ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.05.2024 № 2635/ІПК/99-00-07-04-01 |
Про передоплату в фіскальному чеку (якщо зазначено лише номер замовлення)
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи - підприємця (далі - Підприємець) щодо надання індивідуальної податкової консультації керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Підприємець у зв'язку із необхідністю формування чіткого розуміння моменту видачі фіскальних чеків на отримані попередні оплати/післяплати від покупців, формування повернень товару по таким оплатам, а також щодо зазначення номенклатури у таких чеках, та випадки зміни номенклатури у момент відвантаження товару покупцю звернувся до податкового органу із такими запитаннями:
Чи буде вважатися помилковим не прийматись як розрахунковий фіскальний касовий чек, оформлений на попередню оплату, отриману від покупця, у рядку 10 якого замість назви товару вказано, що це "Передплата за замовленням №1713871058". При цьому склад замовлення із визначенням номенклатури, кількості, ціни та загальної вартості товару додається у фіскальному чеку як додаткова інформація для ідентифікації конкретного замовлення.
Чи потрібно у випадку коли покупець просить змінити товар по замовленню з товару "А" на товар "Б" формувати видатковий чек (ФКЧ 2) поточною датою отримання наступної передоплати від покупця для коригування номенклатури товару з "А" на "Б", що було зазначено у першому фіскальному чеку на передоплату в сумі 1 000 грн, та сформувати фіскальний чек за формою ФКЧ-1 на загальну суму 1 000 грн на товар "Б" (загальна вартість товару 2 000 грн - не змінюється)?
Щодо питання 1
Відповідно до вимог Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 р. за №220/28350 (далі - Положення № 13), у разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення такий документ не прийматиметься як розрахунковий.
Враховуючи викладене вище, повідомляємо, що вказання у рядку 10 фіскального касового чека, сформованого на попередню оплату за товар, що це "Передплата за замовленням №1713871058", не призведе до неприйняття такого документа як розрахункового.
Щодо питання 2
Відповідно до визначення фіскального касового чека видачі коштів, наведеного у пункті 1 розділу ІІІ Положення № 13, він створюється під час проведення розрахунків у разі видачі коштів покупцеві під час повернення товару, рекомпенсації послуги, прийнятті цінностей під заставу та в інших випадках.
В описаній Підприємцем ситуації, за якої ним уже отримано передплату за товар, але такий товар ще не передано покупцеві, йому не потрібно формувати фіскальний касовий чек видачі коштів.
Попередньо отримані кошти за товар "А" можна відобразити як аванс чи попередню оплату за товар "Б" у новому фіскальному касовому чеку продажу.
У випадку, якщо такий чек містить вказання на певний товар, Підприємцю слід анулювати такий чек шляхом введення даних в режимі реєстрації.
Звертаємо увагу, що даний приклад є примірним, а тому суб'єкти господарювання можуть напрацювати власні способи проведення таких операцій.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.