• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо питання дозвільних документів, погодження які повинен мати ФОП, стосовно розміщення та експлуатації автоматизованого апарату з продажу продовольчих продуктів в орендованому приміщенні, який КВЕД відповідає такій діяльності, питання наявності у ФОП патенту, ліцензії, а також щодо документів на підтвердження та включення до Державного реєстру такого апарату

Державна фіскальна служба України | Лист від 10.03.2016 № 213/Ч/15-32-14-06-10
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.03.2016
  • Номер: 213/Ч/15-32-14-06-10
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.03.2016
  • Номер: 213/Ч/15-32-14-06-10
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГУ ДФС в Одеській області
Лист
10.03.2016 № 213/Ч/15-32-14-06-10
Головне управління ДФС в Одеській області на запит щодо питання дозвільних документів, погодження які повинен мати ФОП, стосовно розміщення та експлуатації автоматизованого апарату з продажу продовольчих продуктів в орендованому приміщенні, який КВЕД відповідає такій діяльності, питання наявності у ФОП патенту, ліцензії, а також щодо документів на підтвердження та включення до Державного реєстру такого апарату, в межах компетенції повідомляє наступне.
Питання отримання дозволів та погоджень стосовно розміщення та експлуатації автоматизованого апарату з продажу продовольчих продуктів в орендованому приміщенні здійснюється між сторонами які виступають на умовах господарсько-правових відносин.
Стосовно КВЕДу повідомляємо, що згідно з Наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010р. №457 затверджено Класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2010, відповідно до якого фізична особа при здійсненні державної реєстрації фізичної особи – підприємця обирає вид діяльності, який планує здійснювати підчас господарської діяльності.
Щодо питання наявності патенту, повідомляємо, що Законом України 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України" сплату збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (торговий патент) відмінено.
Ліцензія на здійснення господарської діяльності має бути придбана у випадку ліцензування певних видів господарської діяльності згідно вимогам Закону України від 02 березня 2015 року №222 –VIII "Про ліцензування видів господарської діяльності".
Згідно ст. 12 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" встановлено, що на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – Державний реєстр РРО) – перелік моделей РРО та їх модифікацій, які мають підтвердження відповідності вимогам чинних державних технічних регламентів та стандартів згідно із Законом України "Про підтвердження відповідності", а також відповідають вимогам нормативних актів України і дозволені для застосування у сфері, визначеній Законом.
На даний час на території України діє Державний реєстр РРО, який затверджений наказом Державної фіскальної служби України від 27.04.2015 №302. Перелік реєстраторів розрахункових операцій для автоматів з продажу товарів (послуг) наданий у Державному реєстрі РРО.
Разом з тим, повідомляємо, що пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку, зокрема, платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. Тобто, у разі коли дохід платника єдиного податку 2-ої та 3-ої групи(фізичні особи - підприємці) протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, реєструвати та застосовувати РРО не обов’язково.
Заступник начальникаД.І. Хандусенко