• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 28.10.2004 № 1445
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 жовтня 2004 р. N 1445
Київ
Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 ) ( У назві і тексті постанови слова "і учасників бойових дій" замінено словами "учасників бойових дій і інвалідів війни" згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни (додається).
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити організацію безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни, відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
3. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2005 року.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 жовтня 2004 р. N 1445
ПОРЯДОК
проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )
1. Цей Порядок регламентує безоплатне поховання в населених пунктах померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни відповідно до статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу" (далі - померлі) в частині організації поховання і ритуального обслуговування.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )
2. Організація поховання і ритуального обслуговування здійснюється з урахуванням необхідного мінімального переліку вимог, затвердженого Держжитлокомунгоспом.
3. Безоплатно надаються такі послуги:
1) виконавцю волевиявлення або особі, що зобов'язалася поховати померлого, який має особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною:
оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;
доставка предметів ритуальної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);
надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);
перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу, до місця поховання;
організація поховання і проведення ритуалу;
надання труни;
надання двох вінків похоронних з траурними стрічками (з написом чи без нього);
копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу та одноразове прибирання прилеглої території після поховання);
надання урни;
( Підпункт 1 пункту 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )
кремація;
поховання урни з прахом (закопування в могилі чи розміщення в колумбарній ніші та одноразове прибирання прилеглої території після поховання);
( Абзац дванадцятий підпункту 1 пункту 3 в редакції Постанови КМ N 1224 від 18.11.2009 )
спорудження надгробка;
2) виконавцю волевиявлення або особі, що зобов'язалася поховати померлого учасника бойових дій або інваліда війни:
( Абзац перший підпункту 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )
оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;
доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);
надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);
перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу, до місця поховання;
організація поховання і проведення ритуалу;
надання труни;
надання вінка похоронного з траурною стрічкою (з написом чи без нього);
копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу);
надання урни;
( Підпункт 2 пункту 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )
кремація;
поховання урни з прахом (закопування в могилі чи розміщення в колумбарній ніші та одноразове прибирання прилеглої території після поховання).
( Абзац дванадцятий підпункту 2 пункту 3 в редакції Постанови КМ N 1224 від 18.11.2009 )
4. Спорудження надгробка здійснюється відповідно до опису його зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2003 р. N 1963 "Про затвердження Порядку поховання на території України громадянина, померлого на території іноземної держави, та опису зразка надгробка, що безоплатно споруджується на могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 52, ст. 2767).
5. Вартість ритуальних послуг, визначених для забезпечення безоплатного поховання, не повинна перевищувати середню ціну на відповідні ритуальні послуги, що склалася у відповідному регіоні.
6. Додаткові ритуальні послуги оплачуються виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов'язалася поховати померлого.
7. Витрати на проведення безоплатного поховання осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, здійснюються місцевими фінансовими органами за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на основі договору-замовлення на організацію та проведення поховання, укладеного виконавцем волевиявлення або особою, що зобов'язалася поховати померлого, з ритуальною службою чи сільським головою, шляхом перерахування коштів на рахунок виконавців ритуальних послуг.
8. Видатки на поховання учасників бойових дій і інвалідів війни виділяються з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів мм. Києва та Севастополя.
( Абзац перший пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )
Порядок фінансування витрат на поховання або відшкодування витрат на здійснене поховання визначається в установленому порядку місцевими органами виконавчої влади.
( Абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1224 від 18.11.2009 )