• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності Національної служби посередництва і примирення

Національна служба посередництва і примирення | Наказ, Інструкція від 03.05.1999 № 35
НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Н А К А З
N 35 від 03.05.99
м.Київ
Про затвердження Інструкції про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності Національної служби посередництва і примирення
З метою вдосконалення інформаційно-аналітичної діяльності структурних підрозділів центрального апарату та регіональних відділень Національної служби посередництва і примирення, забезпечення інформування громадськості про діяльність Національної служби посередництва і примирення щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності Національної служби посередництва і примирення (додається).
2. Заступнику голови Національної служби посередництва і примирення Мерляну А.В., начальнику аналітично-інформаційного відділу центрального апарату НСПП, начальникам регіональних відділень НСПП забезпечити належний рівень аналітично-інформаційної роботи, налагодити регулярне інформування громадськості про діяльність Національної служби посередництва і примирення.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Національної служби посередництва і примирення Мерляна А.В.
Голова Національної службипосередництва і примирення В.М.Руденко
ЗАТВЕРДЖЕНА
наказом Національної служби
посередництва і примирення
від 3 травня 1999 р. N 35
Інструкція про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності Національної служби посередництва і примирення
1. Загальні положення
1.1. Ця інструкція (далі - Інструкція) визначає зміст, порядок, головні завдання та строки здійснення аналітично-інформаційної діяльності підрозділами центрального апарату Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП), її регіональними відділеннями та представниками регіональних відділень НСПП в Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві та Севастополі.
1.2. Інструкція виходить із головних завдань аналітично-інформаційної діяльності НСПП - здійснення комплексу аналітично-інформаційних заходів, застосування механізму обміну інформацією та матеріалами для створення умов сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), їх вирішенню відповідно до вимог чинного законодавства, яким регулюється порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
1.3. Інструкція визначає зміст і форми інформування населення про діяльність НСПП через засоби масової інформації (далі - ЗМІ) щодо сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
1.4. Суб'єктами аналітично-інформаційної діяльності є центральний аппарат Національної служби посередництва і примирення, Центральне, Західне, Північне, Східне, Південне регіональні відділення НСПП та представники регіональних відділень у Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі.
1.5. Принципи аналітично-інформаційної діяльності:
- повнота і точність;
- своєчасність;
- достовірність;
- обгрунтованість.
2. Порядок аналітично-інформаційної діяльності
Аналітично-інформаційна діяльність здійснюється шляхом:
2.1. Оперативного інформування з місць центрального апарату, регіональних відділень НСПП з питань, що належать до компетенції НСПП.
2.2. Підготовки регіональними відділеннями НСПП щомісячних аналітично-інформаційних довідок.
2.3. Зведеного соціально-економічного аналізу колективних трудових спорів (конфліктів), прогнозування розвитку процесів на основі оперативної та щомісячної інформації з регіонів.
2.4. Інформування громадськості про діяльність НСПП через засоби масової інформації.
3. Оперативне інформування
3.1. Суб'єктами оперативного інформування центрального апарату НСПП є Центральне, Західне, Північне, Східне та Південне відділення; регіональних відділень - представники регіональних відділень в Автономній Республіці Крим, областях, в містах Києві і Севастополі.
3.2. Порядок оперативного інформування.
3.2.1. Представники регіональних відділень НСПП в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі щопонеділка, до 9 год. інформують (по телефону, факсом) керівника регіонального відділення НСПП з питань, передбачених пунктом 3.3 цієї Інструкції.
3.2.2. Начальники регіональних відділень, до 10 год. на основі узагальнених даних з Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя інформують (по телефону, факсом) аналітично-інформаційний відділ центрального апарату НСПП з питань, передбачених пунктом 3.3 даної Інструкції.
3.2.3. З питань, що за своїм змістом вимагають невідкладного інформування та реагування, начальники регіональних відділень НСПП інформують Голову НСПП негайно. До таких питань відносяться питання виникнення моменту страйку, в т.ч. стихійного, оголошення акції протесту, мітингів, пікетувань або інших дій, пов'язаних з ускладненням соціально-трудових відносин та припиненням роботи на підприємствах, в організаціях та галузях тощо.
3.3. Зміст оперативного інформування.
Оперативна інформація в межах регіону має включати:
3.3.1. загальну оцінку стану трудових відносин;
3.3.2. динаміку змін кількісних характеристик колективних трудових спорів (конфліктів) впродовж тижня, в тому числі:
- порівняльні дані про кількість зареєстрованих, незареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів) на початок і кінець тижня;
- порівняльні дані про кількість підприємств, організацій, виробничих підрозділів, де мають місце колективні трудові спори (конфлікти) на початок і кінець тижня;
- динаміка чисельності працівників - учасників колективних та трудових спорів (конфліктів) за вказаний період.
3.3.3. Кількість колективних трудових спорів (конфліктів) на стадії страйку:
- зареєстрованих у НСПП;
- незареєстрованих у НСПП;
3.3.4. Висновки стосовно наведених даних, пропозиції щодо сприяння поліпшенню трудових відносин, запобігання колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення посередництва для вирішення таких спорів; прогноз ситуації в регіоні, у відповідних адміністративно-територіальних одиницях.
4. Щомісячна аналітично-інформаційна довідка
4.1. Виконавцями щомісячних аналітично-інформаційних довідок є Центральне, Північне, Південне, Східне, Західне відділення.
4.2. Порядок підготовки аналітично-інформаційної довідки.
4.2.1. Аналітично-інформаційна довідка регіонального відділення готується за підсумками вивчення в регіоні впродовж місяця питань, що входять до компетенції НСПП.
4.2.2. Аналітично-інформаційна довідка подається до центрального апарату НСПП до 5 числа кожного наступного місяця.
4.2.3. Аналітично-інформаційна довідка має включати:
- кількість зареєстрованих і незареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів) на початок і кінець місяця (в порівнянні з відповідним періодом минулого року);
- загальну оцінку стану соціально-трудових відносин в регіоні;
- результати вивчення та узагальнення причин виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) в регіоні та окремих областях, можливих наслідків таких спорів;
- результати аналізу висунутих працівниками вимог, оцінки їх обгрунтування;
- результати перевірки повноважень представників сторін колективних трудових спорів (конфліктів);
- інформацію про найбільш поширені порушення сторонами колективного трудового спору (конфлікту) порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), передбаченого Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)";
- порівняльні дані (у порівнянні з відповідним періодом минулого року) про кількість підприємств, організацій, виробничих підрозділів у регіоні, де мають місце колективні трудові спори (конфлікти) на початок і кінець місяця;
- динаміку (у порівнянні з відповідним періодом минулого року) змін чисельності працівників - учасників колективних трудових спору (конфлікту) в регіоні за місяць;
- кількість колективних трудових спорів (конфліктів) на стадії страйку (у порівнянні з відповідним періодом минулого року):
а) зареєстрованих у НСПП;
б) незареєстрованих у НСПП;
- аналіз наведених даних, висновки, пропозиції щодо сприяння поліпшенню трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення посередництва для вирішення таких спорів; прогноз ситуації в регіоні, області;
- інформацію про діяльність регіонального відділення по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).
5. Зведений соціально-економічний аналіз колективних трудових спорів (конфліктів)
5.1. Зведений соціально-економічний аналіз колективних трудових спорів (конфліктів) та прогнозування розвитку процесів на основі оперативної та щомісячної інформації з регіонів (далі - зведений аналіз та прогноз) здійснює аналітично-інформаційний відділ центрального апарату НСПП при сприянні інших структурних підрозділів НСПП.
5.2. Порядок підготовки зведеного аналізу та прогнозу.
5.2.1. Зведений аналіз та прогноз готується на базі щомісячних (в порівнянні з відповідним періодом минулого року) аналітично-інформаційних довідок з регіонів, аналітичних матеріалів структурних підрозділів центрального апарату НСПП, довідок за результатами відряджень працівників НСПП та інших джерел.
5.2.2. Зведений аналіз та прогноз готується щомісячно і 10 числа кожного наступного місяця подається Голові НСПП.
5.2.3. Зведений аналіз та прогноз має включати:
- статистичні, фактичні дані, динаміку змін ситуації стосовно виникнення і врегулювання колективних трудових спорів (зареєстрованих і незареєстрованих ) у розрізі:
областей;
регіонів;
галузей;
та в цілому по Україні;
- узагальнений аналіз висунутих працівниками вимог, оцінку їх обгрунтування;
- результати перевірки повноважень представників сторін колективних трудових спорів (конфліктів);
- типові причини виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), аналіз їх передумов;
- узагальнення та аналіз застосування на виробничому, галузевому, національному рівнях примирних процедур при розв'язанні колективних трудових спорів (конфліктів), практики використання:
примирних комісій;
незалежних посередників;
трудових арбітражів;
- аналіз поширених на місцях порушень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)";
- аналіз (у порівнянні з відповідним періодом минулого року) динаміки змін у кількості звернень сторін колективних трудових спорів (конфліктів) за сприянням до регіональних відділень та центрального апарату НСПП, роботи підрозділів НСПП у здійсненні посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);
- аналітичні матеріали щодо динаміки змін чисельності підприємств, організацій, виробничих підрозділів у розділі областей, регіонів, галузей, де мають місце колективні трудові спори (конфлікти), щодо чисельності працівників, що беруть в них участь тощо;
- аналіз (у порівнянні з відповідним періодом минулого року) динаміки змін щодо кількості колективних трудових спорів (конфліктів) на стадії страйку:
а) зареєстрованих у НСПП;
б) незареєстрованих у НСПП;
- узагальнені аналітичні матеріали про колективні трудові спори (конфлікти), які вдалося попередити, позитивно розв'язати за участю НСПП та її регіональних відділень;
- узагальнені оцінки ситуації в Україні за місяць стосовно виникнення та розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів);
- домінуючі тенденції в сфері соціально-трудових відносин, виникнення та врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів);
- прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), можливостей їх розв'язання у дострайковий період, прогнозування виникнення страйків (стихійних чи в рамках Закону України) тощо;
- рекомендації та пропозиції щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) чи своєчасного їх вирішення відповідно до чинного законодавства.
6. Інформування громадськості про діяльність НСПП через засоби масової інформації
6.1. Відповідно до Конституції України, законів України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та "Про інформацію" періодично здійснюється інформуванням громадськості про діяльність НСПП через засоби масової інформації.
6.2. Суб'єктами інформування громадськості є Голова, заступник Голови НСПП, начальник аналітично-інформаційного відділу центрального апарату НСПП, керівники регіональних відділень НСПП.
6.3. Метою інформування громадськості є:
6.3.1. Формування об'єктивної громадської думки через розповсюдження, обнародування інформації про діяльність НСПП, її регіональних відділень щодо сприяння поліпшенню трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування та сприяння своєчасному вирішенню, здійснення посередництва для їх вирішення.
6.3.2. Поширення узагальнюючої в масштабах України, окремих регіонів інформації стосовно кількості, динаміки, причин виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), відповідності чинному законодавству примирних процедур, страйків, інших форм захисту економічних прав громадян.
6.3.3. Обнародування ініціатив НСПП щодо вдосконалення законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
6.3.4. Всебічне залучення представників ЗМІ до системного та своєчасного реагування і висвітлення у процесі, в радіо та телевізійному просторі проблем пов'язаних з причинами виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, використання потенціалу ЗМІ для запобігання чи врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів).
6.4. Форми інформування громадськості:
6.4.1. НСПП, її регіональні відділення періодично інформують громадськість шляхом публічного поширення друкованої чи усної інформації.
6.4.2. Формами інформування є:
- виступи, інтерв'ю в засобах масової інформації;
- прес-конференції;
- статті, аналітичні матеріали в друкованих виданнях (газетах, журналах, збірниках, бюлетенях, довідниках тощо);
- доповідні, виступи, повідомлення на конференціях, семінарах, симпозіумах та ін.
7. Інші напрямки аналітично-інформаційної діяльності
7.1. Вивчення, аналіз, узагальнення та впровадження в практику роботи вітчизняного та іноземного досвіду вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
7.2. Співпраця з науковими організаціями, установами та вченими в питаннях розробки науково обгрунтованих навчальних програм, інших документів, використовуючи для цього аналітично-інформаційні матеріали з метою організації і проведення наукових досліджень та підготовки на цій основі методичних рекомендацій і пропозицій щодо сприяння у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів).
7.3. Забезпечення структурних підрозділів НСПП, регіональних відділень і сторін колективного трудового спору (конфлікту) аналітично-інформаційними та методичними матеріалами.
7.4. Застосування аналітично-інформаційних матеріалів у здійсненні примирних процедур по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) з метою запобігання виникнення незаконних страйків.
7.5. Підготовка матеріалів для узагальнення та розробки пропозицій по вдосконаленню законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).
7.6. Підготовка матеріалів для розробки положень, інструкцій, коментарів та інших нормативно-правових актів і організаційно-методичних рекомендацій щодо діяльності НСПП та здійснення примирних процедур.
7.7. Підготовка необхідних матеріалів з метою забезпечення взаємодії НСПП з Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів України, комітетами Верховної Ради України та народними депутатами України, міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, об'єднаннями роботодавців, профспілок, підприємствами, установами і організаціями.
7.8. Участь у підготовці проектів відповідей на запити, що надходять від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців, профспілок, підприємств, установ і організацій.
7.9. Здійснення методичного забезпечення необхідними аналітично-інформаційними матеріалами регіональних відділень НСПП та представників регіональних відділень в Автономній Республіці Крим, областях та містах Києві і Севастополі.
7.10. Аналітично-інформаційне та організаційно-методичне забезпечення підготовки та проведення навчання і семінарів незалежних посередників, членів примирних комісій та трудових арбітрів, підвищення кваліфікації працівників центрального апарату, регіональних відділень та осередків НСПП.
7.11. Підготовка аналітично-інформаційних матеріалів для забезпечення діяльності незалежних посередників, процедур примирних комісій і трудових арбітражів.
7.12. Облік та систематизація аналітично-інформаційних матеріалів, створення банку даних, диференційованих по регіонах, областях, за часом.
8. За дорученням Голови НСПП проаналізовані та узагальнені аналітично-інформаційні матеріали разом з відповідними дорученнями та орієнтуваннями направляється відділам центрального апарату та регіональним відділенням НСПП для використання у практичній роботі.