• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження плану заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2004 рік

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження, Заходи, План від 17.06.2004 № 383-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи, План
  • Дата: 17.06.2004
  • Номер: 383-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи, План
  • Дата: 17.06.2004
  • Номер: 383-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 17 червня 2004 р. N 383-р
Київ
( Позначку "Не для друку" знято Розпорядженням КМ N 490-р від 19.03.2008 )
Про затвердження плану заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2004 рік
На виконання статті 2 Указу Президента України від 24 квітня 1998 р. N 367 "Про Концепцію боротьби з корупцією на 1998-2005 роки" затвердити план заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2004 рік, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 31
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2004 р. N 383-р
ПЛАН
заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією, на 2004 рік
1. Забезпечити реалізацію положень Концепції боротьби з корупцією на 1998-2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 24 квітня 1998 р. N 367, Указів Президента України від 6 лютого 2003 р. N 84 "Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією" і від 9 лютого 2004 р. N 175 "Про систему заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції", інших нормативно-правових актів антикорупційного характеру.
Головдержслужба, інші центральні
органи виконавчої влади, Рада
міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські
держадміністрації.
Протягом року.
2. Провести аналіз нормативно-правових актів антикорупційного характеру, виявити розбіжності між ними, а також прогалини і правові норми в них, що можуть по-різному тлумачитися, інші недоліки, що використовуються для вчинення корупційних діянь та інших посадових порушень і подати пропозиції щодо внесення змін у зазначені акти.
Мін'юст, МВС, СБУ, Державна
податкова адміністрація,
Мінекономіки, МЗС,
Головдержслужба.
III квартал.
3. Розробити ефективний механізм моніторингу стану здійснення державних заходів боротьби з корупцією з метою визначення пріоритетних напрямів роботи, які потребують зосередження зусиль органів, що ведуть боротьбу з корупцією.
МВС, Мін'юст, СБУ, Державна
податкова адміністрація,
Мінекономіки, МЗС,
Головдержслужба.
III квартал.
4. Розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів України законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення визначеного Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" порядку закупівлі товарів, робіт і послуг.
ГоловКРУ, Мінекономіки.
Червень.
5. Сприяти прийняттю Верховною Радою Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (Закони України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", "Про виконавче провадження", "Про заставу") щодо чіткого визначення понять "підприємство-банкрут", "об'єкт застави", врегулювання порядку погашення зобов'язань платників податків перед державними цільовими фондами.
Мінекономіки, Фонд державного
майна, Мін'юст.
IV квартал.
6. З метою приведення законодавства України у відповідність з положеннями Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності вивчити питання та розробити пропозиції щодо встановлення відповідальності юридичних осіб за участь у тяжких і особливо тяжких злочинах, до яких причетна організована група чи злочинна організація, і за участь у корупційних діяннях, ураховуючи міжнародні стандарти та досвід міжнародних організацій, зокрема Ради Європи і Організації економічного співробітництва та розвитку.
Мін'юст, МВС, СБУ, Державна
податкова адміністрація,
Головдержслужба, Мінекономіки.
IV квартал.
7. Забезпечити підготовку до ратифікації Верховною Радою України:
Мін'юст, МЗС, МВС, СБУ,
Головдержслужба, Мінекономіки,
Мінфін
III квартал
Мін'юст, МЗС, МВС, СБУ,
Головдержслужба, Мінекономіки,
Мінфін, Держфінмоніторинг.
IV квартал.
8. Вжити дієвих заходів для виявлення корупційних діянь посадових і службових осіб органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, причетних до надання земельних ділянок у користування, передачі у власність, продажу, оренди та розподілу, передусім природно-заповідного, оздоровчого та рекреаційного призначення, з метою недопущення порушень вимог законодавства під час оформлення прав на земельні ділянки, визначення їх вартості, сплати земельного податку, внесення орендної плати за землю.
МВС, СБУ, Державна податкова
адміністрація, Фонд державного
майна.
Червень.
9. Забезпечити постійне здійснення заходів, спрямованих на протидію незаконному відшкодуванню податку на додану вартість, своєчасне виявлення і руйнування схем ухилення від сплати податку на додану вартість, проведення оперативно-розшукових дій щодо виявлення суб'єктів господарювання - посередників, які спеціалізуються на незаконному відшкодуванні податку на додану вартість шляхом безпідставного завищення цін на товари і продукцію, та запобігання злочинам у цій сфері.
Державна податкова
адміністрація, МВС, СБУ.
Протягом року.
10. Здійснити оперативно-розшукові заходи щодо виявлення суб'єктів господарювання - посередників (передусім на ринку нафтопродуктів, енергетики, у вугільній та металургійній галузях, агропромисловому комплексі, сфері виробництва цукру та спирту), через які проводяться незаконні операції щодо виведення з легального до тіньового обігу коштів, розкрадання майна, ухилення від оподаткування, створення штучної збитковості та доведення до фіктивного банкрутства.
Державна податкова
адміністрація, МВС, СБУ.
Червень.
11. Вжити скоординованих заходів для недопущення незаконного ввезення (вивезення) через державний кордон високоліквідних товарів, енергоносіїв, сировини, продуктів харчування тощо, а також їх реалізації на території України. Забезпечити координацію спільних дій правоохоронних органів з припинення діяльності злочинних угруповань, у тому числі тих, що мають міжнародні зв'язки. Удосконалити порядок використання інформації про стійкі організовані групи чи злочинні організації, що займаються контрабандною діяльністю, для виявлення фактів хабарництва і корупції.
СБУ, Держмитслужба, МВС,
Адміністрація
Держприкордонслужби.
Протягом року.
12. З метою посилення взаємодії спеціальних підрозділів органів внутрішніх справ і СБУ, які ведуть боротьбу з корупцією, розробити спільну настанову з виявлення та документування фактів корупції в правоохоронних органах, обміну відповідною інформацією між зазначеними підрозділами, підрозділами внутрішньої безпеки та оперативними підрозділами інших правоохоронних органів.
МВС, СБУ, Державна податкова
адміністрація, Адміністрація
Держприкордонслужби,
Держмитслужба.
IV квартал.
13. Забезпечити недопущення зайняття відповідних посад державних службовців без проведення спеціальної перевірки, передбаченої Указом Президента України від 19 листопада 2001 р. N 1098 "Про обов'язкову спеціальну перевірку відомостей, що подають кандидати на зайняття посад державних службовців". Продовжити роботу з удосконалення механізму перевірки достовірності відомостей про те, що претендент на посаду державного службовця та посаду в органі місцевого самоврядування не є керівником комерційної структури.
Головдержслужба, СБУ, МВС,
Державна податкова
адміністрація.
Червень.
14. Проаналізувати стан виконання державними службовцями вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. N 641 "Про застосування статті 13 Закону України "Про державну службу" в частині подання відомостей про доходи та зобов'язання фінансового характеру, у тому числі за кордоном, щодо себе і членів своєї сім'ї за 2003 рік.
Головдержслужба, центральні та
місцеві органи виконавчої влади.
Червень.
15. Забезпечити здійснення заходів щодо посилення відомчого контролю за відкритістю і прозорістю в роботі органів виконавчої влади, усунення причин та умов, що сприяють учиненню корупційних діянь, інших правопорушень, пов'язаних із корупцією; розробити відповідні рекомендації для органів місцевого самоврядування.
Центральні та місцеві органи
виконавчої влади.
III квартал.
16. Організувати проведення спільної комплексної перевірки діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань дотримання вимог Законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про боротьбу з корупцією", інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність у сфері боротьби з корупцією.
Головдержслужба, СБУ, МВС,
Державна податкова
адміністрація.
Протягом року.
17. З метою запобігання корупційним діянням та іншим правопорушенням, пов'язаним з корупцією, налагодження взаємодії з правоохоронними органами:
розробити методичні рекомендації для державних службовців з питань розв'язання конфліктів інтересів, дотримання етичних норм у своїй діяльності, притягнення винних до відповідальності за вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, з інших питань, спрямованих на боротьбу з корупцією.
Головдержслужба, МВС, СБУ,
Державна податкова
адміністрація.
Протягом року;
скласти перелік посад державних службовців, які працюють у сферах, де існує високий ризик прояву корупції, розробити для осіб, які займають ці посади, процедурні заходи, що запобігатимуть проявам корупції у процесі виконання ними службових обов'язків, та запровадити навчання зазначених осіб.
Головдержслужба, інші центральні
та місцеві органи виконавчої
влади.
IV квартал.
18. Забезпечити на базі Інституту управління при Національній академії внутрішніх справ підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які займають посади, що належать до першої - четвертої категорій, з питань запобігання проявам корупції. Продовжити практику підвищення кваліфікації працівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, на яких покладено обов'язки з організації роботи щодо запобігання проявам корупції.
Головдержслужба, МВС.
Починаючи з другого півріччя.
19. Запровадити обов'язковий періодичний розгляд на засіданнях колегій центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, а також на нарадах в державних установах та організаціях, де працюють державні службовці, питань щодо виконання законодавства про державну службу, боротьбу з корупцією, здійснення заходів щодо запобігання проявам корупції та реагування на них.
Головдержслужба, інші центральні
органи виконавчої влади, Рада
міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські
держадміністрації.
Починаючи з червня.
20. Вивчити та узагальнити практику розгляду (виконання) посадовими особами в державних органах, установах та організаціях подань, інших документів прокурорського реагування з питань усунення причин та умов, що сприяють проявам корупції, постанов суду про накладення адміністративних стягнень за корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією; вивчити відповідність прийнятих рішень вимогам законодавства та вжити заходів до посилення відповідальності за допущені порушення аж до звільнення винних із займаних посад.
Головдержслужба, МВС, СБУ,
Державна податкова
адміністрація.
II-III квартали.
21. Подати Верховному Суду України пропозицію стосовно щорічного узагальнення судової практики розгляду кримінальних справ, порушених за тяжкі злочини з ознаками корупції, та протоколів про вчинення корупційного діяння або іншого правопорушення, пов'язаного з корупцією, що складені відповідно до Закону України "Про боротьбу з корупцією". Приділити особливу увагу підставам постановлення виправдувальних вироків, а також винесення постанов про закриття справ за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
МВС, СБУ, Державна податкова
адміністрація, Військова служба
правопорядку у Збройних Силах.
III квартал.
22. Проаналізувати стан забезпечення спеціальних підрозділів органів внутрішніх справ і СБУ, які ведуть боротьбу з корупцією, необхідними ресурсами та підготувати в установленому порядку обґрунтовані пропозиції щодо залучення технічної допомоги з боку міжнародних організацій.
МВС, СБУ, Мінекономіки, Мінфін,
Державне казначейство.
Червень.
23. Систематично інформувати громадськість про результати нормотворчої та правозастосовної діяльності, спрямованої на боротьбу з корупцією, а також про виявлені резонансні факти корупції.
МВС, СБУ, Державна податкова
адміністрація, Головдержслужба,
Держкомтелерадіо.
Протягом року.