• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про комісію з розгляду питань відчуження державного майна та внесення змін і доповнень до діючих порядків передачі майна, списання та продажу основних фондів підприємств, що входять до сфери управління Мінтрансзвязку України

Міністерство транспорту та звязку України  | Наказ, Порядок, Положення від 25.02.2005 № 59
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Порядок, Положення
  • Дата: 25.02.2005
  • Номер: 59
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Порядок, Положення
  • Дата: 25.02.2005
  • Номер: 59
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
25.02.2005 N 59
Про затвердження Положення про комісію з розгляду питань відчуження державного майна та внесення змін і доповнень до діючих порядків передачі майна, списання та продажу основних фондів підприємств, що входять до сфери управління Мінтрансзв'язку України
На виконання п. 2 наказу Мінтрансзв'язку від 09.02.2005 N 33 "Про створення комісії по розгляду питань відчуження державного майна"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Комісію з розгляду питань відчуження державного майна підприємств, органом управління яких є Міністерство транспорту та зв'язку України, згідно додатка 1.
2. Внести зміни і доповнення до Порядку списання та продажу основних фондів підприємств, що входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, згідно з додатком 2.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінтрансу від 22.09.2003 N 722 "Про затвердження порядку передачі майна" та затвердити нову редакцію Порядку передачі майна підприємств, що входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, згідно з додатком 3.
4. Керівникам державних департаментів, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Укрморпорту прийняти цей наказ для керівництва в роботі, довести його до підпорядкованих підприємств, установ, організацій і підрозділів.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Кроля С.С.
Міністр Є.Червоненко
Додаток 1
до наказу Мінтрансзв'язку
25.02.2005 N 59
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з розгляду питань відчуження державного майна підприємств, органом управління яких є Міністерство транспорту та зв'язку України
Основною метою діяльності Комісії з розгляду питань відчуження державного майна підприємств, органом управління яких є Міністерство транспорту та зв'язку України (далі - Комісія), є упорядкування процесів відчуження об'єктів права державної власності підприємств, установ та організацій, що входять до сфери управління Мінтрансзв'язку (далі - підприємства) та підвищення контролю за дотриманням встановленого чинним законодавством порядку відчуження такого майна.
1. До компетенції Комісії належать питання надання висновків щодо продажу, списання та передачі майна на приватизацію, до статутних фондів господарських товариств, до сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном, до комунальної власності, а також з балансу на баланс підприємств.
2. Комісію очолює заступник Міністра транспорту та зв'язку України згідно з розподілом обов'язків.
3. До складу Комісії входять за посадами:
заступник голови комісії - начальник Управління власності та структурних перетворень.
Члени комісії:
- директор Департаменту нормативно-правового забезпечення;
- начальник Управління контрольно-ревізійної роботи та запобігання корупційним і економічним правопорушенням;
- начальник Управління бухгалтерського обліку та звітності;
- начальник відділу реструктуризації Управління власності та структурних перетворень.
Секретар Комісії - спеціаліст відділу реструктуризації Управління власності та структурних перетворень.
4. Персональний склад Комісії визначається окремим наказом Мінтрансзв'язку.
5. Засідання комісії відбуваються в міру надходження матеріалів з питань, зазначених у пункті 1 цього Положення, але не рідше двох разів на місяць.
6. До розгляду комісії приймаються матеріали, які зареєстровані у загальному відділі Управління документального забезпечення та контролю Мінтрансзв'язку, направлені на розгляд керівництвом Мінтрансзв'язку та відповідають встановленим вимогам.
На розгляд Комісії подаються виключно оригінали документів або їх завірені копії.
7. У своїй роботі Комісія керується економічною доцільністю щодо запропонованих рішень та відповідністю їх чинному законодавству.
8. Висновки Комісії повинні бути аргументованими, відповідати інтересам підприємств галузі та держави у цілому.
9. Рішення Комісії оформлюється відповідним протоколом, який підписується усіма членами Комісії, присутніми на засіданні.
10. Голова Комісії має право запрошувати на Комісію керівників підприємств та підгалузей, пропозиції та висновки яких розглядаються на засіданні, а також залучати до роботи Комісії необхідних фахівців галузі, експертів та отримувати додаткову інформацію з питань, що розглядаються.
Додаток 2
до наказу Мінтрансзв'язку
25.02.2005 N 59
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
до Порядку списання та продажу основних фондів підприємств, що входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, затвердженого наказом Мінтрансзв'язку від 22.11.2004 N 943
1. Абзац 1 пункту 2.9 викласти в такій редакції:
"Якщо для списання основних фондів підприємству потрібно отримати згоду Мінтрансзв'язку, то відповідний Державний департамент, Адміністрація ДССТ у 15-денний термін з дня надходження документів, зазначених у пункті 2.7 цього Порядку, надає Мінтрансзв'язку на ім'я заступника Міністра згідно з розподілом обов'язків (далі - заступник Міністра), крім цих документів, письмові висновки про доцільність такого списання".
2. Пункт 2.11 викласти в такій редакції:
"Документи, зазначені у пунктах 2.7 та 2.9 цього Порядку, реєструються у загальному відділі Мінтрансзв'язку і за дорученням заступника Міністра направляються для опрацювання Управлінню власності та структурних перетворень, яке у 15-денний термін готує відповідні матеріали на Комісію по розгляду питань відчуження державного майна підприємств, органом управління яких є Міністерство транспорту та зв'язку України (далі - Комісія).
У разі отримання позитивних висновків Комісії щодо доцільності списання запропонованого майна державні департаменти, Укрзалізниця, Адміністрація ДССТ повідомляються Комісією про необхідність надання до Міністерства проекту відповідного наказу Мінтрансзв'язку, завізованого керівником Державного департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ".
3. Доповнити пункт 3.5 після абзацу 1 підпункту 3.5.7 підпунктом 3.5.8 такого змісту:
"Звіт про оцінку майна та рецензію на звіт згідно з вимогами, вказаними у пункті 3.11 цього Порядку".
4. Пункт 3.7 викласти у такій редакції:
"У разі погодження продажу основних фондів підпорядкованого підприємства відповідний державний департамент, Укрзалізниця, Адміністрація ДССТ у 15-денний термін з дня надходження документів, зазначених у пункті 3.5 цього Порядку, надає Мінтрансзв'язку на ім'я заступника Міністра, крім цих документів, письмові висновки про доцільність такого продажу".
5. Пункт 3.9 викласти в такій редакції:
"Документи, зазначені у пунктах 3.5, 3.7 цього Порядку, реєструються у загальному відділі Мінтрансзв'язку і за дорученням заступника Міністра направляються для опрацювання Управлінню власності та структурних перетворень, яке у 15-денний термін готує відповідні матеріали на Комісію".
6. Пункт 3.10 викласти в такій редакції:
"У разі надання Комісією позитивних висновків щодо доцільності продажу запропонованого майна державні департаменти, Укрзалізниця, Адміністрація ДССТ повідомляються Комісією про необхідність надання до Міністерства проекту відповідного наказу Мінтрансзв'язку, завізованого керівником державного департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ".
7. Вилучити із пункту 4.2 слово та цифри "та 3.11".
Начальник Управління
власності та структурних
перетворень


Ю.Медін
Додаток 3
до наказу Мінтрансзв'язку
25.02.2005 N 59
ПОРЯДОК
передачі майна підприємств, що входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України
1. Порядок розроблено на підставі законів України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" та "Про приватизацію державного майна", постанов Кабінету Міністрів України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 21.09.98 N 1482 та "Про затвердження Положення про порядок передачі в комунальну власність загальнодержавного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій" від 06.11.95 N 891, Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та інших нормативних документів.
2. Цей Порядок встановлює процедуру прийняття рішення щодо передачі об'єктів права державної власності підприємств, установ, організацій та підрозділів іншим підприємствам, що входять до сфери управління Мінтрансзв'язку (далі - підприємства), або на приватизацію, для внесення до статутних фондів господарських товариств, до комунальної власності чи сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном.
3. Порядок та умови передачі майна, а також віднесення його до такого, яке може бути об'єктом передачі, визначається чинними на момент передачі нормативно-правовими актами.
4. Не може бути об'єктами передачі згідно з цим Порядком майно, яке є предметом застави, перебуває під арештом чи на яке звернено стягнення за рішенням суду.
5. У разі надходження до Мінтрансзв'язку письмових рішень, пропозицій, звернень (далі - звернення) щодо передачі майна:
5.1. Звернення реєструється у загальному відділі Управління документального забезпечення та контролю Мінтрансзв'язку і направляється заступнику Міністра, до функціональних обов'язків якого належить це питання (далі - заступник Міністра).
5.2. За дорученням заступника Міністра звернення направляється на розгляд відповідному державному департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації Держспецтранслужби (далі - Адміністрація ДССТ), від підприємств яких або підприємствам яких пропонується передати майно, а також Департаменту нормативно-правового забезпечення та Управлінню власності та структурних перетворень Мінтрансзв'язку.
5.3. Відповідний державний департамент, Укрзалізниця, Адміністрація ДССТ у двотижневий термін разом з підпорядкованим підприємством розглядає направлене звернення і подає на ім'я заступника Міністра свої письмові висновки та документи, зазначені у пунктах 6, 7 цього Порядку.
5.4. Заступник Міністра, ознайомившись з поданими висновками та документами, направляє їх до Управління власності та структурних перетворень, яке у двотижневий термін готує відповідні матеріали на Комісію з розгляду питань відчуження державного майна підприємств, органом управління яких є Міністерство транспорту та зв'язку України (далі - Комісія).
5.5. У разі отримання позитивних висновків Комісії щодо доцільності передачі майна державні департаменти, Укрзалізниця, Адміністрація ДССТ повідомляються Комісією про необхідність подання до Міністерства проекту відповідного рішення Мінтрансзв'язку, завізованого керівником Державного департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ.
5.6. Рішення про дозвіл на передачу майна оформлюється наказом Мінтрансзв'язку, який в установленому порядку погоджується з керівниками структурних підрозділів апарату Мінтрансзв'язку та заступниками Міністра згідно з розподілом обов'язків.
5.7. Відмова (з обґрунтуванням) щодо передачі майна оформлюється листом, який погоджується в такому ж порядку та підписується заступником Міністра.
5.8. Якщо на звернення Фонду держмайна, іншого органу, уповноваженого управляти державним майном, або органу місцевого самоврядування для підготовки ними свого рішення необхідно отримати попереднє погодження Мінтрансзв'язку, то таке погодження (або відмова) здійснюється згідно із пунктами 5.1-5.5, 5.7 та 5.9 цього Порядку і оформлюється листом.
5.9. Підписаний наказ, лист про погодження або відмову реєструється у загальному відділі Управління документального забезпечення та контролю Мінтрансзв'язку і відсилається адресату звернення та на виконання відповідному державному департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ.
6. У разі звернення до підприємства або від підприємства щодо передачі майна цьому підприємству необхідно надати (за підписом керівника) до відповідного державного департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ, яким підпорядковується підприємство, оригінали документів (складених на дату звернення), а саме:
6.1. Згоду підприємства з обґрунтуванням доцільності передачі майна, в якому чітко визначено місце його розташування та балансоутримувач.
6.2. Акти інвентаризації, технічного стану та відомість про вартість об'єкта передачі.
6.3. Довідку про те, чи перебуває запропоноване до передачі майно в оренді, заставі, під арештом, чи на нього не звернено стягнення за рішенням суду.
6.4. Згоду державного органу приватизації (при внесенні державного майна до статутних фондів господарських товариств), органу місцевого самоврядування (при передачі майна до комунальної власності) та іншого підприємства (при передачі майна йому на баланс).
6.5. Погодження трудового колективу підприємства у формі виписки з протоколу загальних зборів (конференцій представників) - при передачі об'єктів соціальної інфраструктури, споруджених за рахунок коштів цього підприємства.
На вимогу Мінтрансзв'язку, державного департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ підприємством надаються інші необхідні документи.
7. Державний департамент, Укрзалізниця, Адміністрація ДССТ у двотижневий термін розглядають звернення та документи і у разі погодження, за підписом керівника, подають на ім'я заступника Міністра свої письмові висновки з оригіналами документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку.
У разі відмови в такий же термін підприємству письмово надається обґрунтована відповідь.
8. Звернення державного департаменту, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ та оригінали документів, зазначених у пунктах 6, 7 цього Порядку, розглядаються Міністерством згідно з пунктами 5.1, 5.2, 5.4-5.9 цього Порядку.
9. Пропозиції підприємств, безпосередньо підпорядкованих Міністерству, щодо передачі майна, закріпленого за ними, розглядаються безпосередньо Міністерством згідно з цим порядком.
10. Якщо передача майна потребує рішення Кабінету Міністрів України, Фонду держмайна України, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, то їх отримання проводиться Мінтрансзв'язку згідно з регламентом, встановленим відповідними нормативно-правовими актами.
11. Передача об'єктів права державної власності здійснюється у місячний термін комісією з питань передачі об'єктів, створення та порядок роботи якої визначається в постановах Кабінету Міністрів України від 21.09.98 N 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", від 06.11.95 р. N 891 "Про затвердження Положення про порядок передачі в комунальну власність загальнодержавного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, установ та організацій" та інших нормативно-правових актах.
Передача майна оформлюється актом приймання-передачі.
12. Подання до Міністерства у встановлений наказом термін належним чином оформленого акта приймання-передачі покладається на особу, що визначається в наказі про передачу майна.
13. Контроль та відповідальність за дотриманням порядку, встановленого чинним законодавством щодо передачі майна, покладається на керівників відповідних державних департаментів, Укрзалізниці, Адміністрації ДССТ та підприємств, за якими закріплені об'єкти права державної власності.
Начальник Управління
власності та структурних
перетворень


Ю.Медін