• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з твердими побутовими відходами

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України | Рішення від 19.04.2012 № 8
Реквізити
  • Видавник: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 19.04.2012
  • Номер: 8
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 19.04.2012
  • Номер: 8
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ,
БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
19.04.2012 № 8
Про стан впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з твердими побутовими відходами
В Україні щороку утворюється близько 52 млн.м-3 твердих побутових відходів (ТПВ), що дорівнює близько 13 млн. тонн, які захоронюються на 6 тисячах сміттєзвалищах і полігонах, загальною площею понад 9 тис.га.
Близько 75% населення України охоплено послугами з вивезення побутових відходів.
На сьогодні лише в 185 населених пунктах впроваджено роздільний збір побутових відходів, а в 8 населених пунктах працюють 12 сміттєсортувальних ліній. В населених пунктах, в яких впроваджено роздільне збирання побутових відходів, у 2011 році відібрано макулатури 58 тис.т, полімерів 6 тис.т, скла 4 тис.т, металу 3 тис.т, які потрапили на заготівельні пункти вторинної сировини.
Незважаючи на труднощі пошуку та залучення додаткових інвестиційних ресурсів на реалізацію сучасних технологій в сфері поводження з побутовими відходами, в містах Вознесенськ, Івано-Франківськ, Бахчисарай, Тернопіль та Чернівці впроваджуються інвестиційні проекти будівництва сміттєпереробних заводів.
Відповідно до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів належить до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Для вирішення питань щодо покращення стану у сфері поводження з побутовими відходами необхідно:
• забезпечити населення якісними послугами із вивезення побутових відходів;
• організувати роздільне збирання побутових відходів в населених пунктах;
• впроваджувати сучасні методи і технології;
• залучати дешеві міжнародні екологічні кредити та/або інвестиції;
• організовувати інформаційні компанії екологічного-безпечного поводження з побутовими відходами;
• посилити контроль в цій сфері.
Розглянувши питання "Про стан впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з твердими побутовими відходами", колегія
ВИРІШИЛА:
1. Вважати, що питання поводження з твердими побутовими відходами в країні є актуальним і потребує постійної уваги щодо впровадження сучасних методів та технологій у сфері.
2. Звернути увагу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на недостатній рівень впровадження сучасних методів та технологій, у тому числі роздільного збору побутових відходів.
3. Рекомендувати Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській державним адміністраціям спільно з райдержадміністраціями та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад:
3.1. забезпечувати повне охоплення населення послугами із вивезення побутових відходів;
Термін: постійно
3.2. організовувати повсюдне роздільне збирання побутових відходів відповідно до Закону України "Про відходи" ;
Термін: постійно
3.3. залучати дешеві міжнародні екологічні кредити та/або інвестиції на впровадження сучасних методів і технологій з метою зменшення захоронення побутових відходів на полігонах та звалищах, повернення ресурсоцінних компонентів до господарського обігу;
Термін: постійно
3.4. проводити інформаційні компанії щодо екологічно безпечного поводження з побутовими відходами.
Термін: постійно
4. Державній архітектурно-будівельній інспекції України (Рибак О.В.) посилити контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері поводження з побутовими відходами та щоквартально інформувати Мінрегіон про вжиті заходи.
Термін: 31 грудня 2012
5. Рекомендувати:
5.1. Державній екологічній інспекції України включити до плану перевірок організацію роздільного збирання побутових відходів;
Термін: 31 грудня 2012 року
5.2. Міністерству екології та природних ресурсів України вивчити питання щодо фінансування сфери поводження з побутовими відходами у 2013 році з фонду охорони навколишнього середовища.
Термін: постійно
6. Департаменту благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:
6.1. забезпечувати удосконалення нормативно-правових актів у сфері поводження з побутовими відходами;
Термін: постійно
6.2. сприяти реалізації міжнародних проектів, які направлені на впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з твердими побутовими відходами;
Термін: постійно
6.3. підготувати та провести спільну нараду з Міністерством екології та природних ресурсів України, Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України за участю міських голів, які задіяні у пілотному проекті "Чисте місто", а також Львівським та Донецьким міськими головами щодо реалізації національних проектів створення сучасних сміттєпереробних комплексів;
Термін: 31 грудня 2012 року
6.4. проаналізувати досвід міст України щодо застосування технології спалювання побутових відходів на цементних заводах;
Термін: листопад 2012 року
6.5. створити робочу групу стосовно вивчення проблемних питань у сфері поводження з побутовими відходами та пошуку шляхів їх вирішення;
Термін: 31 грудня 2012 року
6.6. направити листи до комітетів Верховної Ради України, в яких зазначити позицію Мінрегіону стосовно підтримки внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо встановлення коефіцієнту "зеленого тарифу" для електроенергії, виробленої з побутових відходів.
Термін: 1 червня 2012 року
7. Управлінню водопровідно-каналізаційного господарства організувати у м. Одесі виїзний семінар з питання утилізації осадів на очищених спорудах.
Термін: вересень 2012 року
Голова колегіїА.М. Близнюк
( Текст взято з сайту Мінрегіон України http://www.minregion.gov.ua/ )