МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
08.10.2009 N 3521 |
Про затвердження Примірного положення про експертну комісію проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку
Відповідно до пункту 7 Порядку проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 N 426, та з метою створення нормативної бази щодо забезпечення реалізації прав дітей на повноцінний відпочинок та оздоровлення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне положення про експертну комісію проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, що додається.
2. Відділу нормативного забезпечення оздоровлення та відпочинку (Мельничук Л.М.) департаменту сімейної і тендерної політики та організації оздоровлення довести цей наказ до відома структурних підрозділів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства у справах молоді, сім'ї та тендерної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів у справах сім'ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Міністерству у справах молоді, сім'ї та тендерної політики Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам у справах сім'ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести цей наказ до відома керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Драпушка Р.Г.
Міністр | Ю.О.Павленко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінсім'ямолодьспорту
08.10.2009 N 3521
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про експертну комісію проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку
Це Примірне положення (далі - Положення) розроблене відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 N 426 "Про затвердження Порядку проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій", визначає основні засади формування експертних комісій та порядку проведення ними державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, крім оздоровчих закладів для дітей та молоді, державна атестація яких проводиться відповідно до Закону України "Про позашкільну освіту".
1. Про експертну комісію
1.1. Експертна комісія (далі - комісія) - це сформована за рішенням керівника Мінсім'ямолодьспорту, іншого центрального органу виконавчої влади, Міністерства у справах сім'ї, молоді та тендерної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів у справах сім'ї, молоді та спорту обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (далі - уповноважений орган) група осіб, яка проводить державну атестацію з метою здійснення оцінки стану організації оздоровчо-виховного процесу, матеріально-технічної бази закладу і забезпечення відповідними фахівцями.
1.2. Склад комісії формує та затверджує уповноважений орган. До її складу входять представники цього органу, установ та організацій у кількості не більше 5 осіб, що мають відповідну професійну кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіють необхідними знаннями та навичками.
До складу комісії не включаються працівники закладу, в якому проводиться державна атестація, або особи, діяльність яких пов'язана з роботою такого закладу.
1.3. Голову комісії призначає уповноважений орган. Голова організовує роботу та відповідає за діяльність комісії.
1.4. Керівники органів виконавчої влади, установ та організацій, працівники яких зараховані до складу комісії, зобов'язані забезпечити їх участь у проведенні державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
1.5. За особами, які залучаються до роботи в експертних комісіях на час проведення державної атестації закладу, зберігається заробітна плата за основним місцем роботи.
2. Порядок діяльності комісії
2.1. Комісія упродовж місяця з моменту надходження інформації про діяльність дитячого закладу оздоровлення та відпочинку попередньо проводить експертизу поданих документів та розробляє робочу програму проведення державної атестації для конкретного закладу, яка затверджується керівником уповноваженого органу.
Робоча програма доводиться до відома керівника закладу не пізніше, ніж за місяць до початку проведення державної реєстрації.
2.2. Строк проведення державної атестації безпосередньо у закладі не повинен перевищувати 15 календарних днів.
2.3. Комісія у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку:
перевіряє достовірність інформації, поданої керівником закладу, та фактичний стан матеріально-технічної бази, кадрового та методичного забезпечення, організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, фінансово-господарської діяльності;
здійснює оцінку діяльності закладу згідно з критеріями присвоєння дитячому закладу оздоровлення та відпочинку відповідної категорії згідно з наказом Мінсім'ямолодьспорту від 02.07.2009 N 2319, зареєстрованого у Мін'юсті 22.07.2009 за N 680/16696.
2.4. Комісія має право:
доступу на територію та в приміщення дитячого закладу оздоровлення та відпочинку для їх обстеження та з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з атестацією;
ознайомлюватися з необхідною документацією щодо діяльності закладу, отримувати копії необхідних документів.
2.5. Комісія зобов'язана:
керуватися нормами законодавства з питань оздоровлення та відпочинку дітей, діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та правильно їх застосовувати;
об'єктивно відображати стан речей щодо відповідності діяльності дитячого закладу та умов організації оздоровлення та відпочинку установленим державним стандартам.
2.6. Після проведення державної атестації у двадцятиденний термін комісія складає акт, у якому зазначаються висновки комісії та пропозиції щодо присвоєння відповідної категорії.
Зазначений акт складається у двох примірниках, один з яких зберігається в комісії, а другий видається керівникові закладу.
2.7. Усі примірники акта підписуються членами комісії. Керівник дитячого закладу оздоровлення та відпочинку або його уповноважений представник особисто засвідчує, що ознайомлений з актом і отримав один примірник, ставить свій підпис та дату.
2.8. Порушення чи недоліки, викладені у висновку, повинні мати посилання на конкретні пункти, розділи, статті нормативно-правових актів. Довільне викладення або трактування вимог нормативно-правових актів не допускається.
Начальник відділу нормативного забезпечення оздоровлення та відпочинку | Л.М.Мельничук |