• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 4.5, 4.6, 5.2, 6.1, 6.2, 6.4, 6.6 Положення про економічне стимулювання підприємств - виробників підакцизних товарів в Автономній Республіці Крим, які забезпечують нарощування обсягів реалізації продукції, затвердженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим

Конституційний Суд України  | Ухвала від 21.03.2002 № 10-у/2002
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 21.03.2002
  • Номер: 10-у/2002
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 21.03.2002
  • Номер: 10-у/2002
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 4.5, 4.6, 5.2, 6.1, 6.2, 6.4, 6.6 Положення про економічне стимулювання підприємств - виробників підакцизних товарів в Автономній Республіці Крим, які забезпечують нарощування обсягів реалізації продукції, затвердженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим
м. Київ, 21 березня 2002 року
Справа N 2-18/2002
N 10-у/2002
Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Скоморохи Віктора Єгоровича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Іващенка Володимира Івановича,
Козюбри Миколи Івановича,
Корнієнка Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Розенка Віталія Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича - суддя-доповідач,
Селівона Миколи Федосовича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 4.5, 4.6, 5.2, 6.1, 6.2, 6.4, 6.6 Положення про економічне стимулювання підприємств - виробників підакцизних товарів в Автономній Республіці Крим, які забезпечують нарощування обсягів реалізації продукції, затвердженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Заслухавши суддю-доповідача Савенка М.Д. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - Президент України - звернувся 21 листопада 2001 року до Конституційного Суду України з клопотанням про вирішення питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 4.5, 4.6, 5.2, 6.1, 6.2, 6.4, 6.6 Положення про економічне стимулювання підприємств - виробників підакцизних товарів в Автономній Республіці Крим, які забезпечують нарощування обсягів реалізації продукції, затвердженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 19 липня 2000 року N 1281-2/2000 (далі - Положення; опубліковано у Збірнику нормативно-правових актів Автономної Республіки Крим. - 2000 р., N 7, ст. 730).
У конституційному поданні йдеться про те, що зазначеними нормами Положення визначається порядок надання фінансової підтримки підприємствам за умови укладення ними договору застави з Міністерством фінансів Автономної Республіки Крим на суму акцизного збору, задекларовану у звітному місяці. При цьому якщо сума збору є меншою, ніж задекларована, то різниця стягується з підприємства до бюджету через банк. Положенням також передбачено, що підприємства повинні вести окремий облік коштів, які надаються як фінансова підтримка, та подавати Міністерству економіки Автономної Республіки Крим і Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим звіти про суми фактично сплачених податків і зборів, суми отриманої фінансової підтримки та їх використання. На підприємства також покладається обов'язок надавати зазначеним міністерствам та іншим контролюючим органам інформацію про свою фінансово-господарську діяльність, пов'язану з виконанням вимог Положення, та забезпечувати їм можливість ознайомлення з бухгалтерськими, фінансово-господарськими і правовими документами.
На думку суб'єкта права на конституційне подання, названі норми Положення не узгоджуються з відповідними положеннями статей 2, 181 Цивільного кодексу Української РСР, статті 2 Закону України "Про систему оподаткування", статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір", статей 5, 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", статті 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та суперечать положенням пункту 8 частини першої статті 92, статей 135, 136 Конституції України.
2. Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних подань Ухвалою від 12 березня 2002 року відмовила у відкритті конституційного провадження у справі на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
3. Відповідно до положень частини другої статті 137 Конституції України Президент України Указом від 14 листопада 2001 року N 1089/2001 зупинив дію підпунктів 4.5, 4.6, 5.2, 6.1, 6.2, 6.4, 6.6 Положення з мотивів їх невідповідності Конституції та законам України.
4. У період розгляду Конституційним Судом України питання щодо відкриття конституційного провадження у справі Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла Постанову від 19 грудня 2001 року "Про скасування Положення про економічне стимулювання підприємств - виробників підакцизних товарів в Автономній Республіці Крим, які забезпечують нарощування обсягів реалізації продукції, затвердженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 19 липня 2000 року N 1281-2/2000". Цією Постановою скасовано Положення в цілому, в тому числі його окремі норми, що оспорюються суб'єктом права на конституційне подання і які на даний час є нечинними.
Згідно з положеннями пункту 1 частини першої статті 150 Конституції України до повноважень Конституційного Суду України належить, зокрема, вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність) чинних правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим або їх окремих положень.
Наведене свідчить про відсутність підстав для відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Положення.
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 50, 75 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 4.5, 4.6, 5.2, 6.1, 6.2, 6.4, 6.6 Положення про економічне стимулювання підприємств - виробників підакцизних товарів в Автономній Республіці Крим, які забезпечують нарощування обсягів реалізації продукції, затвердженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 19 липня 2000 року N 1281-2/2000, на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ