Документ підготовлено в системі iplex
Міністерство охорони здоровя України | Наказ від 07.02.1997 № 39
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 39 від 07.02.97
м.Київ
Про дозвіл медичного застосування лікарських засобів
Відповідно до Закону України "Про лікарські засоби" (стаття 9) та рішення Бюро реєстрації лікарських засобів МОЗ України (протокол N 2 від 30.01.1997 р.)
НАКАЗУЮ:
1. Зареєструвати лікарські засоби, зазначені у додатку, строком на 1 рік та внести їх до Державного реєстру лікарських засобів України.
2. Видати заявнику (фірмі-виробнику) відповідну документацію: реєстраційні посвідчення, затверджені інструкції до медичного застосування, фармакопейні чи тимчасові фармакопейні статті на лікарські засоби, вказані у додатку.
3. Фармакопейному комітету МОЗ України:
3.1. Передати фармакопейні чи тимчасові фармакопейні статті на лікарські засоби, вказані у додатку, Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на заступника Міністра Картиша А.П.
Перший заступник Міністра В.О.СьомінДодаток
до наказу МОЗ України
N 39 від 07.02.1997 р.
Лікарські засоби, дозволені до медичного застосування строком на 1 рік
1. Таблетки етазолу 0.5 г, N 6 або N 10 у контурних чарункових чи безчарункових упаковках - сульфамідний препарат.
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ.
Реєстраційний номер: Т/97/39/1
2. Таблетки "Павестезин" N 6 у безчарункових упаковках - спазмолітичний, місцевоанестезуючий засіб.
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ.
Реєстраційний номер: Т/97/39/2
3. Розчин прозерину 0.05 % для ін'єкцій, по 1 мл в ампулах, N 10 у картонних коробках - антихолінестеразний засіб.
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ.
Реєстраційний номер: Т/97/39/3
4. Таблетки піперазину адипінату 0.2 г, N 10 у контурних безчарункових упаковках або N 20 та N 40 у банках оранжевого скла - антигельмінтний засіб.
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ.
Реєстраційний номер: Т/97/39/4
5. Розчин аскорбінової кислоти 10 % для ін'єкцій, по 1 мл, 2 мл та 5 мл в ампулах, N 10 або N 50 у картонних коробках - вітамінний засіб.
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ.
Реєстраційний номер: Т/97/39/5
6. Супозиторії (свічки) ректальні з анальгіном 0.1 г і 0.25 г для дітей, N 5 у контурних чарункових упаковках - болевгамовуючий, жарознижувальний, протизапальний засіб.
Виробник: АТ "Лекхім-Харків", м.Харків.
Реєстраційний номер: Т/97/39/6
Голова Фармакологічного комітету МОЗ України Н.І.Шарикіна Голова Фармакопейного комітету МОЗ України В.П.ГеоргієвськийАНОТАЦІЇ
на лікарські засоби, дозволені до медичного застосування наказом МОЗ України N 39 від 07.02.1997 р.
ТАБЛЕТКИ ЕТАЗОЛУ 0.25 г або 0.5 г
Наказ Міністерства охорони здоров'я України N 39 від 07.02.1997 р.
Реєстраційне посвідчення N Т/97/39/1.
Інструкція по використанню затверджена 31.10.1996 р.
Державна фармакопея X видання, ст.31
ОПИС. Таблетки білого кольору або білого з легким жовтуватим відтінком.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. Сульфаніламідний препарат. У терапевтичних дозах проявляє бактеріостатичну дію по відношенню до стрептококів, пневмококів, менінгококів, кишечної палички, збудників дизентерії, патогенних анаеробних мікроорганізмів.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Інфекційно-запальні захворювання, викликані чутливою до етазолу мікрофлорою: пневмонії, ангіни, дизентерія, пієліти, цистити, бешихове запалення, перитоніти, ранові інфекції.
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ. Внутрішньо дорослим по 1 г 4-6 раз на добу; вища разова доза 2 г, вища добова доза 7 г.
Дітям до 2 років - по 0.1-0.3 г кожні 4 години; від 2 до 5 років - по 0.3-0.4 г кожні 4 години; від 5 до 12 років - по 0.5 г кожні 4 години.
ПОБІЧНА ДІЯ. В окремих випадках, при застосуванні етазолу можуть спостерігатися нудота і блювота, які зникають при зниженні дози або відміні препарату.
ПРОТИПОКАЗАННЯ. Виражені порушення функції нирок, захворювання системи кровоутворення, підвищена чутливість до етазолу.
При призначенні етазолу можливе посилення дії непрямих антикоагулянтів, метотрексата, бутадіона, саліцилатів та ін.
Зниження ефективності етазолу можливе при сумісному призначенні новокаїну, новокаїнаміду.
ФОРМА ВИПУСКУ. Таблетки етазолу по 6 або 10 шт. у контурній чарунковій або в безчарунковій упаковці.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ. Список Б. Зберігають в сухому місці.
Препарат відпускають за рецептом.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. 5 років.
Голова Фармакологічного комітету МОЗ України Н.І.Шарикіна Голова Фармакопейного комітету МОЗ України В.П.ГеоргієвськийТАБЛЕТКИ "ПАВЕСТЕЗИН"
Наказ Міністерства охорони здоров'я України N 39 від 07.02.1997 р.
Реєстраційне посвідчення N Т/97/39/2.
Інструкція по використанню затверджена 31.10.1996 р.
Фармакопейна стаття ФС 42-2143-92 від 15.01.1995 р.
ОПИС. Таблетки білого кольору.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. "Павестезин" володіє місцевоанестезуючою і спазмолітичною активністю.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Застосовують як знеболюючий та спазмолітичний засіб при гастралгіях, спазмах шлунка та кишечника.
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ. Дорослим "Павестезин" призначають по 1 таблетці 2-3 рази на день.
ПОБІЧНА ДІЯ. Препарат у окремих хворих може викликати сонливість, головний біль, нудоту, запор, потливість, шкірні алергічні реакції (сип, кропів'янка, свербіж). При призначенні великих доз "Павестезину" можливі брадикардія, гіпотонія, аритмії, атріовентрикулярна блокада.
ПРОТИПОКАЗАННЯ. Застосування "Павестезину" протипоказане при порушенні атріовентрикулярної провідності, гіпотонії, тяжких порушеннях функції печінки та нирок, підвищеній чутливості до папаверину або анестезину, а також вагітним та в період лактації у жінок.
З обережністю та у малих дозах препарат слід призначати пацієнтам похилого віку та ослабленим, а також пацієнтам з порушеннями функції печінки та нирок.
ФОРМА ВИПУСКУ. "Павестезин", таблетки в упаковці по 6 або 10 шт.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ. Список Б. В сухому, захищеному від світла місці.
Строк зберігання - 2 роки.
Голова Фармакологічного комітету МОЗ України Н.І.Шарикіна Голова Фармакопейного комітету МОЗ України В.П.ГеоргієвськийРОЗЧИН ПРОЗЕРИНУ 0.05 % ДЛЯ ІН'ЄКЦІЙ
Наказ Міністерства охорони здоров'я України N 39 від 07.02.1997 р.
Реєстраційне посвідчення N Т/97/39/3.
Інструкція по використанню затверджена 23.02.1995 р.
Фармакопейна стаття ФС 42-3001-93 від 17 листопада 1993 р.
ОПИС. Безбарвний прозорий розчин.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. Прозерин є синтетичною антихолінестеразною речовиною, яка містить четвертинну амонієву групу і відноситься до оборотних блокаторів холінестерази. Блокада останньої призводить до накопичення ацетилхоліну в ділянці синапсів холінергічних нервів, посилення дії останнього на органи і тканини і відновлення нервово-м'язової провідності.
Як четвертинна амонієва основа прозерин погано проникає через гематоенцефалічний бар'єр, чим пояснюється його переважно периферичний вплив. За периферичними ефектами прозерин близький до фізостигміну і галантаміну: він викликає порідшання серцебиття, підвищення слиновиділення, звуження зіниці, посилює тонус мускулатури кишечнику, сечового міхура, викликає спазм бронхів і т.ін.
Прозерин - антагоніст антидеполяризуючих курареподібних препаратів, але у великих дозах сам може викликати порушення нервово-м'язової провідності у результаті накопичення ацетилхоліну і стійкої деполяризації у ділянці синапсів.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Прозерин застосовують при міастенії, рухових порушеннях після травм мозку, паралічах, у відновному періоді після перенесених менінгіту, поліомієліту, енцефаліту та інших нейроінфекцій, при невритах, для попередження і лікування атонії кишечнику і сечового міхура, іноді - при слабкості родової діяльності. В очній практиці прозерин призначають при атрофії зорового нерва, рідше - для звуження зіниці і зниження внутрішньоочного тиску при відкритокутовій формі глаукоми.
Як антидот міорелаксантів препарат призначають при м'язовій слабкості і пригніченні дихання при закінченні анестезії із застосуванням антидеполяризуючих курареподібних препаратів, а також при застосуванні деполяризуючих міорелаксантів (дитилін), якщо останні починають діяти за типом антидеполяризуючих ("подвійний блок").
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ. Прозерин приймають внутрішньо за 30 хвилин до їжі, вводять підшкірно і внутрішньовенно.
Дорослим внутрішньо призначають у порошку або в таблетках по 0.01-0.015 г (10-15 мг) 2-3 рази в день, підшкірно вводять по 0.0005 г (0.5 мг = 1 мл 0.05 % розчину) 1-2 рази в день.
При розвитку міастенічного кризу прозерин вводять підшкірно у звичайних дозах із невеликими інтервалами. При особливо гострих випадках кризу у дорослих препарат вводять внутрішньовенно в дозі 0.5-1 мл 0.05 % розчину на ізотонічному розчині натрію хлориду, потім у звичайних дозах підшкірно із невеликими інтервалами. Для потенціювання дії прозерину іноді підшкірно додатково вводять 1 мл 5 % розчину ефедрину гідрохлориду. При необхідності лікування міастенії прозерином проводять у поєднанні із антагоністами альдостерону (спіронолактон), анаболічними гормонами і кортикостероїдами. При застосуванні препарату в недастатніх дозах стан може погіршатися, при прийомі у перевищених дозах можуть виникнути холінергічний криз, стійке порушення нервово-м'язової провідності і розлади дихання.
Лікування прозерином міастенії проводять тривало. При інших захворюваннях тривалість застосування препарату складає 25-30 днів. При необхідності курс лікування повторюють після 3-4- тижневої перерви.
При слабкій пологовій діяльності прозерин застосовують внутрішньо в разовій дозі 0.003 г (3 мг) 4-6 разів з інтервалами між прийомами 40 хвилин. Для стимуляції пологів препарат можна вводити підшкірно по 0.5 мг (1 мл 0.05 % розчину) 1-2 рази з проміжками в 1 годину. Одночасно з першою ін'єкцією прозерину однократно підшкірно вводять 1 мг (1 мл 0.01 % розчину) атропіну сульфату.
Для купірування дії міорелаксантів перед прозерином внутрішньовенно вводять атропіну сульфат у дозі 0.5-0.7 мг (0.5-0.7 мл 0.1 % розчину). Через 1.5-2 хвилини після прискорення пульсу внутрішньовенно вводять 1.5 мг (3 мл 0.05 % розчину) прозерину. Якщо ефект при цій дозі недостатній, прозерин повторно вводять у такій же дозі (при появі брадикардії додатково вводять атропіну сульфат). Загальна кількість прозерину, яку можна ввести протягом 20-30 хвилин, складає 5-6 мг (10-12 мл 0.05 % розчину).
В очній практиці з метою зниження внутрішньоочного тиску при відкритокутовій глаукомі у кон'юнктивальний мішок вводять по 1-2 краплі 0.5 % розчину прозерину 1-4 рази в день.
Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова 0.015 г (15 мг), добова 0.05 г (50 мг); підшкірно: разова 0.002 г (2 мг), добова 0.006 г (6 мг).
Дітям внутрішньо прозерин призначають: до 10 років із розрахунку по 0.001 г (1 мг) на 1 рік життя на добу, старшим 10 років - не вище загальної добової дози 0.01 г (10 мг). Підшкірно дітям прозерин вводять по 0.00005 г (0.05 мг = 0.1 мл 0.05 % розчину) на 1 рік життя, але не більше 0.75 мл 0.05 % розчину на 1 ін'єкцію.
Для прийому внутрішньо дітям більш зручно призначати прозерин у гранулах (Granulae Proserini pro infantibus). При призначенні препарату у гранулах вміст флакона перед вживанням розчиняють свіжоперевареною теплою водою, доводячи її рівень до помітки "100 мл". Одержаний 0.02 % розчин прозерину дозують мірною склянкою. У випадку прийому чайною або десертною ложками в одній чайній ложці (5 мл) міститься 0.001 г 0.02 % розчину препарату, у десертній ложці (10 мл) - 0.002 г прозерину.
Вищі разова і добова дози прозерину для дітей: у віці 6 місяців - 1 рік - 0.001 г (5 мл 0.02 % розчину); 2-х років - 0.002 г (10 мл 0.02 % розчину); 3-4-х років - 0.003 г (15 мл 0.02 % розчину); 5-6 років - 0.005 г (25 мл 0.02 % розчину); 7-9 років - 0.007 г (35 мл 0.02 % розчину).
Як правило, дітям прозерин призначають 1 раз на добу, але при необхідності добову дозу препарату можна розподілити на 2-3 прийоми.
Прозерин у всіх лікарських формах у дітей застосовують тільки в умовах стаціонару!
ПОБІЧНА ДІЯ. При передозуванні прозерину або підвищеній чутливості (поганій сприйнятливості) до нього можуть спостерігатися побічні ефекти, обумовлені перезбудженням холінорецепторів (холінергічний криз): брадикардія, гіпотензія, посилене слиновиділення, звуження зіниць, бронхоспазм, нудота, блювота, посилення перистальтики кишечнику, діарея, часте сечовипускання, посмикування м'язів язика та скелетної мускулатури, розвиток загальної слабкості.
Для усунення побічних явищ дозу препарату зменшують або припиняють його застосування. При необхідності вводять атропіну сульфат (1 мл 0.1 % розчину), метацин та інші холінолітичні засоби. При виражених побічних явищах, пов'язаних із прийомом прозерину внутрішньо, шлунок промивають водною зависсю вугілля активованого або інших ентеросорбентів.
ПРОТИПОКАЗАННЯ. Застосування прозерину протипоказане при епілепсії, гіперкінезах, бронхіальній астмі, стенокардії, вираженому атеросклерозі, у різко ослаблених дітей у період гострих захворювань та інтоксикацій, при механічній непрохідності кишечнику і сечових шляхів, у пізні строки вагітності.
Прозерин виявляє антагонізм відносно до M-холіноблокаторів (атропін, гоматропін, платифілін та ін.), гангліоблокаторів, хінідину, новокаїнаміду, знижує активність піридоксину гідрохлориду (вітаміну B 6); ціанокобаламін у великих дозах послаблює дію прозерину.
ФОРМА ВИПУСКУ. В 0.05 % розчині для ін'єкцій в ампулах по 1 мл.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ. Список А. Таблетки і гранули зберігають в сухому, захищеному від світла місці в добре закупорених банках оранжевого скла (розчин гранул можна зберігати у холодильнику не більше 10 діб), розчин в ампулах - у захищеному від світла місці. Відпускають тільки за рецептом.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. 4 роки.
Голова Фармакологічного комітету МОЗ України Н.І.Шарикіна Голова Фармакопейного комітету МОЗ України В.П.ГеоргієвськийТАБЛЕТКИ ПІПЕРАЗИНУ АДИПІНАТУ 0.2 г або 0.5 г
Наказ Міністерства охорони здоров'я України N 39 від 07.02.1997 р.
Реєстраційне посвідчення N Т/97/39/4.
Інструкція по використанню затверджена 23.02.1995 р.
Державна фармакопея X видання, ст.537.
ОПИС. Таблетки білого кольору.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. Піперазину адипінат паралізує мускулатуру гельмінтів, внаслідок чого вони виводяться із кишечнику його перистальтичними рухами, виявляє протиглистну дію при аскаридозі та ентеробіозі (інвазія гострицями). Препарат при прийомі внутрішньо швидко всмоктується і виділяється головним чином нирками. Малотоксичний.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Аскаридоз, ентеробіоз.
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ. Застосування препарату не потребує спеціальної підготовки хворих, в тому числі дієти.
При лікуванні аскаридозу піперазину адипінат призначають 2 дні підряд по 2 рази в день дорослим за 1 годину або через 1/2-1 годину після їжі.
Дорослим призначають 1.5-2 г на прийом (3-4 г на добу);
Дітям призначають:
до 1 року - по 0.2 г на прийом (0.4 г на добу);
від 2 до 3 років - по 0.3 г на прийом (0.6 г на добу);
від 4 до 5 років - по 0.5 г на прийом (1 г на добу);
від 6 до 8 років - по 0.75 г на прийом (1.5 г на добу);
від 9 до 12 років - по 1 г на прийом (2 г на добу);
від 13 до 15 років - по 1.5 г на прийом (3 г на добу).
Препарат також можна приймати в один день: одноразово (0.4-4 г залежно від віку) або 2 рази (0.2-2 г).
При ентеробіозі призначають щоденно в таких же дозах 5 днів з 7-денною перервою між циклами. Курс лікування - 1-3 цикли. У перерві між циклами на ніч ставлять клізму (4-5 склянок води дорослим, 1-3 склянки - дітям з добавкою натрію гідрокарбонату - 1/2 чайної ложки на склянку).
Під час лікування ентеробіозу потрібно суворо дотримуватись гігієнічного режиму. Проносні засоби застосовувати тільки при схильності до запорів (в день прийому препарату ввечері).
ПОБІЧНА ДІЯ. В терапевтичних дозах побічних явищ препарат, як правило, не викликає. Іноді спостерігаються легка нудота, біль у животі, головний біль, які швидко проходять. При передозуванні можливі м'язова слабкість, тремор. При порушенні видільної функції нирок можливі нейротоксичні явища.
ПРОТИПОКАЗАННЯ. Протипоказанням до застосування препарату є органічні захворювання центральної нервової системи.
ФОРМА ВИПУСКУ ТА УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ. Таблетки по 0.2 г. Зберігають у звичайних умовах. Лікування рекомендується проводити за призначенням лікаря.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. 4 роки.
Голова Фармакологічного комітету МОЗ України Н.І.Шарикіна Голова Фармакопейного комітету МОЗ України В.П.ГеоргієвськийРОЗЧИН АСКОРБІНОВОЇ КИСЛОТИ 10 %
Наказ Міністерства охорони здоров'я України N 39 від 07.02.1997 р.
Реєстраційне посвідчення N Т/97/39/5.
Інструкція по використанню затверджена 25.05.1995 р.
Тимчасова фармакопейна стаття ТФС 42-2230-93 від 13 вересня 1993 р.
ОПИС. Прозорий безбарвний або злегка забарвлений прозорий розчин.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. Кислота аскорбінова, до складу якої входить діенольна група, має дуже виражені відновні властивості. З останніми пов'язана її участь в окислювально-відновних процесах, регуляції обміну вуглеводів, процесі зсідання крові, біосинтезі стероїдних гормонів, регенерації тканин, синтезі колагену та проколагену, нормалізації проникності капілярів. Недостача в їжі вітаміну C, що не синтезується організмом, сприяє розвитку авітамінозу або гіповітамінозу C.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Кислоту аскорбінову в кристалічній та інших лікарських формах, до яких вона входить, застосовують із метою профілактики та лікування у всіх клінічних ситуаціях, пов'язаних із необхідністю додаткового введення вітаміну C. Її призначають для профілактики та лікування цинги, при кровотечах (маткові, легеневі, носові, печінкові та ін.), геморагічних діатезах, кровотечах як синдромі променевої хвороби, при різних інтоксикаціях і інфекційних захворюваннях, нефропатії вагітних, хворобі Аддісона, при передозуванні антикоагулянтів, переломах кісток та в'яло гранулюючих ранах, різних дистрофіях, при вагітності і в період лактації, підвищеному розумовому напруженні та посиленій фізичній праці. Крім указаного, кислоту аскорбінову застосовують для проведення C-вітамінного харчування.
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ. Кислоту аскорбінову призначають внутрішньом'язово та внутрішньовенно.
Лікувальні дози для дорослих:
парентерально - 1-3 мл 5 % розчину. Лікувальні дози для дітей залежно від віку та характеру захворювання - парентерально - 1-2 мл 5 % розчину.
Тривалість введення обумовлена характером патологічного процесу, ефективністю терапії (моно або комплексної).
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ. При застосуванні у великих дозах необхідний контроль функцій нирок та артеріального тиску (стимуляція аскорбінового кислотою утворення кортикостероїдів), а також функції підшлункової залози (пригнічення інсулярного апарату).
ПОБІЧНА ДІЯ. Кислота аскорбінова, як правило, добре сприймається. При тривалому застосуванні у великих дозах не виключений негативний вплив на підшлункову залозу.
ПРОТИПОКАЗАННЯ. З обережністю застосовують при цукровому діабеті, підвищеному зсіданні крові, тромбофлебітах, схильності до тромбозів.
ФОРМА ВИПУСКУ. Кислота аскорбінова у 5 % і 10 % розчинах для ін'єкцій з лікувальною метою в ампулах по 1 мл і 2 мл.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ. Кислоту аскорбінову в порошку зберігають у добре закупореному вигляді в сухому, прохолодному, захищеному від світла місці; таблетки і ампули - у прохолодному, захищеному від світла місці. Відпускають за рецептом у таблетках для дітей та у 5 % та 10 % розчинах для ін'єкцій. Застосування для C- вітамінного харчування, у вагітних і в період лактації - за призначенням лікаря.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. 1 рік 6 міс.
Голова Фармакологічного комітету МОЗ України Н.І.Шарикіна Голова Фармакопейного комітету МОЗ України В.П.ГеоргієвськийСУПОЗИТОРІЇ РЕКТАЛЬНІ З АНАЛЬГІНОМ 0.1 г та 0.25 г для дітей
Наказ Міністерства охорони здоров'я України N 39 від 07.02.1997 р.
Реєстраційне посвідчення N Т/97/39/6.
Інструкція по використанню затверджена 26 жовтня 1995 р.
Тимчасова фармакопейна стаття N 42У-85-94 від 31 жовтня 1994 р.
ОПИС. Супозиторії білого або білого з кремуватим відтінком кольору.
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ. Анальгін має анальгезуючу, протизапальну та жарознижувальну дію.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ. Застосовують при болю різного походження, лихоманці, грипі, ревматизмі, у післяопераційному періоді.
СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ДОЗИ. Використовують в залежності від віку дитини: від 6 місяців до 1 року - 1/2 супозиторія з 0.1 г анальгіну; від 1 року до 3 років - 1 супозиторій з 0.1 г анальгіну; від 4 до 7 років - 2 супозиторії з 0.1 г анальгіну або 1 супозиторій з 0.25 г анальгіну; від 8 до 14 років - 1-2 супозиторії з 0.25 г анальгіну. Після застосування супозиторіїв дитині необхідно протягом 30 хвилин знаходитись у лежачому стані. Супозиторії застосовують від 1-2 до 3-4 разів у день. Тривалість лікування визначається лікарем.
ПОБІЧНА ДІЯ. При ректальному застосуванні анальгіну незначна. Можливе пригнічення кровотворення та алергічні реакції.
ПРОТИПОКАЗАННЯ. Застосування анальгіну протипоказано при підвищеній чутливості до препарату, яка проявляється у вигляді шкірних реакцій, бронхоспазмі, порушеннях кровотворення.
ФОРМА ВИПУСКУ ТА УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ. Анальгін випускають у супозиторіях по 0.1 г та 0.25 г. Список Б. Зберігають у сухому прохолодному місці.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. 2 роки.
ВІДПУСК З АПТЕК. Без рецепта.
Голова Фармакологічного комітету МОЗ України Н.І.ШарикінаГолова Фармакопейного комітетуМОЗ України В.П.Георгієвський