ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
11.10.2019 N 2824/7/99-00-04-03-01-17 |
Так,
Наказом N 226 внесено зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, зокрема форму фінансової звітності N 1-м "Баланс" доповнено новими показниками:
• нематеріальні активи - 1000;
• первісна вартість - 1001;
• накопичена амортизація - 1002.
Відповідно п. 76.1 ст.
76 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Відповідно до п. 76.3 ст.
76 Кодексу камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
Крім того, п. 46.2 ст.
46 Кодексу визначено, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст.
137 Кодексу. При цьому фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та є її невід'ємною частиною.
Враховуючи викладене, з метою ефективного забезпечення проведення кампанії декларування за три квартали 2019 року та уникнення ситуацій щодо відмов контролюючими органами у прийнятті податкових декларацій з податку на прибуток, просимо провести роз'яснювальну роботу з платниками податків щодо недопущення подання ними неактуальних форм фінансової звітності, які є невід'ємною частиною декларацій.
В. о. директора Департаменту адміністрування податків | С. Назаренко |