• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Звіт, Форма типового документа, Положення від 28.09.1993 № 819
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 вересня 1993 р. N 819
Київ
Про створення Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 316 від 17.05.94 N 421 від 13.06.95 N 889 від 16.06.98 )
З метою подальшого розвитку авіаційної діяльності України, забезпечення безпеки польотів та екологічної безпеки повітряних суден, на виконання розпорядження Президента України від 30 грудня 1992 р. "Про заходи щодо забезпечення міжнародної авіаційної діяльності України" Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, що додається.
Авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" відшкодувати витрати на використання комерційних прав на експлуатацію повітряних ліній в розмірах, передбачених зазначеним Положенням.
2. Державному департаменту авіаційного транспорту розробити та затвердити порядок сертифікації, реєстрації та видачі дозволів (ліцензій) на здійснення авіаційної діяльності.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 421 від 13.06.95 )
3.
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 316 від 17.05.94 )
Пункт 3 Положення про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 15 квітня 1991 р. N 99 "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності та про розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємництва" (ЗП УРСР, 1991 р., N 5, ст. 37; ЗП України, 1993 р., N 4-5, ст. 63), доповнити абзацом такого змісту:
"Актами законодавства може бути передбачено інші розміри плати за видачу ліцензій".
4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 25 березня 1992 р. N 146 "Про створення Державної адміністрації авіаційного транспорту України" (ЗП України, 1992 р., N 4, ст. 97).
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України
Міністр
Кабінету Міністрів України

Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ

В. ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.34
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 вересня 1993 р. N 819
( В редакції Постанови КМ N 889 від 16.06.98 )
ПОЛОЖЕННЯ
про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях
1. Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (далі - Фонд) створюється при Державній авіаційній адміністрації України (Укравіація) з метою фінансування заходів щодо забезпечення діяльності цивільної авіації в Україні відповідно до вимог Конвенції про міжнародну цивільну авіацію та участі України у міжнародних авіаційних організаціях.
Укравіація складає окремий кошторис Фонду і подає Державній податковій адміністрації в установленому порядку податкову звітність про використання коштів Фонду.
2. Фонд утворюється за рахунок:
державних зборів за сертифікацію, реєстрацію і перереєстрацію повітряних суден, аеродромів, сертифікацію авіаційного персоналу та експлуатантів авіаційної техніки, сертифікацію юридичних і фізичних осіб, які виконують роботи, пов'язані з розробленням, виготовленням, ремонтом і технічним обслуговуванням авіаційної техніки, за видачу дозволів на бортові радіостанції тощо; державних зборів за видачу дозволів на використання комерційних прав (далі - державні збори), розмір яких затверджується Кабінетом Міністрів України;
добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
інших надходжень згідно з умовами законодавства України.
3. На рахунок Фонду зараховується також плата за видачу ліцензій на здійснення міжнародних повітряних перевезень та виконання авіаційно-хімічних робіт (далі - плата).
4. Державні збори та плата сплачуються юридичними і фізичними особами (далі - суб'єкти авіаційної діяльності) у розмірах згідно з додатком.
Державні збори за сертифікацію суб'єктів, що надають послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряного руху, включаючи їх відповідні технічні засоби, справляються у розмірі одного відсотка суми плати за одержані аеронавігаційні послуги.
Не справляються державні збори за використання комерційних прав з українських та іноземних авіаперевізників у разі виконання ними:
перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав;
гуманітарних авіаперевезень в(з) Україну згідно з актами Кабінету Міністрів України;
польотів, пов'язаних із забезпеченням робіт з ліквідації стихійного лиха, санітарних авіарейсів, авіаційних та інших подій (у тому числі перевезень вантажу "200").
5. Збори та плата справляються: під час подання заяви, якщо це передбачено додатком до цього Положення, - на день подання заяви; за видачу документа (свідоцтва, сертифіката, ліцензії тощо) - на день видачі відповідного документа. Укравіація може залучати акредитованих нею осіб для надання державних послуг із сертифікації, реєстрації, видачі ліцензій тощо (далі - офіційні дії).
6. У разі відмови суб'єктові авіаційної діяльності по суті його заяви частина державного збору та (або) плати, сплачена під час подання заяви, не повертається. Не підлягають поверненню також суми державних зборів за видачу дозволу на використання комерційних прав, крім випадків, передбачених законодавством України.
7. Якщо термін дії документа (свідоцтва, сертифіката, ліцензії тощо), виданого суб'єктові авіаційної діяльності, перевищує шість місяців, Укравіація може розстрочити сплату збору та (або) плати на період дії документа.
8. У разі коригування державного збору за одержання дозволу на використання комерційних прав залежно від відсотка вартості послуг державний збір під час видачі дозволу справляється з урахуванням очікуваної вартості послуг і коригується відповідно до звіту за визначений період користування комерційними правами згідно з дозволом, а також на момент закінчення терміну його дії, і становить не менше розрахункової суми збору.
9. Юридичні та фізичні особи можуть робити добровільні внески до Фонду, розмір яких не обмежується, а також визначати цільове використання зазначених коштів у межах його кошторису.
10. Укравіація кожного 20 числа місяця, що настає за звітним, перераховує 20 відсотків сум коштів, що надійшли на рахунок Фонду за звітний період з джерел, зазначених у пункті 2 цього Положення, до державного бюджету на розділ 1 "Доходи бюджету", підрозділ V "Неподаткові надходження" за функціональним кодом 24060300 - "Інші надходження".
Плата, що надійшла на рахунок Фонду за видачу ліцензій на здійснення міжнародних повітряних перевезень та виконання авіаційно-хімічних робіт, перераховується до державного бюджету.
11. Кошти Фонду використовуються на:
утримання апарату інспекції з безпеки польотів, служб авіаційної безпеки, сертифікації експлуатантів та підтримання льотної придатності повітряних суден, льотної служби, придбання обладнання, приладів, оренду приміщень, фінансування робіт з розслідування авіаційних пригод, забезпечення авіаційної безпеки та безпеки польотів, інші витрати, передбачені кошторисом;
фінансування витрат на участь України у міжнародних авіаційних організаціях, забезпечення підписання міжнародних договорів України про повітряне сполучення та зовнішню діяльність, розроблення авіаційних правил, стандартів і технологій.
12. Використання коштів Фонду здійснюється на підставі та в межах квартальних кошторисів, затверджених Міністром транспорту за поданням Укравіації та погодженням з Мінфіном. Кошти Фонду не можуть використовуватися на цілі, не передбачені кошторисом. Суми перевищення витрат, передбачених кошторисом, підлягають заліку у наступний за звітним період за рахунок зменшення його витрат.
13. Кошти Фонду, не використані протягом поточного року, включаються до кошторису наступного року.
14. Контроль за використанням коштів Фонду здійснюється Мінфіном, Мінтрансом, Укравіацією та Державною податковою адміністрацією.
Додаток
до Положення про Державний спеціалізований фонд
фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну
діяльність та участь України у міжнародних авіаційних
організаціях, затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України
від 16 червня 1998 р. N 889
Розміри державних зборів та плати за надання державних послуг із сертифікації, реєстрації, ліцензування тощо
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| Розміри державного збору та плати
|(з розрахунку встановленого законодавством неоподатковуваного мінімуму доходів на місяць
Державні послуги | або в доларах США)
|---------------------------------------------------------------------------------------------------
| під час подання заяви | за видачу документа | додаткові показники коригування розмірів
| | (свідоцтва, сертифіката, | державного збору
| | ліцензії тощо) | та плати
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I. Розроблення авіаційної техніки
1. Сертифікація типу повітряного
судна:
а) дирижабль, повітряна куля, 5 неоподатковуваних у розмірі державного збору не
мотодельтаплан, дельтаплан, планер, мінімумів доходів на враховано витрати на проведення
мотопланер місяць або 1000 доларів дослідних, випробувальних робіт,
США з іноземного забезпечення виконання робіт експертних
заявника бригад та робіт, передбачених
відповідними авіаційними правилами.
Для іноземних заявників у разі
сертифікації авіаційної техніки, яка має
національний сертифікат типу, державний
збір, що підлягає сплаті, становить
15 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
Розмір державного збору за кожну
модифікацію, варіант, які будуть внесені
до сертифіката типу, надалі становитиме
10 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
б) повітряне судно злітною масою до 9 неоподатковуваних у розмірі державного збору не
750 кг мінімумів доходів на враховано витрати на проведення
місяць або 2000 доларів дослідних, випробувальних робіт,
США з іноземного забезпечення виконання робіт експертних
заявника бригад та робіт, передбачених
відповідними авіаційними правилами.
Для іноземних заявників у разі
сертифікації авіаційної техніки, яка має
національний сертифікат типу, державний
збір, що підлягає сплаті, становить
15 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
Розмір державного збору за кожну
модифікацію, варіанти, які будуть внесені
до сертифіката типу, надалі становитиме
10 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
в) повітряне судно злітною масою у 13 неоподатковуваних - " -
межах від 750 до 5700 кг мінімумів доходів на
місяць або 7000 доларів
США з іноземного
заявника
г) повітряне судно перехідної категорії 17 неоподатковуваних у розмірі державного збору не
злітною масою у межах від 5700 до мінімумів доходів на враховано витрати на проведення
8600 кг місяць або 15000 доларів дослідних, випробувальних робіт,
США з іноземного забезпечення виконання робіт експертних
заявника бригад та робіт, передбачених
відповідними авіаційними правилами.
Для іноземних заявників у разі
сертифікації авіаційної техніки, яка має
національний сертифікат типу, державний
збір, що підлягає сплаті, становить
15 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
Розмір державного збору за кожну
модифікацію, варіанти, які будуть внесені
до сертифіката типу, надалі становитиме
10 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
д) повітряне судно злітною масою у 45 неоподатковуваних - " -
межах від 5700 до 100000 кг мінімумів доходів на
місяць або 32500 доларів
США з іноземного
заявника
е) повітряне судно злітною масою 95 неоподатковуваних - " -
понад 100000 кг мінімумів доходів на
місяць або 65000 доларів
США з іноземного
заявника
2. Сертифікація типу авіаційних у розмірі державного збору не
двигунів: враховано витрати на проведення
дослідних, випробувальних робіт,
забезпечення виконання робіт експертних
бригад та робіт, передбачених
відповідними авіаційними правилами.
Для іноземних заявників у разі
сертифікації авіаційної техніки, яка має
національний сертифікат типу, державний
збір, що підлягає сплаті, становить
15 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
Розмір державного збору за кожну
модифікацію, варіанти, які будуть внесені
до сертифіката типу, надалі становитиме
10 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
а) поршневі 10 неоподатковуваних - " -
мінімумів доходів на
місяць або 3000 доларів
США з іноземного
заявника
б) газотурбінні 20 неоподатковуваних - " -
мінімумів доходів на
місяць або 6500 доларів
США з іноземного
заявника
3. Допуск до експлуатації повітряного 1 неоподатковуваний у розмірі державного збору не
судна аматорської конструкції мінімум доходів на місяць враховано витрати на проведення
дослідних, випробувальних робіт,
забезпечення робіт експертних бригад та
робіт, передбачених відповідними
авіаційними правилами.
Для іноземних заявників у разі
сертифікації авіаційної техніки, яка має
національний сертифікат типу, державний
збір, що підлягає сплаті, становить
15 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
Розмір державного збору за кожну
модифікацію, варіанти, які будуть внесені
до сертифікату типу, надалі становитиме
10 відсотків суми, зазначеної у третій
колонці.
4. Інші послуги, що надаються під час 10 неоподатковуваних - " -
сертифікації типу авіаційної техніки з мінімумів доходів на
видачею відповідних документів місяць або 100 доларів
США з іноземного
заявника
Примітка. Експлуатант або власник повітряного судна має право сплатити державний збір за надання державних послуг із сертифікації типу авіаційної техніки за заявника у зазначеному розмірі.
Якщо інші юридичні або фізичні особи розпочинають експлуатацію даного типу повітряного судна, 20 відсотків державних зборів, що сплачуються цими особами за виконання офіційних дій, перераховується як компенсація експлуатанту або власнику повітряного судна, який сплатив державний збір за сертифікацію даного типу повітряного судна. Сумарна компенсація не може перевищувати 80 відсотків суми державних зборів, сплачених експлуатантом або власником повітряного судна за сертифікацію типу авіаційної техніки.
II. Експлуатація авіаційної техніки
1. Сертифікація екземпляра у розмірі державного збору не враховано
цивільного повітряного судна: витрати на проведення інспектування
повітряного судна, передбачені
відповідними авіаційними правилами.
встановлення придатності до польотів n*0,3*Mmax n - кількість місяців, на які
екземпляра повітряного судна та видача ----------- встановлюється придатність до польотів
відповідного посвідчення про придатність 12 Mmax - максимальна злітна вага
до польотів (крім стандартного посвідчен- повітряного судна в тоннах
ня)
встановлення придатності до польотів 40 відсотків суми зборів
екземпляра повітряного судна та видача за встановлення
стандартного посвідчення про придатність придатності до польотів
до польотів
підтвердження придатності до n*0,2*Mmax n - кількість місяців, на які
польотів екземпляра повітряного судна та ----------- встановлюється придатність до польотів,
продовження відповідного посвідчення про 12 Mmax - максимальна злітна маса
придатність до польотів повітряного судна в тоннах
встановлення льотної придатності 300 відсотків суми зборів
повітряного судна, що експортується, та за встановлення
видача експортного посвідчення про придатності до польотів
придатність до польотів
визнання дійсним сертифіката льотної 100 відсотків суми зборів
придатності цивільного повітряного судна за встановлення
іноземної реєстрації та видача придатності до польотів
відповідного свідоцтва
видача посвідчення про придатність 5 неоподатковуваних
повітряного судна за шумом на місцевості мінімумів доходів на
місяць
видача дублікатів документів 50 відсотків збору за
виконання відповідної
послуги
видача дозволу на бортові радіостанції 5 неоподатковуваних
мінімумів доходів на
місяць
інші послуги під час сертифікації 2 неоподатковуваних
екземплярів повітряних суден мінімуми доходів на
місяць
2. Реєстрація, перереєстрація у розмірі державного збору не
екземпляра цивільного повітряного судна враховано витрати на проведення огляду
в державному реєстрі цивільних повітряного судна, передбачені
повітряних суден України. відповідними правилами
Реєстрація повітряного судна у у разі тимчасової реєстрації
реєстрі цивільних повітряних суден повітряного судна протягом одного року
України та видача реєстраційного більше одного разу державні збори
посвідчення: сплачуються тільки під час першої
реєстрації один раз на рік
а) власником якого є юридична чи 0,017 неоподатковува-
фізична особа України; ного мінімуму доходів на
місяць за кожні 100 кг
максимальної злітної
маси повітряного судна,
але не більше 22
б) власником якого є іноземна 4 долари США за кожні
юридична чи фізична особа. 100 кг максимальної
злітної маси повітряного
судна, але не менше 70
доларів США і не
більше 4000 доларів
США
Перереєстрація повітряного судна у
разі зміни власника цивільного повітряного
судна або в інших випадках, передбачених
авіаційними правилами, та видача
реєстраційного посвідчення:
а) якщо новий власник є юридичною 50 відсотків суми збору
або фізичною особою України; за реєстрацію
повітряного судна
б) якщо новий власник є іноземною 4 долари США за кожні
юридичною або фізичною особою. 100 кг максимальної
злітної маси повітряного
судна, але не менше 70
доларів США і не більше
4000 доларів США
Виключення цивільного повітряного 200 відсотків суми збору в усіх інших випадках виключення
судна з державного реєстру цивільних за реєстрацію повітряного судна з державного реєстру
повітряних суден України та видача повітряного судна цивільних повітряних суден України,
свідоцтва про виключення з реєстру для передбачених Правилами реєстрації
реєстрації в іншій державі повітряних суден, збори не сплачуються
Надання державного та реєстрацій- 0,2 неоподатковуваного
ного знаків та видача відповідного мінімуму доходів на
повідомлення місяць
Реєстрація адреси повітряного судна 3 неоподатковуваних
(S-mode) та видача відповідного мінімуми доходів на
посвідчення місяць
Надання реєстраційних знаків на
замовлення заявника (за наявності
технічної можливості) для:
а) юридичної чи фізичної особи 200 відсотків суми збору
України; за реєстрацію
повітряного судна
б) іноземної юридичної чи фізичної 100 відсотків суми збору
особи. за реєстрацію
повітряного судна
Видача дублікатів документів 50 відсотків збору за
виконання відповідної
послуги
Інші послуги, що надаються під час 1 неоподатковуваний
реєстрації екземплярів повітряних суден мінімум доходів на
місяць
3. Сертифікація експлуатанта авіацій- У разі здійснення експлуатантом
ної техніки, суб'єктів забезпечення його періодичного технічного обслуговування
діяльності: додаються збори за сертифікацію
суб'єктів технічного обслуговування.
а) сертифікація суб'єктів льотної Якщо експлуатант має повітряні
експлуатації авіаційної техніки, які не судна різної злітної маси, збір за
виконують періодичного технічного сертифікацію справляється як для літаків
обслуговування: з більшою злітною масою.
У разі подовження терміну дії
сертифіката справляється 50 відсотків від
збору за сертифікацію.
для здійснення польотів на літаках з 66 неоподатковуваних 10 неоподатковуваних Справляється за кожний рік дії
максимальною злітною масою до мінімумів доходів на мінімумів доходів на сертифіката експлуатанта
5700 кг; місяць місяць
для здійснення польотів на літаках з 137 14 неоподатковуваних - " -
максимальною злітною масою від 5700 до неоподатковуваних мінімумів доходів на
25000 кг; мінімумів доходів на місяць
місяць
для здійснення польотів на літаках з 207 неоподаткову- 19 неоподатковуваних - " -
максимальною злітною масою від 25000 до ваних мінімумів мінімумів доходів на
40000 кг; доходів на місяць місяць
для здійснення польотів на літаках 273 28 неоподатковуваних Справляється за кожний рік дії
з максимальною злітною масою від 40000 неоподатковуваних мінімумів доходів на сертифіката експлуатанта
до 60000 кг; мінімуми доходів на місяць
місяць
для здійснення польотів на літаках 339 38 неоподатковуваних у разі подовження терміну дії
з максимальною злітною масою понад неоподатковуваних мінімумів доходів на сертифіката справляється 50 відсотків від
60000 кг; мінімумів доходів на місяць збору за сертифікацію.
місяць
б) сертифікація суб'єктів технічного Справляється за кожний рік дії
обслуговування авіаційної техніки, сертифіката експлуатанта
поточного ремонту та доробок авіаційної
техніки:
для літаків з максимальною злітною
масою до 5700 кг:
- періодичне технічне обслуговування 50 неоподатковуваних 15 неоподатковуваних
мінімумів доходів на мінімумів доходів на
місяць місяць або 800 доларів
США з іноземного
заявника
- оперативне технічне обслуговування 10 неоподатковуваних 15 неоподатковуваних
мінімумів доходів на мінімумів доходів на
місяць місяць або 800 доларів
США з іноземного
заявника
для літаків з максимальною злітною
масою від 5700 до 25000 кг:
- періодичне технічне обслуговування 120 20 неоподатковуваних
неоподатковуваних мінімумів доходів на
мінімумів доходів на місяць або 1000 доларів
місяць США з іноземного
заявника
- оперативне технічне обслуговування 24 неоподатковуваних 20 неоподатковуваних
мінімуми доходів на мінімумів доходів на
місяць місяць або 1000 доларів
США з іноземного
заявника
для літаків з максимальною злітною
масою від 25000 до 40000 кг:
- періодичне технічне обслуговування 150 30 неоподатковуваних
неоподатковуваних мінімумів доходів на
мінімумів доходів на місяць або 1200 доларів
місяць США з іноземного
заявника
- оперативне технічне обслуговування 30 неоподатковуваних 30 неоподатковуваних
мінімумів доходів на мінімумів доходів на
місяць місяць або 1200 доларів
США з іноземного
заявника
для літаків з максимальною злітною
масою від 40000 до 60000 кг:
- періодичне технічне обслуговування 180 40 неоподатковуваних
неоподатковуваних мінімумів доходів на
мінімумів доходів на місяць або 1500 доларів
місяць США з іноземного
заявника
- оперативне технічне обслуговування 36 неоподатковуваних 40 неоподатковуваних
мінімумів доходів на мінімумів доходів на
місяць місяць або 1500 доларів
США з іноземного
заявника
для літаків з максимальною злітною
масою понад 60000 кг:
- періодичне технічне обслуговування 200 40 неоподатковуваних
неоподатковуваних мінімумів доходів на
мінімумів доходів на місяць або 2000 доларів
місяць США з іноземного
заявника
- оперативне технічне обслуговування 40 неоподатковуваних 40 неоподатковуваних
мінімумів доходів на мінімумів доходів на
місяць місяць або 2000 доларів
США з іноземного
заявника
продовження строку дії сертифіката n*сума n - кількість місяців, на які
-------- продовжується дія сертифіката;
12 сума - збори за продовження
сертифіката.
У разі продовження терміну дії
сертифіката експлуатанта справляється