ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
29.07.2008 N 249 |
Про внесення зміни до наказу Держспоживстандарту України від 5 червня 2007 року N 123
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики N 126 від 30.03.2009 )
(Витяг)
На виконання законів України "Про стандартизацію", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" та Програми перегляду чинних в Україні міждержавних стандартів (ГОСТ), розроблених до 1992 року,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни та доповнення в Перелік міждержавних стандартів, що закріплені за технічними комітетами стандартизації України, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 5 червня 2007 року N 123 "Про закріплення міждержавних стандартів за технічними комітетами стандартизації України", виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Технічним комітетам стандартизації України в установленому порядку здійснювати супровід зазначених міждержавних стандартів та взаємодію з відповідними міждержавними технічними комітетами.
3. Державному підприємству "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (Корчевна Л.О.) у місячний термін довести цей наказ до відома міністерств, відомств, технічних комітетів стандартизації відповідно до сфери їх діяльності та опублікувати його в черговому виданні щомісячного інформаційного покажчика "Стандарти".
( Пункт 4 вилучено на підставі Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики N 126 від 30.03.2009 )
Голова | Л.В.Лосюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
29.07.2008 N 249
ПЕРЕЛІК
міждержавних стандартів, що закріплені за технічними комітетами стандартизації України ВСТУП
Входження до СОТ - один з головних пріоритетів зовнішньої економічної політики України. Набувши членства в СОТ, Україна може використовувати положення угод і правил СОТ для захисту своїх національних інтересів, спрощення доступу вітчизняної продукції на світовий ринок, розв'язання торговельних суперечок тощо. З точки зору споживача, участь України в багатосторонній торговельній угоді дає новий підхід до вибору товарів і послуг, якість яких, як правило, має відповідати міжнародним стандартам і бути значно вищою за національний рівень.
На теперішній час в Україні залишаються чинними міждержавні стандарти (ГОСТ), затверджені ще Держстандартом Радянського Союзу. Відповідно до вимог законів України "Про стандартизацію", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" перевірку стандартів необхідно проводити не рідше одного разу на п'ять років, тому назріла необхідність приведення зазначених міждержавних стандартів (ГОСТ) відповідно до сучасних вимог. Україні необхідно мати стандарти, які забезпечать конкурентоздатність вітчизняної продукції з аналогами світового ринку.
Наказом Держспоживстандарту України від 13 березня 2006 року N 77 затверджено Програму перегляду чинних в Україні міждержавних стандартів (ГОСТ), розроблених до 1992 року, та приведення їх у відповідність до Угоди про технічні бар'єри у торгівлі СОТ.
Для виконання цієї Програми переліки міждержавних стандартів (ГОСТ) були закріплені за технічними комітетами стандартизації України (далі - ТК) відповідно до сфери їх діяльності.
Протягом 2006 - 2007 років зазначений перелік було доопрацьовано з врахуванням пропозицій ТК та інших суб'єктів стандартизації України і затверджено наказом Держспоживстандарту України від 5 червня 2007 року N 123 "Про закріплення міждержавних стандартів за технічними комітетами стандартизації".
Внаслідок скасування стандартів, доцільності закріплення окремих з них за ТК та іншими суб'єктами стандартизації України виникла необхідність внести зміну в Перелік і затвердити її наказом Держспоживстандарту України.