КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 жовтня 1992 р. N 559 Київ |
( Постанова втратила чинність крім пунктів 5 та 11 на підставі Постанови КМ N 828 від 04.08.97 )
Питання державної податкової служби в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 570 від 24.07.93 N 161 від 11.03.94 Розпорядженням КМ N 494-р від 30.06.94 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1385 від 15.11.96 N 922 від 22.08.97 )
Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. З метою запобігання, виявлення і припинення порушень податкового законодавства, а також створення умов для безпечної роботи працівників податкової служби утворити в складі Головної державної податкової інспекції України управління податкових розслідувань та відповідні підрозділи при державних податкових інспекціях в Республіці Крим, областях, районах, містах і районах у містах.
2. Прикомандирування осіб начальницького складу органів внутрішніх справ до підрозділів податкових розслідувань здійснювати відповідно до чинного законодавства.
3. Установити на 1992 рік граничну чисельність апарату державної податкової служби в Україні в кількості 27464 одиниці, в тому числі державних податкових інспекцій в Республіці Крим, областях, районах, містах і районах у містах - 27184 одиниці, апарату Головної державної податкової інспекції України - 280 одиниць.
4. Установити асигнування на утримання державної податкової служби в Україні на 1992 рік у сумі 1595388 тис. крб., у тому числі фонд оплати праці - 1043815 тис. крб., з них на утримання Головної державної податкової інспекції України відповідно 23605 тис. і 12930 тис. карбованців.
5. Затвердити Положення про спеціальні звання службових осіб державних податкових інспекцій згідно з додатком N 1.
( Пункт 5 в редакції Постанови КМ N 161 від 11.03.94 )
6. Установити посадові оклади керівних працівників і спеціалістів державної податкової служби в Україні згідно з додатками N 3 - 7.
Інші умови оплати працівників зазначеної служби (преміювання, встановлення надбавок, виплата доплат тощо) встановлюються відповідно до умов, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 1992 р. N 10.
7. Визначити розміри винагороди за вислугу років для працівників державної податкової служби в Україні згідно з додатком N 8.
8. Установити, що за умовами медичного, транспортного і побутового обслуговування начальник Головної державної податкової інспекції України, його заступники та керівники самостійних структурних підрозділів прирівнюються до відповідних категорій працівників міністерств і відомств України, начальники державних податкових інспекцій по Республіці Крим, областях, містах Києву і Севастополю, державних податкових інспекцій по районах, містах і районах у містах - до керівних працівників управлінь і самостійних відділів відповідних органів державної виконавчої влади.
9. Дозволити Головній державній податковій інспекції України мати п'ятьох заступників начальника інспекції, в тому числі одного першого, які призначаються Кабінетом Міністрів України за поданням Міністра фінансів України.
10. Утворити в Головній державній податковій інспекції України колегію в кількості дев'яти чоловік у складі начальника інспекції, заступників начальника за посадою, а також інших керівних працівників інспекції.
Члени колегії Головної державної податкової інспекції України затверджуються Міністерством фінансів України.
Рішення колегії Головної державної податкової інспекції України проводяться в життя, як правило, наказами начальника інспекції.
11.
( Пункт 11 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 922 від 22.08.97 )
Надати службовим особам державної податкової служби в Україні право безплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), електропоїздами приміського сполучення та автобусами приміських і внутрірайонних маршрутів.
( Поширити чинність пункту 11 на службових осіб Державноїподаткової адміністрації України та місцевих державних податковихадміністрацій згідно з Постановою КМ N 1385 від15.11.96 )
12. Міністерству державних ресурсів протягом 1992 - 1993 років забезпечити державні податкові інспекції службовим автотранспортом. Виділити державній податковій службі в Україні 50 легкових автомобілів у 1992 і 350 - у 1993 році.
13. Міністерству економіки і Міністерству фінансів щорічно передбачати необхідні капітальні вкладення і кошти на спорудження житла для працівників державної податкової служби в Україні.
14. Міністерству фінансів України:
профінансувати в 1992 році додаткові витрати на утримання державної податкової служби в Україні та придбання автотранспорту й обладнання в межах загальних асигнувань, передбачених у державному бюджеті на утримання органів державної виконавчої влади;
за погодженням з Міністерством праці затвердити Положення про порядок виплати винагороди за вислугу років працівникам державної податкової служби в Україні;
до 1 грудня ц. р. подати на затвердження Кабінету Міністрів України зразки форменного одягу для працівників державної податкової служби в Україні;
разом з Міністерством юстиції подати Кабінету Міністрів України до 1 листопада 1992 р. пропозиції про внесення змін та доповнень до Закону України "Про державну податкову службу в Україні", де, зокрема, передбачити гарантії правового та соціального захисту працівників державної податкової служби;
разом з Міністерством економіки, Академією наук України розробити стратегію розвитку податкововї служби шляхом впровадження комп'ютерізації, створення національної системи номерів податкової ідентифікації та обліку платників податків.
Довести в найближчі два роки навантаження на одного працівника податкової служби районної та міської ланки до оптимального розміру за рахунок прискорення впровадження комп'ютеризації і збільшення чисельності працівників.
15. Міністерству освіти ввести у вищих закладах спеціалізацію по податках та встановити план прийому на неї у кількості не менше 800 чоловік починаючи з 1993 року.
16. Обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям розглянути стан забезпечення державних податкових інспекцій службовими приміщеннями виходячи з діючих норм. Постійно сприяти податковим інспекціям у вирішенні питань забезпечення житлом їх працівників, придбання меблів та обладнання для службових приміщень, інших матеріально-технічних засобів.
Перший віце-прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | В. СИМОНЕНКО В. ПЄХОТА |
Інд.18,26 |
Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
ПОЛОЖЕННЯ
про спеціальні звання службових осіб державних податкових інспекцій
( У назві та тексті Положення слова "персональне" і "працівник" замінені відповідно словами "спеціальне" і "службова особа" у відповідному числі та відмінку згідно з Постановою КМ N 161 від 11.03.94 )
1. Для службових осіб державних податкових інспекцій встановлюються такі спеціальні звання:
головний державний радник податкової служби
державний радник податкової служби I рангу
державний радник податкової служби II рангу
державний радник податкової служби III рангу
радник податкової служби I рангу
радник податкової служби II рангу
радник податкової служби III рангу
інспектор податкової служби I рангу
інспектор податкової служби II рангу
інспектор податкової служби III рангу
2. Службовим особам державних податкових інспекцій присвоюються відповідні даній посаді спеціальні звання:
3. Спеціальні звання службових осіб державних податкових інспекцій присвоюються: Головного державного радника податкової служби - Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства фінансів, державних радників податкової служби I, II рангів - Міністерством фінансів, державних радників податкової служби III рангу та інші персональні звання працівникам апарату Головної державної податкової інспекції - Головною державною податковою інспекцією, радників податкової служби I, II рангів - державними податковими інспекціями Республіки Крим, областей, мм. Києва і Севастополя, а інші персональні звання працівникам державних податкових інспекцій по Республіці Крим, областях, мм. Києву і Севастополю, районах, містах і районах у містах - відповідними інспекціями.
4. Спеціальні звання службовим особам державних податкових інспекцій присвоюються після проведення атестації та з урахуванням ділових і особистих якостей працівника відповідно до займаної посади, досвіду роботи.
Присвоєння спеціального звання без додержання цих вимог може мати місце лише у випадках, передбачених пунктами 6 і 7 цього Положення.
5. Для службових осіб державних податкових інспекцій встановлюються строки перебування в спеціальних званнях:
радник податкової служби III рангу - 2 роки
радник податкової служби II рангу - 2 роки
радник податкової служби I рангу - 3 роки
інспектор податкової служби III рангу - 3 роки
інспектор податкової служби II рангу - 4 роки
інспектор податкової служби I рангу - 4 роки
Строки перебування службових осіб державної податкової інспекції у званнях державного радника податкової служби III, II, I рангів не встановлюються. Наступні спеціальні звання цих рангів можуть бути присвоєні в разі підвищення на посаді або за особливі досягнення в роботі в порядку, встановленому пунктом 7 цього Положення.
( Пункт 6 втратив чинність на підставі Розпорядження КМ N 494-р від 30.06.94 )
7. Начальнику Головної державної податкової інспекції України надається право:
а) за особливі досягнення в роботі присвоювати службовим особам державних податкових інспекцій спеціальне звання державного радника податкової служби III рангу, а також інші персональні звання до закінчення строку, зазначеного у пункті 5 цього Положення;
б) при призначенні працівника на вищу посаду присвоювати спеціальне звання без дотримання черговості, але не вище як на два ранги;
в) входити з поданням до Міністерства фінансів про присвоєння спеціального звання державного радника податкової служби I і II рангів.
8. Спеціальні звання, присвоєні працівникам державних податкових інспекцій, зберігаються за ними протягом усього життя. У разі звільнення службової особи з податкової служби за порушення трудової дисципліни службова особа позбавляється спеціального звання. За невиконання або неналежне виконання своїх службових обов'язків службові особи державних податкових інспекцій можуть бути понижені у званні.
9. Позбавлення службових осіб податкових інспекцій спціальних звань або пониження їх у ранзі провадиться відповідно Кабінетом Міністрів України, Міністерством фінансів України, Головною державною податковою інспекцією України та державними податковими інспекціями по Республіці Крим, областях, мм. Києву і Севастополю.
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПЄХОТА |
Додаток N 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
( Додаток N 2 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 570 від 24.07.93 )
Додаток N 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
ПОСАДОВІ ОКЛАДИ
керівних працівників і спеціалістів Головної державної податкової інспекції України
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПЄХОТА |
Додаток N 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
ПОСАДОВІ ОКЛАДИ
керівних працівників і спеціалістів державних податкових інспекцій по областях і мм. Києву, Севастополю
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПЄХОТА |
Додаток N 5
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
ПОСАДОВІ ОКЛАДИ
керівних працівників і спеціалістів державних податкових інспекцій по містах (крім мм. Києва та Севастополя)
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПЄХОТА |
Додаток N 6
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
ПОСАДОВІ ОКЛАДИ
керівних працівників і спеціалістів державних податкових інспекцій по районах
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПЄХОТА |
Додаток N 7
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
ПОСАДОВІ ОКЛАДИ
керівних працівників і спеціалістів по районах м. Києва
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПЄХОТА |
Додаток N 8
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 жовтня 1992 р. N 559
РОЗМІРИ
щомісячної винагороди за вислугу років працівників державної податкової служби України
( Додаток N 8 в редакції Розпорядження КМ N 494-р від 30.06.94 )
Міністр Кабінету Міністрів України | В. ПЄХОТА |