• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про інформаційно-консультаційний центр Національної служби посередництва і примирення

Національна служба посередництва і примирення | Наказ, Положення від 26.03.2003 № 115
Реквізити
  • Видавник: Національна служба посередництва і примирення
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 26.03.2003
  • Номер: 115
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна служба посередництва і примирення
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 26.03.2003
  • Номер: 115
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Н А К А З
26.03.2003 N 115
Про затвердження Положення про інформаційно-консультаційний центр Національної служби посередництва і примирення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Національної служби посередництва і примирення N 142 від 01.11.2004 )
Відповідно до Концепції підвищення правової культури учасників вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом Національної служби посередництва і примирення від 22 лютого 2000 року N 18,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про інформаційно-консультаційний центр Національної служби посередництва і примирення (додається).
2. Юридичному відділу Національної служби посередництва і примирення, відділу правового забезпечення Національної служби посередництва і примирення Національної служби посередництва і примирення, відділу прогнозування і статистики Національної служби посередництва і примирення до 18.04.2003 року підготувати проекти буклетів з питань роз'яснень положень Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".
3. Відділу Національної служби посередництва і примирення по роботі в м. Києві та Севастополі, відділенням Національної служби посередництва і примирення в Автономній Республіці Крим та областях забезпечити до 15.04.2003 року створення в установленому порядку інформаційно-консультаційних центрів в містах обласного значення (крім обласних центрів) та районах, призначити в установленому порядку завідуючих центрами на громадських засадах, забезпечити функціонування центрів відповідно до затвердженого пунктом 1 цього наказу Положення про інформаційно-консультаційний центр Національної служби посередництва і примирення.
4. Відділу фінансів, бухгалтерського обліку і звітності та матеріального забезпечення Національної служби посередництва і примирення здійснити заходи щодо матеріально-технічного забезпечення інформаційно-консультаційних центрів.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Національної служби посередництва і примирення Климова В.В.
Голова Національної служби
посередництва і примирення

В.Руденко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національної служби
посередництва примирення
26.03.2003 N 115
ПОЛОЖЕННЯ
про інформаційно-консультаційний центр Національної служби посередництва і примирення
I. Загальні положення
1.1 Інформаційно-консультаційний центр Національної служби посередництва і примирення в районі, місті обласного значення (крім обласних центрів) (далі - Центр) забезпечує відповідно до Концепції підвищення правової культури учасників вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП) від 22 лютого 2000 року N 18, надання консультаційних послуг сторонам соціально-трудових відносин, інформування громадськості про діяльність НСПП.
1.2 Створення Центрів і припинення їх діяльності здійснюється НСПП в містах Києві та Севастополі, відділеннями НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
1.3 У своїй діяльності Центр керується Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", нормативними актами НСПП та цим Положенням.
1.4 Діяльність Центру здійснюється в тісній взаємодії із управлінням праці та соціального захисту населення виконкомів міських рад, районних державних адміністрацій, об'єднаннями профспілок і роботодавців.
II. Основні завдання Центру
2.1. Проведення на території району, міста обласного значення заходів щодо підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин.
2.2. Консультування представників сторін соціально-трудових відносин, окремих найманих представників, роботодавців з питань застосування законодавства про колективні трудові спори (конфлікти).
2.3. Здійснення інформаційного забезпечення діяльності НСПП.
2.4. Вивчення проблем і запитів сторін соціально-трудових відносин.
2.5. Організація навчання, семінарів і практичних занять для сторін соціально-трудових відносин.
III. Принципи діяльності Центру
3.1. Максимальна спрямованість на запити сторін соціально-трудових відносин.
3.2. Забезпечення ефективної взаємодії сторін соціально-трудових відносин, об'єднань профспілок та роботодавців, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в питаннях вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.
3.3. Залучення до консультаційної діяльності провідних працівників наукових установ та навчальних закладів.
3.4. Повна незалежність та конфіденційність інформації в роботі з користувачами консультаційних послуг.
3.5. Гнучкість та орієнтація на перспективу в консультаційній діяльності та організації роботи.
3.6. Безоплатність та доступність консультаційних послуг.
IV. Основні функції Центру
Відповідно до основних завдань Центр:
4.1. Здійснює ознайомлення сторін соціально-трудових відносин, найманих працівників, роботодавців із необхідними законодавчими і нормативними актами, інструктивними та методичними матеріалами з питань вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.
4.2. Проводить консультації, семінари та зустрічі по обміну досвідом роботи з питань сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню.
4.3. Впроваджує в практичну роботу передовий вітчизняний та зарубіжний досвід з питань вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин.
4.4. Забезпечує проведення зустрічей працівників НСПП з сторонами соціально-трудових відносин з метою надання їм необхідної консультаційної та експертної допомоги в питаннях цивілізованого, правового вирішення розбіжностей між ними.
4.5. Вивчає практику впровадження Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) з питань запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню.
4.6. Вивчає проблеми і запити сторін соціально-трудових відносин.
4.7. Організовує навчання, семінари і практичні заняття для сторін соціально-трудових відносин.
4.8. Здійснює інформування населення про практику діяльності НСПП та здійснення примирних процедур по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).
4.9. Проводить прийом громадян, отримує їх заяви чи листи і направляє їх на розгляд відповідному структурному підрозділу НСПП, в разі необхідності надає допомогу у вирішенні поставлених ними питань.
V. Права Центру
Центру надається право:
5.1. У встановленому порядку одержувати від відділу НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відповідного відділення НСПП необхідні матеріали з питань Центру.
5.2. Розповсюджувати інформаційні бюлетені щодо практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), посібники, необхідний роздатковий матеріал, довідники та інші матеріали.
5.3.Надавати безоплатні консультаційні послуги сторонам соціально-трудових відносин, окремим найманим працівникам, представникам об'єднань профспілок і роботодавців, окремим роботодавцям з питань застосування законодавства про колективні трудові спори (конфлікти).
VI. Керівництво Центром
6.1. Керівництво Центром здійснює відповідно начальник відділу НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, начальник відділення НСПП в Автономній республіці Крим та областях.
6.2. Керівництво Центром здійснюється у взаємодії із управлінням праці та соціального захисту населення виконкому міської ради, районної державної адміністрації.
6.3. Завідуючий Центром призначається наказом НСПП (по містах Києву і Севастополю) або наказом відділення НСПП і працює на громадських засадах.
6.4. Завідуючий Центром несе відповідальність за діяльність Центру, виконання покладених на нього завдань і функцій, забезпечення законності в діяльності Центру.
VII. Організація роботи Центру
( Назва розділу VII в редакції Наказу Національної служби посередництва і примирення N 142 від 01.11.2004 )
7.1. Центр працює на громадських засадах.
7.2. Організація роботи Центру здійснюється його завідуючим.
7.3. Центр працює за графіком, який розробляється завідуючим і затверджується начальником відділення НСПП.
( Пункт 7.4 розділу VII вилучено на підставі Наказу Національної служби посередництва і примирення N 142 від 01.11.2004 )
VIII. Консультаційно-правове, методичне, інформаційне забезпечення Центру.
8.1. Забезпечення Центру відповідними консультаційно-правовими, методичними, інформаційно-аналітичними матеріалами здійснюється відділом правового забезпечення НСПП, відділом аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП та відділеннями в Автономній Республіці Крим та областях.
8.2. Безпосереднє забезпечення функціонування Центру з консультаційно-правових, методичних, інформаційно-аналітичних питань здійснює відділ (сектор) правового забезпечення і відділ (сектор) аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП у взаємодії з управліннями праці та соціального захисту населення виконкомів міських рад, районних державних адміністрацій:
8.2.1. відділ (сектор) правового забезпечення відділення НСПП згідно окремого графіка роботи в Центрі:
- надає на базі Центру безоплатні консультаційні послуги сторонам соціально-трудових відносин, окремим найманим працівникам, представникам профспілок та їх об'єднань, роботодавців та їх об'єднань з питань застосування законодавства про колективні трудові спори (конфлікти);
- бере участь у проведенні семінарів, практичних занять та зустрічей з представниками сторін соціально-трудових відносин на базі Центру з питань правового врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, ознайомлення з новими законодавчими та нормативно-правовими актами, якими регулюються соціально-трудові відносини; здійсненні інших заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури між сторонами цих відносин;
- бере участь у вивченні проблем і запитів сторін соціально-трудових відносин, встановленні причин виникнення розбіжностей між сторонами цих відносин, аналізі вимог найманих працівників або профспілки, у розробці пропозицій щодо реагування на ускладнення таких відносин; здійснює контроль за виконанням рішень примирних органів тощо;
- проводить переговори на базі Центру між представницькими органами сторін соціально-трудових відносин;
- проводить прийом у Центрі представників сторін соціально-трудових відносин, окремих громадян з питань, що стосуються правового врегулювання соціально-трудових відносин, захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів працюючих тощо;
- розробляє для Центру методичні, консультаційно-правові матеріали щодо правових шляхів вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) чи запобігання їх виникненню, проведення примирних процедур;
- бере участь в інформуванні населення, використовуючи можливості Центру, про правові шляхи вирішення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, здійснення примирних процедур по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) чи їх запобігання;
- готує, розповсюджує разом з відділом (сектором) аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП інформаційні бюлетені щодо практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), посібники, відповідний роздатковий матеріал, довідники та інші матеріали;
- проводить іншу ситуативно доцільну роботу, спрямовану на реалізацію основних завдань Центру у даному регіоні;
8.2.2. відділ (сектор) аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП згідно окремого графіка роботи в Центрі:
- бере участь в підготовці методичних матеріалів роз'яснювально-правового, консультаційного характеру у сфері соціально-трудових відносин для використання і поширення через Центри;
- вивчає, використовуючи можливості Центру, стан та динаміку соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях даного регіону, встановлюють причини виникнення розбіжностей між сторонами цих відносин, бере участь в здійсненні аналізу вимог найманих працівників або профспілки;
- організує на базі Центру інформування всіх заінтересованих органів, установ та організацій про стан та динаміку соціально-трудових відносин, причини виникнення розбіжностей між сторонами цих відносин, результати аналізу вимог найманих працівників, можливі шляхи поліпшення відносин між найманими працівниками та власниками чи уповноваженими ними органами (представниками) та ін.;
- бере участь в підготовці, розповсюдженні разом з відділом (сектором) правового забезпечення відділення НСПП інформаційних бюлетенів щодо практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), посібників, відповідного роздаткового матеріалу, довідників та інших матеріалів;
- бере участь в здійсненні заходів по зміцненню інформаційної бази Центру та в інших заходах.
( Положення доповнено розділом VIII згідно з Наказом Національної служби посередництва і примирення N 142 від 01.11.2004 )