• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) указів Президента України від 6 вересня 2007 року N 824 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва транспортною галуззю"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 02.04.2008 № 21-уп/2008
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 02.04.2008
  • Номер: 21-уп/2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 02.04.2008
  • Номер: 21-уп/2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) указів Президента України від 6 вересня 2007 року N 824 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва транспортною галуззю" та від 6 вересня 2007 року N 825 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру"
м. Київ
2 квітня 2008 року
N 21-уп/2008
Справа N 1-20/2008

Конституційний Суд України у складі суддів:
Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,
Бринцева Василя Дмитровича,
Головіна Анатолія Сергійовича,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Домбровського Івана Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Мачужак Ярослави Василівни,
Овчаренка В'ячеслава Андрійовича,
Станік Сюзанни Романівни,
Стецюка Петра Богдановича,
Ткачука Павла Миколайовича - доповідача,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) указів Президента України від 6 вересня 2007 року N 824 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва транспортною галуззю" (Офіційний вісник Президента України, 2007 р., N 25, ст. 575) та від 6 вересня 2007 року N 825 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру" (Офіційний вісник Президента України, 2007 р., N 25, ст. 576).
Заслухавши суддю-доповідача Ткачука П.М. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - 55 народних депутатів України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), укази Президента України від 6 вересня 2007 року N 824 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва транспортною галуззю" та від 6 вересня 2007 року N 825 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру" (далі - Укази).
Указами вводяться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, якими визнано за необхідне відсторонити від виконання повноважень Міністра транспорту та зв'язку України М. Рудьковського і Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Н. Шуфрича.
Народні депутати України стверджують, що Рада національної безпеки і оборони України відсторонила від виконання повноважень Міністра транспорту та зв'язку України М. Рудьковського, Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Н. Шуфрича, чим вийшла за межі своїх повноважень.
Крім того, автори клопотання зазначають, що Укази, якими введені в дію вказані рішення Ради національної безпеки і оборони України, не скріплені підписами Прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт та його виконання, що також є порушенням Конституції України.
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 30 листопада 2007 року відкрила конституційне провадження у цій справі і запропонувала розглянути її на пленарному засіданні Конституційного Суду України у формі письмового слухання.
3. Під час розгляду Конституційним Судом України справи Верховна Рада України 18 грудня 2007 року прийняла Постанову "Про припинення повноважень членів Кабінету Міністрів України" N 9-VI (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., N 1, ст. 3), якою звільнила М. Рудьковського з посади Міністра транспорту та зв'язку України, а Н. Шуфрича з посади Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Таким чином, звільнення М. Рудьковського і Н. Шуфрича відбулося не на підставі введених у дію Указами рішень Ради національної безпеки і оборони України, а у зв'язку зі складенням Кабінетом Міністрів України повноважень перед новообраною Верховною Радою України.
Оскільки Укази не вплинули на правові відносини, а з прийняттям Верховною Радою України зазначеної постанови фактично вичерпали свою дію, Конституційний Суд України вважає, що є підстави для припинення конституційного провадження у справі згідно з пунктом 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
На підставі викладеного та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтею 13, пунктом 3 статті 45, статтею 51 Закону України "Про Конституційний Суд України", параграфом 51 Регламенту Конституційного Суду України, Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Припинити конституційне провадження у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України від 6 вересня 2007 року N 824 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва транспортною галуззю" та Указу Президента України від 6 вересня 2007 року N 825 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 вересня 2007 року "Про стан керівництва у сфері запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру" на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" через непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ