• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Ліцензійної палати України щодо офіційного тлумачення положень абзацу десятого статті 1 та частини сьомої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 01.06.1999 № 22-у/99
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 01.06.1999
  • Номер: 22-у/99
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 01.06.1999
  • Номер: 22-у/99
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Ліцензійної палати України щодо офіційного тлумачення положень абзацу десятого статті 1 та частини сьомої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами"
м. Київ
1 червня 1999 року
N 22-у/99
Справа N 2-19/99

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Тимченка Івана Артемовича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича - суддя-доповідач,
Євграфова Павла Борисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Корнієнка Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Розенка Віталія Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
Яценка Станіслава Сергійовича,
розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Ліцензійної палати України стосовно офіційного тлумачення положень абзацу десятого статті 1 та частини сьомої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР (з наступними змінами).
Заслухавши суддю-доповідача Вознюка В.Д. та розглянувши матеріали подання, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - Ліцензійна палата України - просить дати офіційне тлумачення терміна "місце торгівлі", який вживається в абзаці десятому статті 1 та в частині сьомій статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами".
Необхідність офіційного тлумачення суб'єкт права на конституційне подання обгрунтовує наявністю розбіжностей при визначенні терміна "місце торгівлі" в судових рішеннях Вищого арбітражного суду України та в роз'ясненнях Державної податкової адміністрації України, що зумовлює практичні труднощі при вирішенні питання щодо видачі ліцензій суб'єктам підприємницької діяльності на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.
2. Відповідно до статті 93 Закону України "Про Конституційний Суд України" підставою для конституційного подання щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України є практична необхідність у з'ясуванні або роз'ясненні, офіційній інтерпретації положень названих нормативних актів.
Суб'єкт права на конституційне подання цих вимог не виконав. Зокрема, в конституційному поданні немає належного правового обгрунтування практичної необхідності в офіційному тлумаченні терміна "місце торгівлі". А долучені до конституційного подання судове рішення Вищого арбітражного суду України та листи Державної податкової адміністрації України щодо тлумачення терміна "місце торгівлі" не підтверджують наявність неоднозначного розуміння його.
Так, із постанови Вищого арбітражного суду України від 8 грудня 1998 року вбачається, що суд при вирішенні конкретного господарського спору виходив з роз'яснень Державної податкової адміністрації України, що містяться в листі від 27 травня 1998 року "Про визначення деяких термінів", та плану розміщення торгових приміщень в одному будинку.
Що ж стосується роз'яснень, які містяться в листі Державної податкової адміністрації України від 6 березня 1997 року "Про визначення терміна "торговельне місце", то в ньому фактично викладено положення абзацу десятого статті 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" і, зокрема, дається визначення терміна "місце торгівлі". Не вбачається будь-яких розбіжностей в правозастосовній практиці щодо визначення терміна "місце торгівлі" та в долучених до конституційного подання документах.
Виходячи з викладеного та відповідно до статей 147, 150 Конституції України, статей 39, 45, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України" Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Ліцензійної палати України щодо офіційного тлумачення положень абзацу десятого статті 1 та частини сьомої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України".
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)