• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про врегулювання правових відносин між членами акціонерних товариств щодо оренди земельних паїв

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 19.08.2002 № 14-17-11/4267
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.08.2002
  • Номер: 14-17-11/4267
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.08.2002
  • Номер: 14-17-11/4267
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Л И С Т
N 14-17-11/4267 від 19.08.2002
Чи вважаються акціонерами ті особи, які вже продали свої акції? Чи мають вони право брати участь у зборах акціонерів, якщо залишаються власниками земельних паїв?
Відповідно до частини 2 статті 41 Закону України "Про господарські товариства" акціонерами визнаються особи - власники акцій. Тому особа, яка продала свої акції, вже не є акціонером товариства. Особа, яка продала свої акції, але залишилась власником земельної частки (паю), не має права брати участь у зборах акціонерів, оскільки відповідно до частини 1 статті 41 зазначеного Закону в загальних зборах мають право брати участь лише акціонери, незалежно від кількості та класу акцій, власниками яких вони є, а також з правом дорадчого голосу можуть і члени виконавчих органів, які не є акціонерами. Власники земельних часток (паїв) перебувають із товариством в інших цивільно-правових відносинах, а саме - орендних.
Чи вважаються членами правління ВАТ ті особи, які продали свої акції після того, як вони були вибрані членами правління, якщо це: робітник, пенсіонер, головний спеціаліст? Чи потрібно на зборах проводити перевибори членів правління після того, як ті продали свої акції, чи вони назавжди залишаються членами правління?
Згідно з частиною 3 статті 48 Закону України "Про господарські товариства" членами правління товариства можуть бути особи, які перебувають з товариством у трудових відносинах. Тому, якщо особа - член правління ВАТ після продажу своїх акцій перебуває з товариством у трудових відносинах, вона залишається членом правління. Також особа, яка не мала і не має у власності акцій товариства, може перебувати з ним у трудових відносинах, а отже бути членом правління.
Чи має право голова правління ВАТ в односторонньому порядку розірвати договір на оренду земельного паю, якщо немає згоди орендодавця, і орендодавець порушив договір?
Договір оренди земельної частки (паю) може бути розірваний у будь-який час за взаємною згодою сторін. Відповідно до статті 28 Закону України "Про оренду землі" на вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду у разі невиконання сторонами їх обов'язків, передбачених статтями 22, 23 цього Закону та договором, у разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке суттєво перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
Чи рішення зборів акціонерів є достатнім для розірвання цього договору, коли голова правління має 75 відсотків акцій?
Оскільки відповідно до частини 1 статті 41 Закону України "Про господарські товариства" вищим органом товариства є загальні збори, то їх рішення є загальнообов'язковим до виконання. Разом з тим статутом самого товариства визначається порядок голосування по зазначеному питанню. Тому в даному випадку рішення зборів є достатнім для розірвання договору оренди земельної частки (паю), але, як уже зазначалось, коли орендодавець не погоджується на розірвання договору, спір вирішується у судовому порядку.
Чи може договір, для підвищення відсотка орендної плати, бути переукладений в односторонньому порядку з ініціативи голови правління?
У цьому випадку має місце не перезаключення договору, а внесення змін і доповнень до вже діючого договору. Зміни та доповнення у договір вносяться за згодою обох сторін у письмовій формі. Якщо з приводу цього питання між сторонами згоди не досягнуто, спір вирішується у судовому порядку.
Заступник Голови Комітету В.Жмуцький
"Урядовий кур'єр", N 165, 10.09.2002 р.