• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоровя

Міністерство внутрішніх справ України  | Розяснення від 24.10.2005
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 24.10.2005
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 24.10.2005
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
( МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ ДЕПАРТАМЕНТ ЗВ'ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
24.10.2005
Президентом України підписано прийнятий Верховною РадоюУкраїни 22 вересня 2005 року Закон України "Про заходи щодопопередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхшкідливого впливу на здоров'я населення" ( 2899-15 ). У зв'язку зцим МВС України вважає за необхідне надати громадськостіроз'яснення окремих положень цього закону, які стосуютьсякомпетенції органів внутрішніх справ.
Стаття 13 вказаного Закону ( 2899-15 ) передбачає обмеженнящодо реалізації (продажу) та вживання тютюнових виробів.
Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов'язанихз їх вживанням, забороняється особам, яким не виповнилося18 років. Законом можуть також встановлюватися й інші обмеженнящодо реалізації (продажу) тютюнових виробів.
Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях тав громадських місцях, окрім спеціально визначених для цього місць.Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповіднихспоруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місцядля куріння, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобамидля видалення тютюнового диму, а також розмістити наочнуінформацію щодо розташування таких місць та про шкоду, якоїзавдають здоров'ю людини куріння тютюнових виробів чи інші способиїх вживання. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодомісць вживання тютюнових виробів.
У громадських місцях для осіб, які не курять, відводиться неменше ніж 50 відсотків площі цих громадських місць, розміщеноїтак, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію (зазначеневступає в силу з 1 липня 2006 року).
Громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі,споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, зазапрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу,в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.
Робоче місце - місце постійного або тимчасового перебуванняпрацівника в процесі трудової діяльності.
Зазначеним Законом ( 2899-15 ) передбачено внести зміни доКодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 )(далі - КУпАП) та доповнити його статтями 168-2, 175-1, астаттю 156 доповнити четвертою частиною та викласти у новійредакції. Зміни внесені і до Закону України "Про державнерегулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного іплодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" ( 481/95-ВР ).
Згідно з внесеними змінами уповноваженим посадовим особаморганів внутрішніх справ надано право складати та розглядатипротоколи про адміністративні правопорушення за новою статтею175-1 КУпАП ( 80731-10 ) (за винятком порушень, вчинених у місцях,заборонених рішенням відповідної сільської, селищної міськоїради).
"Стаття 175-1. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях
Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом,а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської,селищної, міської ради, - тягне за собою попередження абонакладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченогочастиною першою цієї статті, за яке особу вже було підданоадміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафувід п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян"(один неоподаткований мінімум доходів громадян складає17 гривень).
За вказаною статтею мають право також складатиадміністративні протоколи уповноважені особи виконавчих комітетівсільських, селищних, міських рад (за порушення, вчинені у місцях,заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міськоїради) та члени громадських формувань.
Відповідно до ст. 255 КУпАП ( 80732-10 ) працівники міліціїмають право складати протоколи про адміністративне правопорушенняза ст. 156 КупАП ( 80731-10 ).
"Стаття 156. Порушення правил торгівлі алкогольними напоями ітютюновими виробами
Роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівляспиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівляалкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензіїабо без марок акцизного збору чи з підробленими марками цьогозбору - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до станеоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацієюпредметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметівторгівлі.
Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі абогромадського харчування правил торгівлі алкогольними напоями ітютюновими виробами, а саме: торгівля алкогольними напоями аботютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, забороненихзаконом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідноїсільської, селищної, міської ради як такі, де роздрібна торгівляалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а таксамо торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами черезторгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продажалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла18 років, - тягне за собою накладення штрафу від п'яти до двадцятанеоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами зрук, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до десятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацієюпредметів торгівлі.
Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті,вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративномустягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладенняштрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі".
Відповідно до частини 2 статті 218 КУпАП ( 80732-10 ) розглядсправи за правопорушення, передбачене ст. 156 КупАП ( 80731-10 ),виконують адміністративні комісії при виконавчих органахсільських, селищних рад, за частинами 1, 3, 4 вищезазначеноїстатті (ст. 221 КУпАП) районні (міські) суди (судді), зачастиною 2 ст. 156 КУпАП - органи виконавчої влади у сфері захисту
справ споживачів.