• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Регламенту Аудиторської палати України

Аудиторська палата України  | Рішення, Регламент від 24.04.2008 № 189/4
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
24.04.2008 N 189/4
Про затвердження Регламенту Аудиторської палати України
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Аудиторської палати N 227/5 від 27.01.2011 )
Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 року N 3125-XII (в редакції Закону від 14.09.2006 N 140-V), Статутом Аудиторської палати України , з метою організаційного забезпечення роботи Аудиторська палата України
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Регламент Аудиторської палати України (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, Регламент засідань Аудиторської палати України, затверджений Аудиторською палатою України 27.10.1998 (протокол засідання N 70).
3. Це рішення набирає чинності з дати його прийняття.
4. Секретаріату АПУ забезпечити оприлюднення цього рішення.
Голова Аудиторської
палати України

С.О.Столярова
Додаток 1
до рішення Аудиторської
палати України
24.04.2008 N 189/4
РЕГЛАМЕНТ
Аудиторської палати України
1. Загальні положення
1.1. Аудиторська палата України (далі - АПУ) є незалежним органом, створеним згідно з Законом України "Про аудиторську діяльність".
1.2. Регламент АПУ (далі - Регламент) розроблений відповідно до Закону України "Про аудиторську діяльність" та Статуту АПУ.
1.3 Регламент визначає:
- порядок підготовки та проведення засідань АПУ, підготовки матеріалів до розгляду на засіданні АПУ, прийняття рішень АПУ;
- інші питання діяльності АПУ.
2. Організація засідань АПУ та порядок підготовки матеріалів до розгляду на засіданнях АПУ
2.1. Чергові засідання АПУ проводяться один раз на місяць, як правило, в останній четвер місяця. У липні та серпні засідання АПУ не проводяться.
2.2. У разі неможливості взяти участь у черговому засіданні АПУ понад половини членів АПУ та інших обставин Голова АПУ за погодженням з членами АПУ приймає рішення про перенесення дати засідання АПУ.
2.3. Позачергові засідання АПУ проводяться у разі необхідності за рішенням АПУ або Голови АПУ
2.4. Проект порядку денного чергового засідання АПУ визначається в робочому порядку Головою АПУ, виходячи із прийнятих рішень АПУ, пропозицій голів постійних комісій АПУ та членів АПУ.
2.5. До проекту порядку денного засідання АПУ включаються, як правило, питання, які були розглянуті на засіданнях постійних комісій АПУ і з яких були прийняті рішення постійними комісіями з підготовленими необхідними матеріалами (за необхідності погодженими з іншими комісіями АПУ).
2.6. Внесення до проекту порядку денного засідання АПУ питання про затвердження нормативних документів стосовно регулювання аудиторської діяльності здійснюється після їх широкого обговорення в регіональних відділеннях АПУ та аудиторським загалом. Обов'язковою передумовою включення питання до порядку денного засідання АПУ є наявність юридичного висновку Секретаріату АПУ.
( Пункт 2.6 розділу 2 в редакції Рішення Аудиторської палати N 227/5 від 27.01.2011 )
2.7. Доповідачі з питань порядку денного за десять днів до дати засідання АПУ передають до Секретаріату АПУ стислі тези доповіді з обґрунтуванням рішення, проект рішення з відповідних питань, проекти документів, підготовлених на затвердження АПУ, додаткові інформаційні матеріали (за необхідності).
2.8. У випадку, коли підготовка матеріалів з окремих питань здійснюється за рішенням АПУ, передача цих матеріалів до Секретаріату АПУ здійснюється у визначеному АПУ порядку та установлені АПУ терміни.
2.9. Секретаріат АПУ не пізніше ніж за сім днів до засідання АПУ надсилає усім членам АПУ проект порядку денного та матеріали до питань порядку денного, а також юридичні висновки до проектів документів, підготовлених на розгляд АПУ. Проект порядку денного засідання АПУ повинен містити інформацію про дату, час і місце проведення засідання.
( Пункт 2.9 розділу 2 в редакції Рішення Аудиторської палати N 227/5 від 27.01.2011 )
2.10. Члени АПУ, які мають зауваження до матеріалів проекту порядку денного (проектів рішень, проектів документів тощо), не пізніше ніж за три дні до дати засідання АПУ у письмовій формі подають свої зауваження або пропозиції до Секретаріату АПУ. Секретаріат АПУ зобов'язаний терміново передати отримані від членів АПУ зауваження доповідачам.
3. Порядок проведення засідань АПУ
3.1. У засіданнях АПУ беруть учать члени АПУ, завідувач Секретаріату АПУ, юрист АПУ та особи, запрошені в разі необхідності для розгляду конкретних питань. Склад осіб, які запрошуються на засідання з окремих питань, визначається Головою АПУ за поданням членів АПУ та Секретаріату АПУ Особи, запрошені на засідання з окремих питань, після розгляду цих питань в подальшій роботі засідання АПУ участі не беруть.
3.2. Засідання АПУ є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини (одинадцять) членів АПУ від загального складу.
3.3. Початок засідання о 14.00 годині. У разі відсутності кворуму встановлюється час очікування тривалістю до 15 хвилин, при повідомленні членом АПУ про своє запізнення - до 30 хвилин. У разі відсутності кворуму членами АПУ, присутніми на засіданні АПУ розглядаються питання, рішення з яких приймається АПУ шляхом письмового опитування членів АПУ.
3.4. Загальна тривалість засідання - 4 години. У разі перевищення у ході засідання затвердженого регламенту, питання продовження засідання вирішується шляхом голосування.
3.5. Час для доповіді на засіданнях АПУ надається в межах 15 хвилин, для співдоповідей і виступів при обговоренні - до 3 хвилин, для довідок - до 2 хвилин. За необхідності головуючий на засіданні може узгодити іншу тривалість виступів.
3.6. Головує на засіданнях Голова АПУ. У разі відсутності Голови АПУ функції головуючого виконує один із його заступників за дорученням Голови АПУ
3.7. Головуючий на засіданні АПУ:
3.7.1. відкриває та проводить засідання, спрямовуючи розгляд питань порядку денного на забезпечення повного, всебічного й об'єктивного їх розгляду;
3.7.2. повідомляє членів АПУ про осіб, присутніх на засіданні;
3.7.3. надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу;
3.7.4. забезпечує членам АПУ рівні можливості для участі в обговоренні питань;
3.7.5. ставить питання на голосування, оголошує його результати;
3.7.6. забезпечує дотримання вимог цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
3.7.7. уживає заходів щодо дотримання порядку на засіданні;
3.7.8. закриває засідання АПУ;
3.7.9. здійснює інші повноваження відповідно до Регламенту.
3.8. Члени АПУ беруть участь у засіданнях АПУ особисто.
3.9. Секретаріат АПУ веде диктофонний запис засідання АПУ, який зберігається у Секретаріаті АПУ упродовж одного року.
3.10. Питання щодо присутності на засіданні АПУ представників засобів масової інформації та проведення на ньому кіно-, відео- і фотозйомок, а також звукозапису визначається рішенням АПУ.
4. Розгляд питань порядку денного та порядок прийняття рішень АПУ
4.1. У визначений у п. 3.3 час головуючий на засіданні, за наявності кворуму, відкриває засідання АПУ і оголошує проект порядку денного засідання.
4.2. Порядок денний засідання АПУ затверджується рішенням АПУ. До порядку денного можуть бути включені й інші питання, не зазначені в проекті порядку денного. Розгляд цих питань можливий за умови, якщо вони підготовлені належним чином.
4.3. У разі виникнення обставин, за яких рішення АПУ з питання, включеного до порядку денного, не може бути прийняте на даному засіданні, розгляд питання за рішенням АПУ може бути відкладений. Зокрема, такими обставинами можуть бути:
4.3.1. відсутність на засіданні доповідача з питань порядку денного;
4.3.2. відсутність необхідних матеріалів;
4.3.3. необхідність витребування додаткових матеріалів;
4.3.4. необхідність призначення експертизи;
4.3.5. необхідність залучення до участі в справі інших зацікавлених осіб;
4.3.6. інші обставини, що перешкоджають розгляду питання.
4.4. Засідання АПУ проводиться в діловій конструктивній обстановці. Члени АПУ та інші учасники засідання виступають, надають пояснення, ставлять запитання та відповідають на них лише після надання їм слова головуючим.
4.5. Розгляд питання починається з виступу доповідача, який доповідає по суті питання, що розглядається.
4.6. Доповідач зобов'язаний у визначений Регламентом час викласти зміст питання і представити проект рішення.
4.7. Усім членам АПУ за їх бажанням надається можливість брати участь в обговоренні питань порядку денного та вносити конструктивні пропозиції по ним.
4.8. Після закінчення обговорення головуючий оголошує про закінчення розгляду питання й перехід до голосування.
4.9. Рішення АПУ приймаються відкритим голосуванням.
4.10. Усі члени АПУ мають рівні права під час розгляду питань і прийняття рішень на засіданні АПУ.
4.11. Рішення приймаються тільки тими членами АПУ, які брали участь у засіданні. Голосування за дорученням не допускається.
4.12. У разі коли присутній на засіданні член АПУ з поважних причин змушений залишити засідання АПУ, він може повідомити членів АПУ про своє рішення стосовно результатів голосування з питань порядку денного засідання АПУ, які ще не розглядалися, і письмово підтвердити власну позицію ("за" чи "проти") щодо внесеного на затвердження проекту рішення з цих питань. При прийнятті АПУ рішень із зазначених питань враховується голос члена АПУ, який письмово засвідчив своє рішення з конкретного питання.
4.13. Рішення АПУ приймаються простою більшістю голосів за наявності більш як половини її членів за винятком:
4.13.1. рішень стосовно затвердження Статуту АПУ та внесення до нього змін і доповнень, які приймаються двома третинами голосів від загальної кількості членів АПУ;
4.13.2. рішення про обрання Голови АПУ або його дострокове звільнення з посади, які приймаються більшістю голосів від загальної кількості членів АПУ.
4.14. Після закінчення голосування головуючий оголошує його повні результати та рішення, прийняте за результатами голосування.
5. Протокол засідання АПУ
5.1. Засідання АПУ протоколюється. Ведення протоколу засідання АПУ здійснює Секретаріат АПУ. Протокол засідання АПУ підписує головуючий на засіданні.
5.2. У протоколі засідання АПУ зазначаються:
- дата, час і місце проведення засідання;
- склад присутніх і відсутні члени АПУ;
- прізвища та посади осіб, запрошених на засідання з окремих питань;
- затверджений порядок денний засідання АПУ;
- короткий зміст виступів учасників засідання;
- посилання на факти, які учасники засідання просили зафіксувати у протоколі;
- результати голосування;
- прийняті рішення.
5.3. Протокол засідання АПУ повинен бути оформлений і підписаний упродовж семи робочих днів від дня закінчення засідання.
5.4. Доручення, надані на засіданні АПУ, після підписання протоколу засідання невідкладно доводяться Секретаріатом АПУ до виконавців у формі витягів з протоколу засідання з використанням електронної пошти, факсу чи в будь-який інший спосіб.
5.5. Протокольні рішення АПУ розсилаються регіональним відділенням АПУ Секретаріатом АПУ протягом двох днів після підписання протоколу засідання.
5.6. Контроль за виконанням рішень, прийнятих на засіданнях АПУ, здійснюється Головою АПУ. Голова АПУ на початку кожного засідання інформує членів АПУ про стан виконання прийнятих рішень АПУ.
6. Підготовка та прийняття рішень шляхом письмового опитування
6.1. Рішення АПУ може бути прийнято шляхом проведення письмового опитування членів АПУ.
6.2. Процедура прийняття рішень шляхом письмового опитування застосовується у період між засіданнями АПУ. Рішення про її застосування приймає Голова АПУ за поданням членів АПУ або Секретаріату АПУ.
6.3. Члени АПУ, які ініціюють прийняття рішення шляхом письмового опитування, подають Голові АПУ відповідний проект та пояснювальну записку з обґрунтуванням необхідності його невідкладного прийняття.
6.4. Секретаріат АПУ оформлює протокол проведення письмового опитування членів АПУ щодо прийняття даного рішення та з метою з'ясування позиції членів АПУ невідкладно надсилає його всім членам АПУ з використанням електронною поштою, факсом чи в будь-який інший спосіб.
6.5. Член АПУ після ознайомлення зі змістом протоколу письмово повідомляє Секретаріатові АПУ про свою позицію щодо прийняття рішення шляхом проставляння у протоколі навпроти свого прізвища підпису в одній з граф - "за", "проти" чи "утримався" або шляхом висловлення окремої думки, яка додається у письмовому вигляді до протоколу.
6.6. Протокол проведення письмового опитування повинен мати підписи, як правило, усіх членів АПУ, але не менше кількості членів АПУ, за якої АПУ правомочна приймати рішення на засіданні згідно з п. 4.13 Регламенту.
6.7. Про рішення АПУ, прийняте шляхом письмового опитування, Голова АПУ інформує членів АПУ на наступному його засіданні.
7. Оформлення рішень АПУ й набрання ними чинності
7.1. Рішення АПУ, які підлягають оприлюдненню, видаються у формі рішень АПУ.
7.2. Рішення АПУ оформлюються упродовж десяти робочих днів від дня закінчення засідання та підписуються Головою АПУ.
7.3. Рішення АПУ складається з таких структурних елементів: назва, вступна частина, зміст, додатки (у разі потреби), підпис та має такі реквізити: порядковий реєстраційний номер, місце і дата прийняття.
7.4. Назва рішення повинна бути лаконічною та відображати його основний зміст. Вступна частина рішення складається зі слів "Аудиторська палата України вирішила:". У разі потреби перед цими словами може зазначатися мета рішення або посилання на акт законодавства, на виконання якого вона спрямована, тощо.
7.5. Зміст рішень АПУ повинен викладатися офіційно-діловим стилем з дотриманням нормативів державної мови. Вживані у тексті терміни мають застосовуватися в одному значенні та не допускати різного тлумачення. Речення повинні бути стислими, простими і доступними за змістом.
7.6. За формою викладу рішення складається з пунктів. Пункт містить завершене положення і може мати підпункти, а підпункти - абзаци. Пункти, а в разі потреби і абзаци нумеруються. У разі потреби весь текст рішення може бути поділений на розділи та підрозділи. Розділи мають заголовки і нумеруються.
7.7. Рішення АПУ після їх підписання оприлюднюються шляхом розміщення на офіційному веб-сайті АПУ або публікації у черговому номері фахового видання АПУ - журналі "Аудитор України".
7.8. Рішення АПУ набирають чинності з моменту їх оприлюднення, якщо рішенням не встановлено більш пізній строк набрання чинності.
8. Порядок обрання та звільнення (відкликання) Голови АПУ та його заступників
8.1. Керівництво АПУ здійснює Голова АПУ.
8.2. Голова АПУ обирається на термін здійснення своїх повноважень члена АПУ з числа членів АПУ за їх пропозицією (усною або письмовою), висловленою на засіданні АПУ. Кандидатура на посаду Голови АПУ може бути запропонована і шляхом самовисування.
8.3. Обраним на посаду Голови АПУ вважається кандидат, який набрав більшість голосів від загальної кількості членів АПУ.
8.4. За поданням Голови АПУ з числа членів АПУ обираються заступники Голови АПУ. Кількісний та персональний склад заступників Голови АПУ визначається АПУ за поданням Голови АПУ.
8.5. Голова АПУ виконує свої повноваження на професійній основі, заступники Голови АПУ виконують свої функції на громадських засадах.
8.6. Голова АПУ контролює виконання прийнятих рішень АПУ та здійснює інші повноваження, передбачені Статутом АПУ та цим Регламентом. Контроль за виконанням доручень АПУ Голова АПУ може передати одному зі своїх заступників.
8.7. У разі тимчасової відсутності Голови АПУ обов'язки Голови АПУ виконує один із його заступників за дорученням Голови АПУ.
8.8. Питання про дострокове звільнення Голови АПУ розглядається АПУ за його заявою або за поданням не менше половини членів АПУ від загального складу АПУ за їх підписами. У заяві чи поданні про дострокове звільнення Голови АПУ повинна бути наведена конкретна причина такого звільнення та підстави звільнення згідно з нормами Кодексу законів про працю України.
8.9. Рішення щодо звільнення Голови АПУ приймається більшістю голосів від загальної кількості членів АПУ.
8.10. Питання про відкликання заступника Голови АПУ розглядається АПУ за його заявою або за поданням Голови АПУ. Рішення про відкликання заступника Голови АПУ приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів АПУ.
8.11. Звільнення з посади Голови АПУ або відкликання заступника Голови АПУ не позбавляє особу повноважень члена АПУ.
9. Порядок формування та діяльності комісій АПУ, експертних рад, робочих та інших аналогічних формувань АПУ
9.1. Для виконання своїх функцій АПУ створює з числа її членів постійно діючі комісії, тимчасові робочі групи, експертні ради тощо. До роботи в комісіях можуть залучатись експерти, які не є членами АПУ.
9.2. Перелік постійно діючих комісій АПУ затверджується рішенням АПУ. АПУ обирає комісії у складі їх голів та членів (за згодою). Кількісний склад кожної комісії визначається АПУ.
9.3. Робочі групи та інші аналогічні тимчасові формування можуть створюватись за рішенням АПУ з числа членів АПУ та залучених осіб.
9.4. Повноваження комісій АПУ визначаються положеннями про комісії, затвердженими АПУ. Завдання, компетенція та мета створення робочих груп, експертних рад та інших аналогічних тимчасових формувань визначається у рішенні АПУ про їх створення. Повноваження робочих груп та інших тимчасових формувань АПУ автоматично припиняються після прийняття АПУ остаточного рішення щодо результатів їх роботи.
9.5. Рішення комісії приймається на її засіданні в порядку, визначеному Положенням про комісію.
10. Порядок призначення та звільнення завідувача Секретаріату АПУ
10.1. Ведення поточних справ в АПУ здійснює Секретаріат АПУ, який очолює завідувач.
10.2. Завідувач Секретаріату АПУ призначається на посаду рішенням АПУ за поданням Голови АПУ.
10.3. Рішення АПУ про призначення завідувача Секретаріату АПУ приймається простою більшістю голосів від присутніх на засіданні членів АПУ.
10.4. Завідувач Секретаріату АПУ несе персональну відповідальність за ефективне використання майна та коштів АПУ.
10.5. Секретаріат АПУ щорічно з урахуванням кошторисів комісій АПУ розробляє проект кошторису АПУ на наступний рік.
10.6. До першого листопада кожного року завідувач Секретаріату АПУ надає членам АПУ проект кошторису на наступний рік. Кошторис АПУ на наступний рік має бути затверджений рішенням АПУ до 31 грудня поточного року.
10.7. Завідувач Секретаріату АПУ до 1 квітня року, наступного за звітним, доповідає на засіданні АПУ про виконання кошторису за звітний рік.
10.8. Поточний контроль за діяльністю Секретаріату АПУ здійснює Голова АПУ.
10.9. Питання про звільнення завідувача Секретаріату АПУ розглядається АПУ за його заявою або за поданням Голови АПУ. У заяві чи поданні про звільнення завідувача Секретаріату АПУ повинна бути наведена конкретна причина такого звільнення та підстави звільнення згідно з нормами Кодексу законів про працю України. У разі необхідності для збору чи перевірки інформації, що стосується цього питання, АПУ створює робочу групи для перевірки виконання завідувачем Секретаріату АПУ своїх повноважень.
10.10. Рішення щодо звільнення завідувача Секретаріату АПУ приймається більшістю голосів від присутніх на засіданні членів АПУ.
11. Порядок створення регіональних відділень АПУ
11.1. АПУ може створювати на території України регіональні відділення (далі - РВ).
11.2. Створення РВ проводиться за рішенням АПУ. Рішення АПУ про створення РВ приймається простою більшістю голосів від присутніх на засіданні членів АПУ.
11.3. Порядок діяльності, повноваження РВ, а також порядок контролю за діяльністю РВ визначається Положенням про РВ, затвердженим АПУ.
( Регламент із змінами, внесеними згідно з Рішенням Аудиторської палати N 227/5 від 27.01.2011 )