• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення процедури закупівлі за державні кошти продуктів харчування

Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата  | Рішення від 25.05.2007 № 02/191рш
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.05.2007
  • Номер: 02/191рш
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.05.2007
  • Номер: 02/191рш
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
Р І Ш Е Н Н Я
25.05.2007 N 02/191рш
Відповідно до статті 3-3 та частини 2 статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (надалі - Закон), пункту 7 Порядку розгляду скарг з питань державних закупівель, затвердженого рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 23 березня 2007 року, розглянувши скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "УПТК УКРПОСТАЧЗБУТ" (надалі - Скаржник) від 21.03.2007 N 65 на дії Комунальної установи охорони здоров'я "Обласний дитячий туберкульозний клінічний санаторій" (м. Харків) (надалі - Замовник) при проведенні процедури закупівлі за державні кошти продуктів харчування, Комісія В С Т А Н О В И Л А:
Скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "УПТК УКРПОСТАЧЗБУТ" має наступну вимогу:
1. Відмінити торги.
За результатами розгляду скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "УПТК УКРПОСТАЧЗБУТ" на дії Комунальної установи охорони здоров'я "Обласний дитячий туберкульозний клінічний санаторій" встановлено наступне.
Скаржник скаржиться на те, що:
1. Тендерний комітет Замовника неправомірно відхилив його тендерну пропозицію;
Тендерний комітет Замовника порушив положення статті 26 Закону.
Під час розгляду скарги Замовником на Рішення Комісії про призупинення процедури закупівлі та надання документів та іншої необхідної інформації від 17.04.2007 N 02/92рш, листом від 04.05.2007 N 139 були надані пояснення на питання порушені Скаржником та надані копії відповідних документів.
1. Відповідно до листа-пояснення Замовника, вимоги до тендерної документації чітко сформульовані тендерним комітетом у всіх 8 запитах цінових пропозиціях.
п. 8 Запитів цінових пропозицій містить - "Кваліфікаційні вимоги до Учасників встановлюються відповідно до статті 15 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (надалі - Закон). Учасники повинні надати: копію довідки про включення до єдиного державного реєстру; копію свідоцтва про державну реєстрацію; копію довідки про взяття на облік податків; цінову пропозицію та документи які підтверджують якість предмету закупівлі".
Тобто, учасники повинні були надати всі документи які передбачені статтею 15 Закону.
По кожному із 8 запитів "УПТК УКРПОСТАЧЗБУТ" не надав: дозволу на впровадження відповідної діяльності, довідку про відсутність рішення про визнання учасника в установленому порядку банкрутом, також були надані не всі сертифікати якості, в зв'язку з чим цінова пропозиція Скаржника була відхилена відповідно до п. 7 статті 32 Закону.
2. У п. 9 статті 26 Закону зазначено, що "Замовник має право запросити у будь-якого учасника процедури закупівлі повторне підтвердження відповідності його кваліфікаційним вимогам, встановленим у тендерній документації" "УПТК УКРПОСТАЧЗБУТ" зовсім не надав необхідних документів згідно статті 15 Закону, а саме: "дозволу або ліцензії на впровадження відповідної діяльності, відсутність рішення про визнання учасника в установленому порядку банкрутом".
Повторне підтвердження відповідності кваліфікаційним вимогам та надання відсутніх документів це різні речі (повторним підтвердженням, наприклад, може бути надання довідки, якщо в тій що надана, скінчився термін дії).
І згідно п. 5 статті 26 Закону: "Замовник та учасники не повинні ініціювати будь-які переговори з питань внесення змін до змісту поданої тендерної пропозиції..." Згідно статті 1 Закону: "тендерна пропозиція - пропозиція щодо певного предмета закупівлі, яка готується та подається учасником замовнику відповідно до вимог тендерної документації".
Таким чином, тендерний комітет Обласного дитячого туберкульозного клінічного санаторію не міг запросити у "УПТК УКРПОСТАЧЗБУТ" надати документи, які підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам згідно статті 15 Закону, якщо вони не були подані спочатку у тендерній пропозиції.
Таким чином, дії Замовника не містять порушень норм Закону.
Враховуючи викладене вище, керуючись частиною 5 статті 37 Закону та на підставі пункту 9 Порядку розгляду скарг, Комісія
ВИРІШИЛА:
Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "УПТК УКРПОСТАЧЗБУТ" залишити без задоволення.
Голова Комісії
Перший заступник Голови Комісії
Заступник Голови Комісії
Секретар Комісії
В.Копилов
О.Ткаченко
М.Мельничук
О.Костусєв
"Інформаційний бюлетень
Тендерної палати України",
N 27, 2 липня 2007 р.