• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку розгляду скарг з питань державних закупівель

Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата  | Рішення, Порядок від 23.03.2007 № 01/3рш
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення, Порядок
  • Дата: 23.03.2007
  • Номер: 01/3рш
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з питань державних закупівель , Рахункова палата
  • Тип: Рішення, Порядок
  • Дата: 23.03.2007
  • Номер: 01/3рш
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
РАХУНКОВА ПАЛАТА
Р І Ш Е Н Н Я
23.03.2007 N 01/3рш
Про затвердження Порядку розгляду скарг з питань державних закупівель
Відповідно до статті 3-3 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" Міжвідомча комісія з питань державних закупівель
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок розгляду скарг з питань державних закупівель, що додається.
Голова Комісії
Перший заступник Голови Комісії
Заступник Голови Комісії
Секретар Комісії
В.Копилов
О.Ткаченко
М.Мельничук
О.Костусєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Міжвідомчої комісії
з питань державних
закупівель
23.03.2007 N 01/3рш
ПОРЯДОК
розгляду скарг з питань державних закупівель
Цей Порядок розроблено з метою забезпечення захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і свобод у сфері закупівель та реалізації статей 36 та 37 розділу VII "Оскарження щодо застосування процедур закупівель" Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" від 22 лютого 2000 року N 1490-III (далі - Закон).
1. Будь-який учасник або інша особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність замовника до Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель (далі - Комісії) відповідно до Закону та цього Порядку.
Надходження скарги від скаржника, який не набув статусу учасника торгів або не брав участі у процедурі закупівлі, не зупиняє процедури закупівлі. Розгляд такої скарги здійснюється Комісією у строки, визначені для розгляду скарг, які надійшли від учасників торгів. За результатами розгляду такої скарги Комісія має право зупинити процедуру закупівлі на строк, що не може перевищувати 20 робочих днів, або прийняти інше рішення відповідно до Закону.
2. Відповідно до частини 2 статті 36 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" об'єктом оскарження не може бути:
вибір процедури закупівлі, крім випадків, передбачених Законом;
встановлення вимоги щодо нотаріального посвідчення договору;
будь-які витрати, понесені учасником у процесі здійснення процедури закупівлі та укладення договору про закупівлю.
3. Секретаріат Комісії протягом одного робочого дня з дня одержання скарги надсилає копію скарги Тендерній палаті України та Державному казначейству України (обслуговуючому банку).
4. Скарга має бути викладена українською мовою та містити:
а) відомості про скаржника процедур державних закупівель, а саме:
- офіційне найменування скаржника (фізична особа - суб'єкт господарювання зазначає своє прізвище, ім'я та по батькові);
- юридичну та фактичну адресу, контактні телефони;
- підпис відповідальної особи;
- відомості про те, чи є скаржник учасником торгів, та документи, що підтверджують його статус як учасника торгів;
б) відомості про замовника, а саме:
- офіційне найменування замовника;
- юридичну та фактичну адресу, контактні телефони;
- реквізити обслуговуючого банку;
в) відомості про процедуру закупівлі: назву процедури, предмет закупівлі, місце проведення процедури закупівлі;
г) відомості про те, які саме рішення, дії, або бездіяльність замовника не відповідають вимогам Закону з посиланням на відповідні положення Закону, які права скаржника порушено, а також підтверджуючі документи;
ґ) копію оголошення з номера Інформаційного бюлетеня Тендерної палати України, у якому було опубліковано оголошення про проведення торгів, відповідно до законодавства;
е) копію довідки про включення скаржника процедур державних закупівель до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (для юридичних осіб);
є) документальне підтвердження надання копії скарги замовнику, Тендерній палаті України та Державному казначейству України (обслуговуючому банку).
Скаржник процедури державних закупівель має право надати іншу інформацію, яка стосується предмета скарги.
Відповідальність за достовірність інформації, яка міститься у скарзі, несе скаржник.
Якщо скарга не відповідає вимогам п. 4 цього Порядку, вона у п'ятиденний термін може бути повернута Комісією скаржнику, що не позбавляє його права повторно надати скаргу до Комісії після усунення зазначених недоліків.
5. Звернення, в якому об'єктом оскарження є:
- вибір процедури закупівлі;
- встановлення вимог щодо нотаріального посвідчення договору;
- будь-які витрати, понесені учасником у процесі здійснення процедури закупівлі та укладання договору про закупівлю, зокрема пов'язані з його нотаріальним посвідченням, цивільними правовідносинами між замовником та експертами, консультантами, учасниками, інформаційними системами в мережі Інтернет, що виникають у сфері державних закупівель (статті 41, 21, 29, 34, 36 Закону
не розглядається як скарга, про що в п'ятиденний строк повідомляється заявник.
6. У разі якщо оскаржується процедура закупівлі, за результатами якої вже укладено договір, Комісія негайно інформує Державне казначейство України (обслуговуючий банк).
7. У разі якщо скарга надійшла від учасників торгів при прийнятті скарги до розгляду по суті, у разі відповідності її оформлення згідно з цим Порядком, Комісія приймає відповідне рішення, яке підписується Головою Комісії, першим заступником Голови Комісії, заступником Голови Комісії та Секретарем Комісії, та надсилає замовнику, Тендерній палаті України та Державному казначейству України (обслуговуючому банку).
У рішенні зазначається:
- строк зупинення процедури закупівлі, який не може перевищувати 20 робочих днів з дати вимоги Комісії про призупинення процедури закупівлі (15 робочих днів у разі оскарження процедури запиту цінових пропозицій (котирувань));
- вимога про надання замовником протягом п'яти робочих днів з дати отримання відповідної вимоги документів та матеріалів щодо проведення процедури закупівлі.
Ненадання або надання з порушенням строків, визначених Законом, копій відповідних документів та матеріалів для розгляду скарги є підставою для прийняття Комісією рішення про продовження строку зупинення процедури закупівлі на строк, що не може перевищувати 10 календарних днів. Ненадання копій відповідних документів та матеріалів протягом строку, встановленого для продовження строку зупинення процедури закупівлі, є підставою для прийняття Комісією рішення про відміну такої процедури закупівлі.
8. У разі, якщо скарга має складний або спеціалізований характер, Комісія має право залучити незалежних кваліфікованих (технічних) експертів та консультантів у відповідних галузях та продовжити строк зупинення процедури закупівлі до надання експертами та консультантами остаточного висновку щодо порушених перед ними питань.
9. За результатами розгляду скарги Комісія, з урахуванням висновку Тендерної палати України щодо розгляду скарги (у разі його надходження) приймає рішення про повне або часткове задоволення скарги, що має наслідком усунення порушень відповідно до чинного законодавства, скасування незаконного рішення замовника, відміну процедури закупівлі, вчинення замовником інших дій, у тому числі пов'язаних з розробкою тендерної документації, оцінкою тендерних пропозицій, визнання скарги незадоволеною, залишення скарги без розгляду, згідно з абзацом третім частини 5 статті 37 Закону у разі, якщо її було подано пізніше, ніж через 15 робочих днів з дня опублікування оголошення про результати проведення торгів в інформаційному бюлетені, який видає Тендерна палата України, відповідно до статті 29-1 Закону.
10. Секретаріат Комісії узагальнює матеріали щодо розгляду скарги та готує пропозиції Комісії у вигляді проекту рішення.
11. Під час прийняття Комісією рішень щодо скарг на засідання Комісії можуть бути запрошені скаржник та замовник.
12. За результатами розгляду скарги на засіданні приймається обґрунтоване рішення Комісії, яке підписується Головою Комісії, першим заступником Голови Комісії, заступником Голови Комісії, Секретарем Комісії.
13. Рішення Комісії за результатом розгляду скарги, у вигляді його копії, надсилається замовнику, скаржнику, Державному казначейству України (обслуговуючому банку) та Тендерній палаті України протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.
14. Рішення та висновки Комісії щодо скарг набирають чинності з дати їх опублікування в інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України, але не пізніше п'яти робочих днів з дати їх прийняття, крім випадків зупинення процедури закупівлі або подання Тендерною палатою України позову до суду про оскарження висновків або рішень Комісії (стаття 17-3 Закону). Якщо рішення та висновки Комісії опубліковано в інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України, пізніше ніж через 5 робочих днів, такі рішення та висновки Комісії набирають чинності через 5 робочих днів з моменту прийняття.
"Інформаційний бюлетень
Тендерної палати України",
N 14, 2 квітня 2007 р.