• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про особливості переміщення культурних цінностей через державний кордон України особами, що користуються дипломатичними привілеями

Міністерство культури і туризму України  | Лист, Розяснення від 24.12.2007 № 2072/10/14-07
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і туризму України
  • Тип: Лист, Розяснення
  • Дата: 24.12.2007
  • Номер: 2072/10/14-07
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і туризму України
  • Тип: Лист, Розяснення
  • Дата: 24.12.2007
  • Номер: 2072/10/14-07
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
Л И С Т
24.12.2007 N 2072/10/14-07
Державна митна служба
України
При цьому надсилаємо Лист-роз'яснення про особливості переміщення культурних цінностей через державний кордон України особами, що користуються дипломатичними привілеями, доопрацьований з урахуванням пропозицій Державної митної служби України.
Просимо направити його митним органам в установленому порядку.
Заступник Міністра Т.Г.Кохан
Додаток
до листа Міністерства
культури і туризму України
24.12.2007 N 2072/10/14-07
Дипломатичним
представництвам,
консульським установам
іноземних держав,
представництвам міжнародних
організацій в Україні
ЛИСТ-РОЗ'ЯСНЕННЯ
про особливості переміщення культурних цінностей через митний кордон України особами, що користуються дипломатичними привілеями
I. Загальні положення
Особи, що користуються дипломатичними привілеями: акредитовані в Україні Глави дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій, члени дипломатичного та адміністративно-технічного персоналу, консульські посадові особи, а також члени сімей зазначених осіб, за умови, що вони не є громадянами України і не проживають в Україні постійно.
Культурні цінності: визначені у статті 1 Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
Незаконне переміщення культурних цінностей: вивезення, тимчасове вивезення, ввезення й тимчасове ввезення культурних цінностей, транзит культурних цінностей, здійснене з порушенням законодавства України та міжнародних угод.
Особливості переміщення через митний кордон України багажу та інших предметів, у тому числі культурних цінностей, особами, що користуються дипломатичними привілеями, регулюється Митним кодексом України, Законом України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей", Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 748 "Про затвердження Переліку відомостей, що оголошуються громадянами у разі переміщення ними через митний кордон України предметів", постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.03 N 1343 "Про затвердження порядку проведення державної експертизи культурних цінностей та розмірів плати за її проведення", наказом Державної митної служби України від 19.07.2001 N 491 "Про затвердження Правил митного контролю та митного оформлення предметів дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій, а також їх персоналу та членів сімей персоналу, які користуються на території України митними пільгами" (зареєстрований у Мін'юсті 20.08.2001 р. за N 723/5914), міжнародними договорами України.
II. Порядок ввезення культурних цінностей
Відповідно до Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" (далі - Закон), під час ввезення культурних цінностей на територію України митному органу подається свідоцтво на право їх вивезення, якщо це передбачено законодавством держави, звідки ввозяться культурні цінності (стаття 21 Закону).
За відсутності такого свідоцтва, ввезені культурні цінності підлягають затриманню митними органами України до встановлення їх власника та одержання його доручення щодо подальшого переміщення або використання цих цінностей.
Таке доручення має бути підтверджене дипломатичним представництвом або консульською установою країни, громадянином якої є власник культурних цінностей.
Ввезення культурних цінностей, щодо яких оголошено розшук, забороняється (стаття 22 Закону) .
Для забезпечення виконання вимог зазначених статей Закону при ввезенні особистого майна, яке містить предмети, що становлять історичну та культурну цінність, такі культурні цінності повинні бути заявлені при перетині митного кордону України для оформлення документа контролю за доставкою в митний орган за місцем акредитації особи, що користується дипломатичними привілеями.
Культурні цінності, що переміщуються через митний кордон України громадянами, у тому числі особами, що користуються дипломатичними привілеями, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню шляхом заповнення відповідної митної декларації (1) із заявленням точних відомостей про культурні цінності.
---------------
(1) Закон України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", постанова Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 748 "Про затвердження Переліку відомостей, що оголошуються громадянами у разі переміщення ними через митний кордон України предметів". Культурні цінності, призначені для особистого користування осіб, що користуються дипломатичними привілеями, декларуються митним органам за місцем акредитації чи перебування цих осіб та пропускаються в Україну в режимі імпорту.
III. Порядок вивезення культурних цінностей
Підставою для пропуску культурних цінностей за межі митної території України є свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України.
Вивезення культурних цінностей без цього свідоцтва забороняється (стаття 13 Закону) .
Для отримання цього документа клопотання встановленого зразка подається уповноваженому Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України (урядовий орган Міністерства культури і туризму України) за наступними адресами:
АР Крим, м. Сімферополь, пр. Кірова, 13, тел.: 54-58-41;
м. Київ, б-р Т.Шевченка, 3, тел.: 279-53-40, 279-56-47;
м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 18, тел.: 47-28-59;
м. Львів, вул. Смольського, 10, тел.: 75-80-81, 72-79-91;
м. Одеса, вул. Канатна, 83, тел.: 33-52-13, 33-52-12;
м. Ужгород, вул. Віннична, 20, тел.: 3-06-91;
м. Херсон, вул. Горького, 5, тел.: 26-50-06, 22-60-33;
м. Чернівці, вул. Франка, 16, тел.: 57-85-26.
До клопотання додаються:
- документ, що підтверджує право власності на культурні цінності;
- перелік культурних цінностей із зазначенням точних відомостей про них (авторство, назва твору, місце і час створення, матеріал і техніка виконання, розміри (вага), страхова вартість (вартість, оціночна вартість) українською мовою.
- відповідна митна декларація, яка подавалася митному органу при ввезенні культурних цінностей в Україну;
- висновок державної експертизи (для культурних цінностей, придбаних на території України).
Клопотання розглядаються протягом 30-ти днів.
IV. Додаткова інформація
Міжнародні договори України не виключають можливості митного огляду особистого багажу осіб, що користуються дипломатичними привілеями та імунітетами.
У Віденській конвенції про дипломатичні зносини (стаття 36), Віденській конвенції про консульські зносини (стаття 50), Віденській конвенції про представництво держав у їх відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру (стаття 65) зазначається, що особистий багаж глав представництв, дипломатичного і консульського персоналу, глав і членів міжнародних делегацій не звільняються від огляду, якщо є серйозні підстави припускати, що в ньому містяться предмети, які не призначені для офіційного чи особистого користування, або предмети, ввезення чи вивезення яких заборонено законами і правилами або карантинними нормами держави перебування.
При наявності серйозних підстав вважати, що під виглядом або крім предметів офіційного (службового) та особистого користування особою, що користується дипломатичними привілеями, переміщує інші предмети, в тому числі такі, ввезення яких в Україну або вивезення яких з України заборонено, або регулюється карантинними та Іншими спеціальними правилами, посадова особа митного органу пропонує власнику предметів або уповноваженій ним особі задекларувати предмети офіційного та особистого користування, після чого за письмовим розпорядженням керівника чи заступника керівника митного органу проводиться митний огляд.
Такий огляд здійснюється тільки за згодою та в присутності отримувача (власника) вантажу або уповноваженої ним особи. Якщо згоди на митний огляд не отримано, предмети не підлягають переміщенню через митний кордон України.
У разі виявлення в порядку, установленому Митним кодексом України, фактів переміщення через митний кордон України особами, які користуються імунітетом від адміністративної юрисдикції України, товарів з порушенням митного законодавства, такі товари, якщо вони є предметами цих правопорушень, не підлягають пропуску через митний кордон України й передаються для зберігання митному органу до вирішення питання про відповідальність зазначених осіб дипломатичним шляхом.
Застосування адміністративного затримання до осіб, які згідно з чинними законами і міжнародними договорами України користуються імунітетом від адміністративної юрисдикції України, забороняється.
Голова Державної служби
контролю за переміщенням
культурних цінностей
через державний кордон України



В.В.Корнієнко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua