• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення від 08.12.1997 № 1358 | Документ не діє
П О С Т А Н О В А
від 8 грудня 1997 р. N 1358
Київ
Про затвердження Положення про порядок державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про порядок державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення (додається).
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.30
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 грудня 1997 р. N 1358
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення
Загальна частина
1. Це Положення визначає комплекс заходів щодо державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення.
2. У цьому Положенні наведені нижче поняття вживаються в такому значенні:
товари військового призначення (далі - товари) у сукупності чи окремо означають:
а) вироби військового призначення - озброєння, боєприпаси, військова і спеціальна техніка, спеціальні комплектуючі вироби для їх виробництва, вибухові речовини, а також матеріали та обладнання, спеціально призначені для розроблення, виробництва або використання зазначених виробів;
б) послуги військового призначення (далі - послуги) - надання іноземним юридичним або фізичним особам в Україні або за її межами послуг у сфері проектування, розроблення, конструювання, виготовлення, виробництва, складання, випробування, ремонту, технічного обслуговування, модифікації, експлуатації, демілітаризації, знищення, збуту, придбання або використання виробів чи технологій військового призначення, а також надання іноземним особам відповідних посередницьких послуг, технічних даних та технічної допомоги;
в) технології військового призначення (далі - технології) - спеціальна інформація в будь-якій формі (за винятком інформації) опублікованої у відкритій пресі), необхідна для розроблення, виробництва або використання виробів військового призначення. Ця інформація може надаватись у формі технічних даних або технічної допомоги:
технічні дані - проекти, плани, креслення та їх копії, схеми, діаграми, моделі, формули, специфікації, програмне забезпечення, посібники та інструкції, викладені на папері або інших матеріальних носіях інформації;
технічна допомога - проведення інструктажів, здійснення заходів щодо підвищення кваліфікації, навчання, практичне освоєння методів роботи, надання консультацій;
міжнародні передачі товарів - експорт, імпорт товарів, їх транзит через територію України, а також тимчасове вивезення за межі України або тимчасове ввезення на територію України;
експорт - продаж або передача на інших законних підставах товарів іноземним суб'єктам господарської діяльності та їх вивезення за митний кордон України або без нього, включаючи реекспорт товарів з митної території України, в тому числі:
передача товарів в Україні посольству чи представнику будь-якої юридичної особи іноземної держави, іноземцю чи особі без громадянства;
передача в Україні або за її межами управління (контролю) товаром юридичній особі іноземної держави чи її представнику або іноземцю, в тому числі через засоби зв'язку;
надання послуг військового призначення за межами України юридичній або фізичній особі іноземної держави чи особі без громадянства;
імпорт - закупівля або отримання на інших законних підставах від іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів та їх ввезення на територію України, включаючи отримання їх представником будь-якої юридичної особи іноземної держави, іноземцем чи особою без громадянства на території України;
реекспорт - продаж іноземним суб'єктам господарської діяльності та вивезення за межі України товарів, раніше імпортованих на територію України, або продаж товарів, експортованих з України, до третіх держав;
транзит - переміщення товарів через територію України без будь-якого використання на її території;
тимчасове вивезення товарів за межі України (далі - тимчасове вивезення товарів) - вивезення товарів з території України до іноземної держави з обов'язковим поверненням в Україну;
тимчасове ввезення товарів на територію України (далі - тимчасове ввезення товарів) - ввезення товарів на територію України з обов'язковим поверненням до іноземної держави, з якої їх було ввезено.
3. Дія цього Положення поширюється на експорт, імпорт, транзит та будь-які інші види зовнішньоекономічної діяльності, пов'язані з міжнародними передачами товарів, включаючи надання посередницьких послуг, виробничу, науково-технічну та іншу кооперацію, демонстрацію експонатів на міжнародних виставках та ярмарках з метою рекламування, проведення випробувань, прибережну і прикордонну торгівлю та операції обміну товарами, що здійснюються в установленому порядку суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в України (далі - суб'єкти підприємницької діяльності).
4. Дія цього Положення не поширюється:
на переміщення товарів у зв'язку з заходами, що проводяться Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України за межами її території або військовими формуваннями іноземних держав на території України в рамках міжнародних договорів;
на експорт, імпорт, транзит, тимчасове вивезення або ввезення газової, спортивної та мисливської зброї, її складових частин, патронів до газової зброї, боєприпасів до спортивної та мисливської зброї, а також на вивезення, ввезення табельної і службово-штатної зброї військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та іншими особами, які відповідно до законодавства мають право носіння зброї. Експорт, імпорт і транзит, а також тимчасове вивезення або ввезення зброї, її складових частин, патронів та боєприпасів, зазначених у цьому пункті, здійснюється без дозволу Держекспортконтролю в порядку, передбаченому законодавством.
5. Експорт та імпорт товарів можуть провадити суб'єкти підприємницької діяльності, які отримали на це відповідні повноваження.
6. Товари, міжнародні передачі яких контролюються згідно з цим Положенням, перелічено у Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю (далі - Список), що додається.
Найменування, технічні характеристики та коди товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності товарів, внесених до Списку, можуть за поданням заінтересованих міністерств, інших центральних органів виконавчої влади уточнюватися Держекспортконтролем за погодженням з Урядовою комісією з політики експортного контролю з подальшим затвердженням відповідних змін і доповнень до Списку Кабінетом Міністрів України.
7. Експорт товарів, які є матеріальними носіями інформації, що віднесена до державної таємниці, здійснюється відповідно до законодавства з питань охорони державної таємниці.
8. Експорт товарів, які в установленому порядку допущені для цивільного використання, здійснюється за дозволами Держекспортконтролю в порядку, встановленому для товарів подвійного використання. Імпорт та транзит товарів, зазначених у цьому пункті, здійснюється без дозволу Держекспортконтролю в порядку, встановленому законодавством.
9. Зазначені у Списку товари, в разі їх переміщення через митний кордон України, підлягають обов'язковому митному контролю і митному оформленню у порядку, встановленому законодавством.
Під час митного оформлення товару суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний подати до митних органів дозвіл Держекспортконтролю на його експорт або імпорт, який є підставою для прийняття цього товару до митного оформлення. У разі тимчасового вивезення або тимчасового ввезення товарів для демонстрації на виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з іншою подібною метою, якщо це не передбачає переходу права власності на товар, а також транзиту товарів через територію України підставою для прийняття товарів до митного оформлення є позитивний висновок Держекспортконтролю.
10. Суб'єкти підприємницької діяльності подають до Держекспортконтролю звіти про використання отриманих дозволів на здійснення експорту або імпорту товарів. Форма та терміни подання звітів визначаються під час оформлення дозволів. У разі неподання суб'єктом підприємницької діяльності зазначених звітів в установлені терміни Держекспортконтроль має право скасувати раніше видані дозволи або призупинити їх дію.
11. Реєстрація юридичних та фізичних осіб, діяльність яких стосується експорту, імпорту або транзиту товарів, здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
12. Експертиза в галузі експортного контролю під час здійснення міжнародних передач товарів проводиться відповідно до Положення про порядок проведення експертизи в галузі експортного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. N 767.
13. Проведення переговорів щодо експорту, імпорту товарів та їх рекламування здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
14. Особи, які порушують встановлений цим Положенням порядок здійснення міжнародних передач товарів, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Порядок експорту, реекспорту та тимчасового вивезення товарів
15. Експорт товарів провадиться суб'єктами підприємницької діяльності (далі - експортери) за умови одержання відповідного дозволу Держекспортконтролю.
Для одержання дозволу на експорт товарів експортер надсилає до Держекспортконтролю лист із стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примірниках;
посвідчену в установленому порядку копію зовнішньоекономічного договору (контракту) на експорт товарів, а також, на вимогу Держекспортконтролю, посвідчену копію договору комісії, доручення тощо, якщо експортером є підприємство, організація-посередник (для іноземних суб'єктів господарської діяльності подання таких документів визначається нормами міжнародного торговельного права);
засвідчену копію документа, який підтверджує наявність у експортера повноважень, зазначених у пункті 5 цього Положення;
оригінали документів, якими уповноваженим на це державним органом держави призначення товарів надано гарантії кінцевого використання товарів та підтверджено зобов'язання щодо нереекспорту таких товарів;
інші документи, зазначені у пунктах 17 і 21 цього Положення.
У разі коли іноземний суб'єкт господарської діяльності, який здійснює імпорт товарів з України, не є суб'єктом юрисдикції держави призначення товарів, крім зазначених вище документів, експортером подаються оригінали документів, якими уповноваженим державним органом держави призначення товарів підтверджуються повноваження такого суб'єкта господарської діяльності на право здійснення поставок товарів до цієї держави. Зобов'язання про використання товарів за призначенням повинні бути надані всіма посередниками, які беруть участь у поставках товарів.
16. Укладаючи зовнішньоекономічні договори (контракти) на експорт товарів, суб'єкти підприємницької діяльності обов'язково мають внести до них відомості про:
мету і місце використання товарів;
кінцевого користувача товарів;
кінцеве призначення та кількість товарів;
зобов'язання іноземного суб'єкта господарської діяльності про те, що отримані з України товари не реекспортуватимуться і не передаватимуться будь-кому, крім кінцевого користувача, без письмової згоди на це експортера та Держекспортконтролю.
17. У разі коли укладення зовнішньоекономічного договору (контракту) на експорт товарів з України здійснено з іноземним суб'єктом господарської діяльності - посередником, зобов'язання, гарантії та відомості, зазначені у пункті 16 цього Положення, повинні бути також спеціально визначені у сертифікаті кінцевого користувача, імпортному сертифікаті або іншому документі, який оформлюється уповноваженим на це державним органом держави призначення товарів, а до документів, зазначених у пункті 15 цього Положення, додається документ, який підтверджує повноваження посередника на здійснення зовнішньоекономічної операції з товарами, виданий уповноваженим на це державним органом держави, на території якої зареєстровано зазначеного посередника.
В окремих випадках, на вимогу Держекспортконтролю, до зовнішньоекономічного договору (контракту) та до документів, зазначених у цьому пункті, повинно бути внесено зобов'язання про надання експортеру або відповідним державним органам України права на проведення перевірок використання експортованих з України товарів за призначенням або подання сертифіката підтвердження доставки товарів чи подання повноважним державним органом держави призначення товарів іншого документа, яким підтверджується ввезення товару на територію цієї держави.
Відомості про зобов'язання, зазначені у пунктах 15 і 16 цього Положення та цьому пункті, за рішенням Держекспортконтролю можуть не вноситися до зовнішньоекономічного договору (контракту) і не надаватися у випадках поставки товарів до держав-учасниць міжнародного режиму контролю за експортом звичайних видів озброєнь ("Вассенаарська домовленість").
18. Не допускається експорт окремих категорій товарів до держав, щодо яких існує заборона ООН на поставки таких товарів.
Дозвіл Держекспортконтролю на експорт окремих категорій товарів до держав, щодо яких існує обмеження ООН на поставки таких товарів, надається в установленому порядку за погодженням з Урядовою комісією з політики експортного контролю.
19. Реекспорт товарів з митної території України здійснюється згідно з порядком, передбаченим цим Положенням для їх експорту. При цьому, крім документів, зазначених у пунктах 15 та 17 цього Положення, експортером для одержання дозволу на реекспорт товарів подаються документи, які підтверджують відсутність обмежень на реекспорт з боку постачальника цих товарів в Україну.
20. Тимчасове вивезення товарів для демонстрації на виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з іншою подібною метою, якщо це не передбачає переходу права власності на товар, здійснюється за наявності позитивного висновку Держекспортконтролю.
Для одержання зазначеного висновку суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює тимчасове вивезення товарів, надсилає до Держекспортконтролю лист із стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примірниках:
документ який містить відомості про найменування виставки, ярмарку, місце і термін експортування товарів, їх випробування тощо, а також зобов'язання (гарантії) щодо зворотного ввезення товарів в Україну без зміни їх кількісних і якісних характеристик;
посвідчені копії документів, згідно з якими здійснюється тимчасове вивезення товарів (запрошення для участі у виставці, ярмарку, контракт або угода з іноземним партнером тощо).
21. До заяви на одержання дозволу на експорт або висновку про можливість тимчасового вивезення товарів, крім зазначених у пунктах 15, 17 та 20 цього Положення документів, експортерами чи суб'єктами підприємницької діяльності, що здійснюють тимчасове вивезення товарів, додаються:
технічна довідка або витяг з технічних умов, де зазначається повне найменування, стислий опис, призначення та технічні характеристики кожного найменування товару, що передбачається експортувати або тимчасово вивезти. У разі коли експортер чи відповідний суб'єкт підприємницької діяльності має намір експортувати чи тимчасово вивозити технології або послуги, замість технічної довідки додається їх анотований виклад з обов'язковим зазначенням обсягу, призначення та сфери використання. Технічна довідка скріплюється підписом і печаткою керівника відповідного підприємства, в організації та керівника військового представництва (якщо таке представництво є на підприємстві, в організації);
довідка про ступінь секретності товару, якщо він є матеріальним носієм інформації, що віднесена до державної таємниці, або про відсутність державної таємниці. Довідка скріплюється підписом і печаткою керівника відповідного підприємства, організації, керівника режимно-секретного органу та керівника військового представництва (якщо таке представництво є на підприємстві, в організації);
висновки міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють контроль за діяльністю з товарами, що експортуються або тимчасово вивозяться, щодо можливості їх експорту або тимчасового вивезення (на вимогу Держекспортконтролю).
Держекспортконтроль може затребувати від експортера чи суб'єкта підприємницької діяльності, що здійснює тимчасове вивезення товарів, додаткові відомості або інші документи, необхідні для прийняття обгрунтованого рішення щодо його заяви.
Технічна довідка або інші документи з технічними характеристиками товару, а також довідка про ступінь секретності товару не подаються у разі проведення попередньої експертизи в галузі експортного контролю щодо експорту цього товару і реєстрації експортера Держекспортконтролем.
До документів, укладених іноземною мовою, додаються їх офіційні переклади.
22. Розгляд заяв, поданих для одержання дозволу на експорт товарів або висновку про можливість тимчасового вивезення товарів, здійснюється Держекспортконтролем із залученням, у разі потреби, спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств та організацій (за погодженням з їх керівниками).
Термін розгляду заяв про видачу дозволу на експорт товарів або висновку про можливість тимчасового вивезення товарів не може перевищувати 45 днів від дня подання експортером чи суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює тимчасове вивезення товарів, повного комплекту документів. Термін розгляду заяви може бути подовжено за рішенням голови Держекспортконтролю або Урядової комісії з політики експортного контролю.
До терміну розгляду заяв не зараховується час, необхідний для отримання від експортера чи суб'єкта підприємницької діяльності, що здійснює тимчасове вивезення товарів, додаткових відомостей або інших документів.
У разі прийняття Держекспортконтролем рішення про відмову в видачі дозволу на експорт товарів або прийняття негативного висновку про можливість тимчасового вивезення товарів, а також у випадках, коли експертизою в галузі експортного контролю встановлено, що дозвіл Держекспортконтролю на експорт товарів не потрібен, експортеру чи суб'єктові підприємницької діяльності, що мав намір здійснити тимчасове вивезення товарів, надсилається лист з обгрунтуванням відповідного рішення.
Порядок імпорту та тимчасового ввезення товарів
23. Імпорт товарів провадиться суб'єктами підприємницької діяльності (далі - імпортери) за умови одержання відповідного дозволу Держекспортконтролю.
24. Якщо умовою поставки товарів в Україну є оформлення українською стороною зобов'язань (гарантій), пов'язаних з кінцевим використанням імпортованих товарів, порядок оформлення таких зобов'язань визначається Кабінетом Міністрів України.
25. Для одержання дозволу на імпорт товарів імпортер надсилає до Держекспортконтролю лист із стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примірниках;
посвідчену в установленому порядку копію зовнішньоекономічного договору (контракту) на імпорт товарів, а також, на вимогу Держекспортконтролю, посвідчену копію договору комісії, доручення тощо, якщо імпортером є підприємство, організація - посередник;
засвідчену копію документа, який підтверджує зазначені в пункті 5 цього Положення повноваження імпортера;
сертифікат кінцевого користувача;
інші документи, зазначені в пункті 27 цього Положення.
26. Тимчасове ввезення товарів для демонстрації на виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з іншою подібною метою, якщо це не передбачає переходу права власності на товар, здійснюється за наявності позитивного висновку Держекспортконтролю.
Для одержання зазначеного висновку суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює тимчасове ввезення товарів, надсилає до Держекспортконтролю лист із стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примірниках;
документ, який містить відомості про найменування виставки, ярмарку, місце і термін експонування товарів, а також про зобов'язання (гарантії), передбачені у зовнішньоекономічних договорах (контрактах) як умови тимчасового ввезення товарів;
посвідчені копії документів, згідно з якими здійснюється тимчасове ввезення товарів (запрошення для участі у виставці, зовнішньоекономічний договір (контракт) з іноземним партнером тощо).
27. До заяви на одержання дозволу на імпорт товарів або висновку про можливість тимчасового ввезення товарів додається також технічна довідка або витяг з технічних умов, де зазначається повне найменування, стислий опис, призначення та технічні характеристики кожного найменування товару, що його передбачається імпортувати або тимчасово ввезти. У разі коли імпортер має намір імпортувати технології або послуги, замість технічної довідки додається їх анотований виклад з обов'язковим зазначенням їх обсягу, призначення та сфери використання. Технічна довідка скріплюється підписом і печаткою керівника підприємства, організації та керівника військового представництва (якщо таке представництво є на підриємстві, в організації).
Технічна довідка або інші документи про технічні характеристики товару не подаються у разі проведення попередньої експертизи в галузі експортного контролю щодо імпорту зазначеного товару і реєстрації імпортера Держекспортконтролем.
28. Розгляд заяв на одержання дозволу на імпорт товарів або висновку про можливість тимчасового ввезення товарів здійснюється у порядку, передбаченому пунктом 22 цього Положення, в термін до 15 днів від дня надання імпортером чи суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює тимчасове ввезення товарів, повного комплекту документів.
Порядок транзиту товарів через територію України
29. Транзит товарів через територію України здійснюється за умови одержання суб'єктом підприємницької діяльності або іноземним суб'єктом господарської діяльності позитивного висновку Держекспортконтролю.
Для одержання висновку про можливість транзиту товарів суб'єкт підприємницької діяльності або іноземний суб'єкт господарської діяльності надсилає до Держекспортконтролю лист із стислим викладом мети звернення, до якого додає такі документи:
заяву за типовою формою у трьох примірниках;
посвідчену копію експортної ліцензії держави походження товарів.
30. Розгляд заяв, поданих для одержання висновку про можливість транзиту товарів, здійснюється Держекспортконтролем протягом не більш як 15 днів від дня подання повного комплекту документів у порядку, передбаченому пунктом 22 цього Положення.
31. Підставою для митного оформлення товарів є позитивний висновок Держекспортконтролю про можливість транзиту цих товарів.
32. Як правило, не допускається транзит ядерної, біологічної і хімічної зброї. Її транзит в окремих випадках може здійснюватися за висновками Держекспортконтролю, що видаються на підставі відповідних рішень Кабінету Міністрів України.
Додаток
до Положення про порядок державного контролю за
міжнародними передачами товарів військового
призначення
СПИСОК
товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю
----------- ---------------------------------------------------------- --------------
| | | Код товару |
| Номер | Найменування продукції | згідно з |
| пункту | | ТН ЗЕД |
----------- ---------------------------------------------------------- --------------
Товари військового призначення, у тому числі:
МL1. Зброя та автоматична зброя калібру 12,7 мм (калібр 0,5 з 9301, 9302,
дюйма) або менше та аксесуари, наведені нижче, а також 9303, 9305
спеціально призначені для них компоненти:
а. Гвинтівки, карабіни, револьвери, пістолети, автоматичні
пістолети та кулемети.
Примітка Згідно з підпунктом МL1.а. не підлягають контролю :
1. Мушкети, гвинтівки та карабіни, виготовлені до
1938 року.
2. Репродукції мушкетів, гвинтівок та карабінів,
оригінали яких були виготовлені до 1890 року.
3. Револьвери, пістолети та автомати, виготовлені
до 1890 року та їх репродукції.
b. Гладкоствольна зброя, спеціально призначена для
військового використання.
с. Зброя з використанням безгільзових боєприпасів.
d. Глушителі, спеціальні насадки та вогнегасники для
зброї, яка контролюється згідно з підпунктами ML1.а.;
МL1.b. або МL1.с.
Технічна Гладкоствольна зброя, спеціально призначена для
примітка військового використання, як зазначено в підпункті
ML1.b., це зброя, що:
а. Пройшла випробування під тиском понад 1300 бар
(130 МПа).
b. Працює нормально та безпечно під тиском понад 1000 бар
(100 МПа). Та
с. Здатна використовувати боєприпаси завдовжки понад 76,2
мм (наприклад серійні патрони дробової рушниці магнум
калібру 12 мм).
Параметри щодо цієї технічної примітки мають
встановлюватися відповідно до стандартів Постійної
міжнародної комісії (Сommіssіon Internatіonale
Реrmanente).
Примітка 1 Згідно з пунктом МL1. не підлягає контролю
гладкоствольна зброя, що використовується для
мисливських чи спортивних цілей і не є спеціально
призначеною для військового або цивільного використання чи
повністю автоматичного стрілецького типу.
Примітка 2 Згідно з пунктом МL1. не підлягає контролю стрілецька
зброя, яка спеціально призначена для холостих боєприпасів
і з якої неможливо вести вогонь будь-якими боєприпасами,
що контролюються.
Примітка 3 Згідно з пунктом МL1. не підлягає контролю зброя, для якої
використовуються боєприпаси нецентрального бою і яка є
повністю автоматичного стрілецького типу.
МL2. Озброєння або зброя калібру понад 12,7 мм (калібр 0,5
дюйма), установки для метання і механізми, що їх з 9301, 9305
обслуговують, наведені нижче, та спеціально призначені для
них компоненти:
а. Гармати, гаубиці, автоматичні гармати, міномети,
протитанкові гармати, підствольні гранатомети, військові
вогнемети, безвідкатні протитанкові гармати та приводи
для них для зменшення демаскуючих ознак.
Примітка Згідно з підпунктом МL2.а. підлягають контролю
форсунки, вимірювальні пристрої, резервуари та
інші спеціально призначені компоненти для
використання з рідкими метальними зарядами для
будь-якої бойової техніки.
b. Воєнні димові, газові та піротехнічні установки для
метання чи генератори.
Примітка Згідно з підпунктом МL2.b. не підлягають
контролю сигнальні пістолети.
МL3. Боєприпаси для зброї, яка підлягає контролю згідно з з 9306
пунктами МL1., МL2., або МL12., та спеціально призначені
для них компоненти:
Примітка 1 Спеціально призначені компоненти:
а. Металеві або пластмасові вироби, такі, як
ковадла капсулів, склянки куль, кільця
патронних стрічок, ведучі пояски та металеві
деталі боєприпасів.
b. Запобіжно-звідні пристрої, підривники, датчики
та ініціювальні пристрої.
с. Джерела живлення з потужним виходом
одноразової дії.
d. Згораючі гільзи для зарядів.
е. Бойові елементи з уражальними елементами
касетних боєприпасів, міні-міни (касетні
боєприпаси) та самонавідні снаряди з
наведенням на кінцевій ділянці траекторії.
Примітка 2 Згідно з пунктом МL3. не підлягають контролю
боєприпаси, обтиснуті без снаряда (холості), та
навчальні боєприпаси з просвердленою пороховою
камерою.
МL4. Бомби, торпеди, некеровані ракети, керовані ракети і з 9306
супутнє обладнання та аксесуари, наведені нижче,
спеціально призначені для військового використання, а
також спеціальні компоненти для них:
а. Бомби, торпеди, гранати, димові шашки, некеровані
ракети, міни, керовані ракети, глибинні бомби, підривні
заряди, підривні пристрої та комплекти до них, "військова
піротехніка", патрони та імітаційні пристрої (обладнання,
яке імітує характеристики будь-якого з цих виробів).
Примітка Згідно з підпунктом МL4.а.
підлягають контролю:
1. Димові гранати, запалювальні бомби
освітлювальні бомби та вибухові пристрої.
2. Ракетні сопла та носові конуси головної частини.
b. Обладнання, спеціально призначене для ведення,
керування, приведення в готовність, надання руху
потужністю одноразової дії, запуску, наводки, тралення,
розрядження, дезорієнтації, створення перешкод чи
підривання виробів, які підлягають контролю згідно з
підпунктом ML4.a.
Примітка Згідно з підпунктом ML4.b. контролю
підлягають:
а. Мобільне обладнання для зрідження газів з
продуктивністю 1000 кг зрідженого газу або
більше за добу.
b. Плавучі електропровідні кабелі, придатні для
тралення магнітних мін.
ML5. Апаратура керування вогнем, супутнє обладнання для
приведення в бойову готовність та оповіщення, супутні
системи та апаратура протидії, наведені нижче, спеціально
призначені для військового використання, та компоненти і
приладдя, спеціально призначені для них:
а. Приціли для озброєння, обчислювальні машини для з 9013, 9305,
бомбометання, обладнання гарматної наводки та системи 8471, 8473,
керування зброєю. 8543, 8526
b. Системи розвідки цілей, цілепоказу, визначення з 8526, 9013,
далекості, спостереження чи супроводження цілі; апаратура 8527
виявлення цілей, узагальнення даних, розпізнання чи
ідентифікації цілей; апаратура інтеграції технічних
засобів виявлення цілей.
с. Апаратура протидії для виробів, які підлягають контролю з 8525, 8529,
згідно з підпунктами ML5.a. та ML5.b. 8543
ML6. Наземні транспортні засоби та компоненти до них, з 8705, 8708,
спеціально створені чи модифіковані для військового 8710
використання:
Технічна Під терміном "наземні транспортні засоби" розуміються і
примітка трейлери.
Примітка 1 Згідно з пунктом ML6. контролю підлягають:
а. Танки та інші озброєні бойові і воєнні машини,
оснащені установками для зброї або обладнанням
для установки та наведення мін чи пуску засобів
ураження, які підлягають контролю згідно з
пунктом ML4.
b. Броньовані машини.
с. Машини-амфібії та машини, здатні подолати
глибокі броди.
d. Аварійно-рятувальні машини та машини для
буксирування чи перевезення боєприпасів і систем
зброї та супутнього устаткування для
маніпулювання вантажем.
Примітка 2 Модифікація наземних машин для військового
використання спричиняє структурні, електричні та
механічні зміни, що стосуються одного чи більше
спеціально призначених військових компонентів. До
таких компонентів належать:
а. Оболонки пневматичних шин типу куленепробивних
чи здатних забезпечувати рух у спущеному стані.
b. Системи управління тиском у шинах, що керуються
зсередини машини, яка рухається.
с. Броньований захист життєво важливих частин
(наприклад паливних баків або кабін машини).
d. Спеціальні кріплення для пристроїв установки
озброєння.
Примітка 3 Згідно з пунктом ML6. не підлягають контролю цивільні
автомобілі або банківські вантажні автомобілі з
бронезахистом.
Примітка 4 Контроль за експортом (імпортом) зазначених у пункті
ML6. виробів та їх складових частин, дозволених для
цивільного використання, здійснюється у порядку,
передбаченому для товарів подвійного використання.
ML7. Токсичні речовини, "сльозоточиві гази", відповідне
обладнання, компоненти, матеріали і "технології":
Примітка Номери за міжнародною класифікацією "Chemіcal
Abstracts Servіce" (далі - CAS) наведено для
прикладу, а не для всіх хімічних сполук і сумішей,
що підлягають контролю згідно з пунктом ML7.
а. Біологічні агенти і радіоактивні матеріали,
"пристосовані для військового використання" з метою
ураження людей або тварин, виведення з ладу
обладнання, заподіяння шкоди урожаю або навколишньому
природному середовищу, а також хімічні засоби ведення
війни.
b. Бінарні та ключові прекурсори для виготовлення
"отруйних" речовин, наведені нижче:
1. Алкіл (метил, етил, н-пропіл або ізопропіл)- 2931 00 900
дифторфосфонати, наприклад
DF: метилдифторфосфонат (CAS 676-99-3).
2. О-Алкіл (Н або С(10), включаючи циклоалкіл)-0-(2- 2931 00 900
діалкіл (метил, етил, н-пропіл або ізопропіл)-
аміноетил) алкіл (метил, етил, н-пропіл або
ізопропіл) фосфоніти і відповідні алкіловані та
протоновані солі, наприклад
QL: 0-етил-(2-ді-ізопропіламіноетил) метил-фосфоніт
(CAS 57856-11-8).
Примітка C(10)-C в основанні 10.
3. Хлорзарин: О-ізопропіл (метил) хлорфосфонат 2931 00 900
(CAS 1445-76-7).
4. Хлорзоман: 0-пінаколіл(метил)хлорфосфонат 2931 00 900
(CAS 7040-57-5).
с. "Сльозоточиві гази" та "отруйні речовини", що містять:
1. Бромбензилціанід (СА) (CAS 5798-79-8). 2929 90 000
2. о-Хлорбензиліденмалононітрил(о-хлорбензаль- 2926 90 900
малононітрил) (CS) (CAS 2698-41-1).
3. Фенацилхлорид(w-хлорацетофенон)(СN)(САS 532-27-4). 2914 70 900
4. Дибензол (b,f)-1,4-оксазепін (CR) (CAS 257-07-8). 2933 90 500
d. Обладнання та його компоненти, спеціально призначені 8424 10 900
або модифіковані для розсіювання матеріалів і речовин 9306 90 100
згідно з підпунктом ML7.a.;
е. Обладнання та його компоненти, спеціально призначені 8421 39 990
для захисту від матеріалів згідно з підпунктом ML7.a.;
Примітка Згідно з підпунктом ML7.e. підлягає контролю
захисне обмундирування.
f. Обладнання та його компоненти, спеціально призначені з 9027
для виявлення або ідентифікації матеріалів згідно з
підпунктом ML7.a.
Примітка Згідно з підпунктом ML7.f. не підлягають контролю
персональні радіометричні дозиметри. (Про цивільні
протигази і захисні засоби див. також пункт 1.А.4.
Списку товарів подвійного використання).
g. "Біополімери", спеціально призначені або оброблені для 3002 90 900
виявлення чи ідентифікації отруйних речовин згідно 3822 00 000
з підпунктом ML7.a., а також специфічні клітинні 3507 90 000
культури, що використовуються для їх виробництва.
h. "Біокаталізатори" для знезаражування або зниження
ефективності отруйних речовин, а також біологічні
системи для них, наведені нижче:
1. "Біокаталізатори", спеціально призначені для 3002 90 500
знезараження або зниження ефективності отруйних 3507 90 000
речовин згідно з підпунктом ML7.a., одержані в 3822 00 000
результаті цілеспрямованої лабораторної селекції або
генетичних маніпуляцій з біологічними системами.
2. Такі біологічні системи, як "експресувальні 3002 90 500
вектори", віруси або культури клітин, що містять 3002 90 900
генетичну інформацію, пов'язану з синтезом
"біокаталізаторів" згідно з підпунктом ML7.h.1.
і. "Технології", наведені нижче:
1. "Технології" для "розроблення", "виробництва" або 4901 99 000
"використання" токсичних агентів та відповідного 4906 00 000
обладнання або його компонентів згідно з підпунктами
ML7.a. - ML7.f.
2. "Технології" для "розроблення", "виробництва" або 4901 99 000
"використання" "біополімерів" чи культур специфічних 4906 00 000
клітин згідно з підпунктом ML7.g.
3. "Технології", що використовуються виключно для 4901 99 000
впровадження "біокаталізаторів" згідно з підпунктом 4906 00 000
ML7.h.1. у військові речовини-носії або військові
матеріали.
Примітка 1 Згідно з підпунктом ML7.a. контролю підлягають:
а. Бойові отруйні речовини нервово-паралітичної дії:
1. О-Алкіл, включаючи циклоалкіл) алкіл-(метил,
етил, н-пропіл або ізопропіл) фтор-фосфонати,
наприклад
зарин (GB): 0-ізопропіл (метил) фторфосфонат 2931 00 900
(CAS 107-44-8); та
зоман (GD): 0- 2931 00 900
пінаколіл(метил)фторфосфонат (CAS 96-64-0).
2. О-Алкіл (менше або дорівнює С(10), включаючи 2931 00 900
циклоалкіл)-N,N-діалкіл (метил, етил, н-пропіл або
ізопропіл)-амідоціанфосфати, наприклад
табун(GА)0-етил-N,N-диметиламідоціанфосфат
(CAS 77-81-6).
3. О-Алкіл (Н або менше, або дорівнюйє C(10), 2931 00 900
включаючи циклоалкіл)-S-(2-діалкіл (метил, етил,
н-пропіл або ізопропіл)-
аміноетил) алкіл (метил, етил, н-пропіл або
ізопропіл) тіолфосфонати і відповідні алкіловані
або протоновані солі, наприклад
VХ:О-етил-S-(2-діізопропіламіноетил) метилтіол-
фосфонат(CAS 50782-69-9).
b. Бойові отруйні речовини шкірнонаривної дії:
1. Сірчисті іприти:
2-хлоретилхлорметилсульфід (CAS 2625-76-5); 2930 90 800
біс(2-хлоретил) сульфід (CAS 505-60-2); 2930 90 800
біс(2-хлоретилтіо) метан (CAS 63869-13-6); 2930 90 800
1,2-біс(2-хлоретилтіо) етан (CAS 3563-36-8); 2930 90 800
1,3-біс(2-хлоретилтіо) н-пропан (CAS 63905-10-2); 2930 90 800
1,4-біс(2-хлоретилтіо)-н-бутан; 2930 90 800
1,5-біс(2-хлоретилтіо)пентан; 2930 90 800
біс(2-хлоретилтіометиловий) ефір; 2909 19 000
біс(2-хлоретилтіоетиловий)ефір(САS 63918-89-8).
2. Люїзити:
2-хлорвінілдихлорарсин (CAS 541-25-3); 2931 00 900
трис(2-хлорвініл) арсин (CAS 40334-70-1); 2931 00 900
біс(2-хлорвініл) хлорарсин (CAS 40334-69-8). 2931 00 900
3. Азотисті іприти:
HN1: біс(2-хлоретил) етиламін (CAS 538-07-8); 2921 19 900
HN2: біс(2-хлоретил) метиламін (CAS 51-75-2); 2921 19 900
HN3: трис(2-хлоретил) амін (CAS 555-77-1). 2921 19 900
с. Отруйні речовини, що призводять до втрати 2915 39 900