• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд скарги

Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата  | Рішення від 11.09.2007 № 02/582рш
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення
  • Дата: 11.09.2007
  • Номер: 02/582рш
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення
  • Дата: 11.09.2007
  • Номер: 02/582рш
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Р І Ш Е Н Н Я
11.09.2007 N 02/582рш
Про розгляд скарги
Відповідно до статті 3-3 та частини 5 статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон), на підставі скарги Підприємства громадської організації інвалідів "Проміньбуд" (Скаржник) (м. Київ) від 13.07.2007 N 118-ск на дії Управління житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради Київської області (Замовник) (м. Біла Церква, Київська область) при проведенні процедури закупівлі за державні кошти щодо реконструкції вулиць та проїжджих частин місцевого значення м. Біла Церква згідно з наданим переліком та техніко-економічним обґрунтуванням Комісія
ВСТАНОВИЛА:
Скарга Підприємства громадської організації інвалідів "Проміньбуд" містить наступну вимогу.
"Відмінити торги відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
Для з'ясування обставин, викладених у скарзі, 16.08.2007 на засіданні Комісії було прийнято рішення про призупинення процедури закупівлі та надання документів та іншої необхідної інформації.
Станом на 11.09.2007 від Замовника будь-яких пояснень стосовно питань, порушених скаржником, та копій документів не надійшло.
За результатами розгляду скарги було встановлено наступне.
Замовником в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України N 23(94) від 04.06.2007 було опубліковано оголошення N 23014207 про проведення відкритих торгів зі зменшенням ціни на закупівлю щодо реконструкції вулиць та проїжджих частин місцевого значення м. Біла Церква згідно з наданим переліком та техніко-економічним обґрунтуванням.
У процедурі торгів щодо реконструкції вулиць та проїжджих частин місцевого значення м. Біла Церква згідно з наданим переліком та техніко-економічним обґрунтуванням приймало участь 4 (чотири) учасники.
Скаржник, який приймав участь у торгах, скаржиться на те, що на самій процедурі розкриття тендерних пропозицій, що відбулася 19.06.2007 р., Замовником зокрема був порушений порядок зменшення ціни, передбачений Законом для процедури відкритих торгів зі зменшенням ціни, а саме: тендерним комітетом Замовника були допущені особи (представники учасників торгів), що не мали відповідних повноважень.
Згідно оголошення про проведення зазначених відкритих торгів зі зменшенням ціни, вул. Шолом-Алейхема, 31 та м. Київ, вул. Панфіловцев, 1.
Проте Скаржник зазначає, що тендерна документація, яка отримана учасниками торгів на Панфіловцев, 1, є недостовірною і не може прийматись до уваги учасниками торгів для підготовки ними тендерних пропозицій.
Скаржник стверджує, що станом на 13.07.2007 рішення Замовника щодо результатів проведення торгів не було прийняте, тобто Замовником порушено строки щодо оцінки тендерних пропозицій та визначення переможця.
Слід зазначити, що розкриття тендерних пропозицій відбулося 19.06.2007.
Згідно з частиною 7 статті 26 Закону загальний строк здійснення оцінки тендерних пропозицій та визначення переможця торгів не повинен перевищувати 15 робочих днів після дня розкриття тендерних пропозицій.
В пункті 12.1 тендерної документації Замовником вимагається до банківської гарантії обов'язкове надання копії ліцензії НБУ. Така вимога Замовника, на думку Скаржника, не відповідає чинному законодавству
Слід зазначити, що Положенням про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженим постановою Національного банку України від 15.12.2004 N 639, не передбачено надання бенефіціару будь-яких інших документів, окрім належним чином оформленої банківської гарантії.
Скаржник до Комісії листом від 24.07.2007 N 118/1-ск направив також додаток N 1 до скарги від 13.07.2007 N 118-ск на рішення та дії тендерного комітету Замовника.
У зазначеному вище листі Скаржник зазначає, що з порушенням встановлених Законом строків 24.07.2007 він отримав від тендерного комітету Замовника повідомлення про результати проведення торгів, де зазначалося про відхилення тендерної пропозиції Скаржника.
Скаржник не погоджується з рішенням Замовника щодо відхилення його тендерної пропозиції та стверджує, що:
1. "Отримані нами повідомлення були направлені за адресою з неправильно вказаним індексом, що спричинило до невчасної передачі інформації. У тендерній пропозиції та у заявці на проведення торгів було вказано вірну поштову адресу (01032, м. Київ, вул. Старовокзальна, 18, офіс 3), а Замовник неодноразово за нею надсилав нам кореспонденцію".
2. "Твердження про невчасне надання нами відповіді на запит тендерного комітету є необгрунтованим. У нашому відзиві від 26.07.2007 р. на запит тендерного комітету ми повідомили, що 05.07.2007 р. - це найоперативніша можлива дата надання інформації та звернули увагу Замовника, що він запрошує більше інформації, ніж передбачено Законом. Проте, 05.07.2007 р. - 06.07.2007 р. тендерний комітет відмовився приймати у нас документи, нічим не мотивуючи свого рішення".
Скаржник стверджує, що документи були надані у повному об'ємі (у т.ч. розрахунки по кожній статті витрат та кожній вулиці відповідно до вимог тендерної документації) у строк, достатній для вчасного прийняття рішення.
3. "Ліцензію на будівельну діяльність нами було надано. Тендерна документація не надавала інформації, що ліцензія повинна містити у додатку певні види робіт.
Скаржник також стверджує, що роботи у т.ч. з реконструкції вулиць) він проводить частково своїми силами, а частково за договорами із субпідрядниками. Проте тендерна документація не вимагала надання інформації про субпідрядників.
Відповідно до норм частини 1 статті 15 Закону Замовник може вимагати від учасників надання ними підтвердженої документально інформації про відповідність кваліфікаційним вимогам.
Скаржник наголошує на тому, що його тендерна пропозиція напрямлена на максимальну економію державних коштів та була складена та оформлена в цілковитій відповідності до Закону та тендерної документації по торгах.
Як свідчить протокол розкриття тендерних пропозицій від 19.06.2007 N 2, кінцева цінова пропозиція Скаржника є найвигіднішою, порівняно з іншими пропозиціями учасників торгів.
Згідно з додатком до протоколу протоколу про розкриття тендерних пропозицій від 19.06.2007 N 2 зафіксовано зауваження учасників до ВАТ ДАК АД України "Київське обласне управління ДБУ-78", ТОВ "Білоцерківводбуд", ПГОІ "Проміньбуд" (Скаржник) та ін.
Відповідно до частини 1 статті 28 Закону торги повинні бути відмінені у разі, якщо:
на участь у торгах було подано менше трьох тендерних пропозицій щодо предмета закупівлі, визначеного замовником у тендерній документації;
було відхилено всі тендерні пропозиції відповідно до вимог статті 27 цього Закону;
замовник порушив вимоги цього Закону щодо оприлюднення інформації;
якщо до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж трьох учасників.
Також, слід зазначити, що згідно з п. 4 Порядку розгляду скарг з питань державних закупівель, затвердженого рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 23 березня 2007 року, відповідальність за достовірність інформації, яка міститься у скарзі, несе Скаржник.
Враховуючи викладене вище, керуючись частиною 5 статті 37 Закону та на підставі пункту 9 Порядку розгляду скарг Комісія
ВИРІШИЛА:
1. Скаргу Підприємства громадської організації інвалідів "Проміньбуд" від 13.07.2007 N 118-ск задовольнити.
2. Торги на закупівлю Управлінням житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради Київської області щодо реконструкції вулиць та проїжджих частин місцевого значення м. Біла Церква згідно з наданим переліком та техніко-економічним обґрунтуванням відмінити.
Голова Комісії
Перший заступник Голови Комісії
Заступник Голови Комісії
Секретар Комісії
В.Копилов
О.Ткаченко
М.Мельничук
О.Костусєв