КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 травня 1999 р. N 851 Київ |
Про затвердження Порядку перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України та голів місцевих державних адміністрацій
1. Затвердити Порядок перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України та голів місцевих державних адміністрацій (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 31 травня 1995 р. N 377 "Про порядок перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Уряду України".
Прем'єр-міністр України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд. 49 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 травня 1999 р. N 851
ПОРЯДОК
перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України та голів місцевих державних адміністрацій
1. З метою організаційного забезпечення своєї діяльності та відповідно до статті 15 Закону України "Про державну службу" члени Кабінету Міністрів України, голови місцевих державних адміністрацій мають право самостійно добирати та приймати осіб на посади патронатної служби згідно з штатним розписом і категорією, що відповідає посаді.
Патронатна служба може складатися з помічника, радника, керівника прес-служби або інших посад, передбачених штатним розписом.
2. Члени Кабінету Міністрів України, голови місцевих державних адміністрацій утворюють патронатну службу в межах граничної чисельності апарату та його штатного розпису. Чисельність служби та її структура затверджуються керівником.
Структуру і штатну чисельність Служби Прем'єр-міністра України затверджує Кабінет Міністрів України, штатні розписи цієї Служби і служб Першого віце-прем'єр-міністра України і віце-прем'єр-міністрів України - Міністр Кабінету Міністрів України в межах граничної чисельності працівників апарату Кабінету Міністрів України. Працівники зазначених патронатних служб призначаються на посади в установленому порядку.
3. Працівники патронатної служби підпорядковуються безпосередньо члену Кабінету Міністрів України, голові місцевої державної адміністрації, при яких утворена патронатна служба.
4. Працівники патронатної служби є державними службовцями.
5. На посади патронатної служби членів Кабінету Міністрів України, голів місцевих державних адміністрацій приймаються громадяни України, які мають необхідний досвід роботи в органах управління, відповідній галузі чи сфері діяльності, з урахуванням напряму роботи посадової особи, при якій утворена служба.
Прийняття на патронатну службу здійснюється без проведення конкурсу.
З метою набуття працівниками патронатної служби практичного досвіду, перевірки їх професійного рівня і ділових якостей може встановлюватися випробування, а також проводитися стажування. Працівники, які досягли пенсійного віку, до стажування не залучаються.
6. Основними завданнями працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України, голів місцевих державних адміністрацій є:
підготовка необхідних матеріалів та документів для посадової особи, облік, аналіз кореспонденції, що надходить на її ім'я, підготовка відповідних проектів доручень, протокольних рішень тощо;
надання окремих фахових консультацій, а також роз'яснень з питань діяльності посадової особи або органу (за дорученням посадової особи);
взаємодія з підрозділами апарату, органами державної влади, органами місцевого самоврядування у розв'язанні питань, що виникають під час опрацювання доручень посадової особи;
організація зустрічей посадової особи з громадськістю, представниками засобів масової інформації, посадовими особами інших органів, прийому відвідувачів та іноземних делегацій;
інші завдання.
7. Основні обов'язки і права працівників патронатної служби визначаються законодавством з питань державної служби.
Конкретний перелік обов'язків та прав працівників патронатної служби визначається у посадових положеннях та інструкціях, що затверджуються посадовою особою, при якій утворена служба.
8. Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державні службовці патронатної служби можуть бути звільнені у разі зміни керівника або складу державного органу (частина друга статті 30 Закону України "Про державну службу"). У цьому випадку в трудовій книжці робиться запис з посиланням на пункт 1 статті 40 Кодексу законів про працю України. Про наступне звільнення працівника можна не попереджати, але державному службовцю патронатної служби надаються пільги і компенсації, передбачені статтею 49-3 Кодексу законів про працю України.
9. Державні службовці патронатної служби, які мають право на відставку, відповідно до статті 31 Закону України "Про державну службу", в разі відмови у відставці повинні продовжувати виконання службових обов'язків і мають право на звільнення в порядку, передбаченому Кодексом законів про працю України.
10. Інші питання перебування на державній службі працівників патронатної служби членів Кабінету Міністрів України і голів місцевих державних адміністрацій регулюються Законом України "Про державну службу".