КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 листопада 2019 р. № 1069 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 854 від 28.07.2021 )
Про внесення змін до Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 р. № 152 "Про забезпечення доступності лікарських засобів" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 26, ст. 749; 2019 р., № 21, ст. 716), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України | О.ГОНЧАРУК |
Інд. 73 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 листопада 2019 р. № 1069
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів
1. Пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. Для формування Реєстру НСЗУ на наступний робочий день після публікації граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби розміщує відповідне оголошення на своєму офіційному веб-сайті.".
2. У пункті 8 :
1) в абзаці першому цифри і слово "10 календарних" замінити словами "сім робочих";
2) в абзаці другому слова "у довільній формі" замінити словами "за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ,";
3) абзац вісімнадцятий викласти в такій редакції:
"3) зобов’язання здійснювати постачання лікарського засобу в Україні протягом заявленого строку за ціною, зазначеною в Реєстрі, складене за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ;";
4) після абзацу вісімнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"4) зобов’язання забезпечити безперебійну наявність лікарського засобу на території України протягом строку дії Реєстру, складене за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ.".
У зв’язку з цим абзаци дев’ятнадцятий і двадцятий вважати відповідно абзацами двадцятим і двадцять першим.
3. Пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. НСЗУ розглядає отримані від заявників документи протягом п’яти робочих днів після закінчення строку, визначеного в пункті 8 цього Порядку, та публікує на своєму офіційному веб-сайті попередні результати щодо включення лікарських засобів до Реєстру (у формі Реєстру). Під час здійснення розрахунків фіксованих роздрібних цін, розмірів реімбурсації та сум доплат НСЗУ проводить заокруглення відповідних сум.
Протягом п’яти робочих днів після опублікування попередніх результатів щодо включення лікарських засобів до Реєстру заявник може звернутися до НСЗУ щодо зниження оптово-відпускної ціни свого лікарського засобу, яка у перерахунку на добову дозу буде дорівнювати оптово-відпускній ціні за добову дозу лікарського засобу, що підлягає реімбурсації без доплати, з аналогічною міжнародною непатентованою назвою та формою випуску. Для цього вартість добової дози такого лікарського засобу згідно з опублікованими попередніми результатами не повинна перевищувати вартості добової дози лікарського засобу, що підлягає реімбурсації без доплати, більше ніж на 10 відсотків.
У разі виявлення технічної помилки у попередніх результатах щодо включення лікарських засобів до Реєстру заявник протягом п’яти робочих днів після опублікування попередніх результатів щодо включення лікарських засобів до Реєстру має право звернутися до НСЗУ щодо її виправлення (крім помилки щодо розміру оптово-відпускної ціни лікарського засобу).
До звернення, зазначеного в абзаці другому цього пункту, додаються документи, передбачені пунктом 8 цього Порядку.
Протягом п’яти робочих днів після закінчення строку, визначеного в абзацах другому та третьому цього пункту, НСЗУ розглядає подані заявниками документи та подає до МОЗ пропозиції щодо включення торговельної назви лікарського засобу до Реєстру.
На підставі отриманих від НСЗУ пропозицій МОЗ приймає рішення про включення торговельної назви лікарського засобу до Реєстру. Реєстр затверджується наказом МОЗ протягом п’яти робочих днів з дати отримання пропозицій від НСЗУ та оприлюднюється на офіційному веб-сайті МОЗ.".
4. В абзаці першому пункту 10 слова "січні та липні" замінити словами "лютому та серпні".