• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку розгляду інвестиційних проектів розвитку обєктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, в умовах оренди чи концесії

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України | Наказ, Порядок від 26.04.2011 № 88 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 26.04.2011
  • Номер: 88
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 26.04.2011
  • Номер: 88
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ
ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.04.2011 N 88
Про затвердження Порядку розгляду інвестиційних проектів розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, в умовах оренди чи концесії
З метою залучення недержавних інвестицій в об'єкти паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, відповідно до Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, законів України "Про державно-приватне партнерство", "Про оренду державного та комунального майна", "Про концесії"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розгляду інвестиційних проектів розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, в умовах оренди чи концесії, що додається.
2. Створити комісію Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з розгляду та впровадження інвестиційних проектів розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, в умовах оренди чи концесії (далі - Комісія), у складі:
Попович І.М. - перший заступник Міністра, голова комісії;
Ничипор М.В. - заступник директора Департаменту вугільної промисловості, заступник голови комісії;
Коровка О.І. - заступник директора Департаменту вугільної промисловості, начальник управління технічної політики та капітального будівництва у вугільній галузі;
Пижов С.В. - заступник директора Департаменту вугільної промисловості - начальник управління виробничих програм;
Жижко О.А. - начальник відділу інвестицій та тендерних закупівель управління виробничих програм Департаменту вугільної промисловості;
Новіков О.А. - заступник директора Департаменту майнових відносин та управління корпоративними правами;
Варакута І.О. - директор Департаменту юридичного забезпечення;
Левчук Т.І. - начальник Управління трудової та соціальної політики;
Дергунов С. - перший заступник голови Донецької облдержадміністрації (за згодою);
Чернуха Ю.І. - заступник голови Луганської облдержадміністрації з питань промислової політики, транспорту та зв'язку (за згодою);
Турманов В.І. - Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України (за згодою);
Миронова М.О. - головний спеціаліст відділу оргструктур та реформування власності Департаменту майнових відносин та управління корпоративними правами, секретар комісії.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр Ю.Бойко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
енергетики та вугільної
промисловості України
26.04.2011 N 88
ПОРЯДОК
розгляду інвестиційних проектів розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, в умовах оренди чи концесії
1. Загальні положення
1.1. Порядок розгляду інвестиційних проектів розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, в умовах оренди чи концесії (далі - Порядок), розроблений відповідно до положень Господарського та Цивільного кодексів України, законів України "Про державно-приватне партнерство", "Про оренду державного та комунального майна", "Про концесії".
1.2. Порядок регулює питання підготовки, внесення, розгляду та погодження інвестиційних проектів розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
об'єкти паливно-енергетичного комплексу - цілісні майнові комплекси, системи цілісних майнових комплексів, які забезпечують (призначені) та достатні для здійснення господарської діяльності у сферах видобування кам'яного вугілля та лігніту (бурого вугілля), його переробки; виробництва, постачання електричної і теплової енергії при централізованому теплопостачанні, а також майнові комплекси структурних підрозділів підприємств, що належать до зазначених сфер, які є достатніми для здійснення господарської діяльності;
організаційно-технічна підготовка об'єкта паливно-енергетичного комплексу до передачі в оренду чи концесію - комплекс заходів, що включає проведення аналізу ефективності та техніко-економічного обґрунтування передачі об'єкта в оренду чи концесію; проведення інвентаризації основних засобів і товарно-матеріальних цінностей у складі такого об'єкта; впорядкування і відновлення технічної та будівельної документації щодо такого об'єкта; визначення вартості об'єкта шляхом здійснення незалежної експертної оцінки відповідно до Методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України, при цьому вартість промислових запасів корисних копалин не враховується; виділення земельної ділянки, закріпленої за об'єктом, у натурі (на місцевості); економічне обґрунтування доцільності та обсягів надання державної підтримки вугледобувному підприємству - орендарю чи концесіонеру об'єкта паливно-енергетичного комплексу, що перебуває у державній власності, - на часткове покриття витрат з собівартості продукції. Інші терміни, які використовуються у цьому Порядку, вживаються у значеннях, визначених відповідними нормативно-правовими актами, що регулюють питання оренди та концесії.
1.4. Дія цього Порядку поширюється на об'єкти паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, на яких можливе залучення сучасних технологій виробництва та які потребують модернізації (технічного переоснащення) технологічного процесу; передачу в оренду чи концесію розрізів та шахт з видобутку вугілля та його переробки, в тому чисті таких, що є неперспективними та передаються для закриття; об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, що перебувають у державній власності, які можуть бути добудовані з метою їх використання для провадження діяльності у сферах видобування кам'яного вугілля та лігніту (бурого вугілля), його переробки; виробництва, передачі, постачання електричної і теплової енергії при централізованому теплопостачанні.
1.5. Передача об'єкта паливно-енергетичного комплексу, що перебуває у державній власності, в оренду чи концесію здійснюється за ініціативою юридичних осіб, які можуть бути орендарями чи концесіонерами відповідно до діючого законодавства.
2. Підготовка до розгляду інвестиційних проектів розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності, в умовах оренди чи концесії
2.1. Комісія за результатами організаційно-технічної підготовки об'єкта паливно-енергетичного комплексу до передачі в оренду чи концесію протягом 10 робочих днів готує перелік підприємств та пропозиції (проект рішення) Міністерства щодо подальшого ефективного використання об'єктів паливно-енергетичного комплексу шляхом передачі в оренду чи концесію.
2.2. Міністерство протягом 10 робочих днів після отримання пропозицій від Комісії приймає рішення про передачу об'єктів паливно-енергетичного комплексу в оренду чи концесію та оприлюднює його у офіційних друкованих виданнях або на офіційному інтернет-сайті, в якому зазначається:
- об'єкт, що пропонується до оренди (найменування, характеристики тощо);
- строк, на який об'єкт передається в оренду;
- строк подання заявок;
- розмір реєстраційного внеску;
- строк, протягом якого оголошуються результати розгляду заявок Комісією;
- адресу, номери телефонів та інші контактні дані Комісії для отримання додаткової інформації;
- інформація стосовно щорічного зменшення державної підтримки на часткове покриття витрат з собівартості продукції для вугледобувних підприємств.
2.3. Протягом 30 календарних днів з дня оприлюднення інформації про пропозицію оренди чи концесії об'єкта паливно-енергетичного комплексу, Міністерство отримує заяви від претендентів про намір взяти в оренду чи концесію об'єкт паливно-енергетичного комплексу, в яких повинно бути зазначено:
- повне найменування претендента;
- дані про його державну реєстрацію;
- відомості, що підтверджують можливість претендента забезпечити належне фінансування своєї діяльності;
- відомості про наявність досвіду експлуатації об'єктів паливно-енергетичного комплексу та можливості технологічного і організаційного забезпечення відповідного виду діяльності.
2.4. Претендентів, заявки яких були прийняті, Комісія після сплати ними реєстраційного внеску забезпечує документацією та іншою необхідною інформацією (документами) для підготовки пропозицій щодо отримання в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу, у тому числі відомостями щодо:
- умов надання земельної ділянки, якщо вона необхідна для провадження відповідної діяльності;
- обсягу робіт, що повинні бути профінансовані (виконані) претендентом;
- техніко-економічного обґрунтування та необхідного обсягу інвестування для розвитку і модернізації об'єкта;
- основних обов'язків претендента;
- особливих вимог з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, охорони навколишнього природного середовища та охорони праці.
2.5. Протягом двох робочих днів після закінчення встановленого строку подання конкурсних пропозицій Комісія реєструє претендентів, які подали і не відкликали пропозиції та сплатили реєстраційний внесок, як учасників.
2.6. Комісія розглядає подані учасниками пропозиції, документи та матеріали з пропозиціями щодо умов оренди чи концесії, визначає їх відповідність умовам відбору учасників, готує висновки щодо визначення найкращих умов здійснення оренди чи концесії, запропонованих учасниками.
2.7. Комісія в 10-денний строк після реєстрації учасників, розглядає їх заявки на предмет повноти наданих відомостей та відповідності учасника кваліфікаційним вимогам, встановленим законодавством, і за результатами такого розгляду приймає рішення, про що повідомляє учасника у 6-денний строк.
2.8. Переможцем визнається учасник, який запропонував найкращі умови здійснення оренди чи концесії відповідно до умов відбору учасників, інвестиційний проект якого є найкращим за обсягом інвестицій, модернізації технологічного процесу, збільшення обсягів виробництва, надання соціальних гарантій.
2.9. За результатами виявлення переможця на право отримання в оренду об'єкта паливно-енергетичного комплексу, Комісія надсилає висновок та заяву учасника з повним об'ємом матеріалів до Фонду державного майна України для укладення договору оренди. Погодження умов договору та його підписання покладається на посадову особу Фонду державного майна України. Орендодавцем у договорі виступає Фонд державного майна України.
2.10. За результатами виявлення переможця на право отримання в концесію об'єкта паливно-енергетичного комплексу, Комісія надає Міністерству висновок та заяву учасника з повним об'ємом матеріалів для укладення договору концесії. Погодження умов договору та його підписання покладається на посадову особу Міністерства. Концесієдавцем у договорі виступає Міністерство.
Перший заступник Міністра І.Попович