КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 січня 2004 р. N 86
Київ
Про затвердження Порядку здійснення
державного контролю за міжнародними
передачами товарів подвійного використання
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 699 ( 699-2004-п ) від 26.05.2004 N 1432 ( 1432-2004-п ) від 28.10.2004 N 274 ( 274-2005-п ) від 13.04.2005 N 622 ( 622-2005-п ) від 21.07.2005 N 1209 ( 1209-2005-п ) від 15.12.2005 )
Відповідно до статті 8 Закону України "Про державний контрольза міжнародними передачами товарів військового призначення таподвійного використання" ( 549-15 ) Кабінет Міністрів Українип о с т а н о в л я є:
1. Затвердити Порядок здійснення державного контролю заміжнародними передачами товарів подвійного використання(додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови КабінетуМіністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 січня 2004 р. N 86
ПОРЯДОК
здійснення державного контролю за міжнародними
передачами товарів подвійного використання
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедури здійснення державногоконтролю за міжнародними передачами товарів подвійноговикористання.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеномув Законі України "Про державний контроль за міжнароднимипередачами товарів військового призначення та подвійноговикористання" ( 549-15 ).
До товарів подвійного використання (далі - товари) належать:
товари, що можуть бути використані у створенні звичайнихвидів озброєнь, військової чи спеціальної техніки;
товари, що можуть бути використані у створенні ракетноїзброї;
товари, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї;
товари, що можуть бути використані у створенні хімічноїзброї;
товари, що можуть бути використані у створеннібактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї.
3. Міжнародна передача товарів може здійснюватися суб'єктомздійснення міжнародних передач товарів (далі - суб'єкт) абоіноземним суб'єктом господарської діяльності (далі - іноземнийсуб'єкт) за наявності у нього відповідного дозволу чи висновкуДержекспортконтролю.
Дозвіл чи висновок Держекспортконтролю на право здійсненнявідповідної міжнародної передачі будь-якого виробу, обладнання чиматеріалу подвійного використання є підставою для передачіімпортеру (кінцевому споживачеві) комплекту технічної документації(технічних даних), необхідної для налагодження, експлуатації тавикористання такого товару за цільовим призначенням в обсягах,визначених цим дозволом чи висновком.
4. Товари, контроль за міжнародними передачами якихздійснюється відповідно до цього Порядку, зазначені у списках:
товарів, що можуть бути використані у створенні звичайнихвидів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, згідно здодатком 1;
товарів, що можуть бути використані у створенні ракетноїзброї, згідно з додатком 2;
товарів, що можуть бути використані у створенні ядерноїзброї, згідно з додатком 3;
товарів, що можуть бути використані у створенні хімічноїзброї, згідно з додатком 4;
товарів, що можуть бути використані у створеннібактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї, згідно здодатком 5.
5. У разі переміщення товарів через митний кордон Українимитний контроль і їх митне оформлення здійснюється у порядку,встановленому законодавством.
Під час митного оформлення товарів суб'єкт або іноземнийсуб'єкт зобов'язаний подати до митного органу відповідний дозвілчи висновок Держекспортконтролю, а також інші документи, необхіднідля здійснення митного контролю і митного оформлення товарівзгідно із законодавством.
6. Експорт, імпорт, тимчасове вивезення, тимчасове ввезеннятоварів, які є матеріальними носіями інформації, віднесеної додержавної таємниці, здійснюється з дотриманням вимог законодавстваз питань охорони державної таємниці.
7. Не допускається експорт окремих товарів до держав,стосовно яких Радою Безпеки ООН установлено ембарго на їх експорт,а також у разі, коли за результатами експертизи в галузідержавного експортного контролю є підстави вважати, що вонипризначені для:
створення зброї масового знищення чи засобів її доставки;
використання у терористичних або інших протиправних цілях;
використання в діяльності, пов'язаній із створенням ядернихвибухових пристроїв, або в діяльності, пов'язаній з ядернимпаливним циклом, яка не перебуває під гарантіями МАГАТЕ;
використання в діяльності, пов'язаній з придбанням,створенням, накопиченням або застосуванням хімічної зброї якзасобу ведення війни;
використання в діяльності, пов'язаній з придбанням,створенням, накопиченням або застосуванням збудників захворювань(патогенів) і токсинів як бактеріологічної (біологічної) татоксинної зброї чи її складових частин.
8. Експорт та тимчасове вивезення з України, імпорт татимчасове ввезення в Україну товарів, зазначених у частині першійсписку товарів, що можуть бути використані у створенні хімічноїзброї, допускається у разі, коли вони використовуються:
1) у промислових, сільськогосподарських, дослідних, медичних,фармацевтичних або інших мирних цілях;
2) у захисних цілях, які безпосередньо пов'язані із захистомвід токсичних хімікатів та захистом від хімічної зброї;
3) у військових цілях, які не пов'язані із застосуваннямхімічної зброї і не залежать від використання токсичнихвластивостей хімікатів як засобів ведення війни;
4) у правоохоронних цілях, в тому числі для боротьби іззаворушеннями в країні;
5) в інших цілях, не пов'язаних з придбанням, створенням,накопиченням або застосуванням хімічної зброї як засобу веденнявійни.
9. Експорт та тимчасове вивезення з України, імпорт татимчасове ввезення в Україну товарів, зазначених у частині першійсписку товарів, що можуть бути використані у створеннібактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї, допускаєтьсятільки у разі, коли вони призначені для профілактичних, захиснихта інших мирних цілей і не пов'язані з придбанням, створенням,накопиченням або застосуванням збудників захворювань (патогенів)та токсинів як бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброїабо складових частин такої зброї.
10. Експорт спеціально спроектованого обладнання,призначеного для виробництва товарів, зазначених у списку товарів,що можуть бути використані у створенні ракетної зброї(категорія I), як правило, не допускається, за винятком випадків,передбачених керівними принципами міжнародного режиму контролю заракетними технологіями.
11. Відомості про експорт та імпорт окремих категорій товаріввідповідно до міжнародних зобов'язань України Держекспортконтрольподає МЗС для інформування заінтересованих міжнароднихорганізацій, членом яких є Україна.
Загальні вимоги до здійснення експорту, тимчасового
вивезення, імпорту, тимчасового ввезення
та реекспорту товарів
12. Для отримання дозволу чи висновку на право експорту,тимчасового вивезення, імпорту, тимчасового ввезення чи реекспортутоварів суб'єкт надсилає Держекспортконтролю лист, до якогододаються:
заява за встановленою Держекспортконтролем формою;
засвідчені копії посвідчення про реєстрацію суб'єкта вДержекспортконтролі та роз'яснення Держекспортконтролю щодо умовздійснення міжнародних передач зазначених у заяві товарів (крімтимчасового вивезення чи тимчасового ввезення товарів військовимиформуваннями України у випадках, передбачених пунктами 20 і 27цього Порядку);
засвідчена копія свідоцтва про державну атестацію системивнутрішньофірмового експортного контролю, створеної суб'єктом(якщо суб'єкт має намір отримати відповідний відкритий абогенеральний дозвіл чи висновок);
висновок міністерства, іншого центрального органу виконавчоївлади, до сфери управління якого належить суб'єкт, щодо можливостіздійснення міжнародної передачі товарів (на вимогуДержекспортконтролю).
У разі подання суб'єктом заяви про надання відповідноговідкритого або генерального дозволу чи висновку документи,передбачені абзацами другим і п'ятим пункту 15, а також абзацамидругим і третім пункту 25 цього Порядку, до листа не додаються, аподаються Держекспортконтролю разом із зазначеним у пункті 31цього Порядку звітом суб'єкта про використання дозволу чивисновку. Для отримання відповідного генерального дозволу чивисновку до листа додається також документ, який міститьпідтвердження кінцевого споживача про намір імпорту визначених узаяві товарів та гарантії щодо їх використання виключно узаявлених цілях.
У разі коли суб'єкт або іноземний суб'єкт, який здійснюєімпорт товарів, є посередником, разом із зазначеними у цьомупункті документами до листа додається оригінал документа,оформлений чи підтверджений уповноваженим державним органомдержави призначення товарів, у якому кінцевий споживач підтверджуєправо такого суб'єкта на постачання йому товарів. Якщо участьпосередника у виконанні зовнішньоекономічного договору (контракту)щодо постачання товарів кінцевому споживачеві визначена у поданомуразом із заявою сертифікаті кінцевого споживача, імпортномусертифікаті або іншому документі, оформленому чи підтвердженомууповноваженим державним органом держави призначення товарів,зазначений документ може не додаватися.
Якщо постачання товарів кінцевому споживачеві здійснюєтьсячерез посередників, до листа додаються оригінали документів, якімістять зобов'язання кожного посередника щодо передачі товаруіншому посереднику або кінцевому споживачеві, визначеному всертифікаті кінцевого споживача, імпортному сертифікаті або іншомудокументі.
З метою прийняття обґрунтованого рішення щодо можливостінадання відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтроль можевимагати від суб'єкта надання додаткових відомостей абодокументів.
Строк розгляду заяви суб'єкта про надання дозволу чи висновкуна право здійснення відповідної міжнародної передачі товарів, якщойого надання не потребує додаткового міжвідомчого узгодження,встановлюється з дня надходження всіх необхідних документів:
до 25 днів - щодо експорту (реекспорту) та тимчасовоговивезення або тимчасового ввезення товарів;
до 10 днів - щодо імпорту та транзиту товарів, а такожтимчасового вивезення або тимчасового ввезення товарів увипадках, передбачених пунктами 19, 20, 26 і 27 цього Порядку.
До строку розгляду заяви не зараховується час, необхідний дляотримання від суб'єкта додаткових відомостей або документів.
Якщо додаткові відомості або документи не надійшли протягомдвох місяців, заява вважається відхиленою і розгляду не підлягає.
У разі потреби з ініціативи Держекспортконтролю або згідно іззверненням суб'єкта строк розгляду заяви може бути продовженийрішенням Голови Держекспортконтролю.
У разі потреби в додатковому міжвідомчому узгодженні(перевірка кінцевого споживача чи посередника, отриманняінформації про можливе відхилення від заявленого кінцевоговикористання товарів, проведення консультацій з відповіднимиорганами держав - учасниць міжнародних режимів експортногоконтролю) міністерства, інші центральні органи виконавчої владипротягом 15 днів після отримання відповідного запиту, надаютьвисновок про можливість здійснення міжнародної передачі. Якщонадання висновку потребує терміну, що перевищує 15 днів,міністерства, інші центральні органи виконавчої влади письмовоповідомляють про це Держекспортконтроль із зазначенням підстав дляпродовження терміну та визначають додатковий термін для наданнявисновку, який не може перевищувати 15 днів. У такому разізагальний термін розгляду заяв з урахуванням міжвідомчогоузгодження не повинен перевищувати 90 днів.
( Пункт 12 доповненоабзацом шістнадцятим згідно з Постановою КМ N 1209 ( 1209-2005-п )від 15.12.2005 )
Документи, що подаються Держекспортконтролю, мають бутискладені державною мовою. До документів, складених іноземноюмовою, обов'язково додається їх засвідчений в установленомупорядку переклад на українську мову.
13. Заява суб'єкта про надання дозволу чи висновку на правоекспорту, тимчасового вивезення, імпорту, тимчасового ввезення тареекспорту товарів залишається без розгляду у разі, коли:
вона подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;
документи подано не в повному обсязі або оформлено зпорушенням вимог цього Порядку.
Про залишення заяви про надання дозволу чи висновку безрозгляду або у разі прийняття рішення про відмову в його наданніДержекспортконтроль письмово повідомляє суб'єкта та центральнийорган виконавчої влади, до сфери управління якого належить цейсуб'єкт, протягом трьох днів після прийняття відповідного рішенняз обґрунтуванням причин.
14. Заява і документи, які суб'єкт подає Держекспортконтролюдля отримання дозволу чи висновку, повинні містити повну тадостовірну інформацію про суб'єктів, що беруть участь у здійсненнізазначеної у заяві міжнародної передачі товарів, про товари тапорядок їх міжнародної передачі, про кінцеве використання цихтоварів, а також гарантії щодо їх використання виключно узаявлених цілях.
Додаткові вимоги до здійснення експорту,
тимчасового вивезення та реекспорту товарів
15. До листа про надання дозволу на експорт товарів, крімдокументів, зазначених у пункті 12 цього Порядку, суб'єкт додає:
1) оригінали документів про зобов'язання та гарантіїіноземного суб'єкта - кінцевого споживача стосовно імпортованихтоварів;
2) документ про походження товарів;
3) засвідчені в установленому порядку:
копію зовнішньоекономічного договору (контракту) на експортзазначених у заяві товарів, а також копію договору комісії,доручення тощо, якщо експортером є підприємство-посередник;
копію довідки про ступінь секретності товару, яку суб'єктподавав Держекспортконтролю під час проведення попередньоїекспертизи товарів і реєстрації цього суб'єкта вДержекспортконтролі.
У разі коли експорт товарів здійснюється до держав, стосовнояких Радою Безпеки ООН установлено часткове ембарго на їхпоставки, до зазначених у цьому пункті документів додається копіявідповідного висновку Держекспортконтролю на право проведенняпереговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічногодоговору (контракту) на експорт товарів, крім випадків,передбачених пунктом 4 Положення про порядок державного контролюза проведенням переговорів, пов'язаних з укладеннямзовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійсненняміжнародних передач товарів військового призначення та подвійноговикористання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Українивід 4 лютого 1998 р. N 125 ( 125-98-п ) (Офіційний вісник України,1998 р., N 5, ст. 184, N 22, ст. 810; 1999 р., N 24, ст. 1107;2001 р., N 12, ст. 490; 2002 р., N 2, ст. 70; 2003 р., N 1,ст. 14, N 10, ст. 438, N 34, ст. 1827, N 44, ст. 2302).
Зобов'язання та гарантії іноземного суб'єкта - кінцевогоспоживача стосовно імпортованих товарів повинні бути надані увигляді сертифіката кінцевого споживача, імпортного сертифікатаабо іншого документа, в якому містяться:
відомості про кінцевого споживача товарів, їх експортера,найменування та кількість товарів, кінцеве призначення та місцевикористання;
зобов'язання іноземного суб'єкта - кінцевого споживача нереекспортувати і не передавати будь-кому стримані товари або, щотакі товари призначені для власних потреб кінцевого споживача, непов'язаних з їх реекспортом чи передаванням, а також йогозобов'язання щодо окремих груп товарів, а саме:
а) товарів, що можуть бути використані у створенні ракетноїзброї:
використовувати отримані товари тільки у заявлених цілях, якіне стосуються створення ракетних засобів доставки зброї масовогознищення;
не копіювати, не модифікувати чи не реекспортувати отриманітовари, а також не передавати їх будь-кому, крім кінцевогоспоживача, або, що такі товари призначені для власних потребкінцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним копіюванням,модифікуванням, реекспортом чи передаванням;
б) товарів, що можуть бути використані у створенні ядерноїзброї:
використовувати отримані товари тільки у заявлених цілях, якіне стосуються будь-яким чином діяльності, пов'язаної із створеннямядерних вибухових пристроїв, або діяльності, пов'язаної з ядернимпаливним циклом, яка не перебуває під гарантіями МАГАТЕ;
не копіювати, не модифікувати чи не реекспортувати отриманітовари, а також не передавати їх будь-кому, крім кінцевогоспоживача, або, що такі товари призначені для власних потребкінцевого споживача, не пов'язаних з їх наступним копіюванням,модифікуванням, реекспортом чи передаванням;
в) товарів, що можуть бути використані у створенні хімічноїзброї:
використовувати отримані товари тільки у заявлених цілях, якіне стосуються створення хімічної зброї або будь-якої іншоїдіяльності, забороненої Конвенцією про заборону розробки,виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про їїзнищення;
не реекспортувати і не передавати отримані товари будь-кому,крім кінцевого споживача, або, що такі товари призначені длявласних потреб кінцевого споживача, не пов'язаних з їх наступнимреекспортом чи передаванням.
У документі, який містить зобов'язання та гарантії іноземногосуб'єкта, повинні бути зазначені хімічна назва, структурна формулата реєстраційний номер товару за міжнародним довідником "Chemicalabstracts service", якщо він йому присвоєний (у разі експортухімікатів);
г) товарів, що можуть бути використані у створеннібактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї:
використовувати отримані товари тільки у заявлених цілях, якіне стосуються створення бактеріологічної (біологічної) татоксинної зброї або будь-якої іншої діяльності, забороненоїКонвенцією про заборону розробки, виробництва і накопиченнязапасів бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї та проїї знищення ( 995_054 );
не реекспортувати і не передавати отримані товари будь-кому,крім кінцевого споживача, або, що такі товари призначені длявласних потреб кінцевого споживача, не пов'язаних з їх наступнимреекспортом чи передаванням.
У документі, який містить зобов'язання та гарантії іноземногосуб'єкта, повинна бути зазначена назва штаму збудника захворювання(патогену) чи токсину з посиланням на відповідний паспорт (у разіекспорту збудників захворювань (патогенів) чи токсинів).
У разі коли іноземний суб'єкт - кінцевий споживач має намір уподальшому реекспортувати чи передавати отримані товари іншомукінцевому споживачеві, в зазначеному документі повинно бутивизначено його зобов'язання про здійснення таких операцій лише занаявності письмової згоди на це експортера та Держекспортконтролю.
Якщо експорт товарів, визначених як "чутливі" або "дужечутливі" у списку товарів, що можуть бути використані у створеннізвичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, абоколи експорт товарів, визначених в інших додатках, здійснюється додержав, які не є членами відповідного міжнародного режимуекспортного контролю, до зазначених у цьому пункті документівдодаються імпортний сертифікат або інший документ, оформлений абопідтверджений уповноваженим державним органом держави призначеннятоварів, і містить підтвердження або гарантії цього державногооргану щодо імпорту зазначеного товару до цієї держави.
16. У разі експорту товарів до держав - учасниць відповідногоміжнародного режиму експортного контролю, членом якого є Україна,документи, зазначені у пункті 15 цього Порядку, які визначаютьзобов'язання та гарантії кінцевого споживача стосовно імпортованихтоварів, за погодженням з Держекспортконтролем можуть неподаватися.
17. Відкритий або генеральний дозвіл на право експортутоварів до держав, які не є учасниками відповідного міжнародногорежиму експортного контролю, членом якого є Україна, а також уразі, коли з державою - кінцевим споживачем товарів не укладеноміжнародний договір, яким обумовлено такий експорт, надається вустановленому порядку за погодженням з Комітетом з політикивійськово-технічного співробітництва та експортного контролю приПрезидентові України і МЗС, а у разі потреби - з іншимицентральними органами виконавчої влади.
Фактичне відвантаження товарів, передбачених для експорту завідповідним відкритим або генеральним дозволом, суб'єкт повиненздійснювати лише після отримання документів, зазначених в абзацахдругому і п'ятому пункту 15 цього Порядку.
18. Реекспорт чи передача іншому кінцевому споживачевітоварів здійснюється згідно з порядком, передбаченим для їхекспорту. При цьому, крім документів, зазначених у пунктах 12 і 15цього Порядку, експортер подає документи, які підтверджуютьвідсутність обмежень на реекспорт чи передачу товарів іншомукінцевому споживачеві з боку постачальника цих товарів в Україну.
19. Тимчасове вивезення товарів для демонстрації на виставкахі ярмарках, реклами, проведення випробувань та з іншою метою, якщоце не передбачає переходу права власності на товар, здійснюєтьсяза наявності позитивного висновку Держекспортконтролю. До листапро надання такого висновку, крім документів, зазначених у пункті12 цього Порядку, додаються:
документ, який містить відомості про найменування виставкиабо ярмарку, місце і строк експонування або випробування товарівтощо, а також зобов'язання (гарантії) щодо зворотного ввезеннятоварів в Україну без зміни їх кількісних і якісних характеристик;
засвідчені копії документів, згідно з якими здійснюєтьсятимчасове вивезення товарів (запрошення для участі у виставці абоярмарку, зовнішньоекономічного договору (контракту), угоди зіноземним партнером тощо), та довідки про ступінь секретностітовару, яку суб'єкт подавав під час проведення попередньоїекспертизи товарів та реєстрації цього суб'єкта вДержекспортконтролі.
20. Тимчасове вивезення товарів військовими формуваннямиУкраїни для проведення навчань або для забезпечення їх діяльностіза межами України, якщо це не передбачає переходу права власностіна товари, здійснюється за наявності позитивного висновкуДержекспортконтролю. До листа про надання висновку, крімдокументів, зазначених у пункті 12 цього Порядку, додаються:
засвідчені копії документів, згідно з якими здійснюєтьсятимчасове вивезення товарів;
довідка про ступінь секретності кожного з найменуваньтоварів, що передбачаються для тимчасового вивезення.
21. У разі експорту, тимчасового вивезення та реекспортутоварів, зазначених у частині першій списку товарів, що можутьбути використані у створенні ядерної зброї, згідно з додатком 3,крім документів, передбачених пунктом 12 цього Порядку, подаєтьсядокумент, оформлений або підтверджений уповноваженим державниморганом держави призначення товарів, який містить підтвердженняабо гарантії цього державного органу, що отримані товари, а такожвироблені на їх основі або в результаті їх використання ядерні іспеціальні неядерні матеріали, установки та обладнання:
не використовуватимуться для виробництва ядерної зброї чиінших ядерних вибухових пристроїв або для досягнення будь-якоївійськової мети;
перебуватимуть під контролем (гарантіями) МАГАТЕ протягомусього строку їх фактичного використання згідно з угодою прогарантії між державою, що отримує товари, і МАГАТЕ, яка охоплюєвсю мирну ядерну діяльність цієї держави;
забезпечуватимуться засобами фізичного захисту на рівні, ненижчому ніж рекомендовано МАГАТЕ;
реекспортуватимуться або передаватимуться з-під юрисдикціїдержави-імпортера до будь-якої іншої держави тільки за умов,передбачених у цьому пункті, і тільки за наявності письмовогодозволу на це експортера та органів експортного контролю України.
Підтвердження або гарантії, передбачені цим пунктом,приймаються до розгляду, якщо вони оформлені уповноваженим на цедержавним органом держави, що отримує товар, шляхом підтвердженняним зобов'язань у зв'язку з поставками з України або шляхомпосилання на зобов'язання відповідно до багатосторонніх абодвосторонніх договорів, учасниками яких є Україна та держава, щоотримує товар.
У разі експорту, тимчасового вивезення та реекспорту товарів,зазначених у розділі А частини першої списку товарів, що можутьбути використані у створенні ядерної зброї, згідно з додатком 3,до документів, передбачених пунктом 12 цього Порядку, додатковоподається висновок Держатомрегулювання щодо додержання вимогядерної та радіаційної безпеки під час здійснення операцій звивезення заявлених товарів.
Додаткові вимоги до здійснення імпорту та
тимчасового ввезення товарів
22. Імпорт та тимчасове ввезення товарів (крім товарів,позначених зірочкою у списку товарів, що можуть бути використані устворенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальноїтехніки, зазначених у розділі А частини першої списку товарів, щоможуть бути використані у створенні ядерної зброї, частині першійсписку товарів, що можуть бути використані у створенні хімічноїзброї, та частині першій списку товарів, що можуть бутивикористані у створенні бактеріологічної (біологічної) татоксинної зброї, а також товарів, тимчасове ввезення якихздійснюється з метою надання іноземному суб'єкту послуг з їхремонту, обслуговування, модернізації тощо), здійснюється бездозволу чи висновку Держекспортконтролю в порядку, встановленомузаконодавством.
Імпорт товарів, не включених до списків товарів, яківвозяться на територію України з наданням міжнародного імпортногосертифіката або іншого державного документа, який підтверджуєзобов'язання імпортера про імпорт товарів в Україну, здійснюєтьсяза дозволом Держекспортконтролю.
( Пункт 22 доповнено абзацомзгідно з Постановою КМ N 1432 ( 1432-2004-п ) від 28.10.2004 )
( Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1432( 1432-2004-п ) від 28.10.2004 )
23. Тимчасове ввезення товарів з метою надання іноземномусуб'єкту послуг з їх ремонту, обслуговування, модернізації тощоздійснюється за відповідним висновком Держекспортконтролю, аекспорт таких послуг (разом з поверненням ввезених товарів),включаючи надання послуг з гарантійного обслуговування,здійснюється за дозволом Держекспортконтролю. Зазначені висновокта дозвіл надаються суб'єкту на підставі документів, визначених упунктах 12 і 15 цього Порядку.
( Пункт 23 в редакції Постанови КМN 1432 ( 1432-2004-п ) від 28.10.2004 )
24. Якщо умовою імпорту товарів в Україну є оформленняУкраїнською Стороною документів про гарантії, пов'язані з кінцевимвикористанням імпортованих товарів, такі документи оформлюються впорядку, встановленому Положенням про порядок надання гарантій таздійснення державного контролю за виконанням зобов'язань щодовикористання у заявлених цілях товарів, які підлягають державномуекспортному контролю, затвердженим постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 27 травня 1999 р. N 920 ( 920-99-п ) (Офіційний вісникУкраїни, 1999 р., N 22, ст. 1005; 2003 р., N 4, ст. 139, N 32,ст. 1711).
Передача іншому кінцевому споживачеві товарів, зазначених удодатках 1-5, а також інших товарів, які були ввезені на територіюУкраїни з наданням відповідного міжнародного імпортногосертифіката, здійснюється згідно з порядком, передбаченим для їхімпорту, а до документів, зазначених у пунктах 12 і 25 цьогоПорядку, суб'єкт додає документи, які підтверджують відсутністьобмежень на таку передачу з боку постачальника цих товарів вУкраїну.
25. До листа про надання дозволу на імпорт товарів,зазначених у пункті 22 цього Порядку, крім документів,передбачених пунктом 12 цього Порядку, додаються:
засвідчена в установленому порядку копія
зовнішньоекономічного договору (контракту) на імпорт зазначених у
заяві товарів, а у разі, коли імпортером є
підприємство-посередник, - засвідчена копія договору комісії,
доручення тощо;
сертифікат кінцевого споживача за формою, встановленоюПоложенням про порядок надання гарантій та здійснення державногоконтролю за виконанням зобов'язань щодо використання товарів узаявлених цілях ( 920-99-п ).
26. Тимчасове ввезення товарів, зазначених у пункті 22 цьогоПорядку, для демонстрації на виставках, ярмарках, реклами,проведення випробувань та з іншою метою, якщо це не передбачаєпереходу права власності на товари, здійснюється за наявностіпозитивного висновку Держекспортконтролю.
До листа про надання висновку, крім документів, передбаченихпунктом 12 цього Порядку, додаються:
документ, який містить відомості про найменування виставки,ярмарку, місце і строк експонування товарів;
засвідчені копії документів, згідно з якими здійснюєтьсятимчасове ввезення товарів (запрошення для участі у виставці,ярмарку, зовнішньоекономічного договору (контракту) тощо).
27. Тимчасове ввезення товарів військовими формуваннямиУкраїни для проведення навчань, якщо це не передбачає переходуправа власності на товари, здійснюється за наявності позитивноговисновку Держекспортконтролю. До листа про надання висновку, крімдокументів, передбачених пунктом 12 цього Порядку, додаютьсязасвідчені копії документів, згідно з якими здійснюється тимчасовеввезення товарів.
28. У разі імпорту та тимчасового ввезення товарів,зазначених у частині першій списку товарів, що можуть бутивикористані у створенні хімічної зброї, або у частині першійсписку товарів, що можуть бути використані у створеннібактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї, крімдокументів, передбачених пунктом 12 цього Порядку, подаєтьсядокумент, який містить:
відомості про мету ввезення;
зобов'язання імпортера та кінцевого споживача щодовикористання товарів, які ввозяться в Україну, виключно в цілях,визначених у пунктах 8 або 9 цього Порядку;
зобов'язання імпортера та кінцевого споживача нереекспортувати і не передавати отримані товари будь-кому, крімкінцевого споживача, без дозволу на це Держекспортконтролю;
зобов'язання кінцевого споживача про те, що будь-яка наступнапередача товарів буде здійснена тільки після отриманнявідповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю.
Транзит товарів територією України
29. Транзит товарів територією України (крім товарівкатегорії І, зазначених у списку товарів, що можуть бутивикористані у створенні ракетної зброї, розділу A частини першоїсписку товарів, що можуть бути використані у створенні ядерноїзброї, розділу першого частини першої списку товарів, що можутьбути використані у створенні хімічної зброї, та частини першоїсписку товарів, що можуть бути використані у створеннібактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї) здійснюєтьсябез висновку Держекспортконтролю в порядку, встановленомузаконодавством.
( Пункт 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1432( 1432-2004-п ) від 28.10.2004 )
30. Для одержання висновку на право транзиту територієюУкраїни товарів, зазначених у пункті 29 цього Порядку, суб'єкт абоіноземний суб'єкт надсилає Держекспортконтролю лист, до якогододаються:
заява за встановленою Держекспортконтролем формою;
засвідчена копія експортної ліцензії держави-експортера абоінший офіційний документ, що містить необхідні відомості дляпроведення експертизи в галузі експортного контролю та прийняттявідповідного рішення;
інші документи (засвідчені копії сертифіката кінцевогоспоживача, імпортного сертифіката, технічні дані та призначеннятоварів тощо) залежно від категорії товару та держави-отримувачатовару на вимогу Держекспортконтролю.
Звітування та відповідальність суб'єктів
31. Звіти про використання отриманих дозволів чи висновків направо здійснення міжнародних передач товарів суб'єкт подаєДержекспортконтролю за встановленою ним формою. Строки поданнязвітів визначаються під час реєстрації цього суб'єкта вДержекспортконтролі або оформлення дозволів чи висновків.
Неподання або несвоєчасне подання суб'єктом зазначених звітівтягне за собою відповідальність згідно із законодавством.
32. Суб'єкти, які допускають порушення вимог цього Порядку,несуть відповідальність згідно із законодавством.
Додаток 1
до Порядку
СПИСОК
товарів подвійного використання, що можуть бути
використані у створенні звичайних видів озброєнь,
військової чи спеціальної техніки
----------------------------------------------------------------------
Розділ 1. ПЕРСПЕКТИВНІ МАТЕРІАЛИ
----------------------------------------------------------------------
Номер | Найменування | Код товару
позиції | | згідно з
| | УКТЗЕД
| | ( 2371б-14 ),
| | ( 2371в-14 ),
| | ( 2371г-14 )
----------------------------------------------------------------------
1. ПЕРСПЕКТИВНІ МАТЕРІАЛИ
1.A. СИСТЕМИ, ОБЛАДНАННЯ І КОМПОНЕНТИ
1.A.1. Компоненти, наведені нижче, вироблені із
[1A001] сполук, що містять фтор:
1.A.1.a. Ущільнення, прокладки, ущільнювальні 3919 90 90 00
матеріали або трубчасті ущільнення,
спеціально призначені для "літальних
апаратів" чи для використання в
аерокосмічній техніці та виготовлені більше
ніж на 50 вагових відсотків з матеріалу,
зазначеного в позиціях 1.C.9.b або 1.C.9.c
Примітки. 1. Коди товарів згідно з УКТЗЕД наводяться у списку
довідково. Основною ознакою для прийняття рішення є
відповідність заявленого до митного оформлення товару
найменуванню та опису відповідного товару, наведеному в
цьому Списку.
2. У позиції 1.A.1 та далі за текстом у графі "номер
позиції" (у квадратних дужках) наводяться коди товарів
згідно із системою їх класифікації державами-учасницями
Європейського Союзу.
1.A.1.b. П'єзоелектричні полімери та сополімери, 3921 90 90 00
вироблені із матеріалів на основі
вініліденфториду, зазначених у позиції
1.C.9.a:
1) у вигляді плівки або листа;
та
2) завтовшки понад 200 мкм
1.A.1.c. Ущільнення, прокладки, гнізда клапанів, 3919 90 90 00
трубчасті ущільнення або діафрагми,
виготовлені із фтороластомірів, які містять
щонайменше одну вінілефірну групу як
складову ланку і спеціально призначені для
"літальних апаратів" чи для використання в
аерокосмічній або ракетній техніці
1.A.2. "Композиційні" структури або ламінати
[1A002] (шаруваті матеріали), які містять:
1.A.2.a. Органічну "матрицю" і вироблені з 3926 90 10 00
матеріалів, що підлягають контролю згідно з
позиціями 1.C.10.c, 1.C.10.d чи 1.C.10.e
або
Примітка. Згідно з позицією 1.A.2.a контролю не підлягають закінчені
вироби або напівфабрикати, спеціально призначені тільки для
наведеного нижче цивільного використання:
a) у спортивних товарах;
b) в автомобільній промисловості;
c) у верстатобудівній промисловості;
d) у медичних цілях.
1.A.2.b. Металеву або вуглецеву матрицю і
виготовлені з:
1) вуглецевих волокнистих або ниткоподібних з 3801
матеріалів з:
a) питомим модулем пружності понад 3926 90 10 00
10,15 х 10(в ступ.6) м; та
b) питомою межею міцності при розтягові з 6903 10 00
понад 17,7 х 10(в ступ.4) м; або
2) матеріалів, що підлягають контролю за 3926 90 10 00
позицією 1.C.10.c 8101 92 00 00
8108 90 30 00
8108 90 70 00
Примітка. Згідно з позицією 1.A.2.b контролю не підлягають закінчені
вироби або напівфабрикати, спеціально призначені тільки для
наведеного нижче цивільного використання:
a) у спортивних товарах;
b) в автомобільній промисловості;
c) у верстатобудівній промисловості;
d) у медичних цілях.
Технічні 1. Питомий модуль пружності - модуль Юнга, виражений у Па
примітки або в Н/кв. м, поділений на питому вагу в Н/куб. м,
виміряний при температурі (296 +(-)2) K [(23 +(-)2)
град. C] та відносній вологості (50 +(-)5) відсотків.
2. Питома межа міцності при розтягові - найбільша межа
міцності до розриву, виражена в Па або в Н/кв. м,
поділена на питому вагу в Н/куб. м, виміряна при
температурі (296 +(-)2) K [(23 +(-)2) град. C] та
відносній вологості (50 +(-)5) відсотків.
Примітка. Згідно з позицією 1.A.2 контролю не підлягають композиційні
структури або шаруваті матеріали, виготовлені з епоксидної
смоли, імпрегнованої "волокнистими чи ниткоподібними
матеріалами" для ремонту авіаційних конструкцій, або
шаруваті матеріали, якщо їх розмір не перевищує 1 кв. м.
1.A.3. Вироби з нефторованих полімерних речовин, 3919 90 90 00
[1A003] що підлягають контролю згідно з позицією 3920 99 90 00
1.C.8.a.3, які мають форму плівки, листа,
стрічки або смужки:
1.A.3.a. Завтовшки понад 0,254 мм; або
1.A.3.b. Покриті чи ламіновані вуглецем, графітом,
металами або магнітними речовинами
Примітка. Згідно з позицією 1.A.3 контролю не підлягають вироби,
покриті або ламіновані міддю і призначені для виробництва
електронних печатних плат.
1.A.4. Обладнання для захисту і виявлення та їх
[1A004] частини, наведені нижче, спеціально не
призначені для військового використання:
1.A.4.a. Газові маски, коробки протигазів з 9020 00 90 00
фільтрами та обладнання для знезараження та 9033 00 00 00
їх частини, призначені або модифіковані для
захисту від біологічних факторів чи
радіоактивних матеріалів, "пристосованих
для військового використання", або від
бойових хімічних речовин
1.A.4.b. Захисні костюми, рукавиці та взуття, 6210 20 00 00
спеціально призначені або модифіковані для 6210 30 00 00
захисту від біологічних факторів чи з 6405 90
радіоактивних матеріалів, "пристосованих
для військового використання", або від
бойових хімічних речовин
1.A.4.c. Ядерні, біологічні та хімічні системи з 9027
виявлення та їх частини, спеціально 9030 10 90 00
призначені або модифіковані для виявлення 9033 00 00 00
або ідентифікації біологічних факторів чи 9027 10 10 00
радіоактивних матеріалів, "пристосованих 9027 10 90 00
для військового використання", або бойових 9027 90 90 00
хімічних речовин
Примітка. Згідно з позицією 1.A.4 контролю не підлягають:
a) персональні радіаційні моніторингові дозиметри;