ГУ ДФС у Закарпатській області
Лист
Головне управління ДФС у Закарпатській області розглянуло, в межах компетенції лист від 25.02.2016р. № 25-2-5 щодо надання роз’яснення з питання відображення акцизного податку в розрахункових документах РРО при здійсненні реалізації пального на АЗС та повідомляє наступне.
Починаючи з 01.01.2016р. ставка акцизного податку при здійсненні роздрібної торгівлі пальним становить згідно п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст.
215 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.
Згідно п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст.
214 Кодексу базою оподаткування акцизним податком є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті
213 цього
Кодексу.
Пунктом 217.3 статті
217 Кодексу встановлено, що податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.
Починаючи з 11.03.2016р., вступили в дію норми
Наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016р. № 13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (далі – Положення № 13).
Згідно пункту 2 розділу ІІ
Положення № 13 для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ) у касовому чеку окремим рядком повинні зазначатись розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами). На початку рядка повинна друкуватись назва такого податку. У реквізиті "Акцизний податок" його назва наводиться згідно з Кодексом. За потреби дозволяється використовувати скорочення.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 6 розділу ІІ
Положення № 13 у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:
ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати;
ідентифікатор платіжного пристрою;
суму комісійної винагороди (у разі наявності);
вид операції;
реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери "ЕПЗ";
напис "Код авт." та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;
підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи "Касир" та "Держатель ЕПЗ".
Таким чином, на даний час при здійсненні роздрібної реалізації пального на АЗС ставка акцизного податку в касовому чеку протягом звітного кварталу повинна відображатись в гривнях відповідно до офіційного курсу гривні до євро, встановленого Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і не змінюється до кінця звітного кварталу.
Тобто для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року необхідно застосовувати курс євро, встановлений НБУ на 20 грудня 2015 року. За даними НБУ на 20.12.2015 1є = 25,462988 грн., відповідно для першого кварталу 2016 року ставка акцизного податку у гривнях за один літр реалізованого (відпущеного) пального дорівнює – 0,042 євро х 25,462988 гривні.
А для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у другому кварталі 2016 року необхідно застосовувати курс євро, встановлений НБУ на 20 березня 2016 року. За даними НБУ на 20.03.2016 1є = 30,200342 грн., відповідно для другого кварталу 2016 року ставка акцизного податку у гривнях за один літр реалізованого (відпущеного) пального дорівнюватиме – 0,042 євро х 30,200342 гривні.
З метою коректного та відповідно до вимог діючого законодавства відображення у касовому чеку ставки та суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, в тому числі пального, рекомендуємо звернутись до центра сервісного обслуговування, з яким ТОВ "Авто-Паливосервіс" уклало договір на технічне обслуговування та ремонт реєстраторів розрахункових операцій.
Перший заступник начальника Головного управління | О.М. Гопа |