Шевченко О.А. не дотримала вимог пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі за пунктом 4 статті 62 цього закону - неприйнятність конституційної скарги.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, на підставі статей 7, 32, 37, 50, 55, 56, 58, 62, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", відповідно до § 45, § 56 Регламенту Конституційного Суду України Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
ухвалила:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Шевченко Оксани Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 49-2 Кодексу законів про працю України на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ця Ухвала є остаточною.
ПЕРША КОЛЕГІЯ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ