• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Львівської обласної ради щодо офіційного тлумачення положень частини пятої статті 1, абзаців четвертого, пятого, шостого статті 2 Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 13.07.2011 № 34-у/2011
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.07.2011
  • Номер: 34-у/2011
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.07.2011
  • Номер: 34-у/2011
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УХВАЛА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Львівської обласної ради щодо офіційного тлумачення положень частини п'ятої статті 1, абзаців четвертого, п'ятого, шостого статті 2 Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років"
м. К и ї в
Справа № 2-32/2011
13 липня 2011 року
№ 34-у/2011
Конституційний Суд України у складі суддів:
Головіна Анатолія Сергійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Бринцева Василя Дмитровича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Винокурова Сергія Маркіяновича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Стецюка Петра Богдановича,
Стрижака Андрія Андрійовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни - доповідача,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Львівської обласної ради щодо офіційного тлумачення положень частини п'ятої статті 1, абзаців четвертого, п'ятого, шостого статті 2 Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" від 20 квітня 2000 року № 1684-ІІІ (Голос України, 2000 р., 23 травня) в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги" від 21 квітня 2011 року № 3298-VІ (Голос України, 2011 р., 24 травня) (далі - Закон).
Заслухавши суддю-доповідача Шапталу Н.К. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - Львівська обласна рада - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення положень частини п'ятої статті 1, абзаців четвертого, п'ятого, шостого статті 2 Закону щодо визначення Прапора Перемоги як символу перемоги радянського народу, його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни та роз'яснити суть понять і процедуру "використання", "суспільне використання", "офіційний підйом копій Прапора Перемоги" та різницю між ними в системному зв'язку зі статтею 23 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280-97/ВР (далі - Закон № 280).
Практичну необхідність в офіційному тлумаченні зазначених положень Закону автор клопотання мотивує їх невідповідністю окремим нормам Преамбули, статей 20, 79, 152 Конституції України і Закону № 280.
2. Конституційний Суд України, розглядаючи питання щодо відкриття конституційного провадження у цій справі у зв'язку з прийняттям Третьою колегією суддів Конституційного Суду України Ухвали про відмову у відкритті конституційного провадження від 7 липня 2011 року, виходить з такого.
Згідно з Законом України "Про Конституційний Суд України" підставою для конституційного подання щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України є практична необхідність у з'ясуванні або роз'ясненні, офіційній інтерпретації положень Конституції України та законів України (частина перша статті 93); у конституційному поданні має зазначатися правове обґрунтування необхідності в їх офіційному тлумаченні (пункт 4 частини другої статті 39).
Обґрунтовуючи практичну необхідність в офіційному тлумаченні вказаних положень Закону, суб'єкт права на конституційне подання фактично наводить аргументи щодо їх неконституційності, що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом.
Враховуючи викладене та керуючись статтею 153 Конституції України, статтями 39, 45, 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Львівської обласної ради щодо офіційного тлумачення положень частини п'ятої статті 1, абзаців четвертого, п'ятого, шостого статті 2 Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" від 20 квітня 2000 року № 1684-ІІІ в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги" від 21 квітня 2011 року № 3298-VІ на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
Конституційний Суд України