• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про роботу Миколаївської обласної державної адміністрації щодо реалізації положень Конституції України

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 05.05.1997 № 401
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.05.1997
  • Номер: 401
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.05.1997
  • Номер: 401
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 травня 1997 р. N 401
Київ
Про роботу Миколаївської обласної державної адміністрації щодо реалізації положень Конституції України
Кабінет Міністрів України відзначає, що Миколаївською обласною державною адміністрацією проводиться робота щодо реалізації положень Конституції України, виконання законів України, указів і розпоряджень Президента України, декретів, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України. Вживаються заходи, спрямовані на вдосконалення цієї роботи, поліпшення контролю за реалізацією завдань, визначених законодавчими, іншими нормативними актами, та підвищення відповідальності кадрів. Організовано виконання Указу Президента України від 12 липня 1996 р. N 553 "Про першочергові заходи, пов'язані з прийняттям Конституції України" та рішень Комісії з координації заходів щодо запровадження нової Конституції України при Президентові України. Розроблені заходи щодо виконання завдань, поставлених у виступі Президента України під час подання Річного послання до Верховної Ради України та Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
Реалізуючи положення пункту 6 статті 119 Конституції України, обласна державна адміністрація поширює та удосконалює позитивну практику взаємодії з органами місцевого самоврядування.
Діяльність обласної державної адміністрації спрямовується на виконання положень статті 119 Конституції України щодо забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян. Проведена робота з реалізації Комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки та відпрацьована система взаємодії місцевих органів виконавчої влади і правоохоронних органів сприяли зниженню у поточному році загальної злочинності в області на 19,8 відсотка.
Під контролем обласної державної адміністрації перебуває забезпечення виконання на території області Закону "Про національні меншини в Україні", дотримання конституційних прав громадян на вивчення рідної мови та задоволення культурно-освітніх потреб національних меншин. Забезпечується конституційне право громадян на свободу світогляду і віросповідання, проводиться певна робота із забезпечення конституційних прав громадян на соціальний захист.
Разом з тим соціально-економічна ситуація в області надзвичайно складна.
У минулому році обсяг виробництва промислової продукції знизився порівняно з 1995 роком на 13,8 відсотка. За підсумками трьох місяців поточного року обсяги виробництва скоротилися на 3,8 відсотка проти відповідного періоду 1996 року. В найгіршому стані перебувають підприємства машинобудівного комплексу. В структурі промислового виробництва області питома вага машинобудування і металообробки зменшилася з 20,6 відсотка у 1995 році до 18,3 відсотка у 1996 році. Це пов'язано із значним скороченням обсягів випуску продукції суднобудівними підприємствами, частка яких в машинобудуванні області становить 86 відсотків. Однією із головних причин їх кризового стану стала незадовільна робота з кадрами, що призвело до збиткової роботи підприємств, недоліків під час укладення заводами контрактів з іноземними замовниками.
За підсумками 1996 року Миколаївська область займає 3 місце в Україні щодо виконання завдань приватизації. Разом з тим з травня 1995 року затягується приватизація одного з найважливіших підприємств області - орендного підприємства "Миколаївський глиноземний завод".
В агропромисловому комплексі відбуваються руйнівні процеси, які не дають змоги забезпечити відтворення виробництва. У 1996 році виробництво валової продукції сільського господарства скоротилося порівняно з 1995 роком на 18 відсотків, у тому числі в суспільному секторі - на 30 відсотків. В особливо складному становищі перебуває тваринництво. Поголів'я худоби і птиці в усіх категоріях господарств зменшилося до рівня п'ятдесятих років. У минулому році господарствами області вироблено м'яса у живій вазі на 5,1 відсотка, молока - на 12,8, яєць - на 10,7, а вовни - на 40,5 відсотка менше рівня, досягнутого в 1995 році. Внаслідок скорочення коштів на утримання зрошувальних систем та оновлення дощувальної техніки в 1996 році не поливалося 23,3 тис. гектарів, або 12 відсотків поливних угідь. Дві третини сільськогосподарських і близько 20 відсотків переробних підприємств завершили 1996 рік із збитками. Рівень збитковості сільськогосподарських підприємств становив 13 відсотків, а загальна сума їх збитків за минулий рік досягла 56 млн. гривень.
У 1996 році обласною державною адміністрацією допущено необгрунтоване завищення обсягів місцевих бюджетів за доходами проти обсягів, обрахованих Міністерством фінансів, на 53,3 млн. гривень, або на 17,9 відсотка. Фактично до місцевих бюджетів області у 1996 році надійшло 287 млн. гривень, або 96,1 відсотка до обсягу доходів, визначеного Міністерством фінансів. За більшістю показників доходної частини рівень надходження коштів до бюджету області у минулому році був нижчий, ніж у середньому до місцевих бюджетів в цілому в Україні. Заборгованість підприємств і організацій перед бюджетом на 1 січня 1997 р. становила 28,2 млн. гривень і зросла протягом І кварталу ц.р. у 1,6 раза (в цілому в Україні - в 1,28 раза). Найбільший обсяг недоїмки - 10,7 млн. гривень, що становить 25 відсотків загальної її суми, має ВО "Південноукраїнська атомна електростанція".
Невиконання завищених обсягів місцевих бюджетів області за доходами призвело до значної заборгованості бюджетних установ із заробітної плати та за отримані матеріальні цінності і послуги. Так, лише заборгованість закладів соціально-культурної сфери станом на 1 січня 1997 р. становила 23,3 млн. гривень, або 15,7 відсотка загальних видатків на утримання цих установ у 1996 році.
Обласна державна адміністрація не забезпечує виконання Указу Президента України від 12 травня 1996 р. N 333 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат". Заборгованість із соціальних виплат, які фінансуються з місцевих бюджетів області, збільшилась за період з 1 травня 1996 р. по 1 квітня 1997 р. в 1,6 раза і становила 44,4 млн. гривень.
Стан справ ускладнюється численними фактами ухилення від сплати податків, порушеннями фінансової дисципліни, розкраданням грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей. У 1996 році в області встановлено порушення податкового законодавства у 5799 юридичних осіб, або 42,3 відсотка загальної кількості перевірених. Виявлено незаконних видатків, недостач та розкрадання грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 6555,6 тис. гривень, що в 2,5 раза більше, ніж було виявлено у 1995 році.
Не повною мірою забезпечується реалізація статті 43 Конституції України щодо прав громадян на працю. За 1996 рік кількість безробітних зросла більш як у 3 рази і досягла 7 тис. чоловік.
Обласною державною адміністрацією проводиться недостатня робота з розвитку та функціонування української мови.
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Визнати недостатньою роботу Миколаївської обласної державної адміністрації та її голови Круглова М.П. щодо стабілізації соціально-економічного становища в області.
2. Відзначити необ'єктивний підхід до оцінки соціально-економічної ситуації у доповіді голови Миколаївської обласної державної адміністрації Круглова М.П. Звернути його увагу на серйозні недоліки у формуванні доходної частини бюджету, що призвело до зростання заборгованості із соціальних виплат, а також на незадовільну роботу промисловості, агропромислового комплексу області, повільне проведення реформ на селі.
3. Зобов'язати Миколаївську обласну державну адміністрацію (Круглов М.П.) ретельно проаналізувати підсумки роботи промисловості, агропромислового комплексу області за 1996 рік і І квартал 1997 р., вжити конкретних економічних та організаційно-технічних заходів до виправлення становища в економічній та соціальній сферах, поліпшення фінансового становища підприємств.
На виконання Указу Президента України від 28 лютого 1997 р. N 187 "Про заходи щодо забезпечення наповнення державного бюджету та посилення фінансово-бюджетної дисципліни" посилити вимогливість до керівників підприємств і організацій за дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, забезпечення виконання зобов'язань перед бюджетом. Про результати доповісти Кабінетові Міністрів України за підсумками роботи народногосподарського комплексу області в першому півріччі 1997 року.
4. Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії (Гуреєв В.М.), Міністерству сільського господарства і продовольства (Супіханов Б.К.), Міністерству промисловості (Мазур В.Л.), Міністерству економіки (Єхануров Ю.І.), Міністерству фінансів (Мітюков І.О.) надати конкретну допомогу в усуненні недоліків з питань соціально-економічного розвитку області.
5. Фонду державного майна (Лановий В.Т.), Міністерству промисловості (Мазур В.Л.), Антимонопольному комітету (Завада О.Л.), Миколаївській обласній державній адміністрації (Круглов М.П.) прискорити погодження документів щодо плану приватизації орендного підприємства "Миколаївський глиноземний завод".
6. Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії (Гуреєв В.М.), Миколаївській обласній державній адміністрації (Круглов М.П.) ретельно проаналізувати роботу з керівними кадрами суднобудівних заводів м.Миколаєва та вжити заходів до її поліпшення. Про результати поінформувати Кабінет Міністрів України до 15 червня 1997 року.
7. Міністерству енергетики і електрифікації (Бочкарьов Ю.Г.), Державному комітету по використанню ядерної енергії забезпечити проведення повного взаєморозрахунку з ВО "Південноукраїнська атомна електростанція" за використану електричну енергію. Про результати поінформувати Кабінет Міністрів України до 15 травня 1997 року.
8. Миколаївській обласній державній адміністрації (Круглов М.П.) активізувати роботу щодо всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя.
9. Зажадати від Миколаївської обласної державної адміністрації (Круглов М.П.) рішучого посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією, захисту економіки від кримінальних посягань. Про проведену роботу поінформувати Кабінет Міністрів України до 1 червня 1997 року.
10. Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій всебічно проаналізувати ефективність роботи своїх структурних підрозділів, районних державних адміністрацій, підприємств, установ і організацій щодо реалізації положень Конституції України. Про результати поінформувати Кабінет Міністрів України до 15 червня 1997 року.
11. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Державного міністра України з питань промислової політики і паливно-енергетичного комплексу Мінченка А.К.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Інд.57