• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Науково-технічну раду Державної фіскальної служби України

Державна фіскальна служба України | Наказ, Положення від 30.12.2014 № 411
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 30.12.2014
  • Номер: 411
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 30.12.2014
  • Номер: 411
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.12.2014 № 411
Із змінами і доповненнями, внесеними наказом ДФС України Від 23.11.2015 № 926
Про затвердження Положення про Науково-технічну раду Державної фіскальної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 № 863 від 17.10.2016 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 "Про Державну фіскальну службу України", з метою розгляду рекомендацій та пропозицій щодо розробки й реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів наукової і науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Науково-технічну раду Державної фіскальної служби України (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів від 16.07.2013 № 276 "Про затвердження Положення про Науково-технічну раду Міністерства доходів і зборів України".
3. Департаменту комунікацій забезпечити розміщення цього наказу на офіційному веб-порталі ДФС.
4. Координаційно-моніторинговому департаменту (Мокляк М.В.) забезпечити внесення цього наказу до Репозиторія звітної та статистичної інформації ДФС, затвердженого наказом ДФС від 07.10.2014 № 168.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ГоловаР.М. Насіров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДФС
30.12.2014 № 411
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-технічну раду Державної фіскальної служби України
Із змінами і доповненнями, внесеними наказом ДФС України від 23.11.2015 № 926( У тексті Положення слова "наукової, науково-технічної діяльності" замінено словами "наукова діяльність" у відповідному відмінку; слова "науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт" замінено словами "наукових (науково-технічних) робіт" у відповідному відмінку згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
1. Загальні положення
1.1. Науково-технічна рада (далі - НТР) Державної фіскальної служби України (далі - ДФС) створюється як колегіальний дорадчий орган для розгляду наукових рекомендацій і пропозицій щодо розробки та реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення.
1.2. У своїй діяльності НТР керується Конституцією України, законами України, нормативно-правовими актами Президента України і Кабінету Міністрів України, ДФС, а також цим Положенням.
2. Основні завдання НТР
Основними завданнями НТР є:
визначення на підставі результатів наукової та науково-технічної експертизи заявок на виконання наукових досліджень, тематики наукових (науково-технічних) робіт у частині вирішення питання доцільності їх проведення за рахунок коштів державного бюджету;
( Абзац другий розділу 2 в редакції Наказу Державної фіскальної служби № 863 від 17.10.2016 )
розгляд та схвалення проектів Річного тематичного плану наукових (науково-технічних) робіт (далі - Річний план);
( Абзац третій глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
розгляд і схвалення пропозицій та рекомендацій щодо використання результатів науково-дослідних робіт, впровадження їх у практичну діяльність ДФС;
обговорення та формування рекомендацій і пропозицій щодо впровадження у діяльність ДФС новітніх досягнень національної та зарубіжної науки;
розгляд проектів програмних документів, що надходять до НТР та визначають наукове забезпечення основних напрямів та концептуальних засад розвитку ДФС, а також встановлюють стратегічні пріоритети її наукової діяльності;
розгляд результатів проведеної за ініціативи ДФС наукової та науково-технічної експертизи ННТР на різних етапах їх реалізації, прийняття відповідних рішень;
( Розділ 2 доповнено новим абзацом сьомим згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 863 від 17.10.2016 )
сприяння підвищенню наукового, організаційного, інформаційно-аналітичного рівня підготовки та прийняття управлінських рішень ДФС;
розгляд проектів нормативно-правових актів, що регламентують порядок організації та проведення в ДФС наукової діяльності, а також стосуються інших питань, пов’язаних з розвитком та функціонуванням галузевої науки;
розгляд і аналіз звітів про виконання Річного плану та прийняття відповідних рішень;
обговорення наукових (науково-технічних) робіт науковців вищого навчального закладу, що належить до сфери управління ДФС та надання рекомендацій щодо їх висунення на здобуття державних премій за наукові й виробничі досягнення;
( Абзац глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
здійснення інших заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування та розвитку наукової діяльності ДФС.
3. Склад і структура НТР
3.1. До складу НТР входять Голова ДФС, перший заступник Голови ДФС, заступник Голови ДФС, керівники структурних підрозділів ДФС, спеціалізованих департаментів та органів, керівник вищого навчального закладу, що належить до сфери управління ДФС, та керівник його науково-дослідного підрозділу, голова Експертної ради з питань проведення наукової та науково-технічної експертизи в ДФС, а також керівник підрозділу, за яким закріплено функцію щодо організації наукової діяльності в ДФС.
( Пункт 3.1 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016, № 863 від 17.10.2016 )
3.2. У складі НТР утворюються 3 секції:
секція 1 "Наукове забезпечення розвитку податкової справи" (далі - секція 1);
секція 2 "Наукове забезпечення розвитку митної справи" (далі - секція 2);
секція 3 "Наукове забезпечення розвитку системи професійного навчання" (далі - секція 3).
( Пункт 3.2 глави 3 в редакції Наказу Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
3.3. Секції працюють відповідно до річного плану роботи НТР, затвердженого Головою НТР.
3.4. Секцію очолює голова, який організовує роботу секції та проведення її засідань. Заступником голови секції є його заступник відповідно до розподілу обов’язків.
3.5. Головою секції 1 є керівник Департаменту методологічної та нормотворчої роботи. До складу цієї секції входять керівники структурних підрозділів (територіальних органів) ДФС, що є замовниками науково-дослідних робіт, керівник структурного підрозділу, за яким закріплено функцію щодо організації наукової діяльності в ДФС, а також керівники інших структурних підрозділів ДФС (за потреби).
( Пункт 3.5 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
3.6. Головою секції 2 є керівник Департамент організації митного контролю. До складу цієї секції входять керівники структурних підрозділів (територіальних органів) ДФС, що є замовниками науково-дослідних робіт, керівник структурного підрозділу, за яким закріплено функцію щодо організації наукової діяльності в ДФС, а також керівники інших структурних підрозділів ДФС (за потреби).
( Пункт 3.6 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
3.7. Головою секції 3 є керівник Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом. До складу цієї секції входять керівники структурних підрозділів (територіальних органів) ДФС, що є замовниками наукових (науково-технічних) робіт, керівник спеціалізованого органу з питань спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення, керівники навчальних закладів, що належать до сфери управління ДФС, а також керівники інших структурних підрозділів ДФС (за потреби).
( Главу 3 доповнено пунктом 3.7 згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
3.8. У разі відсутності Голови секції його обов’язки виконує його заступник або інша відповідальна посадова особа, визначена Головою секції.
3.9. У разі відсутності керівника структурного підрозділу участь у засіданні НТР (секції) може брати інша відповідальна посадова особа підрозділу.
3.10. До участі у роботі секцій можуть залучатися й представники інших структурних підрозділів ДФС.
4. Права та обов’язки членів НТР
4.1. Голова НТР:
здійснює загальне керівництво роботою НТР; затверджує річний план роботи НТР; визначає коло питань, що підлягають розгляду на засіданні НТР (або секцій), час, порядок та місце проведення засідань НТР (секцій); дає доручення секретарю та членам НТР; у разі необхідності залучає до участі у роботі НТР фахівців ДФС, територіальних органів, навчальних закладів, що належать до сфери управління ДФС, провідних учених.
( Абзац другий пункту 4.1 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної фіскальної служби № 414 від 06.05.2016 )
За відсутності голови НТР його обов’язки виконує один із заступників, визначений головою НТР.
4.2. Секретарем НТР за посадою є керівник підрозділу або особа, що його заміщає, за яким закріплено функцію щодо організації наукової діяльності в ДФС.
4.2.1. Секретар НТР:
проводить організаційну роботу, яка забезпечує планомірну діяльність НТР, здійснює функції щодо організаційного забезпечення засідань НТР (готує матеріали до засідань НТР, готує проекти рішень НТР на підпис Голові НТР, оформляє протоколи засідань, забезпечує контроль за виконанням рішень НТР); готує звіти про діяльність НТР.
4.3. Секретарями секцій НТР є відповідальні особи підрозділу, за яким закріплено функцію щодо організації наукової діяльності в ДФС.
4.3.1. Секретарі секцій НТР:
беруть участь у підготовці матеріалів до засідань секцій НТР та відповідних проектів рішень НТР, оформляють протоколи засідань секцій, беруть участь у підготовці річного плану роботи НТР тощо.
4.4. Члени НТР (секцій):
повинні бути присутніми на її засіданнях, брати активну участь в обговоренні питань, що розглядаються, якісно та у встановлений термін виконувати рішення НТР (секцій);
вносять пропозиції щодо розгляду питань на засіданні НТР (секцій);
виконують доручення голови НТР щодо підготовки до засідань доповідей, повідомлень, аналітичних довідок, відгуків, висновків, проектів рішень та інших матеріалів.
Члени НТР мають право обміну інформацією з питань, які розглядаються на засіданні НТР, ознайомлення з усіма документами та матеріалами, що обговорюються на засіданні.
Члени НТР беруть участь у її роботі на громадських засадах.
5. Організація роботи НТР та її секцій
5.1. На розгляд НТР (секцій) виносяться питання, що стосуються наукового, науково-організаційного забезпечення пріоритетних напрямів діяльності ДФС і щодо яких має бути прийняте відповідне рішення.
5.2. Для самостійного ознайомлення членів НТР (секцій) з пакетом документів, що мають бути розглянуті на засіданні секцій НТР, надання пропозицій до них та з метою прийняття рішень ці матеріали розміщуються на мережевому ресурсі ДФС Public в каталозі \_UA\НТР.
5.3. Організаційною формою роботи НТР є засідання (в т.ч. і секційні), які проводяться відповідно до річного плану роботи НТР, а також у разі виникнення необхідності. Засідання секцій НТР є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин членів НТР.
Засідання секції НТР проводить її голова або за його дорученням його заступник.
Рішення з обговорюваних питань приймається шляхом голосування і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше 50 відсотків загальної кількості членів секцій НТР, присутніх на засіданні.
Протоколи засідань секцій НТР реєструються і зберігаються у секретарів секцій НТР.
5.4. Пропозиції членів секцій НТР та рішення за результатами засідань секцій оформляються секретарями секцій НТР у вигляді протоколу з проектом рішення, який надається на підпис членам секцій НТР, голові та заступнику голови відповідної секції НТР.
5.5. Після підписання протоколу всіма членами секцій НТР секретар НТР готує доповідну записку, у якій лаконічно викладає суть узгоджених членами секцій НТР питань, та відповідний проект рішення, з метою його затвердження Головою НТР або за його відсутності - одним із його заступників.
5.6. У разі узгодження членами секцій НТР рішення з питань, що виносяться на її розгляд, може бути визнано правомочним без фізичного зібрання, за умови дотримання вимог, визначених пунктами 5.4 - 5.5 цього Положення.
5.7. Прийняті рішення мають рекомендований характер, тиражуються та надаються членам НТР, та за потреби іншим суб’єктам наукової діяльності ДФС у встановленому порядку.
5.8. НТР може рекомендувати керівництву ДФС на договірних засадах залучати для вирішення завдань як окремих фахівців, експертів, так і тимчасові наукові колективи.
Директор Департаменту
персоналу

В.М. Пригаровський
( Текст в редакції на 23.11.2015 взято з сайту ДФС України http://sfs.gov.ua )