• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 22.24 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року

Конституційний Суд України  | Ухвала від 23.03.2000 № 28-у/2000
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 23.03.2000
  • Номер: 28-у/2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 23.03.2000
  • Номер: 28-у/2000
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 22.24 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року
м. Київ
23 березня 2000 року
N 28-у/2000
Справа N 2-28/2000

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Скоморохи Віктора Єгоровича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни - суддя-доповідач,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Розенка Віталія Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Тимченка Івана Артемовича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 22.24 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року N 371-XIV.
Заслухавши суддю-доповідача Малинникову Л.Ф. та вивчивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. У конституційному поданні народні депутати України порушують питання про невідповідність Конституції України (неконституційність) Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року.
За змістом зазначеного Закону суми амортизаційних відрахувань спрямовуються у повному обсязі на впровадження нових технологій, оновлення та реконструкцію виробництва. До 10 відсотків амортизаційних відрахувань, нарахованих підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності, може централізуватися у Державному бюджеті України для реалізації заходів щодо структурної перебудови економіки. Конкретний розмір централізованих амортизаційних відрахувань визначається Законом України про Державний бюджет України.
Суб'єкт права на конституційне подання вважає, що наведені положення щодо вилучення і централізації у Державному бюджеті України амортизаційних відрахувань підприємств недержавної форми власності суперечать, зокрема, частині четвертій статті 13, частині четвертій статті 41 Конституції України, статтям 48, 55 Закону України "Про власність", статті 1 Закону України "Про систему оподаткування".
2. Ухвалою Колегії суддів Конституційного Суду України з конституційних подань від 29 лютого 2000 року у відкритті конституційного провадження у справі відмовлено на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
3. Як установив Конституційний Суд України, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року статтю 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" доповнено пунктом 22.24. Фактично у конституційному поданні оспорюється саме цей пункт у редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року.
Проте, направляючи 5 травня 1999 року конституційне подання до Конституційного Суду України, народні депутати України залишили без уваги Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 6 квітня 1999 року, яким пункт 22.24 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" виключено.
Таким чином, суб'єкт права на конституційне подання порушив питання щодо неконституційності нечинних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року.
Оскільки відповідно до статей 150, 152 Конституції України до повноважень Конституційного Суду України належить вирішення питань щодо конституційності лише чинних актів, є підстави для відмови у відкритті конституційного провадження у справі, передбачені пунктом 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Виходячи з викладеного та керуючись статтею 150 Конституції України, пунктом 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 1 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 29 грудня 1998 року N 371-XIV стосовно доповнення статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" пунктом 22.24 на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)