НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
Рішення
Про проекти законів України "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" з метою забезпечення підвищення конкуренції на ринку надання послуг з міжнародного роумінгу" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою забезпечення підвищення конкуренції на ринку надання послуг з міжнародного роумінгу"
Враховуючи пункт 3 Плану заходів щодо виконання пункту 3
Указу Президента України від 26.05.2017 № 146/2017 "Про заходи, пов’язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України" на 2017-2020 роки", схваленого рішенням НКРЗІ від 27.06.2017 № 335, та листи Глави Адміністрації Президента України від 20.07.2017 № 02-01/1286 і Секретаріату Кабінету Міністрів України від 29.07.2017 № 21529/38/1-17, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації
ВИРІШИЛА:
2. Департаменту правового забезпечення в установленому порядку забезпечити виконання пункту 1 цього рішення.
3. Департаменту забезпечення діяльності оприлюднити це рішення шляхом його розміщення на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.
| Голова НКРЗІ | О.Животовський |
Додаток
до рішення НКРЗІ
від 21.11.2017 № 597
ПРОЕКТ
З А К О Н У К Р А Ї Н И
"Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" з метою забезпечення підвищення конкуренції на ринку надання послуг з міжнародного роумінгу"
Верховна Рада України
п о с т а н о в л я є:
1) доповнити з урахуванням алфавітного порядку термінами такого змісту:
"віртуальна телекомунікаційна мережа – телекомунікаційна мережа віртуального оператора призначена для надання телекомунікаційних послуг, яка функціонує на умовах договору користування телекомунікаційною мережею або її окремими складовими іншого(их) оператора(ів) телекомунікацій;
вторинний розподіл номерного ресурсу – виділення оператором телекомунікацій, у тому числі віртуальним оператором, абонентам та провайдерам телекомунікацій номерного ресурсу, зазначеного у ліцензії на використання номерного ресурсу;
віртуальний оператор – оператор телекомунікацій, що має право здійснювати діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) зв’язку та при здійсненні такої діяльності експлуатує на договірних засадах телекомунікаційну мережу або її окремі складові іншого оператора телекомунікацій, використовує номерний ресурс та не використовує радіочастотний ресурс;
ліцензія на використання номерного ресурсу – документ, що засвідчує право оператора телекомунікацій використовувати виділений рішенням національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, номерний ресурс за призначенням (для забезпечення надання певних телекомунікаційних послуг у визначеній телекомунікаційній мережі та/або території) протягом визначеного строку;
первинний розподіл номерного ресурсу – виділення оператору телекомунікацій частки номерного ресурсу із зазначенням, у тому числі індексів, ємності номерів, певних кодів мереж, послуг, для використання на телекомунікаційній мережі з метою надання телекомунікаційних послуг;
роумінг міжнародний – телекомунікаційна послуга, яка забезпечує можливість абонентам оператора телекомунікацій, що надає послуги рухомого (мобільного) зв’язку на території однієї країни, отримувати телекомунікаційні послуги в мережі оператора телекомунікацій іншої країни;";
2) терміни "ліцензія" та "ліцензування" виключити.
1) з пункту 4 слова "ліцензування та" виключити;
2) пункт 5 викласти в такій редакції:
"5) здійснює первинний розподіл та облік номерного ресурсу, нагляд за використанням номерного ресурсу, а також видачу, переоформлення, видачу дубліката, продовження строку дії, анулювання ліцензій на використання номерного ресурсу;";
3) доповнити новим пунктом 13-1:
"13-1) видає обов'язкові для виконання у визначені строки суб'єктом ринку телекомунікацій розпорядження про усунення порушень, пов’язаних з використанням номерного ресурсу;".
3. У частині першій статті
19:
1) слова ", інших дозвільних документів у сфері телекомунікацій;" виключити;
2) пункт 3 викласти в такій редакції:
"3) перевірки додержання Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій операторами, провайдерами телекомунікацій;".
1) в абзаці п’ятому частини третьої слова "дозволі" замінити словами "ліцензії на використання номерного ресурсу";
2) в частині четвертій слова "дозволів, та відповідності заявника і поданих документів ліцензійним умовам" замінити словами "та відповідності заявника і поданих документів законодавству у сфері телекомунікацій".
5. У частині другій статті
35 слова ", вилучення номерного та/або радіочастотного ресурсу" замінити словами "на використання номерного ресурсу та/або на користування радіочастотним ресурсом".
6. Статтю
37 доповнити новою частиною п’ятою такого змісту:
"5. Діяльність віртуальних операторів регулюється законодавством, що регулює діяльність операторів телекомунікацій, з урахуванням особливостей, визначених у цьому Законі.
Віртуальні оператори надають телекомунікаційні послуги абонентам з експлуатацією на договірних засадах телекомунікаційних мереж рухомого (мобільного) зв'язку (їх окремих складових) операторів телекомунікацій, які є користувачами радіочастотного ресурсу України.
У разі укладення, зміни умов або припинення дії договору користування телекомунікаційною мережею або її окремими складовими з оператором телекомунікацій, віртуальний оператор повинен повідомити про це національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, протягом 30 календарних днів з дня підписання відповідних документів.".
1) пункт 3 частини першої виключити;
2) у частині третій цифру ", 3" виключити;
3) з частини четвертої слова "- резидентом України та копії ліцензії цього оператора на відповідний вид діяльності у випадках, передбачених законом" виключити.
8. З пункту 1 частини першої статті
39 слова "та/або дозволів" виключити.
9. Статтю
42 викласти в новій редакції такого змісту:
"1. Діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови подання в установленому цим Законом порядку до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій.
Оператори, провайдери телекомунікацій можуть здійснювати такі види діяльності у сфері телекомунікацій:
1) надання послуг фіксованого зв'язку споживачам:
а) місцевого телефонного;
б) міжміського телефонного, у тому числі з негеографічним планом нумерації;
в) міжнародного телефонного;
г) передачі даних, у тому числі доступу до Інтернету;
2) надання послуг рухомого (мобільного) зв'язку споживачам:
а) голосової телефонії незалежно від технологій, які при цьому застосовуються;
б) передачі даних, у тому числі доступу до Інтернету.
3) надання послуг доступу до телекомунікаційних мереж та пропуску трафіка іншим операторам, провайдерам телекомунікацій:
а) на мережах фіксованого зв'язку;
б) на мережах рухомого (мобільного) зв'язку;
в) на мережах передачі даних;
4) надання у користування каналів електрозв’язку;
5) надання у користування інфраструктури телекомунікаційних мереж, у тому числі кабельної каналізації електрозв'язку, ліній зв’язку, телекомунікаційних мереж або їх елементів;
6) надання телекомунікаційних послуг для потреб телебачення і радіомовлення;
7) технічне обслуговування і експлуатація телекомунікаційних мереж;
8) централізоване технічне адміністрування персональних номерів та перенесених абонентських номерів.
Віртуальні оператори можуть здійснювати види діяльності у сфері телекомунікацій, передбачені пунктом 2 цієї частини.
2. Суб'єкт господарювання, який бажає здійснювати певний вид діяльності у сфері телекомунікацій на певній території, зобов'язаний не менш як за десять робочих днів до її початку подати до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій.
Подання повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій надає право суб'єкту господарювання на здійснення заявленого в повідомлені виду діяльності у сфері телекомунікацій через 10 робочих днів з дати подання такого повідомлення та зобов'язує суб'єкта господарювання виконувати передбачені законами, Правилами здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та іншими нормативно-правовими актами обов'язки для оператора, провайдера телекомунікацій.
Здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій, який передбачає використання обмеженого (номерного та/або радіочастотного) ресурсу, здійснюється після отримання відповідної ліцензії (ліцензій).
3. Форма та зміст повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій визначаються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, та повинні містити:
повне найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи – підприємця;
код за Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України – для юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) – для фізичних осіб – підприємців;
місцезнаходження – для юридичної особи або місце проживання – для фізичної особи – підприємця;
адреса для листування;
контактні дані: номери телефону, факсу, електронна адреса, адреса офіційної сторінки в Інтернет (за наявності);
прізвище, ім'я, по батькові керівника;
види діяльності у сфері телекомунікацій;
територія здійснення кожного виду діяльності у сфері телекомунікацій;
стислий опис телекомунікаційних мереж та послуг;
зобов'язання заявника виконувати передбачені законами, Правилами здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та іншими нормативно-правовими актами обов'язки оператора, провайдера телекомунікацій.
Таке повідомлення підписується фізичною особою, яка має право вчиняти дії від імені суб'єкта господарювання без довіреності, та зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, або уповноваженою цією особою за довіреністю іншою фізичною особою.
4. Повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій подається суб'єктом господарювання до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, в електронній або письмовій формі.
Повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій, яке подається суб'єктом господарювання в електронній формі, оформляється згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу.
Повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій в письмовій формі подається суб'єктом господарювання особисто, через уповноважений ним орган чи особу або надсилається поштою (рекомендованим листом з описом вкладення).
Датою подання повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій вважається дата вхідної реєстрації такого повідомлення у національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
5. Відповідальність за достовірність і повноту відомостей, зазначених у повідомленні про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій, покладається на суб'єкта господарювання, який подав таке повідомлення.
6. Уповноважені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, посадові особи протягом п'яти робочих днів з дати, зазначеної в абзаці четвертому частини четвертої цієї статті, вносять відомості про суб'єкта господарювання до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, який оприлюднюється на офіційній сторінці національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, в мережі Інтернет.
Відомості, що містяться в реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій, є відкритими та загальнодоступними, за винятком даних фізичних осіб – підприємців про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).
7. У разі подання суб'єктом господарювання до повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій змін протягом п'яти робочих днів після дати, зазначеної в абзаці четвертому частини четвертої цієї статті, початком відліку строку, після спливу якого суб'єкт господарювання має право здійснювати заявлений у повідомленні вид (види) діяльності, та строку, визначеного для внесення відомостей про суб'єкта господарювання до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, вважається дата подання зазначених змін. Такі зміни подаються у порядку, визначеному частинами третьою та четвертою цієї статті.
Про зміну відомостей, які зазначаються у реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій, суб'єкт господарювання зобов'язаний подати до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, відповідне повідомлення у порядку, визначеному частиною четвертою цієї статті, протягом трьох робочих днів, з дня настання таких змін.
8. Повідомлення про початок здійснення виду (видів) діяльності у сфері телекомунікацій, про зміну відомостей, які зазначаються у реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій, вважаються не поданим у разі якщо:
1) повідомлення подане (підписане) особою, яка не має на це повноважень;
2) повідомлення заповнено з порушенням встановленої національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, форми та/або заповнено не в повному обсязі;
3) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відсутня інформація про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, що подав повідомлення, або вказані в повідомленні відомості про суб'єкта господарювання не узгоджуються з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
4) вид діяльності у сфері телекомунікацій, який зазначений у повідомленні, не відповідає встановленому цим Законом переліку видів діяльності у сфері телекомунікацій.
У разі наявності підстав вважати повідомлення не поданим уповноважені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, посадові особи в письмовій формі або із застосуванням електронного цифрового підпису в електронній формі інформують про це суб'єкта господарювання не пізніше п'яти робочих днів з дати, зазначеної в абзаці четвертому частини четвертої цієї статті із зазначенням підстав, за якими повідомлення вважається неподаним.
Після усунення причин, що були підставою вважати повідомлення неподаним, суб'єкт господарювання має право повторно звернутись до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, із відповідним повідомленням у порядку, визначеному частинами другою – четвертою цієї статті.
9. За бажанням суб'єкта господарювання уповноважені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, посадові особи протягом трьох робочих днів надають (надсилають) йому на безоплатній основі витяг з реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій на бланку національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
10. Внесення відомостей до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій здійснюється на безоплатній основі.
11. Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій є частиною інформаційно-аналітичної системи національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Суб'єкт господарювання має доступ до інформаційно-аналітичної системи національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, через індивідуальний кабінет на офіційній сторінці національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, в мережі Інтернет.
В інформаційно-аналітичній системі національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, суб'єктам господарювання забезпечується можливість пошуку, формування електронних витягів про операторів, провайдерів телекомунікацій, передачі звітів з урахуванням вимог законів щодо захисту інформації.
Порядок користування інформаційно-аналітичною системою національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації визначає національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.".
1) з назви та частини третьої слова "та ліцензійні умови" виключити;
2) з частини першої статті
44 слова ", що не підлягає ліцензуванню" виключити;
3) частини другу та четверту виключити.
У зв’язку з цим частину третю вважати частиною другою.
12. Статті
45 –
55 виключити.
1) назву статті викласти в такій редакції:
"Стаття 69. Засади формування, розподілу та використання номерного ресурсу України";
2) частину першу доповнити словами "телекомунікаційних мереж загального користування";
3) частину третю викласти в новій редакції такого змісту:
"3. Оператори телекомунікацій використовують номерний ресурс України на підставі ліцензії на використання номерного ресурсу.
Видача, відмова у видачі, переоформлення, відмова у переоформленні, видача дубліката, продовження строку дії, відмова у продовжені строку дії, анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу та нагляд (контроль) за використанням номерного ресурсу здійснюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.";
4) у пункті 2 частини четвертої слова "на дозвільній та" замінити словами "на підставі ліцензії на";
5) у частині сьомій слова "операторів, провайдерів телекомунікацій" замінити словами "оператора телекомунікацій";
6) доповнити статтю новою частиною такого змісту:
"8. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, забезпечує ведення реєстру ліцензій на використання номерного ресурсу.".
14. Статтю
70 викласти в новій редакції такого змісту:
"Стаття 70. Рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на використання номерного ресурсу
1. Номерний ресурс виділяється оператору телекомунікацій для здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права передачі його іншим особам, крім випадків вторинного розподілу номерного ресурсу відповідно до законодавства та надання послуги перенесення абонентських номерів.
2. Виділення номерного ресурсу оператору телекомунікацій здійснюється на підставі рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, шляхом видачі ліцензії на використання номерного ресурсу. Строк дії ліцензії на використання номерного ресурсу становить десять років. Строк задіяння номерного ресурсу встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, та не може бути більшим ніж три роки. Використання номерного ресурсу без отримання відповідної ліцензії на його використання забороняється.
3. Для отримання ліцензії на використання номерного ресурсу оператор телекомунікацій звертається до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, із заявою про видачу ліцензії на використання номерного ресурсу за встановленою національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, формою. Така заява разом з документами, що додаються до неї, подається оператором телекомунікацій в письмовій формі особисто, через уповноважений ним орган чи особу або надсилається поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) або в електронній формі.
Електронні документи, що подаються національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, для отримання ліцензії на використання номерного ресурсу, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу.
До заяви про видачу ліцензії на використання номерного ресурсу додаються:
пояснювальна записка з обґрунтуванням потреби у виділенні заявленого обсягу номерного ресурсу;
відомості про використання раніше виділеного номерного ресурсу на тій території, де заявник планує отримати номерний ресурс, станом на перше число місяця, у якому подається заява, крім випадків звернення оператора на отримання номерного ресурсу вперше.
4. Підставами для відмови у видачі ліцензії на використання номерного ресурсу є:
1) недостовірність даних у заяві оператора телекомунікацій та доданих до неї документах або подання неповного комплекту документів;
2) відсутність заявника в реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій та/або невідповідність заявлених виду та/або території здійснення діяльності виду та/або території, зазначеним в реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій;
3) невідповідність заявленого на виділення номерного ресурсу виду діяльності, у тому числі виду послуг, та/або території здійснення діяльності зазначеним у реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій;
4) відсутність вільного номерного ресурсу на заявленій оператором телекомунікацій території;
5) відсутність заявленого на виділення номерного ресурсу в Національному плані нумерації України;
6) невідповідність заявленого на виділення номерного ресурсу структурі та простору нумерації телекомунікаційній мережі загального користування;
7) здійснення оператором телекомунікацій вторинного розподілу менше 70 відсотків раніше виділених йому обсягів номерного ресурсу на території, заявленій для виділення.
5. Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії на використання номерного ресурсу приймається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, протягом 20 робочих днів з дня отримання відповідної заяви оператора телекомунікацій.".
15. Доповнити Закон новими статтями
70-1 –
70-6 такого змісту:
"Стаття 70-1. Переоформлення ліцензії на використання номерного ресурсу
1. Підставами для переоформлення ліцензії на використання номерного ресурсу є:
1) зміна найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця;
2) реорганізація юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення, а також виділ. У цьому разі (крім випадків поділу та виділу) ліцензії, отримані оператором телекомунікацій, переоформляються на його правонаступника. У разі реорганізації шляхом поділу отримані ліцензії на використання номерного ресурсу можуть бути переоформлені на суб'єктів господарювання, що утворюються внаслідок реорганізації, а у разі виділу отримані ліцензії можуть бути переоформлені на суб'єкта господарювання, з якого був здійснений виділ, та/або на суб'єкта господарювання (суб'єктів господарювання) який створюється (які створюються). При цьому індекси та ємність номерів переоформлених ліцензій у межах кожного регіону повинні відповідати індексам та ємності номерів ліцензії, що переоформлялася;
3) виникнення в оператора телекомунікацій потреби у зміні обсягу, території використання номерного ресурсу або виду діяльності, за яким використовуватиметься номерний ресурс;
4) необхідність продовження строку задіяння номерного ресурсу;
5) зміна структури номерного ресурсу чи простору нумерації Національного плану нумерації України;
6) заява оператора телекомунікацій про видачу ліцензії на отримання номерного ресурсу, що використовується споживачами іншого оператора телекомунікацій, ліцензію якого анульовано рішенням національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
2. У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії відповідно до пунктів 1 – 4 частини першої цієї статті протягом 30 робочих днів з моменту виникнення таких підстав, а для пунктів 5 та 6 частини першої цієї статті протягом строку, визначеного національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, оператор телекомунікацій зобов'язаний особисто, через уповноважений ним орган чи особу, або рекомендованим листом з описом вкладення в письмовій формі або в електронній формі звернутися до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, із заявою про переоформлення ліцензії за встановленою національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, формою. В електронній формі заява подається згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу.
У разі переоформлення ліцензії на підставі пункту 4 частини першої цієї статті строк задіяння номерного ресурсу може бути продовжений один раз на строк два роки, за винятком випадку, коли оператор телекомунікацій зазначає у заяві менший строк задіяння номерного ресурсу.
До заяви про переоформлення ліцензії додаються:
ліцензія, що підлягає переоформленню;
документи, що підтверджують зміни (для пунктів 1 та 2 частини першої цієї статті);
пояснювальна записка з обґрунтуванням підстави переоформлення ліцензії (для пунктів 2, 3 та 6 частини першої цієї статті);
відомості про використання виділеного оператору телекомунікацій номерного ресурсу на території, де заявлене переоформлення, станом на перше число місяця, у якому подається заява (для пунктів 2 – 6 частини першої цієї статті);
завірена оператором телекомунікацій копія документа, що засвідчує факт приєднання телекомунікаційної мережі оператора телекомунікацій до телекомунікаційних мереж загального користування та відкриття на телекомунікаційних мережах загального користування зазначеного номерного ресурсу (для пунктів 2, 3 та 6 частини першої цієї статті у разі зазначення у ліцензії терміну задіяння номерного ресурсу).
3. У разі переоформлення ліцензії на використання номерного ресурсу на підставі пунктів 1 – 5 частини першої цієї статті строк дії переоформленої ліцензії на використання номерного ресурсу не може перевищувати строку дії ліцензії, що підлягає переоформленню. У разі переоформлення ліцензії на підставі пункту 6 частини першої цієї статті строк дії ліцензії на використання номерного ресурсу – десять років.
4. Підставами для відмови у переоформленні ліцензії на використання номерного ресурсу є:
1) подання заяви про переоформлення ліцензії з порушенням установленого строку;
2) недостовірність даних у заяві оператора телекомунікацій про переоформлення ліцензії та доданих до неї документах чи надання неповного комплекту документів;
3) відсутність підстав для переоформлення, у тому числі підстав для зміни обсягу, території використання номерного ресурсу або виду діяльності, за яким використовуватиметься номерний ресурс;
4) порушення строку задіяння повністю або частково номерного ресурсу, визначеного в ліцензії;
5) невідповідність заявленого на переоформлення номерного ресурсу Національному плану нумерації України.
5. Мотивоване рішення про переоформлення або відмову у переоформленні ліцензії на використання номерного ресурсу приймається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, протягом 15 робочих днів з дня реєстрації заяви оператора телекомунікацій про переоформлення ліцензії.
6. У разі переоформлення ліцензії на використання номерного ресурсу національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, приймає рішення про визнання недійсною ліцензію, що переоформлялась.
7. Не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною, про що робиться запис у реєстрі ліцензій на використання номерного ресурсу на підставі рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
Стаття 70-2. Видача дубліката ліцензії на використання номерного ресурсу
1. Підставами для видачі дубліката ліцензії на використання номерного ресурсу є:
втрата ліцензії;
пошкодження бланку ліцензії.
2. У разі втрати ліцензії на використання номерного ресурсу оператор телекомунікацій зобов'язаний подати до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, заяву про видачу дубліката ліцензії. Якщо бланк ліцензії не придатний для користування внаслідок його пошкодження, разом із заявою до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, подається пошкоджений бланк ліцензії. Форма заяви про видачу дубліката ліцензії на використання номерного ресурсу встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
3. Строк дії дубліката ліцензії на використання номерного ресурсу не може перевищувати строку дії втраченої або пошкодженої ліцензії.
4. Оператор телекомунікацій, який подав заяву про видачу дубліката ліцензії на використання номерного ресурсу, може провадити свою діяльність на підставі копії такої заяви, поданої до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, до одержання дубліката ліцензії.
5. Рішення про надання заявникові дубліката ліцензії на використання номерного ресурсу та визнання недійсною ліцензії, що була втрачена або пошкоджена, приймається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, протягом десяти робочих днів з дня отримання заяви національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, про видачу дубліката ліцензії.
Стаття 70-3. Продовження строку дії ліцензії на використання номерного ресурсу
1. У разі якщо оператор телекомунікацій має намір здійснювати вид діяльності у сфері телекомунікацій із використанням зазначеного у ліцензії номерного ресурсу після закінчення строку дії відповідної ліцензії, він повинен не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення строку дії ліцензії особисто, через уповноважений ним орган чи особу, або рекомендованим листом з описом вкладення в письмовій формі або за допомогою засобів телекомунікацій в електронній формі звернутися до національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, із заявою за встановленою нею формою. В електронній формі заява подається згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу.
У разі зазначення у ліцензії строку задіяння номерного ресурсу до заяви додається завірена оператором телекомунікацій копія документа, що засвідчує факт приєднання телекомунікаційної мережі оператора телекомунікацій до телекомунікаційних мереж загального користування та відкриття на телекомунікаційних мережах загального користування зазначеного номерного ресурсу.
Дія ліцензії на використання номерного ресурсу продовжується на строк десять років.
2. Підставами для відмови у продовженні строку дії ліцензії на використання номерного ресурсу є:
1) подання заяви про продовження строку дії ліцензії з порушенням установленого строку;
2) недостовірність даних у заяві оператора телекомунікацій про продовження строку дії ліцензії;
3) порушення строку задіяння повністю або частково номерного ресурсу, визначеного в ліцензії.
3. Рішення про продовження строку дії ліцензії або про відмову в продовженні строку її дії приймається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, протягом 20 робочих днів від дня отримання заяви. У рішенні про відмову в продовженні строку дії ліцензії зазначаються підстави для відмови.
4. Якщо оператор телекомунікацій оскаржує рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, про відмову в продовженні строку дії ліцензії на використання номерного ресурсу в судовому порядку до закінчення строку її дії, виконання цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.
Стаття 70-4. Анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу
1. Вилучення номерного ресурсу здійснюється шляхом анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу на підставі рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
2. Підставами для анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу є:
1) заява про анулювання ліцензії, подана оператором телекомунікацій особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення в письмовій формі або за допомогою засобів телекомунікацій в електронній формі за встановленою національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, формою. В електронній формі заява подається згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу;
2) внесення відомостей до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, відповідно до яких оператором телекомунікацій припинено здійснення виду діяльності у сфері телекомунікацій, який передбачає використання номерного ресурсу, зазначеного у ліцензії;
3) повторне протягом року невиконання оператором телекомунікацій розпорядження національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у разі виявлення порушень, пов'язаних з використанням номерного ресурсу;
4) акт про повторну протягом двох років відмову оператора телекомунікацій у допуску уповноважених національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, посадових осіб для проведення перевірки питань, пов'язаних з використанням номерного ресурсу, за умови дотримання ними порядку здійснення перевірки;
5) рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, про відмову в переоформленні ліцензії на використання номерного ресурсу на підставі пункту 4 частини четвертої статті 70-1 цього Закону;
6) рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, про відмову в продовженні строку дії ліцензії на використання номерного ресурсу на підставі пункту 3 частини другої статті 70-3 цього Закону.
3. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, має розглянути питання про анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу та прийняти рішення з цього питання протягом 30 робочих днів з дня виявлення підстави для анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу. У разі підтвердження виявлених підстав національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, приймає рішення про анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу. Розгляд питань про анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу на підставі пунктів 3 – 6 частини другої цієї статті здійснюється з обов'язковим попереднім запрошенням оператора телекомунікацій або його уповноважених представників. Рішення про анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу може бути оскаржено в судовому порядку.
4. Рішення про анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу набирає чинності через десять днів з дня його прийняття. Якщо оператор телекомунікацій протягом цього часу оскаржує дане рішення в судовому порядку, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.
Рішення про анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу підлягає виконанню через три місяці після набрання ним чинності.
5. Анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу здійснюються на безоплатній основі.
Стаття 70-5. Інформування про рішення щодо ліцензії на використання номерного ресурсу, оформлення ліцензії на використання номерного ресурсу
1. Про прийняте рішення щодо ліцензії на використання номерного ресурсу національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, протягом п'яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення інформує оператора телекомунікацій шляхом надсилання (видачі) відповідного повідомлення в письмовій формі у разі подання оператором телекомунікацій заяви в письмовій формі або в електронній формі згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу у разі подання оператором телекомунікацій заяви в електронній формі.
2. У повідомленні національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, про прийняте рішення щодо ліцензії на використання номерного ресурсу зазначається короткий зміст прийнятого національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, рішення, розмір плати, яку має сплатити оператор телекомунікацій за отримання ліцензії, у тому числі ліцензії, строк дії якої продовжено, дубліката ліцензії на використання номерного ресурсу.
3. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, повинна видати ліцензію на використання номерного ресурсу, у тому числі ліцензію, строк дії якої продовжено, дублікат ліцензії протягом п'яти робочих днів з дня отримання документа, що підтверджує внесення плати за таку видачу.
4. Якщо заявник протягом 30 календарних днів від дня направлення йому повідомлення про прийняте національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, рішення щодо ліцензії на використання номерного ресурсу не надав документа, що підтверджує внесення відповідної плати, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, має право скасувати відповідне рішення.
5. Ліцензії на використання номерного ресурсу видаються на бланках, зразки яких затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Зміст ліцензії затверджується національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
6. Рішення про видачу, відмову у видачі, переоформлення, відмову у переоформленні, видачу дубліката, продовження строку дії, відмову у продовжені строку дії, анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу оприлюднюються в офіційному бюлетені (періодичному електронному виданні) національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, та на його офіційній сторінці в мережі Інтернет.
Стаття 70-6. Плата за видачу, переоформлення, видачу дубліката, продовження строку дії ліцензій на використання номерного ресурсу
1. За видачу, переоформлення, видачу дубліката, продовження строку дії ліцензій на використання номерного ресурсу справляється плата, розмір якої встановлюється законом.
2. У разі прийняття національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, рішення про анулювання ліцензії на використання номерного ресурсу плата за видачу, переоформлення, видачу дубліката, продовження строку дії відповідної ліцензії не повертається.".
16. З частини другої статті
75 слово ", дозволу" виключити.
ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2018 року, але не раніше дня, наступного за днем його опублікування.
2. До приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом чинні нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Кабінету Міністрів України протягом чотирьох місяців з дня, наступного за днем опублікування цього Закону:
привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади власних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
4. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, протягом шести місяців з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, розробити та затвердити нормативно-правові акти, передбачені цим Законом, та привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
5. Оператори, провайдери телекомунікацій, внесені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, повинні протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом подати до національного регулятора повідомлення згідно зі статтею 42 цього Закону у разі невідповідності відомостей про цих суб'єктів господарювання у реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій.
6. Оператори телекомунікацій, яким дозволи на використання номерного ресурсу були видані до набрання чинності цим Законом, мають право протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, з метою безоплатного отримання ліцензії на використання номерного ресурсу із зазначенням в ній відомостей, що були зазначені у відповідному дозволі (дозволах) на використання номерного ресурсу, у тому числі строку його (їх) дії.
Дозволи на використання номерного ресурсу, які були видані до набрання чинності цим Законом, зберігають чинність протягом строку їх дії, але не більше одного року з дня набрання чинності цим Законом.
7. До встановлення законом розміру плати за видачу, переоформлення, видачу дубліката, продовження строку дії ліцензії на використання номерного ресурсу плата справляється в розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України за видачу дозволу на використання номерного ресурсу.
8. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) доповнити
Господарський кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18 – 22, ст. 144 із наступними змінами) новою главою 15-1 такого змісту:
"Глава 15-1
ВИКОРИСТАННЯ ОБМЕЖЕНИХ РЕСУРСІВ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Стаття 153-1. Використання обмежених ресурсів у сфері телекомунікацій
1. Обмеженими ресурсами у сфері телекомунікацій є номерний ресурс та радіочастотний ресурс.
| Президент України | П. ПОРОШЕНКО |
м. Київ _____________року № _________ |
ПРОЕКТ
З А К О Н У К Р А Ї Н И
"Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою забезпечення підвищення конкуренції на ринку надання послуг з міжнародного роумінгу"
Верховна Рада України
п о с т а н о в л я є:
I. Внести до
Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13 - 17, ст. 112 із наступними змінами) такі зміни:
1) пункт 185.1 статті
185 доповнити новим підпунктом "є" такого змісту:
"є) постачання послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій.";
2) підпункт 195.1.3 пункту 195.1 статті
195 доповнити новим підпунктом "д" такого змісту:
"д) постачання послуг міжнародного електрозв’язку та міжнародного роумінгу, які надають оператори телекомунікацій України на користь іноземних операторів телекомунікацій.".
ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
| Президент України | П. ПОРОШЕНКО |
м. Київ _____________ року № __________ |
Джерело інформаціі: http://nkrzi.gov.ua