• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті

Державна казначейська служба України | Лист, Витяг від 30.03.2011 № 17-09/862-4462
Реквізити
  • Видавник: Державна казначейська служба України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 30.03.2011
  • Номер: 17-09/862-4462
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна казначейська служба України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 30.03.2011
  • Номер: 17-09/862-4462
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
30.03.2011 N 17-09/862-4462
Державне казначейство України розглянуло лист Національного банку України <...> щодо внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21.01.2004 р. N 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 р. за N 377/8976 (далі - Інструкція), та в межах компетенції повідомляє наступне.
1. Відповідно до статей 45 та 78 Бюджетного кодексу України Державне казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень державного та місцевих бюджетів та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного та місцевих бюджетів зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунки органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (за винятком установ України, які функціонують за кордоном).
Кошти, які належать до доходів та інших надходжень бюджетів, зараховуються на бюджетні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України на їх ім'я, при зарахуванні коштів до державного бюджету та на ім'я місцевих фінансових органів - при зарахуванні коштів до місцевих бюджетів.
У разі стягнення податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень бюджетів стягувачем виступає орган Державної податкової служби, а отримувачем - орган Державної казначейської служби або місцевий фінансовий орган. Тому при заповненні платіжної вимоги на стягнення коштів до відповідного бюджету необхідно зазначати повні реквізити отримувача коштів:
- назву отримувача коштів та код за ЄДРПОУ;
- номер бюджетного рахунку, відкритого у відповідному органі Державного казначейства України для зарахування коштів до відповідного бюджету на ім'я отримувача коштів;
- назву та код органу Державної казначейської служби (головні управління Державного казначейства України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі), на балансі якого відкрито рахунок отримувача коштів.
При цьому слід врахувати, що стягувач (спеціалізовані органи Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків) та отримувач коштів (орган Державної казначейської служби або місцевий фінансовий орган) можуть обслуговуватись в різних головних управліннях Державного казначейства України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі.
Враховуючи вищевикладене, форма та порядок заповнення платіжної вимоги на стягнення податковими органами коштів до відповідного бюджету потребує доопрацювання з урахуванням вищевикладеного.
Крім того, оскільки Указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів на паперових носіях, їх реєстрів і заяви про відкриття акредитива, наведені у додатку 8 до Інструкції, поширюються на всі види розрахункових документів, на підставі яких перераховуються кошти на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби, або списуються з цих рахунків, вважаємо за доцільне пункт 2 Указівок викласти у такій редакції:
"2. У цих Вказівках слово "Банк" означає банки або органи Державної казначейської служби України, що обслуговують платника, отримувача, стягувача".
Перший заступник голови О.Даневич