• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо розяснення окремих положень ст.ст.19 та 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"

інші | Лист від 14.10.2000
Реквізити
  • Видавник: інші
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.10.2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: інші
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.10.2000
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД УКРАЇНИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ
від 14.10.2000
м.Київ
Виконавча дирекція Фонду соціального захисту інвалідів щодо роз'яснення окремих положень ст.ст.19 та 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" роз'яснює.
Відповідно до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" "...нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, визначаються для всіх підприємств (об'єднань), установ і організацій (незалежно від форм власності та господарювання) у розмірі не менше чотирьох відсотків від загальної кількості працюючих...".
У той же час, з врахуванням важкого економічного стану переважної більшості підприємств, в умовах економічного спаду, відділення фонду проводять розрахунки з підприємствами за звітний період по уточненому нормативу, визначеному від середньооблікової кількості працюючих, яка значно менше загальної.
Середня облікова кількість працівників на підприємстві обчислюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, зайнятих у народному господарстві України Міністерства статистики України від 07.07.95 р. N 171 (п.3.1-3.4). Зокрема в п.1.14 цієї Інструкції рекомендовано: "Для визначення середнього рівня заробітної плати (доходу) та інших середніх величин в цілому по підприємству (з розрахунку на одного працівника) пропонується застосування показника, "середньооблікова чисельність в еквіваленті повної зайнятості".
Відповідно до ст.20 зазначеного закону розмір відрахувань визначається середньою річною заробітною платою на відповідному підприємстві (об'єднанні), в установі та ортанізації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Проводячи розрахунки з підприємствами, відповідно до вимог наведених нормативних актів, відділення фонду не порушують чинне законодавство.
Щодо встановлення нормативу робочих місць залежно від кількості працівників в еквіваленті повної зайнятості, то ця кількість визначається за звітний період на підставі фактично відпрацьованого часу всіма працівниками підприємства, установи, організації і не може бути передбаченою на період, що планується.
Змінити вимоги ст.ст.19, 20 Закону України, за пропозицією ВАТ Чернігівська СПМК-604, можливо лише на законодавчому рівні. Виконавча дирекція фонду таких повноважень не має і не вважає доцільним робити це.
"Урядовий кур'єр", N 189, 14 жовтня 2000 р.