• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження

Генеральна прокуратура України  | Наказ, Порядок від 04.11.2019 № 266 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.11.2019
  • Номер: 266
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.11.2019
  • Номер: 266
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.11.2019  № 266
Про затвердження Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Офісу Генерального прокурора № 26 від 15.01.2020 № 54 від 29.01.2020 № 107 від 25.02.2020 № 307 від 01.07.2020 № 78 від 01.04.2021 )
Відповідно до підпункту 8 пункту 22 Розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури", з метою визначення порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, процедури здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження, керуючись статтею 9 Закону України "Про прокуратуру" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження (далі - Порядок), що додається.
2. Секретаріату Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів передати відповідній кадровій комісії відкриті Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів дисциплінарні провадження щодо прокурорів, стосовно яких не ухвалено рішення, для продовження їх розгляду з відповідного етапу дисциплінарного провадження згідно з Порядком.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Генеральний прокурор

Р. Рябошапка
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального прокурора
04 листопада 2019 року № 266
(Зі змінами,
внесеними наказами
Генерального прокурора
від 15.01.2020 № 26
,
від 29.01.2020 № 54
,
від 25.02.2020 № 107
,
від 01.07.2020 № 307
,
від 01.04.2021 № 78
)
ПОРЯДОК
розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади, здійснення дисциплінарного провадження, прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав, передбачених Законом України "Про прокуратуру" (далі - Закон), про накладення на прокурора Генеральної прокуратури України (Офісу Генерального прокурора), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласної (регіональної), окружної (місцевої), військової прокуратури дисциплінарного стягнення або прийняття рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
2. Дисциплінарне провадження - це процедура розгляду відповідним органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів, дисциплінарної скарги, у якій містяться відомості про вчинення прокурором дисциплінарного проступку.
3. Прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження з підстав, визначених частиною першою статті 43 Закону.
4. Органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів Генеральної прокуратури України (Офісу Генерального прокурора), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних (регіональних) прокуратур, окружних (місцевих) прокуратур, військових прокуратур, є кадрова комісія, утворена відповідно до Порядку роботи кадрових комісій, який затверджений наказом Генерального прокурора.
Основними засадами діяльності кадрової комісії є верховенство права і законність, незалежність прокурорів і невтручання в прокурорську діяльність, колегіальність, відкритість і гласність, неупередженість та об’єктивність, змагальність.
Член кадрової комісії у своїй діяльності є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання.
(Пункт доповнено абзацами другим та третім відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.04.2021 № 78)
5. Процедура здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурора визначається розділом VI Закону та цим Порядком.
Розгляд звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади, здійснюється в порядку, передбаченому для здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурора з дотриманням гарантій особи відносно повідомлень, отримання копій документів, які стали підставою для перевірки, участі у засіданні та залучення представника, надання пояснень, висловлення заперечень, клопотань та відводів, отримання копії відповідного рішення та прав, передбачених пунктом 11 розділу III цього Порядку.
(Пункт доповнено абзацом другим відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
6. Дисциплінарне провадження передбачає:
- відкриття дисциплінарного провадження;
- проведення перевірки дисциплінарної скарги;
- розгляд висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора та прийняття рішення.
7. Перевірка даних про наявність підстав для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності здійснюється членом кадрової комісії, що здійснює дисциплінарне провадження (далі - кадрова комісія), у порядку, встановленому Законом.
8. Право на звернення до кадрової комісії з дисциплінарною скаргою про вчинення прокурором дисциплінарного проступку має кожен, кому відомі факти, які можуть бути підставою для відкриття дисциплінарного провадження.
У дисциплінарній скарзі мають бути зазначені:
- прізвище, ім’я, по батькові та посада прокурора, стосовно якого подається дисциплінарна скарга;
- відомості, за якими діяння може бути ідентифіковане як дисциплінарний проступок.
Рекомендований зразок дисциплінарної скарги передбачений у додатку до цього Порядку.
(Пункт викладено в новій редакції відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.04.2021 № 78)
9. Рішення, дії чи бездіяльність прокурора в межах кримінального процесу можуть бути оскаржені виключно в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України. Якщо за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність прокурора в межах кримінального процесу встановлено факти порушення прокурором прав осіб або вимог законодавства, таке рішення є підставою для дисциплінарного провадження.
(Абзаци другий, третій виключено відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
10. Для вирішення питання щодо відкриття дисциплінарного провадження діє автоматизована система розподілу дисциплінарних скарг.
11. Дисциплінарні скарги реєструються в Офісі Генерального прокурора.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54)
12. Підрозділ, який забезпечує діяльність кадрової комісії у день надходження до нього дисциплінарної скарги реєструє її та за допомогою автоматизованої системи визначає члена кадрової комісії для вирішення питання щодо відкриття дисциплінарного провадження.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказів Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26, від 29.01.2020 № 54)
13. Рішення про відкриття дисциплінарного провадження або про відмову у його відкритті приймається членом кадрової комісії у строк, який не перевищує п’яти робочих днів з дня розподілу дисциплінарної скарги члену кадрової комісії. Таке рішення не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття надсилається прокурору, стосовно якого воно прийнято, а також особі, яка подала дисциплінарну скаргу, електронними засобами зв’язку або поштою. До рішення про відкриття дисциплінарного провадження, яке направляється прокурору, додається копія дисциплінарної скарги.
(Абзац викладено у такій редакції відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54 та до нього внесено зміни згідно з наказом Генерального прокурора від 01.07.2020 № 307)
Також копія рішення про відкриття дисциплінарного провадження у цей же строк надсилається керівнику органу прокуратури, уповноваженому приймати рішення про звільнення прокурора з посади, з роз’ясненням, що вказаний прокурор не може бути звільнений за власним бажанням до завершення дисциплінарного провадження.
У разі незгоди особи, яка подала дисциплінарну скаргу, з рішенням про відмову у відкритті дисциплінарного провадження за її скаргою, вона може подати скаргу на таке рішення до кадрової комісії протягом двадцяти днів з дня його прийняття. Член комісії, що прийняв рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження не бере участі у голосуванні при розгляді скарги на таке рішення. Розгляд комісією скарги відбувається на найближчому засіданні комісії без запрошення особи, яка її подала, з наступним письмовим повідомленням такої особи про результати розгляду. За результатами розгляду скарги комісія приймає рішення про скасування рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження або залишає його в силі.
(Доповнено абзацом третім відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26 та внесено до нього зміни згідно з наказами Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54, від 01.07.2020 № 307)
У разі скасування рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження дисциплінарна скарга підлягає повторному розподілу.
(Доповнено абзацом четвертим відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54)
14. Член кадрової комісії своїм вмотивованим рішенням відмовляє у відкритті дисциплінарного провадження, якщо:
1) дисциплінарна скарга не містить конкретних відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку прокурора;
2) дисциплінарна скарга є анонімною;
3) дисциплінарна скарга подана з підстав, не визначених статтею 43 Закону;
4) з прокурором, стосовно якого надійшла дисциплінарна скарга, припинено правовідносини у випадках, передбачених статтею 51 цього Закону;
5) дисциплінарний проступок, про який зазначено у дисциплінарній скарзі, вже був предметом перевірки і щодо нього кадровою комісією або Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів прийнято рішення, яке не скасовано у встановленому законом порядку.
Заява за результатами проведеної перевірки доброчесності прокурора, унаслідок якої встановлено вчинення ним дисциплінарного проступку, є обов’язковою підставою для відкриття дисциплінарного провадження щодо прокурора.
15. Відкликання або відмова заявника від дисциплінарної скарги не може бути підставою для закриття дисциплінарного провадження.
16. Після відкриття дисциплінарного провадження член кадрової комісії проводить перевірку в межах обставин, повідомлених у дисциплінарній скарзі. У разі виявлення під час перевірки інших обставин, що можуть бути підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності, інформація про це включається у висновок члена кадрової комісії за результатами перевірки.
Член кадрової комісії може ініціювати перед уповноваженою посадовою особою органів прокуратури питання про призначення службового розслідування в межах обставин, повідомлених у дисциплінарній скарзі.
(Абзац викладено у такій редакції відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.07.2020 № 307)
17. У разі необхідності в одному провадженні можуть бути об’єднані декілька дисциплінарних проваджень стосовно одного прокурора або стосовно декількох прокурорів у випадку, якщо повідомлені в дисциплінарній скарзі обставини вказують на наявність одного чи кількох пов’язаних між собою дисциплінарних проступків.
Дисциплінарне провадження може бути роз’єднано стосовно двох або більше прокурорів, якщо повідомлені у дисциплінарній скарзі обставини вказують на наявність кількох не пов’язаних між собою дисциплінарних проступків або якщо це сприятиме виконанню завдань дисциплінарного провадження.
Рішення про об’єднання чи роз’єднання дисциплінарних проваджень приймається кадровою комісією до прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження та одночасно визначається член кадрової комісії, відповідальний за подальшу перевірку, а у випадку її завершення - за доповідь про її результати на засіданні кадрової комісії.
(Пункт викладено у такій редакції відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.04.2021 № 78)
18. Повноваження члена кадрової комісії під час здійснення перевірки дисциплінарної скарги визначаються цим Порядком.
19. Під час дисциплінарного провадження член кадрової комісії та працівник Генеральної інспекції забезпечують нерозголошення третім особам конфіденційної інформації про особу прокурора та інформації про особисте життя громадян без їх згоди, якщо така інформація міститься у матеріалах дисциплінарного провадження.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
При встановленні під час перевірки дисциплінарної скарги обставин, що містять ознаки кримінального або адміністративного правопорушення, особа, яка здійснює перевірку дисциплінарної скарги, невідкладно інформує про це кадрову комісію для вжиття заходів у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України або Кодексом України про адміністративні правопорушення.
(Доповнено абзацом другим відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
II. Відсторонення прокурора від посади у дисциплінарному провадженні
1. Особа, що проводить перевірку дисциплінарної скарги має право звернутися до кадрової комісії із клопотанням про необхідність відсторонення прокурора від посади до завершення дисциплінарного провадження.
Підставами для відсторонення прокурора від посади у дисциплінарному провадженні є запобігання спробам незаконного впливу на учасників перевірки, намагання безпідставно обмежити доступ до службових документів члена кадрової комісії у випадку, якщо це може позначитися на об’єктивності її проведення, а також якщо порушення має грубий та очевидний характер або призвело (чи може призвести) до негативного суспільного резонансу та завдання шкоди авторитету органів прокуратури.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказів Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26, від 01.04.2021 № 78)
2. Клопотання про відсторонення прокурора від посади розглядається на найближчому засіданні кадрової комісії, що здійснює дисциплінарне провадження, з дотриманням гарантій прокурора щодо повідомлення, участі у засіданні, залучення представника, надання пояснень, висловлення заперечень, клопотань та відводів.
3. У разі прийняття кадровою комісією рішення про наявність підстав для відсторонення прокурора від посади копія цього рішення надсилається керівнику органу прокуратури, у якому працює прокурор, стосовно якого прийнято таке рішення. У разі якщо кадрова комісія прийняла рішення про наявність підстав для відсторонення від посади прокурора, який обіймає адміністративну посаду, копія цього рішення протягом трьох робочих днів надсилається керівнику відповідного органу прокуратури.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54)
4. Генеральний прокурор, керівник органу прокуратури, у якому працює прокурор, зобов’язаний невідкладно розглянути рішення про наявність підстав для відсторонення прокурора від посади, за результатами якого може видати наказ про відсторонення прокурора від посади до завершення дисциплінарного провадження. Копія наказу невідкладно вручається прокурору, якого відсторонено від посади.
III. Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурора
1. Під час здійснення перевірки дисциплінарної скарги працівник Генеральної інспекції та член кадрової комісії має право ознайомлюватися з документами, що стосуються предмета перевірки, отримувати їх копії, опитувати прокурорів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного проступку, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян, громадських об’єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
Керівники органів прокуратури та кадрових підрозділів зобов’язані у визначений членом комісії термін надати відповідь на запит і наявну в них інформацію.
Листування у дисциплінарному провадженні здійснюється засобами електронного зв’язку кадрової комісії або поштою.
(Доповнено абзацом другим і третім відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54)
2. Проведення перевірки дисциплінарної скарги та відомостей про наявність підстав для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності проводиться у строк, який не перевищує тридцяти робочих днів із дня прийняття рішення про відкриття дисциплінарного провадження, а у випадку повторного розподілу дисциплінарного провадження - із дня такого розподілу. У разі неможливості завершення перевірки протягом цього строку він може бути продовжений не більш ніж на п’ятнадцять робочих днів головою кадрової комісії або членом кадрової комісії, який виконує його обов’язки, а також кадровою комісією, якщо таку перевірку проводить голова кадрової комісії або член кадрової комісії, який виконує його обов’язки.
(Пункт викладено у такій редакції відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54 та до нього внесено зміни відповідно до наказів Генерального прокурора від 25.02.2020 № 107, від 01.07.2020 № 307, від 01.04.2021 № 78)
3. За результатами перевірки член кадрової комісії готує висновок, який повинен містити інформацію про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора (відсутність чи наявність підстав для звільнення прокурора з адміністративної посади відповідно до пункту 3 частини першої статті 41 Закону України "Про прокуратуру" у випадку розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади) та виклад обставин, якими це підтверджується. Якщо за результатами перевірки член кадрової комісії встановив наявність дисциплінарного проступку, у висновку додатково зазначається характер проступку, його наслідки, відомості про особу прокурора, ступінь його вини, інші обставини, що мають значення для прийняття рішення про накладення дисциплінарного стягнення, а також пропозиція члена кадрової комісії щодо конкретного виду дисциплінарного стягнення.
У разі встановлення факту звільнення прокурора, щодо якого відкрито дисциплінарне провадження, з посади в органах прокуратури член кадрової комісії готує клопотання про закриття дисциплінарного провадження, яке не пізніше наступного дня передає на розгляд комісії.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказів Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54, від 01.04.2021 № 78)
За результатами розгляду звернення щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади, член кадрової комісії готує висновок, який повинен містити інформацію про встановлення наявності чи відсутності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 41 Закону, для звільнення прокурора з адміністративної посади.
(Доповнено абзацом відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.07.2020 № 307)
4. При встановленні у ході перевірки обставин, що не знайшли відображення у дисциплінарній скарзі, але таких, що можуть бути підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності, інформація про це включається у висновок.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
5. Висновок та зібрані у процесі перевірки матеріали не пізніше наступного дня з дня його складення передаються на розгляд кадрової комісії. Засідання кадрової комісії проводяться з урахуванням обсягу матеріалів, що надійшли на її розгляд.
(Пункт викладено у такій редакції відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54 та до нього знесено зміни згідно з наказом Генерального прокурора від 01.07.2020 № 307)
6. Розгляд висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора відбувається на засіданні кадрової комісії. На засідання запрошуються особа, яка подала дисциплінарну скаргу, прокурор, стосовно якого відкрито дисциплінарне провадження, їхні представники, а в разі необхідності також інші особи.
7. Повідомлення про дату, час та місце проведення засідання кадрової комісії, на якому відбудеться розгляд висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора, оприлюднюється не пізніше як за п’ять робочих днів до дня проведення засідання на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та надсилається запрошеним особам електронними засобами зв’язку або поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Прокурор вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце проведення засідання кадрової комісії з моменту оприлюднення відповідного оголошення на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України (Офісу Генерального прокурора).
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54)
8. До повідомлення про дату, час та місце проведення засідання кадрової комісії, яке надсилається прокурору, додаються копія дисциплінарної скарги та висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора.
(До абзацу внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54)
Прокурору на його вимогу можуть бути надіслані зібрані у процесі перевірки матеріали засобами електронного зв’язку.
(Доповнено абзацом другим відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26 та внесено до нього зміни згідно з наказом Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54)
8-1. Гласність роботи кадрової комісії забезпечується відкритим обговоренням питань, що належать до її компетенції. Особи, які бажають бути присутніми на засіданні кадрової комісії, допускаються до залу до початку засідання за наявності вільних місць.
Якщо здійснення розгляду у відкритому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом, а також для запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя осіб, які беруть участь у розгляді дисциплінарного провадження, може проводитися закрите засідання кадрової комісії.
З клопотанням про закрите засідання може звернутися член кадрової комісії, а також прокурор, щодо якого розглядається питання, скаржник, їх представники.
Рішення про проведення закритого засідання приймається кадровою комісією з одночасним визначенням складу осіб, допущених до участі в закритому засіданні.
(Розділ III доповнено пунктом 8-1 відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.04.2021 № 78)
9. Перебіг засідань кадрової комісії, на якому розглядається висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора, фіксується за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
Перед початком засідання кадрової комісії працівник підрозділу, що забезпечує її діяльність, встановлює особу кожного запрошеного, перевіряє повноваження представників та вручає пам’ятку про їхні права і обов’язки, передбачені цим Порядком.
Повноваження представника прокурора та особи, яка подала дисциплінарну скаргу, мають бути підтверджені згідно з вимогами закону. Оригінали відповідних документів або їх належним чином засвідчені копії приєднуються до матеріалів дисциплінарного провадження.
Голова кадрової комісії перед початком розгляду кожного питання:
- інформує учасників засідання про використання технічних засобів фіксування перебігу засідання кадрової комісії;
- з’ясовує, чи зрозумілі учасникам засідання їхні права та обов’язки, і у разі необхідності роз’яснює їх;
- з’ясовує в учасників засідання питання щодо відводів і клопотань.
На засіданнях кадрової комісії ведеться протокол.
Ведення протоколу засідання кадрової комісії здійснює працівник підрозділу, який забезпечує діяльність кадрової комісії.
У протоколі зазначаються:
- склад кадрової комісії, яка бере участь у засіданні, та інформація про його зміну під час засідання;
- місце, дата проведення засідання;
- назва питання, що розглядається;
- відомості про учасників засідання;
- дії кадрової комісії та учасників засідання, а також прийняті кадровою комісією рішення.
Протокол засідання оформляється та підписується головуючим і секретарем кадрової комісії не пізніше п’яти робочих днів з дня проведення засідання.
Витяг з протоколу або копія технічного запису надається особі, яка має право оскаржити рішення кадрової комісії, за її клопотанням, а також за запитом державних органів, уповноважених розглядати питання про оскарження рішень кадрової комісії.
Витяг із протоколу засідання підписується головою або секретарем кадрової комісії.
Копія технічного запису надається за умови надання особою, яка має право оскаржити рішення кадрової комісії, носія інформації.
(Пункт викладено у такій редакції відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.04.2021 № 78)
10. Висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора розглядається за участі належним чином повідомленого прокурора і може бути розглянутий без нього лише у разі одного з таких випадків:
1) прокурор повідомив про згоду на розгляд висновку за його відсутності;
2) прокурор не з’явився на засідання, не повідомивши про причини неявки;
3) прокурор не з’явився на засідання повторно.
Прокурор, який не братиме участі в засіданні кадрової комісії, має право надіслати письмові пояснення щодо висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку, які оголошуються на засіданні цієї комісії.
11. Розгляд висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора відбувається на засадах змагальності. На засіданні кадрової комісії заслуховуються пояснення члена кадрової комісії, який проводив перевірку дисциплінарної скарги, особи, яка подала дисциплінарну скаргу, та/або її представника, прокурора, стосовно якого здійснюється дисциплінарне провадження, та/або його представника, працівника Генеральної інспекції, а також інших осіб у разі необхідності. Прокурор, стосовно якого здійснюється дисциплінарне провадження, особа, яка подала дисциплінарну скаргу, та/або їх представники мають право надавати усні чи письмові пояснення, документи, відповідати на питання, ставити питання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання, а також за наявності сумнівів у неупередженості і об’єктивності члена кадрової комісії подавати заяву про його відвід. Відмова прокурора, щодо якого здійснюється дисциплінарне провадження, від надання стосовно себе пояснень не означає визнання відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказів Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26, від 01.07.2020 № 307)
Тривалість пояснень учасників засідання визначається головуючим з урахуванням думки учасників засідання виходячи з розумного часу для викладення учасниками засідання їх позиції по скарзі.
Присутні на засіданні кадрової комісії учасники дисциплінарного провадження та інші особи, у тому числі представник засобів масової інформації, зобов’язані:
- виконувати розпорядження головуючого щодо додержання порядку в ході засідання;
- не створювати перешкод у роботі кадрової комісії, у тому числі утримуватися під час засідання від пересування по залу, розмов, реплік, вимкнути мобільні телефони, інші пристрої чи технічні засоби, що можуть заважати проведенню засідання.
(Доповнено новими абзацами відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.07.2020 № 307)
12. Учасники дисциплінарного провадження можуть заявляти до кадрової комісії клопотання. Клопотання розглядаються кадровою комісією одразу після їх надходження із занесенням результатів розгляду до протоколу засідання, за винятком клопотань про відводи членів кадрової комісії та про проведення закритого засідання, за результатами розгляду яких кадрова комісія приймає вмотивовані рішення. У разі заявлення учасником засідання повторних клопотань, за якими кадрова комісія вже приймала рішення, кадрова комісія може прийняти рішення про залишення таких клопотань без розгляду, про що зазначається в протоколі.
13. У разі прийняття рішення про відвід члена кадрової комісії, такий член кадрової комісії не має права брати участі в голосуванні та бути присутнім під час його проведення.
14. У разі необхідності проведення додаткової перевірки, витребування додаткових матеріалів щодо прокурора, стосовно якого розглядається висновок, розгляд висновку може бути перенесено за рішенням кадрової комісії. Комісія може доручити одному зі своїх членів проведення додаткової перевірки дисциплінарної скарги, за результатами якої складається висновок, відповідно до вимог пункту 3 розділу III цього Порядку.
(Доповнено реченням другим відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
15. Після розгляду висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора, за результатами дисциплінарного провадження кадрова комісія приймає одне з таких рішень:
- про накладення дисциплінарного стягнення;
- про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора;
- про закриття дисциплінарного провадження.
16. Рішення кадрової комісії, крім зазначених в абзаці другому цього пункту, в тому числі процедурні, обговорюються її членами і ухвалюються шляхом відкритого голосування більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. Член кадрової комісії має право голосувати "за" чи "проти" рішення кадрової комісії. У разі рівного розподілу голосів приймається рішення, за яке проголосував голова кадрової комісії.
Рішення про накладення дисциплінарного стягнення та рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора ухвалюється шляхом відкритого голосування більшістю від загальної кількості членів кадрової комісії. Якщо рішення про накладення дисциплінарного стягнення чи рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора не набрало чотирьох голосів, кадровою комісією ухвалюється рішення про закриття дисциплінарного провадження.
17. Кадрова комісія приймає рішення за результатами дисциплінарного провадження на засіданні, на якому було розглянуто висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора. У разі відсутності на засіданні прокурора, щодо якого здійснюється провадження, кадрова комісія перед прийняттям рішення обговорює результати розгляду висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора.
18. Член кадрової комісії, який проводив перевірку дисциплінарної скарги та готував висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора, не має права брати участі у голосуванні при прийнятті рішення за результатами розгляду зазначеного висновку та бути присутнім під час проведення такого голосування.
19. При прийнятті рішення у дисциплінарному провадженні враховуються характер проступку, його наслідки, особа прокурора, ступінь його вини, обставини, що впливають на обрання виду дисциплінарного стягнення, а також інші обставини, що мають значення для прийняття рішення.
20. Рішення у дисциплінарному провадженні повинно бути прийнято комісією у строк, що не перевищує тридцяти робочих днів з дня початку розгляду комісією висновку члена кадрової комісії.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказів Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26, від 29.01.2020 № 54, від 01.07.2020 № 307)
21. Рішення про накладення на прокурора дисциплінарного стягнення або рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора може бути прийняте не пізніше ніж через один рік із дня вчинення прокурором проступку без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування прокурора у відпустці.
(Речення друге виключено відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
22. Рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора за результатами дисциплінарного провадження може бути прийнято у разі:
- якщо дисциплінарний проступок, вчинений прокурором, має характер грубого порушення;
- якщо прокурор вчинив дисциплінарний проступок, перебуваючи у статусі прокурора, який притягувався до дисциплінарної відповідальності.
23. Рішення про закриття дисциплінарного провадження приймається у разі відсутності підстав для накладення на прокурора дисциплінарного стягнення.
24. Кадрова комісія має право оголосити лише резолютивну частину прийнятого рішення. Повний текст рішення виготовляється з урахуванням встановленого строку для його вручення або надсилання.
(Доповнено абзацом першим відповідно до наказу Генерального прокурора від 01.07.2020 № 307)
Рішення кадрової комісії викладається у письмовій формі, підписується головою, секретарем та іншими членами кадрової комісії, які брали участь у розгляді висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку, і оголошується на засіданні кадрової комісії. У разі відмови члена кадрової комісії підписати рішення або протокол у такому рішенні робиться відповідна відмітка. Рішення у дисциплінарному провадженні має містити:
1) прізвище, ім’я, по батькові та посаду прокурора, який притягується до дисциплінарної відповідальності;
2) обставини, встановлені під час здійснення провадження;
3) мотиви, з яких кадрова комісія ухвалила рішення;
4) суть рішення за наслідками розгляду із зазначенням виду дисциплінарного стягнення в разі його накладення;
5) порядок і строк оскарження рішення.
6) висновок про наявність чи відсутність підстав для звільнення прокурора з адміністративної посади відповідно до пункту 3 частини першої статті 41 Закону України "Про прокуратуру" - для прокурора, який обіймає адміністративну посаду.
(Доповнено абзацом сьомим відповідно до наказу Генерального прокурора від 15.01.2020 № 26)
25. За наявності окремої думки член кадрової комісії викладає її у письмовій формі та додає до матеріалів дисциплінарного провадження, про що голова кадрової комісії повідомляє на засіданні комісії. Зміст окремої думки на засіданні не оголошується. За клопотанням прокурора, стосовно якого здійснюється дисциплінарне провадження, йому надається копія окремої думки члена кадрової комісії.
26. Копія рішення кадрової комісії вручається прокурору, стосовно якого воно прийнято, або протягом семи робочих днів надсилається йому поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення. У цей же строк копія рішення надсилається керівнику органу прокуратури, уповноваженому приймати рішення про застосування до прокурора дисциплінарного стягнення.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказів Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54, від 01.07.2020 № 307)
27. Рішення кадрової комісії, прийняте за результатами розгляду дисциплінарного провадження, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора протягом трьох робочих днів з дня звершення строку для його вручення або надсилання.
(До пункту внесено зміни відповідно до наказу Генерального прокурора від 29.01.2020 № 54, від 01.04.2021 № 78)
IV. Зняття дисциплінарного стягнення
1. Прокурор протягом одного року з дня накладення на нього дисциплінарного стягнення вважається таким, який притягувався до дисциплінарної відповідальності.
2. На підставі клопотання керівника органу прокуратури, у якому прокурор обіймає посаду, за рішенням кадрової комісії, прокурор, який не допустив порушення законодавства, сумлінно і професійно здійснював свої службові обов’язки, може бути визнаний таким, що не притягувався до дисциплінарної відповідальності до закінчення річного строку, однак не раніше як:
1) через шість місяців з дня накладення дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 49 Закону;
2) після закінчення половини строку, визначеного комісією, у разі накладення дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктом 2 частини першої статті 49 Закону.
3. Інформація про прийняття кадровою комісією рішення про дострокове зняття дисциплінарного стягнення, накладеного на прокурора, направляється керівникові органу прокуратури, у якому такий прокурор обіймає посаду.
V. Ініціювання питання про порушення вимог щодо несумісності
1. У разі якщо за результатами дисциплінарного провадження щодо прокурора встановлено обставини, які свідчать про порушення прокурором вимог щодо несумісності, передбачених статтею 18 Закону, Генеральний прокурор або його заступник надсилає до Вищої ради правосуддя подання щодо розгляду питання про порушення прокурором вимог щодо несумісності.
2. До адресованого Вищій раді правосуддя подання про порушення вимог щодо несумісності додається копія відповідного рішення кадрової комісії, матеріали (відомості) та документи, що свідчать про порушення прокурором вимог щодо несумісності.
VI. Оскарження рішення кадрової комісії
1. Прокурор може оскаржити рішення, прийняте за результатами дисциплінарного провадження, до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.

Виконувач обов’язків
начальника
Департаменту кадрової роботи
та державної служби




Т. Дунас
Додаток
Рекомендований зразок
дисциплінарної скарги
про вчинення прокурором
дисциплінарного проступку
ДИСЦИПЛІНАРНА СКАРГА
про вчинення прокурором (прокурорами) дисциплінарного проступку (дисциплінарна скарга)
( Див. текст )( Текст Порядку зі змінами станом на 01.04.2021 взято з сайту Офісу Генерального прокурора http://www.gp.gov.ua )