• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про деякі питання подання звітності та сплати збору до Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України  | Лист від 14.10.2003 № 06/8058
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.10.2003
  • Номер: 06/8058
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 14.10.2003
  • Номер: 06/8058
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Л И С Т
14.10.2003 N 06/8058
Про деякі питання подання звітності та сплати збору до Пенсійного фонду
Пенсійний фонд України <...> повідомляє.
1. Порядок та строки надання документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб, на користь яких платник здійснює загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, визначено підпунктом 9.4 пункту 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 жовтня 2001 року N 16-6 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2001 року за N 998/6189. Цією ж нормою затверджені форми документів, що входять до складу цього базового комплекту.
Таким чином, строки та форма, за якою подаються документи первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей, визначені нормативним актом.
Водночас, статтею 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що несвоєчасне подання або неподання за встановленою формою бухгалтерських звітів та інших документів про нарахування і сплату внесків на соціальне страхування тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, у разі несвоєчасного подання або подання не за встановленою формою комплекту документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей до посадових осіб підприємств, установ та організацій може бути застосовано адміністративний штраф.
2. Згідно з п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" об'єктом оподаткування збором на обов'язкове державне пенсійне страхування є фактичні витрати на оплату праці працівників, а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.
Оскільки орендна плата не відноситься до витрат на оплату праці та факт виконання робіт за договором оренди відсутній, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 32% на ці виплати не нараховується.
Для фізичних осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та фізичних осіб, які виконують роботи (послуги) згідно з цивільно-правовими договорами, об'єктом оподаткування збором на обов'язкове державне пенсійне страхування є сукупний оподатковуваний дохід, визначений відповідно до Декрету "Про прибутковий податок з громадян", крім сум виплат, що не включаються до сукупного оподатковуваного доходу, наведених у ст. 5 цього Декрету.
Доходи, що виплачуються за договором оренди, не відносяться до виплат, які звільняються від оподаткування, а отже, включаються до сукупного оподатковуваного доходу і є об'єктом оподаткування збором у розмірі 1-5%.
3. Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає обов'язковість сплати суб'єктами підприємницької діяльності, громадянами, організаціями збору у встановлених розмірах (32% фонду оплати праці) у разі використання найманої праці. Виключень щодо найманих працівників - громадян інших держав закон не передбачає.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні, мають право на пенсію на рівні з громадянами України на умовах, передбачених законодавством або міждержавними угодами. Статтею 3 цього Закону встановлено, що особи, які працюють на підприємствах, установах, організаціях, мають право на трудову пенсію за умовами сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Враховуючи наведене, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи й організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також їх філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю іноземних громадян, сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у встановленому порядку та розмірах на загальних підставах.
Заступник голови правління О.Зарудний